Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 13-07-09, 12:15   #331
Cristi01

Stage 5
 
Join Date: May 2009
Posts: 311
Default Re: Dacia coupe - EEV

Foarte tare Dacia,cam cea mai tare parerea mea.Felicitari mutu!!!
Cristi01 is offline   Reply With Quote
Old 02-08-09, 20:20   #332
GJ 64 GAB

Stage 5
 
GJ 64 GAB's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 6,033
Member of:
[Moderators]
[Hyundai]
[Opel]
Default Re: Dacia coupe - EEV

Fratilor o sa ne arda YAD-ul!... Super masina, felicitari proprietarului... Abia astept s-o vad terminata!...
GJ 64 GAB is offline   Reply With Quote
Old 02-08-09, 22:07   #333
B 89 WRC
Registered

Stage 5
 
B 89 WRC's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,803
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Dacia coupe - EEV

vad ca nu vre-ti sa faceti o fisa dino cu toate ca masina e apta a concurat azi la vtm dar nu trage sub nici o forma de 250 cai nici macar daia cu potcoave mici
__________________
B 89 WRC is offline   Reply With Quote
Old 03-08-09, 08:08   #334
@lecs

Stage 1
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 18
Default Re: Dacia coupe - EEV

ehe stiu masina asta de mult cand era o simpla dacie sport mai venea pe la mine prin fata pe la un magazin acu arata si fuge foarte bine din ce am vazut bafta in continuare!!!
@lecs is offline   Reply With Quote
Old 03-08-09, 08:50   #335
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Dacia coupe - EEV

Quote:
Originally Posted by B 89 WRC View Post
vad ca nu vre-ti sa faceti o fisa dino cu toate ca masina e apta a concurat azi la vtm dar nu trage sub nici o forma de 250 cai nici macar daia cu potcoave mici
In lipsa fisei si eu sunt curios de cati cai trage masina asta. hai lumineaza-ne.......pun pariu ca ai avut dyno mobil cu tine si ai testat-o. Vad ca un mister s-a deslusit.......mai vin eu si cu al doilea....masina nu face 10000 de ture...pur si simplu turometrul e setat pe 3 pistoane.......si de aici eroarea ).
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 03-08-09, 10:13   #336
UniculSGM
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
UniculSGM's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,551
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: Dacia coupe - EEV

Intamplator am fost prezent la etapa a 2 a Campulung Muscel si am urmarit si prestatia masinii in discutie. Asa cum fotbalul se joaca pe goluri, CNVC se "joaca pe timpi",Dacia sport reusind sa surclaseze 2 sau 3 masini in clasementul general, printre care un oltcit de 60 CP.

Cu parere de rau, daciile Logan de 75 CP au urcat cu peste 10 secunde inaintea Daciei Sport.

Masina imi place cum arata, este lucrata frumos, curat, ireprosabil. Nimic de comentat aici din punct de vedere estetic. Puncteaza maxim la impresie artistica.

Daca motorul trage la 140 cai cat are el de la mama lui cand a fost facut in Wolfsburg, atunci este de vina piesa dintre scaun si volan.

Mult succes in continuare, iti doresc rezultate din ce in ce mai bune.
__________________

www.rustans.ro
UniculSGM is offline   Reply With Quote
Old 03-08-09, 11:14   #337
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Dacia coupe - EEV

De acord cu remarca ta Robert, insa trebuie aduse niste "completari" care nu sunt stiute decat de cateva persoane care aplauda degeaba pe langa masina si pe langa proprietari....asta ca tot am fost numit avocat.
1-vineri masina era desfacuta......motoul si cutia erau imprastiate pe cateva mese.....proprietarul neavand de gand sa participe la etapa asta. Motivul se stie si e scris cateva posturi in urma.....si ma mai repet inca o data.....axele nu erau puse dupa diagrama , cand se puneau atingeau supapele in pistoane si e normal ca masina sa nu traga la capacitate maxima. De asemenea sunt stiute mai mult sau mai putin problemele de trasmisie ale masinii......din cauza celor 140 de cai sau cati o fi avand.
Problema axelor s-a rezolvat definitiv...sunt puse cum trebuie si diferentele s-au vazut ....masina trage mai bine, insa cutia a fost pusa provizoriu si special pt vtm-ul asta. Din cutie au disparut blocantul si pinioanele scurte si asta sper ca s-a "vazut " si pe traseu......la fiecare schimbare de treapta masina cadea f mult in ture si de aici si intreruperile........axele de pe masina fiind cele mai agresive din catalogul firmei producatoare iar sub 5000 de ture masina nu trage. De mentionat ca masina dupa montajul cutiei si refacerea motorului a fost suita direct pe platforma si adusa la Campulung. Cine il cunoaste pe mutu stie ca masina sta in curte si nu merge zilnic cu ea.......pur si simplu nu cunoaste masina si limitele ei. Ea nu beneficiaza de bara antiruliu ca inca nu e gata dar in viitorul apropiat va sosi si aceasta.
Si o intrebare pt pasionati.......cati dintre voi munciti la o masina 2,3,4,5 ani si veniti la un vtm sa mergeti blana? Cati ati risca sa castigati timp dar cu riscul de a sari afara si sa va distrugeti munca si banii investiti atata timp. Pt mine masina asta e o bijuterie si cred ca as fi procedat la fel , mai bine mai incet si sigur si sa aduc masina intreaga acasa.
Ps: cei care au stat dupa acul de par au vazut ceva din cei 140 de cai ai masinii cand la schimbarea din 2 in 3 masina rupea aderenta f usor la turatii mari.
Cred ca asta e ultimul meu post pe acest topic....las cunoscatorii sa isi dea cu parerea si mai presus de tot..........sa faca presupuneri......pt ca nimeni nu stie mai bine decat mutu ce se afla in motor si in masina asta. Ultima precizare......in curand masina va primi inapoi cutia cu blocant si pinioane scurte....si sa speram ca se va "nimeri" ambreajul adecvat.
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 03-08-09, 11:39   #338
B 89 WRC
Registered

Stage 5
 
B 89 WRC's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,803
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Dacia coupe - EEV

nu mai pot de ras prea multe motive mereu
B 89 WRC is offline   Reply With Quote
Old 03-08-09, 12:22   #339
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Dacia coupe - EEV

Ma bucur ca te distrezi.......si chiar nu iti inteleg frustrarea........sau invidia.......asa rau iti pare dupa "mitul" b89wrc? ia si rasfoieste explorer-ul.....vezi ca mai exista o dacie din asta plina de motive facuta de mutu......muuuult mai fiabila decat yad-ul.......singura diferenta este ca aia e stock...cam cum era rachetuta facuta de mainile tale
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 03-08-09, 12:24   #340
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Dacia coupe - EEV

Acum, fiecare are dreptul la o părere, numai nu vă scuipati prea tare, da? Vă rog eu.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 03-08-09, 12:25   #341
B 89 WRC
Registered

Stage 5
 
B 89 WRC's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,803
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Dacia coupe - EEV

nu sunt individios de fel si nici frustrat doar ca nu imi plac oameni care infloresc mint etc
imi place mult masina asta dar imi plac si faptele reale asta vreau sa vad nu vorbe
B 89 WRC is offline   Reply With Quote
Old 03-08-09, 12:28   #342
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Dacia coupe - EEV

Fiecare are dreptul la parere......insa ar trebui lasate toate parerile si nu sterse
Ps: din greseala am vazut ca exact pe prima pagina a acestui site.......e tocmai autoturismul in cauza.
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 03-08-09, 12:36   #343
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Dacia coupe - EEV

Quote:
Originally Posted by bobby_gsi2 View Post
Fiecare are dreptul la parere......insa ar trebui lasate toate parerile si nu sterse
Atqt timp cāt se referă la subiectul topicului şi sunt decente, posturile nu dispar niciodată.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 03-08-09, 12:50   #344
GJ 64 GAB

Stage 5
 
GJ 64 GAB's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 6,033
Member of:
[Moderators]
[Hyundai]
[Opel]
Default Re: Dacia coupe - EEV

Quote:
Originally Posted by B 89 WRC View Post
nu sunt individios de fel si nici frustrat doar ca nu imi plac oameni care infloresc mint etc
imi place mult masina asta dar imi plac si faptele reale asta vreau sa vad nu vorbe
Degeaba zici tu k nu esti invidios si nici frustrat, se vede din posturile tale asta!... Mai bine taceti din gura si lasati-l pe om sa-si termine masina, si cand o zice GATA!... atunci puteti posta aiurea... Acum in loc sa-l incurajati, sa-i da-ti sfaturi s.a.m.d voi aruncati cu pietre in el. Din masina asta o sa iasa ceva frumos chiar daca o sa aiba 65cp. Omul daca zice ca are 140 cp, stie ce zice, nu zice asa sa se afle in treaba. Poate tu nu-l crezi ca zici ca "infloreste" si aici imi pun eu intrebarea: " De cate ori s-a uitat Domnu` WRC la YAD sub capota, sa vada cati cai are, de isi da cu presupusul? " ... Vedeti?... De asta fac ceilalti propaganda ANTI 4TUNING ... pentru ca unii useri nu stiu sa aprecieze munca unui om cu care el se mandreste!... Imi cer scuze moderatorilor, dar va rog frumos sa nu sterge-ti postul asta!... Va multumesc!
__________________

Prietenii adevăraţi se gāndesc mereu la tine!
R.I.P, Adiţă!

Tragedia vietii este ca imbatranim prea devreme si devenim intelepti prea tarziu.
GJ 64 GAB is offline   Reply With Quote
Old 03-08-09, 12:58   #345
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Dacia coupe - EEV

Cel mai bine a punctat robert, puterea unei masini nu se testeaza la un vtm. Asta ar insemna ca masina mea ar fi mai puternica decat golful lui florin , sau clio lui emett este peste ariel-ul lui baldescu etc etc...si exemplele pot continua.
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -