Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 31-08-10, 19:36   #16
DraquVerDe

Stage 3
 
DraquVerDe's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 157
Talking Re: Un Tico Portocaliu

Respect pentru bara faţă ! A ieşit super ...
Spor mai departe la tunat!
DraquVerDe is offline   Reply With Quote
Old 01-09-10, 07:22   #17
luciang

Stage 4
 
luciang's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 252
Default Un Tico Portocaliu

Salut baieti! scuzeee pentru apsenta! si revin cu completari despre masinuta.
La usile spate dupa cum a spus si street am demontat manerele exterioare si si am astupat locasul lor.Usile spate se deschid numai din interior.
Am atasat si ceva poze din interior.Tapiteriea veche verde si am inlocuit-o cu una rosu cu nergu.La scaunul soferului am pus o cotiera rabatabila care sa dovedit destul de relaxanta la drum lung.Prin oras este putin incomoda deoarece utilizez schimbatorul de viteza mai des.
La exterior am atasat in plus un stergator spate caruia i-am simtit lipsa de multe ori pe vreme ploioasa.Avand in vedere ca furtunasul pentru spalat luneta este deja tras din ,fabrica, urmeaza sa montez duza pe hayon.Tot din necesitate am modificat putin lampile spate deoarece multi s-au plans ca atunci cand mergeau in spatele meu nu vedeau cand pun frana motiv pentru care mergeam destul de stresat pe timp de zi.Asa ca am demontat lampile si am pus leduri transparente la 12v.Lucru care s-a dovedit eficient si imi plac foarte mult cum au iesit.Click image for larger version

Name:	DSCF9129.JPG
Views:	239
Size:	1.24 MB
ID:	1635634

Click image for larger version

Name:	DSCF9130.JPG
Views:	191
Size:	1.25 MB
ID:	1635635

Click image for larger version

Name:	DSCF9132.JPG
Views:	165
Size:	1.23 MB
ID:	1635636

Click image for larger version

Name:	DSCF9133.JPG
Views:	345
Size:	1.25 MB
ID:	1635637

Click image for larger version

Name:	DSCF9135.JPG
Views:	186
Size:	1.28 MB
ID:	1635638

Click image for larger version

Name:	DSCF9139.JPG
Views:	201
Size:	1.32 MB
ID:	1635639

Click image for larger version

Name:	DSCF9140.JPG
Views:	246
Size:	1.35 MB
ID:	1635640
luciang is offline   Reply With Quote
Old 01-09-10, 07:29   #18
luciang

Stage 4
 
luciang's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 252
Default Un Tico Portocaliu

O intrebare am si eu daca aveti vreo poza a rezervorului de spalat parbrizul.Vreau sa montez pompita separata pentru luneta si vreau sa stiu daca rezervorul are deja locasul pentru cel de-al doilea motoras sau trebuie sa cumpar rezervor special?
luciang is offline   Reply With Quote
Old 01-09-10, 08:18   #19
adi.schumi_tm
Dacia Driver

Stage 5
 
adi.schumi_tm's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,465
Member of:
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Un Tico Portocaliu

Arata foarte bine si interiorul,felicitari.Ar merge un volan sport negru cu rosu zic eu si niste geamuri electrice pe fata.Bafta.
adi.schumi_tm is offline   Reply With Quote
Old 01-09-10, 09:46   #20
luciang

Stage 4
 
luciang's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 252
Default Re: Un Tico Portocaliu

da!in legatura cu geamurile electrice fata vreau sa stiu daca a montat cineva din cele care se gasesc in real? si daca se merita
luciang is offline   Reply With Quote
Old 01-09-10, 12:50   #21
luciang

Stage 4
 
luciang's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 252
Default Un Tico Portocaliu

gata cu rezervorul am rezolvat. Nu-mi trebuie decat pompita !!!!!!!!!
luciang is offline   Reply With Quote
Old 01-09-10, 13:27   #22
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Un Tico Portocaliu

Stopuri asa am si eu... Dar nu s-a plans nimeni niciodata. Poti sa pui o poza si cu stopul dat jos? Geamuri electrice am inteles ca e complicat sa pui, dar nu imposibil. Vezi ca are aikman geamuri electrice, dar nu stiu sigur daca sunt ca cele din ce au pus pe Club Tico. Intreaba-l pe el mai sigur.
__________________
Ex: '98 Daewoo Tico SX -> sold!
Ex: '00 Daewoo Cielo Hatchback -> sold!

Now: '01 VW Golf variant -> no topic
B-99-SAA is offline   Reply With Quote
Old 01-09-10, 13:40   #23
Alex30

Stage 5
 
Alex30's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,417
Member of:
[DACIA]
[4Wheels]
Default Re: Un Tico Portocaliu

Foarte frumos ce ai facut tu din acest tico...sincer te felicit. De ce nu renunti la suportii de numar si sa stergi chenarul ala negru ? Ar da mult mai bine
__________________
Alex30 is offline   Reply With Quote
Old 02-09-10, 09:11   #24
luciang

Stage 4
 
luciang's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 252
Default Re: Un Tico Portocaliu

In legatura cu stopurile iti spun ca pe timp de zi se vad foarte slab.
Poze cu ele desfacute nu mai am la momentul respectiv am facut cateva dar le-am sters.O sa incerc sa fac cateva prin gaura unde vine soclul de la bec,iar cu suportul de numar am mai pierdut unul asa ca asta emotivul pentru care nu renunt la suport
luciang is offline   Reply With Quote
Old 02-09-10, 12:29   #25
topser
Fiat Driver

Stage 5
 
topser's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 3,552
Member of:
[Fiat]
[DACIA]
[DAEWOO]
Default Re: Un Tico Portocaliu

Incearca sa faci in asa fel sa poti deschide usile si din exterior (cu o telecomanda ) si din interior cu doua butoane de pe bord (usa stanga ,usa dreapta )ca sa nu ai probleme cu ITP-ul !
__________________
Dacia Logan 1.4 - B 21 YNE
Fiat Grande Punto 1.2 - CT 25 SSS
Daewoo Tico SL - CT 40 SSM
BMW E30 Coupe 1989 320i - CT 88 SRH

BMW E30 Sedan 1991 320i - CT 50 AID

Peugeot 306 1994 1.8i - CC 6992 CB
topser is offline   Reply With Quote
Old 02-09-10, 13:44   #26
luciang

Stage 4
 
luciang's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 252
Default Re: Un Tico Portocaliu

Multumesc topser dar portierele se deschid normal din interiorul masinii iar itp-ul il am pana in 2012 deci nu am probleme din acest punct de vedere.Deocamdata vreau sa-mi pun pompa pentru spalat luneta si actionare electrica a geamurilor fata.
luciang is offline   Reply With Quote
Old 02-09-10, 13:52   #27
topser
Fiat Driver

Stage 5
 
topser's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 3,552
Member of:
[Fiat]
[DACIA]
[DAEWOO]
Default Re: Un Tico Portocaliu

Quote:
Originally Posted by luciang View Post
Multumesc topser dar portierele se deschid normal din interiorul masinii iar itp-ul il am pana in 2012 deci nu am probleme din acest punct de vedere.Deocamdata vreau sa-mi pun pompa pentru spalat luneta si actionare electrica a geamurilor fata.
Intentionez sa fac si eu chestia asta si ma tot gandesc la un sist de deschis usile din spate cat mai decent, sa nu ma intind prin spate .Ma gandeam sa mut manerul sus in dreapta pe latura geamului ca la seat /alfa !
topser is offline   Reply With Quote
Old 02-09-10, 14:18   #28
luciang

Stage 4
 
luciang's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 252
Default Re: Un Tico Portocaliu

O da super idee!! Da foarte bine totusi cum ai zis prima data e mai usor de realizat cu buton pe bord.Ma gandesc la un actuator de inchidere care sa actioneze tija de la manerul din interior.Tot acesta ar putea fi legat la alarma.Din cate stiu majoritatea alarmelor mai au minim o functie decat cea de inchis deschis.
luciang is offline   Reply With Quote
Old 06-09-10, 22:41   #29
ciprianlx

Stage 2
 
ciprianlx's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 36
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Un Tico Portocaliu

Salut! Felicitari pentru munca depusa la masina, chiar imi place acest tico.Ca o sugestie eu as schimba volanul original cu unul sport si eventual as imbraca partea de sus a masinii in autocolant.Am si o intrebare cum ai fixat cotiera, ma intereseaza si pe mine o asemenea cotiera.Bafta in continuare!
ciprianlx is offline   Reply With Quote
Old 07-09-10, 11:30   #30
luciang

Stage 4
 
luciang's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 252
Default Re: Un Tico Portocaliu

ciprianlx Re: Un Tico Portocaliu

--------------------------------------------------------------------------------
Salut! Felicitari pentru munca depusa la masina, chiar imi place acest tico.Ca o sugestie eu as schimba volanul original cu unul sport si eventual as imbraca partea de sus a masinii in autocolant.Am si o intrebare cum ai fixat cotiera, ma intereseaza si pe mine o asemenea cotiera.Bafta in continuare!

Multumesc!La volan magandesc de mult sa-l schimb dar nu am gasit inca ceva pe placul meu.Pentru cotiera am dezechipat un scaun de la o alta masina si am luat cotiera si suportul care era fixat de scaunul respectiv si apoi sudat de armatura scunului de tico.Ceva ca almeu gasesti pe getz.
luciang is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -