Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 16-04-09, 18:28   #181
Speed4U

Stage 5
 
Speed4U's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,103
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Oltcit]
[DACIA]
[DAEWOO]
[AirBrush]
[4Rally]
Default Re: Dacia coupe - EEV

cateva poze si de la mine !

Click image for larger version

Name:	DSC04261.jpg
Views:	1558
Size:	72.8 KB
ID:	881060Click image for larger version

Name:	DSC04260.jpg
Views:	1491
Size:	66.8 KB
ID:	881061
Click image for larger version

Name:	DSC04259.jpg
Views:	1371
Size:	68.5 KB
ID:	881062Click image for larger version

Name:	DSC04258.jpg
Views:	1520
Size:	57.2 KB
ID:	881063
Speed4U is offline   Reply With Quote
Old 16-04-09, 18:34   #182
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Dacia coupe - EEV

@ bobby_gsi2

Eu urmaresc evolutia masinii de mult si asta are un motiv anume

Daca e vorba de criticat, asi avea unele aspecte din punct de vedere optic de criticat dar las deoparte aceste critici deoarece masina asta nu este un HIGWAY LUXURY ci o masina de competitii unde finisari din punct de vedere optic si confort sīnt inutile.

Īn mod deosebit ma intereseaza fisa dyno daca se va putea si daca posesorul este dispus s-o faca public si sper cīnd vin anul asta īn tara sa am ocazia sa-l cunosc personal si sa vad masina LIVE.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 16-04-09, 19:04   #183
yrynuca

Stage 1
 
yrynuca's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 19
Default

poate vi se pare voua asa in poze.dar dak o vezi in realitate de aproape iti spun eu k nu ai nimic de comentat.nici la fabrica nu ar fi iesit asa.... si avand in vedere k totul s-a facut intr-un garaj..... inclusiv tinichigerie si vopsit..... nu vad rostul comentariilor
numai eu personal stiu cat s-a insitat pe unele linii k sa fie perfecte pur si simplu ...si spun din proprie experientza pt k am stat multe nopti in garaj lg mutu knd a muncit la ea.... e omul care face lucrul incet dar perfect!!! si cu asta cred k am spus tot.

si apropo...dak sunt de sex feminin...credetzi voi k nu am habar de mashini ,motoare si cai putere??? va inselatzi .poate stiu kiar mai multe dekt unii.. deci...fara discriminari!!!

Last edited by Gabi; 16-04-09 at 19:37.
yrynuca is offline   Reply With Quote
Old 16-04-09, 19:24   #184
RobertRFG
Dacia Driver

Stage 5
 
RobertRFG's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,604
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia coupe - EEV

eu unu nu am zis ca finisajele lasa de dorit ci dimpotriva se vede ca s-a muncit la masina si sa pus accent pe finisaje......
RobertRFG is offline   Reply With Quote
Old 16-04-09, 19:39   #185
yrynuca

Stage 1
 
yrynuca's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 19
Default Re: Dacia coupe - EEV

nu st rea.spun doar adevaru. dak sunt femeie nu inseamna k nu am cunostinte in acest domeniu.mai ales k am stat pe lg mutu aproape tot tp .nu mam referit la tn robert knd am zis de finisaje ...ci la altii care au vazut 3 poze si li se pare lor k nush ce mai are ) de parca s-ar si pricepe.cred k nu mai aveau altceva de zis si s-au gandit la asta. sa spuna bobby dak nu am dreptate
yrynuca is offline   Reply With Quote
Old 16-04-09, 21:00   #186
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Dacia coupe - EEV

Chiar si inauntru arata destul de bine.....inca se cauta protectii de relee albastre . Ca sa nu spun chiar totul din prima......masina INCA merge cu amestec sarac pentru ca nu are jiglerele potrivite.......dar se largesc ele )
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 16-04-09, 21:05   #187
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Dacia coupe - EEV

Quote:
Originally Posted by bobby_gsi2 View Post
Chiar si inauntru arata destul de bine.....inca se cauta protectii de relee albastre . Ca sa nu spun chiar totul din prima......masina INCA merge cu amestec sarac pentru ca nu are jiglerele potrivite.......dar se largesc ele )
Vrea sa mearga numai la competitii cu ea sau s-o faca STREET LEGAL ?
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 16-04-09, 21:12   #188
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Dacia coupe - EEV

El are de gand sa o omologheze ca si masina de curse.....acum vedem ce si cum...initial credeam ca o face numai de vtm....dar cand am vazut ca ii pune xenon, deschiderea usilor pe telecomanda si alte cele....m-a cam pus pe ganduri.
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 16-04-09, 22:38   #189
yrynuca

Stage 1
 
yrynuca's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 19
Default Re: Dacia coupe - EEV

Quote:
Originally Posted by bobby_gsi2 View Post
El are de gand sa o omologheze ca si masina de curse.....acum vedem ce si cum...initial credeam ca o face numai de vtm....dar cand am vazut ca ii pune xenon, deschiderea usilor pe telecomanda si alte cele....m-a cam pus pe ganduri.
sa fie si de curse si sa arate bine.k doar stii k asa ii place lu nenea mutu. park nu l-ai cunoaste
yrynuca is offline   Reply With Quote
Old 17-04-09, 08:21   #190
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Dacia coupe - EEV

Il cunosc....si imi doresc sa o termine mai repede...si intre si a mea putin la upgrade
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 17-04-09, 11:01   #191
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Dacia coupe - EEV

arata f bine --- e o prezenta unica pe strazi CLAR .Felicitari
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 17-04-09, 13:07   #192
FeS

Stage 5
 
FeS's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,024
Member of:
[Opel]
Default Re: Dacia coupe - EEV

Sper tare masinuta asta.
O stiam de acum 2 ani cand am vazut-o pe la stadion dar nu mai stiam ce se intampla cu ea. Azi am intrat si eu pe topicul asta si am ramas uimit.
Sper sa o termine si sigur o sa fie cea mai tare Dacie.
FeS is offline   Reply With Quote
Old 18-04-09, 20:35   #193
mutu_eev

Stage 2
 
mutu_eev's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 42
Default

Quote:
Originally Posted by CyberCSX View Post
@ bobby_gsi2

Eu urmaresc evolutia masinii de mult si asta are un motiv anume

Daca e vorba de criticat, asi avea unele aspecte din punct de vedere optic de criticat dar las deoparte aceste critici deoarece masina asta nu este un HIGWAY LUXURY ci o masina de competitii unde finisari din punct de vedere optic si confort sīnt inutile.

Īn mod deosebit ma intereseaza fisa dyno daca se va putea si daca posesorul este dispus s-o faca public si sper cīnd vin anul asta īn tara sa am ocazia sa-l cunosc personal si sa vad masina LIVE.

masina are 247hp si fisa dino am so public pentru toata lumea. poate am sa pictez diagrama dino pe masina.

Quote:
Originally Posted by CyberCSX View Post
Filmultele nu le-am vazut, am sa ma uit. Pe mine ma intereseaza ce valori ai reusit sa scoti si cum se comporta masina si care īi sīnt limitele.

Stiu ca īn RO nu sīnt conditiile de aici dar nu poti sa mergi cu ea pe un stand de test s-o agati la un computer sa vezi ce poate? N-are RAR-ul asa ceva?
si aici s-a facut o supernova cu motor de clio rs 2000 16v turbo de 350 hp. si in Romania e posibil orice.

Quote:
Originally Posted by CyberCSX View Post
Da. E acceptabila ca se poate si mai mult. Sa mergi fara vitezometru sa nu sti cīt ai "pe felie" e cam nasol.
in curse e altceva.sa ai un vitezometru si la un moment dat sa te sperii .....asa ca nu m-am gandit sa-i pun vitozometru si nici n-o sa-i pun vreodata..... viteza maxima e 192km/h in treapta 5 la 9500 rpm.oricum turatia maxima a motorului e 11000 rpm

Last edited by aleks; 19-04-09 at 03:48.
mutu_eev is offline   Reply With Quote
Old 18-04-09, 21:23   #194
B 89 WRC
Registered

Stage 5
 
B 89 WRC's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,803
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Dacia coupe - EEV

Quote:
Originally Posted by mutu_eev View Post
masina are 247hp si fisa dino am so public pentru toata lumea. poate am sa pictez diagrama dino pe masina.
daca vb despre masina ta cu siguranta exagerezi aveam o parere mai buna despre tine
B 89 WRC is offline   Reply With Quote
Old 18-04-09, 21:24   #195
RobertRFG
Dacia Driver

Stage 5
 
RobertRFG's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,604
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia coupe - EEV

Quote:
Originally Posted by B 89 WRC View Post
daca vb despre masina ta cu siguranta exagerezi aveam o parere mai buna despre tine
de ce nu ai crede???mai ales ca spune omu ca afiseaza si fisa dyno....
RobertRFG is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -