Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 16-10-10, 17:09   #31
georulz

Stage 5
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 472
Member of:
[Opel]
[DAEWOO]
[VW]
Default re: Tico - MKO

Daca era ziua iesea mult mai ok panorama dar e telefonu slab 2 MP fara focus
georulz is offline   Reply With Quote
Old 16-10-10, 18:42   #32
_Bj_
4Rally

Stage 5
 
_Bj_'s Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,165
Member of:
[4Rally]
Default re: Tico - MKO

Frumos tico man ..l-ai lasat mai jos pana la urma ?
_Bj_ is offline   Reply With Quote
Old 17-10-10, 11:42   #33
georulz

Stage 5
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 472
Member of:
[Opel]
[DAEWOO]
[VW]
Default re: Tico - MKO

Mersi mult. Inca nu l-am lasat, urmeaza...
georulz is offline   Reply With Quote
Old 19-10-10, 11:30   #34
luciang

Stage 4
 
luciang's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 252
Default re: Tico - MKO

Salut!Cum merge treaba cu oglinzile?Ai montat incalzirea?Vine frigu' si ar cam fi vremea de ele

Last edited by luciang; 19-10-10 at 11:34.
luciang is offline   Reply With Quote
Old 19-10-10, 12:39   #35
georulz

Stage 5
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 472
Member of:
[Opel]
[DAEWOO]
[VW]
Default re: Tico - MKO

am oglinda dreapta, trebuie sa lipesc incalzirea si sa fac rost d pistol cu aer cald ca sa o pun la loc, apoi montez releul si siguranta la loc si este gata
La intalnirea urmatoare o sa fie gata tot
georulz is offline   Reply With Quote
Old 20-10-10, 22:54   #36
DJ_SIC

Stage 1
 
DJ_SIC's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 16
Default re: Tico - MKO

m-a luat capul... nu am renuntat nicio clipa la ideea de a face un tico pana la capat... exact asa cum imi place mie... daca ma crezi ca si acum oftez dupa ticozaurul asta... asta e... ma gandesc apasat asupra momentului in care o sa imi iau din nou tico si momentul nu e departe... oricum felicitari ca esti pasionat, si ca ai grija de el... cat de curand sper sa ne vedem la o intalnire... fiecare cu tico al lui... apropo... cum se tine tapiteria?

ma uitam acum la anul de fabricatie... inainte sa il cumpar pe asta... stii cate tico din 99-2000 am vazut? niciunul nu mergea ca asta.. bafta multa
DJ_SIC is offline   Reply With Quote
Old 21-10-10, 00:02   #37
georulz

Stage 5
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 472
Member of:
[Opel]
[DAEWOO]
[VW]
Default re: Tico - MKO

Quote:
Originally Posted by DJ_SIC View Post
m-a luat capul... nu am renuntat nicio clipa la ideea de a face un tico pana la capat... exact asa cum imi place mie... daca ma crezi ca si acum oftez dupa ticozaurul asta... asta e... ma gandesc apasat asupra momentului in care o sa imi iau din nou tico si momentul nu e departe... oricum felicitari ca esti pasionat, si ca ai grija de el... cat de curand sper sa ne vedem la o intalnire... fiecare cu tico al lui... apropo... cum se tine tapiteria?

Ma uitam acum la anul de fabricatie... inainte sa il cumpar pe asta... stii cate tico din 99-2000 am vazut? niciunul nu mergea ca asta.. bafta multa
@Salut Madalin!
Pentru cei ce nu au inteles ce a vrut sa zica, DJ_SIC este fostul proprietar .
Multumesc si cine stie poate ne vedem la o intalnire.

Tapiteria numai este de mult aia de piele, am aruncat tot ....acum are tapiterie originala, dar este una impecabila. Merge ok motorul dar ca scoate fum si nu am compresie
Ticozaurii din 99-2000 sunt muci, odata pt ca sunt euro 2 si sunt cu totul alta nebunie(+au multe probleme), iar in al doilea rand nu sunt ca primele coreene ca piese si in special motor

BTW: azi am reusit sa termin o parte din instalatia electrica de la geamuri electrice si am pus motorasele + manere, vopsit manere. Sorry nu am poze pentru ca nu am avut cand sa le fac. Maine pun si poze.
Mai am nevoie de un releu si o singuranta si este gata.
Incalzirea in oglinzi este a doua pe lista (zilele urmatoare cand am timp)
Pana la intalnire sper sa finalizez tot ce am de facut.
georulz is offline   Reply With Quote
Old 22-10-10, 10:37   #38
aXXo

Stage 5
 
aXXo's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,154
Member of:
[DAEWOO]
[FORD]
Default re: Tico - MKO

Bravo, īncă un vișiniu frumos! Spor la el īn continuare și să ne auzim cu bine īn meeting!

LE. Īmi place faza cu ledurile īn stopuri, acum īntrebarea mea e alta: Ce pretenție ai ca să mă ajuți și pe mine să le fac astfel? Am și eu o idee similară pe spate, dar si pe semnalizările pe fată... :D (M-oi pricepe eu să cumpăr/montez/lipesc ledurile pe plăcuțe īn stopuri īnsă nu mă pricep la electronică adică ce mai trebuiește montat să fie instalația sigură...)
Dacă se poate, īntr-un weekend aș fi la tine și...ar ieși ceva...
__________________
Ofer Diagnoză MultiMarcă pentru automobile cu dată fabricație pānă īn 2014 !
Ofer Diagnoză Profesională pentru Ford cu dată fabricație pānă īn 2013 prin IDS !
New => Me Ford Focus MK3 Black Mist!
Ex => Familie Ford Fiesta MK6 Blue Devil !
Ex => Familie Daewoo Tico SL Sleepy Beauty!

Last edited by aXXo; 22-10-10 at 11:00.
aXXo is offline   Reply With Quote
Old 23-10-10, 13:43   #39
georulz

Stage 5
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 472
Member of:
[Opel]
[DAEWOO]
[VW]
Default re: Tico - MKO

Quote:
Originally Posted by aXXo View Post
Bravo, īncă un vișiniu frumos! Spor la el īn continuare și să ne auzim cu bine īn meeting!

LE. Īmi place faza cu ledurile īn stopuri, acum īntrebarea mea e alta: Ce pretenție ai ca să mă ajuți și pe mine să le fac astfel? Am și eu o idee similară pe spate, dar si pe semnalizările pe fată... (M-oi pricepe eu să cumpăr/montez/lipesc ledurile pe plăcuțe īn stopuri īnsă nu mă pricep la electronică adică ce mai trebuiește montat să fie instalația sigură...)
Dacă se poate, īntr-un weekend aș fi la tine și...ar ieși ceva...
Instalatia este si va fii sigura pentru ca eu nu umblu la instalatia masina si oricum exista siguranta. In cel mai rau caz se arde siguranta daca se face scurt. Iar ledurile consuma de 20 de ori mai putin decat un bec....asa ca nu vad ce problema ar fii. Ai un PM cu detalii
georulz is offline   Reply With Quote
Old 24-10-10, 20:03   #40
georulz

Stage 5
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 472
Member of:
[Opel]
[DAEWOO]
[VW]
Default re: Tico - MKO

Azi am terminat de montat incalzirea in oglinzi, instalatia + instalatia de la geamuri electrice + poze
Mai trebuie umblat putin la macaraua de pe dreapta pentru ca urca putin cam greu in rest merge ok.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	24102010(001).jpg
Views:	164
Size:	344.1 KB
ID:	1709547   Click image for larger version

Name:	24102010(002).jpg
Views:	133
Size:	320.0 KB
ID:	1709548   Click image for larger version

Name:	24102010(003).jpg
Views:	101
Size:	281.0 KB
ID:	1709549  

Click image for larger version

Name:	24102010(004).jpg
Views:	106
Size:	257.6 KB
ID:	1709550   Click image for larger version

Name:	24102010.jpg
Views:	136
Size:	400.8 KB
ID:	1709551  
georulz is offline   Reply With Quote
Old 25-10-10, 12:59   #41
yneedlove

Stage 5
 
yneedlove's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 770
Default re: Tico - MKO

Quote:
Originally Posted by georulz View Post
Azi am terminat de montat incalzirea in oglinzi, instalatia + instalatia de la geamuri electrice + poze
Mai trebuie umblat putin la macaraua de pe dreapta pentru ca urca putin cam greu in rest merge ok.
Sal.. cat te-au costat ca sa pui geamurile electrice? eu am probleme cu geamul de pe stanga/sofer...se ridica...apoi da sa o ia cash...asa ca...as cam schimba geamurile cumva....

P.S; cat iei sa imi faci si mie stop'uri si semnale x4 fata si spate cum le ai tu...(dupa ce iau stopul stanga spate ca asta actual e putin muscat din el....) ??? PM me
__________________
Desteptul cedeaza primul , are ceva mai bun de facut....

Nu te pune cu mintea prostului pt ca te va rapune , el are mintea odihnita !!!
yneedlove is offline   Reply With Quote
Old 25-10-10, 14:05   #42
georulz

Stage 5
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 472
Member of:
[Opel]
[DAEWOO]
[VW]
Default re: Tico - MKO

Geamurile sunt luate de pe forum de la un baiat cu tico cu 300 ron.
Daca o ia stramb ori este vreun surub slabit ori la macara...ori la sinele de ghidaj verticale sau este dusa sau stramba. Cel mai bine o dai jos vezi care-i treaba, daca are joc mare alta noua.
Se mai poate face un reglaj dintr-un surub atunci cand este uzata, il ridici putin mai sus. Ti-am atasat o poza (singura care am gasit-o pe google spre sa iti dai seama despre care surub este vorba)
Click image for larger version

Name:	usa.jpg
Views:	225
Size:	108.2 KB
ID:	1710670
Ai PM...
georulz is offline   Reply With Quote
Old 25-10-10, 16:41   #43
yneedlove

Stage 5
 
yneedlove's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 770
Default re: Tico - MKO

Ms Domnu' GEO... insa la mine pleaca exact din partea cealalta... adica pleaca din stanga spre dreapta ca si cum da sa cada intr-o parte....
yneedlove is offline   Reply With Quote
Old 25-10-10, 18:52   #44
georulz

Stage 5
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 472
Member of:
[Opel]
[DAEWOO]
[VW]
Default re: Tico - MKO

Da stiu asta e problema la toate ....cand le ridici se duc spre fata. Daca stau bine sa ma gandesc nu stiu sigur care surub din alea 2. Oricum este ala care iti permite sa-l reglezi. Spor la surubarit
georulz is offline   Reply With Quote
Old 25-10-10, 19:31   #45
SKR*

Stage 5
 
SKR*'s Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,894
Default re: Tico - MKO

Mie imi pleaca spre exterior. Adica usa e curbata spre plafon, dar geamul meu se duce drept in sus, la 90 de grade, daca nu il dirijez cu mana.
SKR* is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -