Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 13-08-10, 19:29   #91
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Nubira 1- Leul meu

Era doar o curiozitate. Masina se vede ca e lucrata bine si s-a pus osul la munca si nu pot sa zic ca e o masina care nu place, ci din contra e o masina frumoasa in felul ei, unica. Sa ai bafta in continuare si asteptam pozele cu jantele!

PS: Pustiu, cred ca sunt mai multe tipuri de perla nu?. Aia din poza de la bobeica e ceva tip cameleon, pe cand aici, la Rih, pare ceva gen 'mica', cam cum are si cielo de Dj XWX. Faza e ca eu nu stiu unde se gasesc astea de dimensiuni mai mari, nici dupa ce am cautat atat

Chiar Rih, ceva despre perla folosita stii cumva? De curiozitate, ca la un momentdat cautam si eu ceva de genul, dar m-am lasat pagubas si am ajuns la un candywhite...

Last edited by banzay; 13-08-10 at 19:33.
banzay is offline   Reply With Quote
Old 13-08-10, 19:37   #92
pustiu_FUG
Opel Driver

Stage 5
 
pustiu_FUG's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,934
Member of:
[Opel]
[DAEWOO]
Default Re: Nubira 1- Leul meu

Quote:
Originally Posted by banzay View Post
PS: Pustiu, cred ca sunt mai multe tipuri de perla nu?. Faza e ca eu nu stiu unde se gasesc astea de dimensiuni mai mari, nici dupa ce am cautat atat
Este in Bucuresti un magazin/service, care iti face ce perle vrei ce marime vrei orice tine de vopsea, daca vrei iti fac rost de numar vb si cu ei ca sa ii pun in tema dar dupa 1 septembrie cand vin acasa

on: sunt mai multe perle nu?
__________________
De vanzare
Fibra de sticla cu rasina pentru proiecte tuning
Kit-uri xenon
Alarme
Leduri
Faruri, stopuri, lupe faruri
Neoane
Anvelope noi dimensiuni rare
Vopsea Cameleon, Perlate, Flip-Flop, Orice vopsea
pustiu_FUG is offline   Reply With Quote
Old 13-08-10, 19:38   #93
Rih85

Stage 5
 
Rih85's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 380
Default Re: Nubira 1- Leul meu

Quote:
Originally Posted by banzay View Post
Era doar o curiozitate. Masina se vede ca e lucrata bine si s-a pus osul la munca si nu pot sa zic ca e o masina care nu place, ci din contra e o masina frumoasa in felul ei, unica. Sa ai bafta in continuare si asteptam pozele cu jantele!

PS: Pustiu, cred ca sunt mai multe tipuri de perla nu?. Aia din poza de la bobeica e ceva tip cameleon, pe cand aici, la Rih, pare ceva gen 'mica', cam cum are si cielo de Dj XWX. Faza e ca eu nu stiu unde se gasesc astea de dimensiuni mai mari, nici dupa ce am cautat atat

Chiar Rih, ceva despre perla folosita stii cumva? De curiozitate, ca la un momentdat cautam si eu ceva de genul, dar m-am lasat pagubas si am ajuns la un candywhite...
nu stiu exact detaliile, dar pot afla daca te intereseaza ca titlu informativ. si eu astept jantele, ca le am in camera si zac aici cu tot cu cauciucuri . ma chinui sa fac rost de niste prezoane lungi..
__________________
IS 85 RIH
Rih85 is offline   Reply With Quote
Old 13-08-10, 19:40   #94
Rih85

Stage 5
 
Rih85's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 380
Default Re: Nubira 1- Leul meu

Quote:
Originally Posted by pustiu_FUG View Post
on: sunt mai multe perle nu?
da. dar predominant este auriul. restul se regaseste intr-o masura mai mica dar evidenta in special la soare.


P.S. Ma gandesc sa imi foliez si tripele dar ezit datorita politiei. ca aspect cred ca ar da bine, dar politia ce imi poate face? ma obliga sa o dau jos pe loc, imi ia certificatul si apoi umblu pe la rar iar sau amenda?

Last edited by Rih85; 13-08-10 at 19:57.
Rih85 is offline   Reply With Quote
Old 14-08-10, 10:05   #95
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Nubira 1- Leul meu

Quote:
Originally Posted by Rih85 View Post
Ma gandesc sa imi foliez si tripele dar ezit datorita politiei. ca aspect cred ca ar da bine, dar politia ce imi poate face? ma obliga sa o dau jos pe loc, imi ia certificatul si apoi umblu pe la rar iar sau amenda?
In primu rand nu trebuie o folie prea inchisa, pt ca deja masina e neagra si se vede bine si asa. Deci folie o iei jumate ca si transparenta (sa nu fie nici prea inchisa, dar nici prea deschisa). Regulamentul e ca: atat timp cat stopul pe frana este rosu, si semnalizarile portocalii/rosii, NU are de ce sa-ti dea amenda. Si chiar cu folie, culorile vor fi la fel, o sa vezi. Doar ca nu recomand spray.. ala daca l-ai dat, nu-l mai dai jos asa usor... si daca dai prea multe maini, cand vrei sa mai dai jos e mai complicat, ca trebuie sa dai tot jos, apoi sa le iei iar la spray. Folia e o ideea mai scumpa, dar e mai practica. Mai bine dai 20 lei in plus decat sa cumperi stopul cu totu... Eu zic sa le faci.
__________________
Ex: '98 Daewoo Tico SX -> sold!
Ex: '00 Daewoo Cielo Hatchback -> sold!

Now: '01 VW Golf variant -> no topic
B-99-SAA is offline   Reply With Quote
Old 14-08-10, 11:36   #96
pustiu_FUG
Opel Driver

Stage 5
 
pustiu_FUG's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,934
Member of:
[Opel]
[DAEWOO]
Default Re: Nubira 1- Leul meu

Parerea mea este sa le faci rosi complet..mai ales ca este voie

M-a pregatesc sa le fac si eu rosii si umblu cu, cartea dupa mine daca ma opreste sa ii dau cu ea in cap
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	14082010792.jpg
Views:	97
Size:	785.8 KB
ID:	1610238  
pustiu_FUG is offline   Reply With Quote
Old 14-08-10, 12:10   #97
vlad300

Stage 5
 
vlad300's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 378
Default Re: Nubira 1- Leul meu

Frumoasa masina eu as opta pentru niste jenti diferite in rest e chiar a iesit marfa.
vlad300 is offline   Reply With Quote
Old 14-08-10, 14:29   #98
Rih85

Stage 5
 
Rih85's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 380
Default Re: Nubira 1- Leul meu

Quote:
Originally Posted by vlad300 View Post
Frumoasa masina eu as opta pentru niste jenti diferite in rest e chiar a iesit marfa.
mersi pentru aprecieri. jantele le am in casa, pregatite sa fie incaltate. am distantierele pentru spate dar din pacate nu am prezoanele lungi. pana la urma se pare ca luni voi merge si voi da comanda sa fie facute de catre un meserias. dupa ce vor fi facute trebuie bineinteles tratate termic dar cred ca voi iesi mult mai bine. uite 1 poza facuta acuma 2 min cu ce va fi pus pe masina.

Cat despre folie pe tripla... voi pune ceva nu foarte inchis dat indeajuns sa inchida putin din alb acela prezent acolo.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_0451.jpg
Views:	55
Size:	1.36 MB
ID:	1610371  
Rih85 is offline   Reply With Quote
Old 14-08-10, 21:16   #99
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Nubira 1- Leul meu

Quote:
Originally Posted by pustiu_FUG View Post
Parerea mea este sa le faci rosi complet..mai ales ca este voie

M-a pregatesc sa le fac si eu rosii si umblu cu, cartea dupa mine daca ma opreste sa ii dau cu ea in cap
Bah esti mortal! Era sa cad de pe scaun... Si eu as face la fel, i-as in cap cu Legea... Sa rupi pagina aia unde e scris paragrafu in Regulament, si sa i-o bagi in ochi daca te opreste. Apropo, sa pui poze dupa ce le faci rosii, ca si a mea e tot albastra si ma gandesc ca atunci cand ajung la capitolul stopuri poate le fac ca tine... Iti dau copyright evident

Iar tu cand termini prezoanele sa ne incanti cu jantele pe masina, ca sunt curios cum o sa arate
B-99-SAA is offline   Reply With Quote
Old 14-08-10, 21:31   #100
pustiu_FUG
Opel Driver

Stage 5
 
pustiu_FUG's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,934
Member of:
[Opel]
[DAEWOO]
Default Re: Nubira 1- Leul meu

Quote:
Originally Posted by B-99-SAA View Post
Bah esti mortal! Era sa cad de pe scaun... Si eu as face la fel, i-as in cap cu Legea... Sa rupi pagina aia unde e scris paragrafu in Regulament, si sa i-o bagi in ochi daca te opreste. Apropo, sa pui poze dupa ce le faci rosii, ca si a mea e tot albastra si ma gandesc ca atunci cand ajung la capitolul stopuri poate le fac ca tine... Iti dau copyright evident

Iar tu cand termini prezoanele sa ne incanti cu jantele pe masina, ca sunt curios cum o sa arate
Daca vor sa joace dur cu noi ) jucam si noi), sa vin acasa si le fac rosi

on. jantele de cat sunt? imi par mici si vezi ca jante din poza are in 2 locuri vopseaua sarita nu este in relief
Jantele imi plac GRAV cum arata in combinatia asta
pustiu_FUG is offline   Reply With Quote
Old 14-08-10, 22:06   #101
Rih85

Stage 5
 
Rih85's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 380
Default Re: Nubira 1- Leul meu

Quote:
Originally Posted by pustiu_FUG View Post
Daca vor sa joace dur cu noi ) jucam si noi), sa vin acasa si le fac rosi

on. jantele de cat sunt? imi par mici si vezi ca jante din poza are in 2 locuri vopseaua sarita nu este in relief
Jantele imi plac GRAV cum arata in combinatia asta

jantele sunt de 16. et 35 si 7,5 j daca nu ma insel. daca te referi la ce cred eu, nu este vopseaua ci ultima mana de lac. oricum fata de cum aratau inainte este o imbunatatire
Rih85 is offline   Reply With Quote
Old 15-08-10, 11:22   #102
vlad300

Stage 5
 
vlad300's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 378
Default Re: Nubira 1- Leul meu

Chiar marfa jentile le-ai ales bine.Succes in continuare
vlad300 is offline   Reply With Quote
Old 15-08-10, 11:35   #103
Robert_MNW

Stage 5
 
Robert_MNW's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,313
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Nubira 1- Leul meu

Quote:
Originally Posted by vlad300 View Post
Frumoasa masina eu as opta pentru niste jenti diferite in rest e chiar a iesit marfa.
Quote:
Originally Posted by vlad300 View Post
Chiar marfa jentile le-ai ales bine.Succes in continuare
Oare cum vine asta...
Robert_MNW is offline   Reply With Quote
Old 15-08-10, 19:39   #104
Myk3 GhO$t Dr1v3r

Stage 3
 
Myk3 GhO$t Dr1v3r's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 97
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Nubira 1- Leul meu

BRAVO!!!Foarte tare ce a iesit.Cel mai mult imi place bad-boyul,grila radiatorului e la fel de suparata(asa o vreau si eu,este exact ce imi doresc),spoiler-ul fata cade bine pe ea,insa cel spate nu prea se potriveste cu linia masinii deloc,ar fi mers mai bine pe o masina mai sport cu forme mai brutale,nu pe Nubira care are niste forme rotunde.Pragurile trebuia sa le montezi cu fantele de aer in partea din spate pentru ca ele ajuta la racirea placutelor de frana,deci pozitia actuala nu ajuta cu nimic,ba chiar zici ca e masina invers.Eleronul sta bine dar se putea totusi unul mai finutz.Jantele sunt superbe,abia astept sa le vad montate pe masina.Cat despre culoare:superba(eu unul ma bucuram ca mai are cineva masina pe forum cu aceeasi culoare cu a mea,dar acum am ramas iar unicul)
*Sugestie din partea mea:vopseste interiorul farurilor cu negru lucios(exact ca ADU).Semnalizarile laterale schimbale cu unele albe,sau cu alt model.Becurile de pe spate de la semnalizare inlocuiestele cu unele albe sau ceva cu led pentru ca da urat.
__________________
Imi e destul sa stiu ca pot....
Myk3 GhO$t Dr1v3r is offline   Reply With Quote
Old 15-08-10, 19:42   #105
vlad300

Stage 5
 
vlad300's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 378
Default Re: Nubira 1- Leul meu

Quote:
Originally Posted by Robert_MNW View Post
Oare cum vine asta...
In prima poza parca avea alte jenti decat cele din poza pusa de curand.La aia ma refeream.
vlad300 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -