Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 08-10-08, 11:56   #61
Bengy_BLS
VW Driver

Stage 5
 
Bengy_BLS's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,326
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Exclamation Re: Dacia mea B 24 BLS viitor Ph 88 BGY

Nu Cred ca mai e vreo dacie cu asa ceva , cel putin in ploiesti nu e
Ce i-am mai facut : Pompa de benzina de R21 Nevada break , injectie si calculator + galerii admisie -evacuare de dacie pick-up 1.6 4X4 , scaun sport + centuri in 4 puncte , butoane care nu-s prea importante , boxe fata BM , volanul (ca ramasesem dator cu poze) toba (am facut traseu , fata-spate si am bagat-o mai in interior ca iesea prea in afara) masca fata ( care nu o recomand celor care nu am rabdare ) e facuta dintr-o masca originala si pusa plasa pe interior , cheia tip briceag cu telecomanda programata la alarma . si multe altele .
ASTEPT PARERI
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Image099.jpg
Views:	274
Size:	118.0 KB
ID:	664344   Click image for larger version

Name:	Image101.jpg
Views:	271
Size:	128.2 KB
ID:	664345   Click image for larger version

Name:	Image103.jpg
Views:	325
Size:	134.6 KB
ID:	664346  

Click image for larger version

Name:	Image105.jpg
Views:	290
Size:	104.0 KB
ID:	664347   Click image for larger version

Name:	Image106.jpg
Views:	260
Size:	114.4 KB
ID:	664348   Click image for larger version

Name:	Image107.jpg
Views:	207
Size:	105.3 KB
ID:	664349  

Click image for larger version

Name:	Image108.jpg
Views:	284
Size:	106.5 KB
ID:	664350   Click image for larger version

Name:	Image109.jpg
Views:	245
Size:	108.2 KB
ID:	664351   Click image for larger version

Name:	Image110.jpg
Views:	219
Size:	81.6 KB
ID:	664352  

Click image for larger version

Name:	Image112.jpg
Views:	210
Size:	111.1 KB
ID:	664353   Click image for larger version

Name:	Image114.jpg
Views:	204
Size:	88.4 KB
ID:	664354   Click image for larger version

Name:	Image115.jpg
Views:	221
Size:	88.9 KB
ID:	664355  

__________________
Bengy_BLS is offline  
Old 08-10-08, 15:52   #62
jakal
BMW Driver

Stage 5
 
jakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 9,203
Member of:
[Inferno Motorsport]
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Dacia mea B 24 BLS viitor Ph 88 BGY

mama ce de butoane....ruff scuff.......avion ce sa mai.....maciulia de la schimbator e urita....daca vrei am una de mahon de renault......dai si tu o cafea.........
bine ma tine-o tot asa......
__________________



contact 0766-671407
jakal is offline  
Old 08-10-08, 19:06   #63
BH 59 FIF
Dacia Driver

Stage 5
 
BH 59 FIF's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 983
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia mea B 24 BLS viitor Ph 88 BGY

Interesant. Dar schimba modul de prindere al centurilor!!! Nu neaparat pe considerente de estetica, ci de siguranta. Le poti prinde in gaurile centurilor de siguranta spate (centru si lateral). Binenteles, asta ar presupune sa nu mai folosesti bancheta spate. Daca vrei sa respecti intrutotul indicatiile producatorului, in spatele scaunului le si incrucisezi. In alta ordine de idei, observ ca pe volanul tau a fost montat (candva) un inel. Il mai ai?
BH 59 FIF is offline  
Old 08-10-08, 20:49   #64
Bengy_BLS
VW Driver

Stage 5
 
Bengy_BLS's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,326
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Default Re: Dacia mea B 24 BLS viitor Ph 88 BGY

Quote:
Originally Posted by BH 59 FIF View Post
Interesant. Dar schimba modul de prindere al centurilor!!! Nu neaparat pe considerente de estetica, ci de siguranta. Le poti prinde in gaurile centurilor de siguranta spate (centru si lateral). Binenteles, asta ar presupune sa nu mai folosesti bancheta spate. Daca vrei sa respecti intrutotul indicatiile producatorului, in spatele scaunului le si incrucisezi. In alta ordine de idei, observ ca pe volanul tau a fost montat (candva) un inel. Il mai ai?
nu imi place cromul in exces , si cotiera e cromata o parte si ma streseaza . Il mai am , dar fara suruburi , am si chestia din interior , le vrei ?

Last edited by Bengy_BLS; 08-10-08 at 20:52.
Bengy_BLS is offline  
Old 08-10-08, 20:49   #65
Bengy_BLS
VW Driver

Stage 5
 
Bengy_BLS's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,326
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Default Re: Dacia mea B 24 BLS viitor Ph 88 BGY

Quote:
Originally Posted by jakal View Post
mama ce de butoane....ruff scuff.......avion ce sa mai.....maciulia de la schimbator e urita....daca vrei am una de mahon de renault......dai si tu o cafea.........
bine ma tine-o tot asa......

vorbim
Bengy_BLS is offline  
Old 08-10-08, 21:06   #66
BH 59 FIF
Dacia Driver

Stage 5
 
BH 59 FIF's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 983
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia mea B 24 BLS viitor Ph 88 BGY

E cromat? Am sperat ca e gri inchis. Nici mie nu imi prea place cromul sa fiu sincer. Multumesc oricum pentru oferta. Apropo, cum ai prins scaunele? Ce a trebuit adaptat?
BH 59 FIF is offline  
Old 09-10-08, 00:56   #67
Bengy_BLS
VW Driver

Stage 5
 
Bengy_BLS's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,326
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Default Re: Dacia mea B 24 BLS viitor Ph 88 BGY

Quote:
Originally Posted by BH 59 FIF View Post
E cromat? Am sperat ca e gri inchis. Nici mie nu imi prea place cromul sa fiu sincer. Multumesc oricum pentru oferta. Apropo, cum ai prins scaunele? Ce a trebuit adaptat?
Adaptat ? o gramada , sinele originale , alte gauri , suruburile . si cand am crezut ca e gata totul , surpriza , canapelele mele de pe fata sunt de Dacie daia dedicatie si au inaltatoare sudate cu 4 afturi in podea , stau acum de zici ca sunt in tractor , maine , o sa tai inaltatoarele si o sa pun sinele universale care vin cu scaunul la set . asta e , alta munca , alta distractie , sfarul meu e daca iti pui scaune dastea sau orice tip e sa nu lucrezi singur ca te apuca boala , te iau durerile de cap. bafta .
Bengy_BLS is offline  
Old 10-10-08, 00:20   #68
Bolo_BCD

Stage 5
 
Bolo_BCD's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 459
Member of:
[Dacia Rally Team]
Default Re: Dacia mea B 24 BLS viitor Ph 88 BGY

sambata la intalnire ne lasi si pe noi sa facem o poza langa masina ta?

te cam astept cu centura aia de vreo luna...
PS: poate tragi chiulu' ca te sparg
__________________

"Suntem atât de răi incât si nouă ne e frică de noi"

Last edited by Bolo_BCD; 10-10-08 at 00:23.
Bolo_BCD is offline  
Old 10-10-08, 12:22   #69
Bengy_BLS
VW Driver

Stage 5
 
Bengy_BLS's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,326
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Default Re: Dacia mea B 24 BLS viitor Ph 88 BGY

Quote:
Originally Posted by Bolo_BCD View Post
sambata la intalnire ne lasi si pe noi sa facem o poza langa masina ta?

te cam astept cu centura aia de vreo luna...
PS: poate tragi chiulu' ca te sparg
vin bre vin , dar nu o sa mai ai cum sa probezi noua centura ca nu cred ca incapi in scaun , abia incap io , dar vin de venit
Bengy_BLS is offline  
Old 13-10-08, 09:55   #70
dog99

Stage 5
 
dog99's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 6,400
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[VW]
Default Re: Dacia mea B 24 BLS viitor Ph 88 BGY

intresanta masina . parca neam vazut sambata noapte prin ploiesti
dog99 is offline  
Old 22-10-08, 23:41   #71
Bengy_BLS
VW Driver

Stage 5
 
Bengy_BLS's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,326
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Default Re: Dacia mea B 24 BLS viitor Ph 88 BGY

cu mare parere de rau , am reusit , printr-o minune sa rup o planetara , planetara schimbata acu 3000 km . sper ca pana sambata sa reusesc sa vin la intalnire , cu toate ca nu cred
Bengy_BLS is offline  
Old 23-10-08, 12:11   #72
B-61-KYS

Stage 5
 
B-61-KYS's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,095
Member of:
[DACIA]
[Ghetto Cult]
Default Re: Dacia mea B 24 BLS viitor Ph 88 BGY

daca esti "reisar" - plateste
B-61-KYS is offline  
Old 23-10-08, 13:34   #73
Bengy_BLS
VW Driver

Stage 5
 
Bengy_BLS's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,326
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Default Re: Dacia mea B 24 BLS viitor Ph 88 BGY

Quote:
Originally Posted by B-61-KYS View Post
daca esti "reisar" - plateste
Nu sunt "reisar" , nimeni nu e reisar , toti suntem participanti la trafic , daca ai ceva de zis sau de aratat , ai PM , si daca loganu tau e 1.4 nu te mai obosi sa dai de mine , ca te obosesti degeaba , daca nu stii ce masina si ce modificari are , tine-ti gura . ce modificari sunt postate pe forum , sunt nimic , cine ma cunoaste personal stie

Poate ca par un pusti de 20 ani , dar stiu mai multe despre masini , decat ti-ai imagina.
Bafta
Bengy_BLS is offline  
Old 23-10-08, 13:39   #74
B-61-KYS

Stage 5
 
B-61-KYS's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,095
Member of:
[DACIA]
[Ghetto Cult]
Default Re: Dacia mea B 24 BLS viitor Ph 88 BGY

Quote:
Originally Posted by Bengy_BLS View Post
Nu sunt "reisar" , nimeni nu e reisar , toti suntem participanti la trafic , daca ai ceva de zis sau de aratat , ai PM , si daca loganu tau e 1.4 nu te mai obosi sa dai de mine , ca te obosesti degeaba , daca nu stii ce masina si ce modificari are , tine-ti gura . ce modificari sunt postate pe forum , sunt nimic , cine ma cunoaste personal stie

Poate ca par un pusti de 20 ani , dar stiu mai multe despre masini , decat ti-ai imagina.
Bafta
NU esti "reisar" dar ma provoci la un duel E varsta care-si spune cuvantul insa in toti anii mei de soferie (si am condus si masini vechi ) nu am reusit sa rup nici o planetara.dc?? Pentru ca am utilizat acea masina corect !
In acest topic se vorbeste de masina ta. Nu inteleg de ce aduci in discutie masina celor care nu te-a ridicat in slavi ci ti-a zis motivul ADEVARAT pentru care ti s-a stricat planetara dupa 3000 km .
Sa mergi incet !!
__________________
Niciodata nu te certa cu un idiot. Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!
My KYS
Comercializare suspensii pe aer, custom: FB Airride Custom Romania office@suspensiipeaer.ro


LIKE PLS : https://www.facebook.com/pages/Airrid...5062914?ref=hl

www.suspensiipeaer.ro
B-61-KYS is offline  
Old 23-10-08, 20:00   #75
Bengy_BLS
VW Driver

Stage 5
 
Bengy_BLS's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,326
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Talking Re: Dacia mea B 24 BLS viitor Ph 88 BGY

Quote:
Originally Posted by B-61-KYS View Post
NU esti "reisar" dar ma provoci la un duel E varsta care-si spune cuvantul insa in toti anii mei de soferie (si am condus si masini vechi ) nu am reusit sa rup nici o planetara.dc?? Pentru ca am utilizat acea masina corect !
In acest topic se vorbeste de masina ta. Nu inteleg de ce aduci in discutie masina celor care nu te-a ridicat in slavi ci ti-a zis motivul ADEVARAT pentru care ti s-a stricat planetara dupa 3000 km .
Sa mergi incet !!
Cam ai dreptate , si io o cam forjez dar nu e vb de forja , e vb ca sunt materiale proaste , planetarele sunt RICAMBI si au diametru la tinja mai mic cu 1,6mm decat cele de fabrica , azi am dus-o la un service autorizat deaorece stii bine ca la directie si franare nu te joci , si mi-au explicat ca nu sunt primul venit cu problema asta , ca atare mi-am "trantit" planetare originale de dacie (care sunt mult mai bune) . O sa iau in considerare sfatul tau privind viteza mea de deplasare. Si nu te provocam la duel , daca te-ai fi uitat la emoticon , era mai mult o tachinare , la misto bineinteles.

App. Masina ta arata super bine , ziceai ca vrei sa ii dai jos prelingirile , te-ai gandit sa umpli cu fibra imbinarile ??? atunci ai fi chiar unic , iar jantele volfrace sunt super smechere , sunt alea model Dark chrome nu ? si imi place si treaba cu masca , chiar foarte bine gandita , zici ca e de fabrica . in rest bafta si ms de sfaturi , ne auzim
Bengy_BLS is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -