Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 24-11-07, 08:29   #1501
mad_mario
Hyundai Driver

Stage 5
 
mad_mario's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,970
Member of:
[Hyundai]
Default Re: CT-04-CPF - un Tico alb de Constanta

quick!!!!!!!!! vreau si eu,e criminala treaba ,de knd visez la asa ceva ,numai sa sperii romanii club,si cu un lichid mai urat mirositor,sa le sara figurile din cap,dupasarbatori se poate? Da-mi un pm cu ceva informatii.Multumesc antcipat
mad_mario is offline  
Old 24-11-07, 09:19   #1502
Pmc78

Stage 3
 
Pmc78's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 108
Default Re: CT-04-CPF - un Tico alb de Constanta

Chestia cu aburi este tare mar interesa si pe mine de unde sa o pot cumpara sau daca poti sa mio aduci tu?
Pmc78 is offline  
Old 24-11-07, 16:09   #1503
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: CT-04-CPF - un Tico alb de Constanta

Quote:
Originally Posted by Pmc78 View Post
Chestia cu aburi este tare mar interesa si pe mine de unde sa o pot cumpara sau daca poti sa mio aduci tu?
@Pmc78: avand in vedere ca suntem concitadini, iti pot arata kitul in cursul zilei de astazi sau cand ai tu timp, anunta-ma aici sau pe privat.
PS: am incercat sa-ti dau mesaj privat, insa userul tau nu accepta mesaje private in acest moment, motiv pentru care te rog sa-mi lasi un numar de telefon pe PM sau sa imi dai un telefon/mesaj la 0743.065.556 sau 0724.281.564.

@ceilalti: pretul pentru acest "atomizer kit" este de 85-90 euro in functie de furnizor, in pret fiind incluse toate taxele, transportul PANA LA MINE - deci pretul final (la care se adauga curieratul de la mine la voi). Cei interesati trebuie sa imi trimita cel putin 50% din valoare, intrucat eu trebuie sa platesc INTEGRAL pretul in momentul efectuarii comenzii. Restul banilor se pot plati in momentul in care marfa ajunge la voi.

@Spark: pretul pentru un astfel de simulator Blow-off este in jur de 20 euro, de asemenea pret final la care se adauga curieratul de la mine pana la tine.

Pentru ambele produse nu se poate efectua un transport inainte de sarbatori, insa imediat dupa aceea DA. Nu e nici o problema daca efectuati comanda acum, nu va fi nimeni uitat!

Mentiuni: EU NU AM NICI UN COMISION SI NICI UN BENEFICIU DIN ASTA, drept pentru care va pot da direct un link unde il puteti comanda, tot pe acest forum....sau pot sa ma ocup eu de comanda, cu conditia sa-mi platiti jumatate din suma...si inca o conditie: in caz ca va razganditi de la momentul platii avansului si pana la primirea produsului, NU VA POT DA BANII INAPOI! Deci ganditi-va bine cat de hotarati sunteti!

Rog moderatorii sa nu considere postul meu reclama sau oferta de vanzare! Am postat produsul aici pentru motivul ca IL AM si ca VREAU SA-L PUN PE MASINA MEA, nu cu scopul de a il vinde, iar faptul ca facilitez achizitia lui - la cererea unor colegi - nu inseamna ca postul apartine de "bazar". Multumesc pentru intelegere!

Pe acest subiect putem continua discutia pe privat, intrucat vad ca ultimele 2 pagini sunt axate numai pe asa ceva...nu cer sa fie sterse, insa cred ca e suficient si eu nu sunt chiar ahtiat dupa cat mai multe pagini pe topic!
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline  
Old 24-11-07, 19:58   #1504
spark88
Observator 4tuning

Stage 5
 
spark88's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,743
Member of:
[Observator 4tuning]
[No Limits racing team]
[DACIA]
Default Re: CT-04-CPF - un Tico alb de Constanta

Ai un PM de la mine
spark88 is offline  
Old 24-11-07, 20:34   #1505
Pmc78

Stage 3
 
Pmc78's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 108
Default Re: CT-04-CPF - un Tico alb de Constanta

O sa te sun duminica poate ne intalnim si mai stam de vb. chiar ma intereseaza. Si dupa cate vad eu le ai cu modificari poate imi mai dai si mie cateva idei nu degeaba dau un pepsi ca suntem soferi )
__________________
LS

Last edited by Pmc78; 24-11-07 at 20:37.
Pmc78 is offline  
Old 28-11-07, 20:22   #1506
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: CT-04-CPF - un Tico alb de Constanta

In curand vor fi disponibile cateva repere din ambele categorii, probabil in cursul lunii decembrie...daca avem noroc va anunt eu pe fiecare din cei ce s-au declarat interesati.
Intre timp, Atomizer Kit-ul meu il vand, urmand sa-mi iau altul la primavara, pentru ca oricum nu-l pot monta acum (cititi mai jos de ce). Daca e cineva interesat, il dau cu 75 euro fix.

Intre timp am ajuns la concluzia ca nu se mai poate, de prea mult timp evit sa duc masina la tinichigiu...si a cam venit vremea motiv pentru care luni, marti sau zilele imediat urmatoare masina va fi dezechipata complet, inclusiv motorul dat jos. Trebuie facuta ca la carte, si poate ma lipesc si de niste mici ranforsari asa, ca "preludiu" pentru motor

De la tinichigiu voi duce masina la vopsit, dupa care trebuie sa ajung iar pe la RAR pentru omologarea noii culori, oricare va fi ea...

Cam atat, prea multe vorbe, revin cu fapte

A, si sa nu uit: in cateva saptamani voi primi DVD-playerul din poza care va fi noul meu head-unit pentru Tico. Este marime 1-DIN, cu ecran 4,3 inci touch-screen motorizat, citeste toate formatele video + audio, are USB, aux-in, bluetooth etc.
Linia audio intentionez sa o inlocuiesc cu Hifonics, totul in afara de head-unit. Va tin la curent! Urmeaza si alte chestii interesante
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	bild9.jpg
Views:	168
Size:	77.6 KB
ID:	398296  

Last edited by quick_5hifter; 28-11-07 at 20:27.
quick_5hifter is offline  
Old 28-11-07, 20:27   #1507
spark88
Observator 4tuning

Stage 5
 
spark88's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,743
Member of:
[Observator 4tuning]
[No Limits racing team]
[DACIA]
Default Re: CT-04-CPF - un Tico alb de Constanta

Wow da arata super dvd-ul .sa-l stapanaesti cu sanatate........\
La ce ramforsari te referi ??La ce culoare te gandesti????
Bafta
spark88 is offline  
Old 28-11-07, 20:34   #1508
Snapy_xxl
4Tuning International Member


Stage 5
 
Snapy_xxl's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,438
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[DAEWOO]
Default Re: CT-04-CPF - un Tico alb de Constanta

Cat te-a ajuns DVD-u Quick? Se pare ca a venit Mos Craciu mai devreme...
Snapy_xxl is offline  
Old 29-11-07, 08:17   #1509
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: CT-04-CPF - un Tico alb de Constanta

@Spark88: multumesc! stai sa-l primesc mai intai
Ranforsari - la compartimentul motor, la prinderea motorului pe carcasa, intrucat urmeaza sa pun un motor mai puternic (daca gasesc nenorocita aia de instalatie electrica )
Culoare...de bun-gust, exclus verde fosforescent, roz bombon si alte chestii stridente...o sa dau cateva exemple dintre care am de ales:
-negru lucios metalizat fara perla (sa fie in contrast cu pielea bej, dar si in completarea aspectului dat de folie)
-alb cu perla argintie
-argintiu cu perla alba
-bej metalizat
-gri petrol metalizat
-verde metalizat (culoarea din poza - multumesc Body pentru idee!)
-albastru metalizat (o nuanta deosebita)
-bleu metalizat, foarte deschis.

@Snapy: e posibil sa nu-l primesc pana de Craciun, si atunci o sa zic ca a intarziat mosul
Pretul este pana in 300 euro, inca nu stiu sigur. O sa scriu aici cand il primesc.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	11a.jpg
Views:	173
Size:	174.6 KB
ID:	398467  
quick_5hifter is offline  
Old 29-11-07, 10:00   #1510
LKS
Old School Cars

Stage 5
 
LKS's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,744
Member of:
[Moderators]
[Old School Cars]
[FOTO]
[DACIA]
Default Re: CT-04-CPF - un Tico alb de Constanta

la culoare eu personal as opta pentru acel negru lucios..fiecare cu piticii lui
LKS is offline  
Old 29-11-07, 16:22   #1511
Most_Wanted

Stage 5
 
Most_Wanted's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,737
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: CT-04-CPF - un Tico alb de Constanta

eu cred ca albu ........la tuningu care il are pe el ...cred ca s-ar potrivi albu calumea .......
Most_Wanted is offline  
Old 29-11-07, 19:07   #1512
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: CT-04-CPF - un Tico alb de Constanta

Quote:
Originally Posted by quick_5hifter View Post
-negru lucios metalizat fara perla (sa fie in contrast cu pielea bej, dar si in completarea aspectului dat de folie)
-alb cu perla argintie
-argintiu cu perla alba
-bej metalizat
-gri petrol metalizat
-verde metalizat (culoarea din poza - multumesc Body pentru idee!)-albastru metalizat (o nuanta deosebita)
-bleu metalizat, foarte deschis.
hai ca e o culoare...interesanta... ..
Tu vei face alegerea.. la care vei ramane... .. am uitat sa te intreb.. anul asta o vopsesti..sau la anul ....
La anu .. Constanta scrie pe mine. . , daca nu ne vedem..cu masinile gata la 1 aprilie... ..
__________________
carDesign
Magazin CarDesign 4Tuning
bodyspeed is offline  
Old 29-11-07, 20:35   #1513
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: CT-04-CPF - un Tico alb de Constanta

@LKS: de-aia am si pus primul pe lista negrul, ca ma tenteaza cel mai mult, dar din pacate ascunde foarte mult formele si nu mai vine in contrast cu plasa, cu nimic...

@Most_Wanted: pe alb eram si eu axat, dar m-am cam plictisit de el...si vreau sa mai atenuez un pic din linia prea accentuata de pe laterale (evazari), de-asta o sa merg pe o vopsea lucioasa si nu mata. Tot de-asta o sa optez pentru ceva mai inchis decat alb.

@bodyspeed:
Culoarea este super,
E chiar pe gustul meu...
Numai sa nu te superi
C-o folosesc si eu

Daca gasesc nuanta asta de verde si....daca vopsitorul spune ca poate sa o scoata chiar ca in poza, asta ramane! Daca nu, una din celelalte variante. M-am gandit bine la toate culorile posibile, va fi una din cele enumerate de mine. Cred ca bej metal ar fi cel mai putin probabil, pentru ca nu vine in contrast cu interiorul...
Ce sa mai....verdele asta face toti banii, e si frumos al naibii si prezinta toate avantajele! Atenueaza din muchii dar totusi nu ascunde formele, vine in contrast excelent cu interiorul, este metalizat, este un pic elegant, dar si fresh...

Chiar daca nu pun motorul pana la Tuning Days, o sa termin macar exteriorul si interiorul, poate si muzica...si o aduc, chiar daca e nevoie sa o imping toata autostrada

De vopsit o vopsesc imediat cum termin cu tinichigeria, daca o sa am si banii necesari in acel moment....daca nu, sigur o rezolv in ianuarie.
quick_5hifter is offline  
Old 29-11-07, 20:44   #1514
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: CT-04-CPF - un Tico alb de Constanta

Quote:
Originally Posted by quick_5hifter View Post

@bodyspeed:
Culoarea este super,
E chiar pe gustul meu...
Numai sa nu te superi
C-o folosesc si eu

.
stai calm, ca nu ma supar ca asa nu iti mai dadeam pozele ,
ma suparam sa apara culoarea pe o masina nesemnificativa..
dar a ta are multa personalitate.... , stiu masina de cand am intrat pe forum.. si am urmarit pasi.. tai.. Si pot spune decat un singur lucru FELICITARI , bafta in continuare..
bodyspeed is offline  
Old 29-11-07, 20:52   #1515
Aaronnel^

Stage 5
 
Aaronnel^'s Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 2,643
Member of:
[VW]
[PEUGEOT]
[Old School Cars]
Default Re: CT-04-CPF - un Tico alb de Constanta

Parerea mea este ca, culorile deschise stau bine pe masina ta
Alb cu perla, argintiu cu perla sau bleu acela de care ziceai... ar da foarte bine, in special bleu
__________________
Aaronnel^ is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -