Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > RENAULT > Masina mea Renault

Reply
 
Thread Tools
Old 16-07-07, 11:28   #46
broncos emx

Stage 4
 
broncos emx's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 174
Default Re: Renault Megane Coupe PH2

si eu ma gandeam sa bag un kit angeleyes da sincer nici nu se apropie de original...se gasasc pe e-bay in germania pe la 170 de euro daca ai cine sa ti-le aduca....te mai duce transportul,dureaza ceva da...merita
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	angeleyes1.jpg
Views:	49
Size:	29.0 KB
ID:	304808   Click image for larger version

Name:	angeleyes2.jpg
Views:	47
Size:	96.5 KB
ID:	304809  
broncos emx is offline   Reply With Quote
Old 16-07-07, 15:00   #47
Impressarul

Stage 3
 
Impressarul's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 82
Default Re: Renault Megane Coupe PH2

Quote:
Originally Posted by broncos emx View Post
si eu ma gandeam sa bag un kit angeleyes da sincer nici nu se apropie de original...se gasasc pe e-bay in germania pe la 170 de euro daca ai cine sa ti-le aduca....te mai duce transportul,dureaza ceva da...merita
Mda, insa pana atunci eu o sa fac un alt "upgrade" : o sa vopsesc tamburii cu un negru mat
Impressarul is offline   Reply With Quote
Old 17-07-07, 22:45   #48
EDC_cip

Stage 5
 
EDC_cip's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 794
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[RENAULT]
Default Re: Renault Megane Coupe PH2

stiu eu cine sa va aduca farurile si io am megane ca al vostru va pot da un distribuitor destul de bun si eftin yd mes :s3d4s7i4n stiam de un pret de 240-250 euro cam asa se invarte si mia mai dat un tip niste angel de la o firma mai serioasa la pret 320 euro
EDC_cip is offline   Reply With Quote
Old 18-07-07, 03:10   #49
Impressarul

Stage 3
 
Impressarul's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 82
Default Re: Renault Megane Coupe PH2

Quote:
Originally Posted by EDC_cip View Post
stiu eu cine sa va aduca farurile si io am megane ca al vostru va pot da un distribuitor destul de bun si eftin yd mes :s3d4s7i4n stiam de un pret de 240-250 euro cam asa se invarte si mia mai dat un tip niste angel de la o firma mai serioasa la pret 320 euro
Mersi...o sa mai stau putin pana la angel-eyes, am alte cheltuieli acum din pacate...pune si tu niste poze cu Coupe-ul tau sa il vedem...
Impressarul is offline   Reply With Quote
Old 18-07-07, 03:22   #50
Impressarul

Stage 3
 
Impressarul's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 82
Default Re: Renault Megane Coupe PH2

Si in sfarsit am reusit sa vopsesc tamburii, respectiv bratele de la placutele de frana...eu zic ca arata mult mai bine decat inainte...

Inainte:



Dupa:



Am schimbat si prezoanele (am pus cromate)...bineinteles, efectul a fost garantat dupa ce am curatit bine jantele care par a fi lovite atata sunt de murdare pe margini (jur ca nu sunt )...a meritat 4 ore de munca...
__________________
Proud 2 Own A Megane Coupé
Lasati banii la mine, ma descurc eu...
Impressarul is offline   Reply With Quote
Old 18-07-07, 09:16   #51
broncos emx

Stage 4
 
broncos emx's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 174
Default Re: Renault Megane Coupe PH2

[QUOTE=Impressarul;1003261]Si in sfarsit am reusit sa vopsesc tamburii, respectiv bratele de la placutele de frana...eu zic ca arata mult mai bine decat inainte...

bine ca le-ai facut rosii si nu negru mat cum ziceai ca n-ar fi avut asa un efect,la astea merg culori care sa iasa in relief....misto' oricum.....
broncos emx is offline   Reply With Quote
Old 18-07-07, 11:05   #52
EDC_cip

Stage 5
 
EDC_cip's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 794
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[RENAULT]
Default Re: Renault Megane Coupe PH2

da a esit super meganu meu e in 4 nu e coupe si e postat acilea postati si voi https://forum.4tuning.ro/293-discutii-renault/44384-renault-megane-coach-club.html
EDC_cip is offline   Reply With Quote
Old 18-07-07, 13:40   #53
Morro

Stage 5
 
Morro's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 1,078
Default Re: Renault Megane Coupe PH2

am avut si eu un megane coupe ph1 dar ala de 150 de cai :P sa-l stapanesti sanatos este foarte misto masina

https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault/8678-my-coupe.html
__________________


... masina de familie in 5 usi ...
Morro is offline   Reply With Quote
Old 18-07-07, 17:41   #54
EDC_cip

Stage 5
 
EDC_cip's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 794
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[RENAULT]
Default Re: Renault Megane Coupe PH2

ms daca te referi la masina mea (si apropo de masina ta o stiu din martie am citit tot si mam uitat la toate filmuletele care leai postat si bafta acuma ce masina conduci)?
EDC_cip is offline   Reply With Quote
Old 18-07-07, 21:10   #55
Impressarul

Stage 3
 
Impressarul's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 82
Default Re: Renault Megane Coupe PH2

Quote:
bine ca le-ai facut rosii si nu negru mat cum ziceai ca n-ar fi avut asa un efect,la astea merg culori care sa iasa in relief....misto' oricum.....
Sa stii ca m-am uitat la ei chiar cand am vrut sa ma apuc de vopsit si am vazut ca ar fi mai bine un rosu, asa ca am dat o fuga la un magazin de piese auto si am luat un spray...

Quote:
da a esit super
Mersi frumos Nu conteaza ca e in 4 usi, arata foarte bine...sa-l conduci sanatos...

Quote:
am avut si eu un megane coupe ph1 dar ala de 150 de cai :P sa-l stapanesti sanatos este foarte misto masina
Mersi mult, la fel si tie... 150 Cai...daca mai stateam un pic imi aduceam si eu unul de 2.0, dar nici cu asta nu ma pot plange...a fost dragoste la prima vedere si stii cum e, nu mai vezi alta in jur...

Last edited by Impressarul; 18-07-07 at 21:14.
Impressarul is offline   Reply With Quote
Old 19-07-07, 00:14   #56
EDC_cip

Stage 5
 
EDC_cip's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 794
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[RENAULT]
Default Re: Renault Megane Coupe PH2

uf usile astea ins ca nu trebuia sa mai postez masina acolo am gresit rog baieti sa faca un topic separat cu renault megane "familei" (((
EDC_cip is offline   Reply With Quote
Old 19-07-07, 03:10   #57
Impressarul

Stage 3
 
Impressarul's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 82
Thumbs up Re: Renault Megane Coupe PH2

Quote:
Originally Posted by EDC_cip View Post
uf usile astea ins ca nu trebuia sa mai postez masina acolo am gresit rog baieti sa faca un topic separat cu renault megane "familei" (((
Eh Megane-ul "familiei"...de familie e Sharan, Zafira si altele de genul... Si masinile in 4 usi se tuneaza, de-asta iti faci probleme?...eu zic ca e in regula 100%
Impressarul is offline   Reply With Quote
Old 19-07-07, 14:08   #58
Khalis
Competitor CNCA

Stage 5
 
Khalis's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 933
Member of:
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Renault Megane Coupe PH2

scuze de off-topic.... @EDC_cip: gata.... avem shi noi ashtia cu mashini in 4/5 ushi club..... uite.... https://forum.4tuning.ro/293-discutii-renault/46578-club-megane-classic.html
Khalis is offline   Reply With Quote
Old 19-07-07, 19:31   #59
EDC_cip

Stage 5
 
EDC_cip's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 794
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[RENAULT]
Default Re: Renault Megane Coupe PH2

ok ms deja a postat si sper ca luna asta care vine revin cu poze ca vreau sai las garda si niste jante
EDC_cip is offline   Reply With Quote
Old 22-07-07, 05:40   #60
Impressarul

Stage 3
 
Impressarul's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 82
Default Re: Renault Megane Coupe PH2

Quote:
Originally Posted by EDC_cip View Post
ok ms deja a postat si sper ca luna asta care vine revin cu poze ca vreau sai las garda si niste jante
Asteptam...spor la treburi
Impressarul is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -