Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 02-02-12, 10:03   #2641
b08ygs
Dacia Driver

Stage 5
 
b08ygs's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 5,180
Member of:
[DACIA]
[Old School Cars]
Default Re: My KYS !!

Cosmin am si eu o mica intrebare, nu stiu daca te-ai gandit la aspectul asta, stiu de la Catalin(FOF) ca daca isi schimba suspensia stock cu una sport, desfacea suruburile de la bascule ca sa elimine tensiunea din bucsti si o strangea inapoi cand masina era pe roti, astfel elimina riscul de a rupe cauciucu din bucsi, la tine masina se ridica si se lasa cand vrei tu pe o cursa a suspensiei destul de mare, te-ai gandit sa investesti in bucsi de polipropilena? Sa elimini riscul de a forfeca cauciucul din bucsi? Sau ai alta idee?
__________________

Pasionat de fiarele vechi care merg mai spectaculos ca plasticele de ultima generatie....
O batrana din '76
b08ygs is offline   Reply With Quote
Old 02-02-12, 10:08   #2642
RD-Woo

Stage 5
 
RD-Woo's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,571
Default Re: My KYS !!

Omule, am citit topicul cap-coada si nu pot decat sa te FELICIT PT TOT!
Bravo man, este de adimirat toata priceperea si munca pt acest proiect!
Keep up the good work~
__________________
Quench my thirst with GASOLINE!
Multa lume, putini oameni... restu' populatie


RD-Woo is offline   Reply With Quote
Old 02-02-12, 18:08   #2643
bogdy.ghetto

Stage 5
 
bogdy.ghetto's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,199
Member of:
[Ghetto Cult]
Default Re: My KYS !!

Quote:
Originally Posted by b08ygs View Post
Cosmin am si eu o mica intrebare, nu stiu daca te-ai gandit la aspectul asta, stiu de la Catalin(FOF) ca daca isi schimba suspensia stock cu una sport, desfacea suruburile de la bascule ca sa elimine tensiunea din bucsti si o strangea inapoi cand masina era pe roti, astfel elimina riscul de a rupe cauciucu din bucsi, la tine masina se ridica si se lasa cand vrei tu pe o cursa a suspensiei destul de mare, te-ai gandit sa investesti in bucsi de polipropilena? Sa elimini riscul de a forfeca cauciucul din bucsi? Sau ai alta idee?
Frumos obiectat bravo! 10! putini din "cunoscatori" stiu ca forta pe bucsi este foarte accentuata cu un sistem Airride!Deocamdata nu s-a int nimic la masinile care au Airride si bucsi stock...pentru o perioada poate sa mearga fara probleme apoi putem spune ca incercam alte bucsi.
__________________
Modificari Fibra =>www.GheTToTuninG.ro
bogdy.ghetto is offline   Reply With Quote
Old 02-02-12, 19:23   #2644
B-61-KYS

Stage 5
 
B-61-KYS's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,095
Member of:
[DACIA]
[Ghetto Cult]
Default Re: My KYS !!

M-am gandit si la acest aspect si sper ca va fi si solutia castigatoare. Dupa ce ma voi obisnui cu suspensia ( in mers ma refer ) trebuie sa ma duc sa-i fac geometria. Atunci pot slabi bucsile , las masina jos de pe elevator, dau o mica tura cu ea la inaltimea ideala apoi ii strang busile inapoi. Astfel, practic bucsile, in cele mai dese randuri nu stau in presiune. Masina va avea pozitii extreme mai rar ...
nu stiu...zic si eu. Pana nu vad ce si cum nu am de unde sti cu siguranta...
__________________
Niciodata nu te certa cu un idiot. Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!
My KYS
Comercializare suspensii pe aer, custom: FB Airride Custom Romania office@suspensiipeaer.ro


LIKE PLS : https://www.facebook.com/pages/Airrid...5062914?ref=hl

www.suspensiipeaer.ro
B-61-KYS is offline   Reply With Quote
Old 02-02-12, 23:48   #2645
alex_77_marius
Dacia Rally Team Member

Stage 5
 
alex_77_marius's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 849
Member of:
[DACIA]
[Dacia Rally Team]
Default Re: My KYS !!

Quote:
Originally Posted by Miria View Post
Da vreau sa intreb si eu ceva.Din cate se pare este un Logan Preferance fara ABS,aer conditionat,computer bord ,scaun cu reglaj lombar si pe inaltime,dar ai tunning la greu pe ea,plus suspensia aceasta reglabila.La ce te ajuta daca tu vara stai si transpiri in ea? Nu neg ca arata bine,dar e ok daca o tii doar pentru expozitii daca e sa mergi zilnic prin Bucuresti nu se merita,dar ma rog sunt banii tai si oricum felicitari pentru idei.Chiar am citit cu placere topicul tau.!
Are pe noua Octavia mult mai multe optiuni decat ai enumerat tu.Sa-ntelegem ca daca X masina nu are cine stie ce optiuni nu are omul voie sau nu e rentabil sa o modifice?
__________________

D.R.T Motorsport

2.0 16v F4R 730 engine|KW v1 Coilovers|BORLA exhaust 50mm|Logan VAN front brake calipers|ZIMMERMANN front brake discs 259mm ventilated & perforated|FERODO Premier front brake pads|R19 rear brake calipers|OEM R19 rear brake discs 240mm|OEM R19 rear brake pads|MOTUL brake fluid|ATS DTC 15' rims yellow edition
alex_77_marius is offline   Reply With Quote
Old 03-02-12, 09:24   #2646
bogdy.ghetto

Stage 5
 
bogdy.ghetto's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,199
Member of:
[Ghetto Cult]
Default Re: My KYS !!

Si "CASA" moara Miria de ciuda si-a tras evacuarea din perne in masina si cand lasa masina jos PFFFFFF un val de aer rece. =))) Ce probleme au unii!
bogdy.ghetto is offline   Reply With Quote
Old 03-02-12, 10:55   #2647
valitataye


Stage 5
 
valitataye's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 3,465
Member of:
[Competitor CNCA]
[SEAT]
[4Tuning International]
Default Re: My KYS !!

bogdy esti nebun rau de tot =)) )
valitataye is offline   Reply With Quote
Old 03-02-12, 11:57   #2648
pokemonu`

Stage 5
 
pokemonu`'s Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 453
Member of:
[2 Roti]
[DACIA]
Default Re: My KYS !!

Cosmin ai scos masina la vreo tura cu noua suspensie ? daca da se simte vreo diferenta la plecare sau la franare ?

Last edited by Daniel_Toa; 03-02-12 at 15:01.
pokemonu` is offline   Reply With Quote
Old 03-02-12, 18:07   #2649
Miria

Stage 5
 
Miria's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,054
Default Re: My KYS !!

Eh daca are si alta masina,atunci da se merita.Felicitari si este intr-adevar superba.Credeam ca se merge zilnic cu ea la servici.
Miria is offline   Reply With Quote
Old 03-02-12, 18:52   #2650
stefiPJJ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
stefiPJJ's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,979
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[DACIA]
Default Re: My KYS !!

Daca nu avea si Skoda nu era superba Probabil ca tu esti mandru ca ai masina cu AC da` e doar o copie obosita...
stefiPJJ is offline   Reply With Quote
Old 03-02-12, 23:00   #2651
Miria

Stage 5
 
Miria's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,054
Default Re: My KYS !!

Bai baieti eu cred ca aveti probleme cu nervii si cu neuronii rau de tot.Eu nu mor deloc de necaz pe ce masina are acest user.Va bagati in seama total aiurea.A fost o simpla neintelegere,imi place cum a iesit,mi se pare ok ce vreti mai mult?Poate voi aveti copii obosite de masini poate si eu am o masina buna dar nu ma apuc sa fac topicuri din lipsa de timp.Deci va rog sa evitati ce am spus,nu va mai bagati in seama cu mine.
Ps:Imi cer scuze initiatorului,daca am facut offtopic,inca o data felicitari pentru Logan!
__________________
Miria is offline   Reply With Quote
Old 04-02-12, 10:41   #2652
B-61-KYS

Stage 5
 
B-61-KYS's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,095
Member of:
[DACIA]
[Ghetto Cult]
Default Re: My KYS !!

Eu zic ca nu are rost sa mai comentam pe acest subiect. Pana la urma Miria a facut o remarca incorecta iar apoi si-a dat seama de acest lucru si a reglat-o. Pana la urma, la cate afirmatii jignitoare s-au spus despre masina mea, de cand lucrez la ea, ce a zis Miria mi se pare chiar de bun simt
Multumesc tuturor pentru parerile de bine, pentru cele de rau, important este ca evolutia masinii este urmarita si asta ma bucura

Numai bine !
B-61-KYS is offline   Reply With Quote
Old 05-02-12, 00:23   #2653
radu_cainamisir

Stage 5
 
radu_cainamisir's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 1,440
Member of:
[VW]
Default Re: My KYS !!

Quote:
Originally Posted by B-61-KYS View Post
Eu zic ca nu are rost sa mai comentam pe acest subiect. Pana la urma Miria a facut o remarca incorecta iar apoi si-a dat seama de acest lucru si a reglat-o. Pana la urma, la cate afirmatii jignitoare s-au spus despre masina mea, de cand lucrez la ea, ce a zis Miria mi se pare chiar de bun simt
Multumesc tuturor pentru parerile de bine, pentru cele de rau, important este ca evolutia masinii este urmarita si asta ma bucura

Numai bine !
poate nu sunt eu la curent sau nush....dar tu parca inainte de revelion ai luat un ecran de bord cu TV, DVD, MP3 multe oricum...l-ai aratat pe o masa si de atunci nimic, pune si 2-3 poze sa vedem cum da la locul lui.Nu am vazut multe loganuri cu ecran de bord direct in bord sa zic asa) multe vin cu unul subtire atasat care acopera sa zic asa bodul nu fixat inauntru daca ma intelegi.
__________________
VW Passat B6 1.9 TDI Comfortline

VW Polo 1.4 TDI
radu_cainamisir is offline   Reply With Quote
Old 06-02-12, 20:16   #2654
negru_iulian06

Stage 1
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 24
Default Re: My KYS !!

frate esti un nebun asa ambitie mai greu ai muncit dar ai si rezultate TE INVIDIEZ si cred ca o sa o iau pe urmele tale .. despre masina nu mai zic nimic se stie........
negru_iulian06 is offline   Reply With Quote
Old 14-02-12, 15:58   #2655
B-61-KYS

Stage 5
 
B-61-KYS's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,095
Member of:
[DACIA]
[Ghetto Cult]
Default Re: My KYS !!

Mersi Iulian

Abia astept sa le montez......
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_6235.JPG
Views:	465
Size:	464.5 KB
ID:	2327588  
B-61-KYS is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -