Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 13-01-10, 14:02   #3811
iuly_007

Stage 5
 
iuly_007's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 661
Member of:
[FORD]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

pai daca ei le fac ar fi culmea sa se ia de tine ca ai numere...facute de ei. nu te gandesti si tu logic?
iuly_007 is offline  
Old 13-01-10, 16:12   #3812
Nastase Bogdan

Stage 5
 
Nastase Bogdan's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,866
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Quote:
Originally Posted by SV25MBN View Post
Bine..sa zicem ca le obtii. Dar am auzit ca poti avea probleme dupa aia daca te opeste politia si se ia de numere. Ca cica nu se dau din astea la noi, etc. Stii ceva despre asta ?

P.S.: La tine sper sa arate mai bine ca pe exemplele din Franta ca alea cu suportul ala de numar mi se pare ca arata foarte urat
Nu ai nici-o treaba..numerele sunt omologate, deci nu are de ce sa faca reclamatii..mai greu e sa-i convingi de ce vrei tu numar patrat cand din constructie masina este prevazuta cu spatiu pentru placute dreptunghiulare..daca treci de faza asta poti pune si modelul mic,patrat, ca de ATV

Mie unul imi place suportul de Gordini, cred ca va da f bine, este ceva deosebit pentru o Dacie.
Nastase Bogdan is offline  
Old 13-01-10, 20:09   #3813
BTL-gordini

Stage 5
 
BTL-gordini's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,213
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Bravoo Bogdane, frumos proiect. Ce nu inteleg eu , de unde si pana unde treaba cu placutele ca sunt drepte ca sunt rotunde sau albastre. Daca omului i plac asa ,eu zic ca nu-si au rost comentarile de 2 bani. Scuze Bogdane dar cand vad ce copilarii se spun, ma apuca rasul, tipic romanesc.
__________________
BTL-gordini is offline  
Old 13-01-10, 20:43   #3814
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Quote:
Originally Posted by iuly_007 View Post
pai daca ei le fac ar fi culmea sa se ia de tine ca ai numere...facute de ei. nu te gandesti si tu logic?
Daca nu stii nu vorbi aiurea. Se fac tot felu de numere de catre politie, dar nu toate sunt autorizate pt autoturisme. Atata timp cat ai loc pt numar dreptunghiular si tu ai numar patrat sau din ala patrat mic, o sa se gaseasca un cap patrat sa se ia de tine. Dar na, toti se bag in seama fara sa stie despre ce e vorba.
__________________


SV25MBN is offline  
Old 13-01-10, 21:22   #3815
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Quote:
Originally Posted by SV25MBN View Post
Daca nu stii nu vorbi aiurea. Se fac tot felu de numere de catre politie, dar nu toate sunt autorizate pt autoturisme. Atata timp cat ai loc pt numar dreptunghiular si tu ai numar patrat sau din ala patrat mic, o sa se gaseasca un cap patrat sa se ia de tine. Dar na, toti se bag in seama fara sa stie despre ce e vorba.
Bogdan nu va monta placuta patrata, decat cand va avea si suportul construit.
Nu?...sau gresesc eu?
andi_cimpean is offline  
Old 13-01-10, 21:25   #3816
b08ygs
Dacia Driver

Stage 5
 
b08ygs's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 5,180
Member of:
[DACIA]
[Old School Cars]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

gresesti.... pentru ca numere vechi lea taiat

dar oricum pana nu e gata alimentarea si carburatoarele nu cred ca va scoate masina

in plus a gasit dimensiunile la suportul de pe spate sil va face si va fi "patrat" si va merge
__________________

Pasionat de fiarele vechi care merg mai spectaculos ca plasticele de ultima generatie....
O batrana din '76
b08ygs is offline  
Old 14-01-10, 17:38   #3817
aysmen

Stage 5
 
aysmen's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 389
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Un prieten avea suport de numar patrat stil Gordini pe dacie pe care il putea lasa in jos ,cand alimenta.O sa fac o poza cand ma duc pe la el.
Bafta multa cu masina in continuare.
aysmen is offline  
Old 14-01-10, 19:56   #3818
Nastase Bogdan

Stage 5
 
Nastase Bogdan's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,866
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
Bogdan nu va monta placuta patrata, decat cand va avea si suportul construit.
Nu?...sau gresesc eu?
Numarul pe spate va fi montat dupa finalizarea fustei spate in primul rand..suportul va fi gata in maxim o saptamana.

Chiar daca ma voi misca putin(pana la atelierul de vopsitorie) fara numar montat pe spate nu e asa grav..

Aysmen, eu vreau fusta spate ca la original; nu ma intereseaza ca voi alimenta prin portbagaj pana la urmatoarele modificari la table.
Multumesc

P.S: azi am facut rost de tabla potrivita pentru realizarea suportului..daca fac cate putin in fiecare zi, tot e bine
Nastase Bogdan is offline  
Old 14-01-10, 20:00   #3819
alex55
Banned

Stage 5
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 570
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

o sa faci si adancitura aia sau drept la fata ?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	A051C.jpg
Views:	332
Size:	83.1 KB
ID:	1263906  
alex55 is offline  
Old 14-01-10, 20:02   #3820
b08ygs
Dacia Driver

Stage 5
 
b08ygs's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 5,180
Member of:
[DACIA]
[Old School Cars]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

carburatoarele le-ai montat? daca zici ca muti masina, presupun ca ai motorul gata sau o tractezi pana acolo?
b08ygs is offline  
Old 14-01-10, 20:05   #3821
Nastase Bogdan

Stage 5
 
Nastase Bogdan's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,866
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Quote:
Originally Posted by alex55 View Post
o sa faci si adancitura aia sau drept la fata ?
M-am gandit la asta, am observat cum era pe fusta lui Gorde, insa cred ca va fi greu la finisaje si decat sa iasa urat...ca din tabla stiu exact cum sa fac, dar ce face apoi vopsitorul in chit
Am sa vorbesc cu el si ii arat
Nastase Bogdan is offline  
Old 14-01-10, 20:15   #3822
Nastase Bogdan

Stage 5
 
Nastase Bogdan's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,866
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Quote:
Originally Posted by b08ygs View Post
carburatoarele le-ai montat? daca zici ca muti masina, presupun ca ai motorul gata sau o tractezi pana acolo?
Mai am de lucrat la traseul de evacuare..sambata am reusit sa incalzesc/indoi intr-un loc, lucrez si la acoperirea gaurii lasate de pompa mecanica in bloc, am facut o modificare la carburi..se lucreaza, dar dupa cum am si eu timp..e greu cand lucrezi 10 ore/zi si mai bagi si sambetele..

Cand am sa o misc normal ca pe rotile ei o duc..nu mai e mult pana atunci

Luci, Dani a exprimat ceva dar nu intru totul corect..nu se pune problema ca pui ce placute iti plac, aici chiar vorbim de placute omologate pe care daca ii convingi de ce le vrei apoi nu mai ai treaba pe traseu..deci, greul a trecut pentru mine din acest punct de vedere
Nastase Bogdan is offline  
Old 14-01-10, 20:25   #3823
b08ygs
Dacia Driver

Stage 5
 
b08ygs's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 5,180
Member of:
[DACIA]
[Old School Cars]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

poate sari si tu cu cateva poze sa ve clatim si noi ochii cu "jucariile" tale ca presupun ca tu monitorizezi fiecare schimbare la masina fandui poze
b08ygs is offline  
Old 14-01-10, 21:28   #3824
SirNenea

Stage 5
 
SirNenea's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,079
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[DACIA]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Haideti sa terminam cu numerele ca s-a discutat destul despre ele...

Last edited by Ja_Rule; 15-01-10 at 19:31.
SirNenea is offline  
Old 16-01-10, 01:35   #3825
piticku

Stage 3
 
piticku's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 79
Member of:
[DACIA]
[SEAT]
Cool Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Salutare... 4 ore nu am dezlipit un ochi de pe monitor am citit tot thred-ul.. eu imi aduc aminte de masina asta de cand statea pe dorobanti intre gari si apolo daca nu ma insel sa ma corecteze Bogdan.... si acum cand ma uite pe poze la cum arata masina .... nush nu am cuvinte sa ma exprim... dacia asta a fost, este si va ramane o masina deosebita din punctul meu de vedere ... pacat ca nu sunt in tara sa o vad live oricum mult succes in continuare multe realizari si multe cupe ca am inteles ca este de show masina MULT SUCCES
__________________
Detin 3 masini Dacia Renault Vw... deci nu e criza hahaha
piticku is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -