Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 14-05-07, 18:03   #16
ICE-M@N
Dacia Driver

Stage 5
 
ICE-M@N's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 783
Member of:
[DACIA]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[2 Roti]
Default Re: Vreau si eu pareri

Quote:
Originally Posted by aic_keemo View Post
Modificari.... nush ceva nu tocmai simplu...da e ieftin...sa zicem : sa tai din arcuri cel putin o spira...o toba finala sport...filtru de aer sport...care te duce p la 500 de mii... nush..sa iti cumperi niste fishe in 4 prezoane...si apoi sa iti pui jenti....cam atat....spor la munca

niste flanse omule nu fishe
ICE-M@N is offline   Reply With Quote
Old 21-05-07, 13:47   #17
Bunea.Marius

Stage 5
 
Bunea.Marius's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 379
Member of:
[DACIA]
Default Re: Vreau si eu pareri

Modificarile le-am inceput deja am fost in targ si am luat un filtru de aer sport si doua site pentru grila fata si spoiler . Am luat si un mp3 pioneer dar nu am boxe pt el asa k va mai astepta in vitrina sifonierului pana voi face rost de bani pt boxe!!!! Am facut si portbagajul sa se deschida pe buton .Acum in plan le-a venit rindul jantelor dar nu stiu ce model s-ar potrivi mai bine .Eu m-am gandit la ceva in 5 spite , dar pe cat sa le iau pe 14 sau pe 15???Acum vine si intrebarea pot sa le omologez ????Si mai as avea o intrebare in legatura cu vopseaua;as vrea sa o vopsesc in 2 culori rosu cu negru ca daciile alea dedicatia , partea de sus rosu si jos negru cum se procedeaza trebuie sa schimb talonul ?

Last edited by Bunea.Marius; 13-03-09 at 23:59.
Bunea.Marius is offline   Reply With Quote
Old 21-05-07, 14:48   #18
cosmin_cosmin_1

Stage 5
 
cosmin_cosmin_1's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 4,001
Default Re: Vreau si eu pareri

pe scurt, vopseaua in doua culori se poate face legal, rotile mari,nu. Decat daca esti dispus sa dai multi bani pe teste rar.
cosmin_cosmin_1 is offline   Reply With Quote
Old 21-05-07, 21:09   #19
nookie

Stage 3
 
nookie's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 86
Default Re: Vreau si eu pareri

adopta stilul gordini(minimalist), fara masca si bara spate, pune niste jante simple, si daca te tine buzunarul, acopera clantele de la usi, si fa-i deschidere centralizata cu deschiderea usilor automat din telecomanda

Bafta
nookie is offline   Reply With Quote
Old 28-05-07, 16:19   #20
LuciBv-69-JAF

Stock
 
Join Date: May 2007
Posts: 8
Default Re: Vreau si eu pareri

Quote:
Originally Posted by Bunea.Marius View Post
ce tuninig pot sa fac pe acest drig?? astept sugestii...ceva simplu niste jante mai mari.as vrea sa ii dau eleronu ala din cauciuc jos si nu stiu pragurile si spoilerele cum sa le fac. geamuri fumurii sau cu tziple.vreau sa ii pun clapete la usi(am patru usi cu clapete). ce parere aveti sa ii pun eleron sau nu? eu urmaresc siteu asta de mult timp dar nu m-am inscris...si as fii recunoscator daca mi-ati spune cateva idei
In primul rand modifica partea tehnica,dak e vb de bani adik dak nu dispui de niste bani pt ai face toate astea poti sa le faci chiar tu,suspensile sa le cobori ceea ce poti face si tu,o toba de mijloc,niste jante si dak tot pui spoilere si praguri pe ea vezi sa nu pui ceva sa o faci tiganie,pune ceva cu gust,eu zic ca neoane nu merita,mai bine ii investesti in muzik nu stiu pararea mea,dak vrei sa vb mai mult putem vb pe mess
bafta
LuciBv-69-JAF is offline   Reply With Quote
Old 14-06-07, 00:19   #21
Laurentiu Rosu

Stage 4
 
Laurentiu Rosu's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 207
Default Re: Vreau si eu pareri

Frige-i omule angel eyes....sunt migaloase si greu de adaptat....dar ai 4 faruri si ar fi super
Laurentiu Rosu is offline   Reply With Quote
Old 15-10-07, 16:14   #22
Bunea.Marius

Stage 5
 
Bunea.Marius's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 379
Member of:
[DACIA]
Default Re: Vreau si eu pareri

Interesant!

Last edited by Bunea.Marius; 14-03-09 at 00:03.
Bunea.Marius is offline   Reply With Quote
Old 15-10-07, 16:17   #23
Bunea.Marius

Stage 5
 
Bunea.Marius's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 379
Member of:
[DACIA]
Default Re: Vreau si eu pareri

Quote:
Originally Posted by Laurentiu Rosu View Post
Frige-i omule angel eyes....sunt migaloase si greu de adaptat....dar ai 4 faruri si ar fi super
In curand voi pune alte poze pt ca masina nu mai este aceeasi ,a trecut prin cateva modificari cosmetice.

Last edited by Bunea.Marius; 14-03-09 at 00:05.
Bunea.Marius is offline   Reply With Quote
Old 15-10-07, 16:19   #24
Bunea.Marius

Stage 5
 
Bunea.Marius's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 379
Member of:
[DACIA]
Default Re: Vreau si eu pareri

o alta fata
Bunea.Marius is offline   Reply With Quote
Old 19-10-07, 18:44   #25
srn_86
Banned

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 692
Default Re: Vreau si eu pareri

cred ca ar arata mai bn cu barele originale, geamuri fumurii, scuze ca ma repet:jante aliaj,toba sport,angel-eyes; un paint pe capota, care nu te costa cine stie ce, si e de ajuns sa intoarca lumea capul dupa ea. bafta.
srn_86 is offline   Reply With Quote
Old 19-10-07, 22:15   #26
70BlownCharger

Stage 2
 
70BlownCharger's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 31
Default Re: Vreau si eu pareri

deci, eu am un turbocompresor de vreo 200 de bari cu tot cu intercooler pe azot lichid, si mai am si un carburator holley de pe SRDAC cu injecite incrucisata asa, si o admisie dasta sukara am castigato la pretul corect mai demult..le-am smekerit eu sa se potriveasca pe dacie asa si sunt de vanzare, problema e ca daca montezi tot ansamblu asta pe dacie tre sa decupezi capota ca nu au loc, iti iese juma de motor afara cum vezi tu la rides pe discovery, eu am avut`o montata pe trabant si luam orice bmw la semafor si ma rog din motive personale trebuie sa renunt la trabant ca s-a scumpit asigurarea..au anuntat astia ca se scumpeste si painea, da si ma rog daca esti interesat informativ asa castigi cam 300 cp si partea buna e ca merge si cu gpl, si cu spirt, si o dau ieftin sa scap de ea mai vb, a si mai am si o elice de elicopter daca vrei sa arate mai beton daca te intereseaza
70BlownCharger is offline   Reply With Quote
Old 25-10-07, 23:56   #27
Ct-38-MIT

Stage 3
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 140
Default Re: Vreau si eu pareri

^A vorbit ala care face din Dacia - Dodge Charger.

Esti penibil frate.
Ct-38-MIT is offline   Reply With Quote
Old 26-10-07, 01:26   #28
B-XX-NOX

Stage 5
 
B-XX-NOX's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 365
Default Re: Vreau si eu pareri

mda....... carburator cu injectie incrucisata..... omu asta cre ca e incrucisat cu totu.......... vezi sa nu iti ia foc tastatura de la atatea aberatii mai dodge charger al romaniei
__________________
VITEZA E MARFA .... DAR SA VEZI FRANA !
B-XX-NOX is offline   Reply With Quote
Old 28-10-07, 12:40   #29
70BlownCharger

Stage 2
 
70BlownCharger's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 31
Default Re: Vreau si eu pareri

hai frate...eram si eu ironic...ideea e ca se face prea multa tiganie cu daciile astea in romania...ma rog fiecare face ce vrea cu masina lui si nu ma priveste pe mine, insa cand pot ma mai distrez si eu...iar pt autor o parere: scapa de tot ce inseamna plastic (interior si exterior), fa`o mai joasa (la un mecanic priceput, nu te lua dupa toti mincinoisii de pe forum), lustruieste vopseaua bine bine, dar nu cu ceara, scoate capacele de pe jenti si vopsestele negru mat...a..si cu masca fata eaglee nu a fost f ironic cand a zis sa o faci de charger, cu umpic de vointa si pricepere poti construi piesa extrem de draguta
70BlownCharger is offline   Reply With Quote
Old 28-10-07, 12:50   #30
70BlownCharger

Stage 2
 
70BlownCharger's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 31
Default Re: Vreau si eu pareri

Quote:
Originally Posted by Bunea.Marius View Post
modificarile le_am inceput deja am fost in targ si am luat un filtru de aer sport doua site pentru grila fata si spoiler si i_am luat si muzikie un mp3 pioneer dar nu am boxe pt el asa k va mai astepta in vitrina sifonierului pana voi face rost de bani pt boxe!!!! am facut si portbagajul sa se deschida pe butonAcum in plan le_a venit rindul jantelor dar nu stiu ce model s_ar potrivi mai bine .Eu m_am gandit la ceva in 5 spite ;dar pe cat sa le iau pe 14 sau pe 15Acum vine si intrebarea pot sa le omologez ????Si mai as avea o intrebare in legatura cu vopseaua;as vrea sa o vopsesc in 2 culori rosu cu negru k daciile alea dedicatia ,partea de sus rosie si jos neagra cum se procedeaza trebuie sa schimb talonul V_as fi foarte recunoscator pt orice idee

Despre jante: am un tovarash bun care e de 18 ani politist la circulatie...cam printre cei mai vechi de la udriste..in fine..mi-a spus ca valorile scrise in talon sunt orientative si recomandate, poti sa iti pui orice alt tip si dimensiune de janta/anvelopa, insa in limita bunului simt..adica sa nu se ajunga la modificarea caroseriei pentru potrivirea rotilor...si cu vopseaua nu tre sa schimbi talonul..tot asa sa fie bun simt si nu te ia nimeni la intrebari bafta
70BlownCharger is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -