Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 03-10-10, 18:06   #481
mike-fullspeed

Stage 5
 
mike-fullspeed's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,608
Default Re: Espero - Mica mea limuzina

poate invers.... mijlocu in culoarea masinii si buza alba!

Oricum eu te sfatuiesc sa pastrezi culoarea asta la jenti.... clasic si frumos! Si inca un sfat nu taia din arcuri!
mike-fullspeed is offline   Reply With Quote
Old 03-10-10, 21:41   #482
Robert_MNW

Stage 5
 
Robert_MNW's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,313
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Espero - Mica mea limuzina

Nici eu nu le-as vopsii. Mult mai bine arata cu ele asa. Cel mai frumos argintii cu buza polishata!
Robert_MNW is offline   Reply With Quote
Old 04-10-10, 19:49   #483
iviTe
Daewoo Driver

Stage 5
 
iviTe's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 2,259
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Espero - Mica mea limuzina

Frumoase jante ti`ai tras sa ai parte de ele si ai grija la cratere ... si da nu taia din arcuri ca faci o mare prostie cat despre culoarea lor lasale asa ca arata bine pe modelul asta nu cred ca sta bine alb ...
iviTe is offline   Reply With Quote
Old 04-10-10, 21:58   #484
Andutu TZH

Stage 5
 
Andutu TZH's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 934
Default Re: Espero - Mica mea limuzina

Gata mam hotarat,o sa le polisez buza ca este vopseaua crapata,in rest arata ok jantele.Astazi vorbi cu un strungar sa imi faca inelele de ghidaj ca mai tare de 100 nu pot sa merg cu ea ca vibreaza rau volanul,iar in legatura cu arcurile nu o sa tai din ele dar as lasao putin dar parca nu ias pune nici arcuri sport nici eu nu stiu ce sa mai zic,poate cu putin noroc arunc si un xenon pe ea zilele astea sa vedem
Andutu TZH is offline   Reply With Quote
Old 05-10-10, 21:04   #485
electric_style
Opel Driver

Stage 5
 
electric_style's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,949
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[Opel]
Default Re: Espero - Mica mea limuzina

fumoase jante ba alex, dar trebuie coborata neaparat macar drop -40mm daca nu -60mm ! bafta multa in continuare !
electric_style is offline   Reply With Quote
Old 10-10-10, 15:24   #486
Andutu TZH

Stage 5
 
Andutu TZH's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 934
Default Re: Espero - Mica mea limuzina

O sa vad cu coboratul cred ca dupa iarna sigur.Astazi ii desfintai egr,ii pusai un surub in capul furtunului care intra in ciupercuta,masina se simte ceva mai vanoasa si parca respira mai bine adica asta este parerea mea.Voi ce parere aveti exista si efecte negative?
Andutu TZH is offline   Reply With Quote
Old 15-10-10, 17:11   #487
Andutu TZH

Stage 5
 
Andutu TZH's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 934
Default Re: Espero - Mica mea limuzina

Stie cineva daca pun o sonda lamba dupa un motor de 2.0 pe motorul meu de 1.8,ar avea aspecte negative ca sonda mea este cam praf
Andutu TZH is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 20:42   #488
gbry_el_05-RSG
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
gbry_el_05-RSG's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Espero - Mica mea limuzina

ba da cu distributia cum e? tu nu poti sa faci ceva daca nu intrebi pe topic daca are ceva sau nu? pune-o si vezi......daca are firele la fel in culoare si in numar merge. sunt sonde universale care merg la toate masinile care au 4 fire. nu conteaza ce masina dar mufa sa aiba 4 pini. va merge iti spun sigur...
__________________
GR-02-ZMN Oltcit Club Rally Car
OT-56-MAG Opel Vectra A SFI Stance edition
DJ-10-BID VW GOLF III Daily driven
gbry_el_05-RSG is offline   Reply With Quote
Old 22-10-10, 09:15   #489
MihaiS
Opel Driver

Stage 5
 
MihaiS's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,153
Member of:
[Opel]
[Oltcit]
Default Re: Espero - Mica mea limuzina

ba tzh-ule am eu sonda aproape noua. vino sambata dupa masa si facem un test... si oricum vreau sa vb ceva cu tine sa te combin la o sparla... in rest toate bune? cand ne dam o data sa vedem ce poate bestiuta ta?
MihaiS is offline   Reply With Quote
Old 28-10-10, 20:08   #490
Yonutzzz

Stage 4
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 256
Member of:
[Opel]
Default Re: Espero - Mica mea limuzina

Iti cunosc masina gatachiar m-am uitat la ea...oricum de unde ai plecat tu si unde a ajuns..ar mai fi cateva de modificat pe la ea dar acum depinde de tine si de cat dispuisi cate ceva de adaugat..bafta la tunarit.poate ai nevoie de ajutor... add: drag00n007
Yonutzzz is offline   Reply With Quote
Old 29-10-10, 19:08   #491
gbry_el_05-RSG
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
gbry_el_05-RSG's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Espero - Mica mea limuzina

ia zi bre cum e cu noua suspensie? pt toti carcotasi care ziceau ca nu e bine sa tai din arcuri..... pune poze sa vada toti....
gbry_el_05-RSG is offline   Reply With Quote
Old 29-10-10, 20:16   #492
Andutu TZH

Stage 5
 
Andutu TZH's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 934
Default Re: Espero - Mica mea limuzina

Quote:
Originally Posted by Yonutzzz View Post
Iti cunosc masina gatachiar m-am uitat la ea...oricum de unde ai plecat tu si unde a ajuns..ar mai fi cateva de modificat pe la ea dar acum depinde de tine si de cat dispuisi cate ceva de adaugat..bafta la tunarit.poate ai nevoie de ajutor... add: drag00n007
Ti-am bagat id
Quote:
ia zi bre cum e cu noua suspensie? pt toti carcotasi care ziceau ca nu e bine sa tai din arcuri..... pune poze sa vada toti....
Cum sa fie alta viata,intru si eu in curbe fara imi fie frica ca ma rastorn,deci cu arcurile taiate nu este nici cea mai mica problema,chiar dadui cu ea intr-o groapa mai tare si nu se intampla nimic,stiam eu ca pot lasa masina pe mana tapoze cu ea maine
Andutu TZH is offline   Reply With Quote
Old 30-10-10, 22:39   #493
ing3r
Daewoo Driver

Stage 5
 
ing3r's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,573
Member of:
[DAEWOO]
[Fiat]
Default Re: Espero - Mica mea limuzina

Si rezistenta arcului ce zice? Cu cat sunt mai multe spire, cu atat rezistenta si durabilitatea arcului sunt mai mari !
Parerea mea, nu se compara arcurile sport cu cele stock taiate din ele...Si neaparat amortizoare sport pt ele, daca tot ai taiat! Bafta in continuare !
ing3r is offline   Reply With Quote
Old 01-11-10, 08:14   #494
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Espero - Mica mea limuzina

Quote:
Originally Posted by gbry_el_05-RSG View Post
ia zi bre cum e cu noua suspensie? pt toti carcotasi care ziceau ca nu e bine sa tai din arcuri..... pune poze sa vada toti....
Eu i-am zis sa taie... Bine, acuma si ing3r are dreptate, ar trebui intarite amortizoarele, sau puse d-alea sport. Pune Andule poze sa vada si ochii nostrii ce a iesit
__________________
Ex: '98 Daewoo Tico SX -> sold!
Ex: '00 Daewoo Cielo Hatchback -> sold!

Now: '01 VW Golf variant -> no topic
B-99-SAA is offline   Reply With Quote
Old 01-11-10, 13:58   #495
Andutu TZH

Stage 5
 
Andutu TZH's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 934
Default Re: Espero - Mica mea limuzina

Masina nu am coborat-o prea mult ca vine iarna iar din arc nu am taiat foarte mult sa redus distanta dintre janta si aripa la jumate.Oricum a disparut senzatia de barca si imi da mai multa incredere in curbe(mult mai multa).O sa fac niste poze acum cand cobor la ea si le pun pe net mai pe seara
Andutu TZH is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -