Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 04-04-09, 21:02   #76
Bunea.Marius

Stage 5
 
Bunea.Marius's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 379
Member of:
[DACIA]
Default Re: Vreau si eu pareri

Nu stiu deocamdata ce faruri sa pun dar cred ca voi ramane tot cu cele de dacie pentru ca am montate angel eys.Grila este pusa deja nu se vede in ultimele poze? Poate nu ai observat pentru ca este prinsa pe caroserie si chituita, mai uitate putin la ultimele 3 poze.

Last edited by Bunea.Marius; 04-04-09 at 21:10.
Bunea.Marius is offline   Reply With Quote
Old 05-04-09, 21:02   #77
GJ.04.DVA

Stage 1
 
GJ.04.DVA's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 10
Default Re: Vreau si eu pareri

frumos spoilerul
GJ.04.DVA is offline   Reply With Quote
Old 06-04-09, 09:09   #78
darck_angel64
Oltcit Driver

Stage 5
 
darck_angel64's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 837
Member of:
[Oltcit]
[DAEWOO]
[SKODA]
Default Re: Vreau si eu pareri

arata bine cu spoilerul asta, mai ales ca sunt putine dacii cu un astfel de spoiler
darck_angel64 is offline   Reply With Quote
Old 13-04-09, 09:41   #79
JuST_GiuGiu

Stage 5
 
JuST_GiuGiu's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,934
Member of:
[4Rally]
[Honda]
Default Re: Vreau si eu pareri

eu zic pe viitor sa ii pui niste Jante calumea si sigur o sa atragi priviri!
JuST_GiuGiu is offline   Reply With Quote
Old 13-04-09, 23:51   #80
Bunea.Marius

Stage 5
 
Bunea.Marius's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 379
Member of:
[DACIA]
Default Re: Vreau si eu pareri

Adica ..te referi la o marime mai mare , sau la un alt model pentru ca nu inteleg ce vrei sa spui prin" jante calumea"oricum mersi pentru idee s-ar putea sa o pun in practica prin montarea unor jante pe15 pentru a vedea diferenta.
Bunea.Marius is offline   Reply With Quote
Old 15-04-09, 22:10   #81
Jmen

Stage 1
 
Jmen's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 23
Default Re: Vreau si eu pareri

omule /// 1 scoti farurile alea mizerabile ... le scoti geamu pui geam normal in interior te duci la dezmembrari cumperi 4 lupe + instalatie Xenon.. .///2 Strungar .. dai flansele jos .. cumperi jante aliaj 4 prezoane si modifici flansele dupa jante .. de preferat de golf 3 ( ca circumferinta prezon) este mult mai practic si gasesti jante oriunde/// 3 ionizare geamuri ///4 fara praguri de la magazinul de peste drum. arata urat si pe deasupra e tziganeala ... de preferat sa le faci manual dupa capu tau si mai discrete sa para imbinate in caroserie///5 dai spoilerele jos si o lasi fara ca o da mult mai bine ...///6 schimbi interioru cum ai vrea tu sa`l faci.. ai destul loc ...///7 dai canapelele spate jos si pui sonorizarea de joase exact unde venea canapeaua verticala spate ...... si mai vezi tu ce`i faci ,,, daca mai am idei te anunt
Jmen is offline   Reply With Quote
Old 15-04-09, 23:00   #82
Bunea.Marius

Stage 5
 
Bunea.Marius's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 379
Member of:
[DACIA]
Default Re: Vreau si eu pareri

Domnule jmen te rog ca inainte sa scrii niste prostii sa te informezi prin a citi postarile si uitandu-te la pozele atasate . Masina mea are jante in 4 prezoane kit de spoilere- praguri facute la o firma de tuning .

Last edited by Bunea.Marius; 15-04-09 at 23:14.
Bunea.Marius is offline   Reply With Quote
Old 16-04-09, 18:08   #83
TR_00_ANN

Stage 5
 
TR_00_ANN's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 410
Default Re: Vreau si eu pareri

in ce stadiu este acum masina?.....ai vopsit spoilerele si pragurile?....cand scoti masina sa o vedem si noi, daca e gata
TR_00_ANN is offline   Reply With Quote
Old 16-04-09, 22:27   #84
Bunea.Marius

Stage 5
 
Bunea.Marius's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 379
Member of:
[DACIA]
Default Re: Vreau si eu pareri

Eu incerc sa o termin cat de repede pot dar ma tin pe loc banii si timpul.Oricum consider ca intr-o luna va fi gata pentru ca mai am de pus jantele pe spate, de chituit bara spate ,pragurile, oglinzile laterale, umflat evazarile aripilor spate si cred ca mai este ceva dar omit acum.De vopsit deocamdata retusez cu spreiul si mai tarziu cand mai strang malai o vopsesc total.
Bunea.Marius is offline   Reply With Quote
Old 20-04-09, 12:01   #85
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Vreau si eu pareri

Quote:
Originally Posted by Bunea.Marius View Post
Eu incerc sa o termin cat de repede pot dar ma tin pe loc banii si timpul.Oricum consider ca intr-o luna va fi gata pentru ca mai am de pus jantele pe spate, de chituit bara spate ,pragurile, oglinzile laterale, umflat evazarile aripilor spate si cred ca mai este ceva dar omit acum.De vopsit deocamdata retusez cu spreiul si mai tarziu cand mai strang malai o vopsesc total.
cum i-ai pus jantele?
Ai facut ca la carte?...schimbat fuzete si butuci? sau i-ai bagat flanse?
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 20-04-09, 12:35   #86
Bunea.Marius

Stage 5
 
Bunea.Marius's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 379
Member of:
[DACIA]
Default Re: Vreau si eu pareri

Pe fata flanse iar pe spate tamburi de break modificati pe 4 prezoane
Bunea.Marius is offline   Reply With Quote
Old 24-04-09, 21:22   #87
Bunea.Marius

Stage 5
 
Bunea.Marius's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 379
Member of:
[DACIA]
Default Re: Vreau si eu pareri

Cine poate sa-mi spuna cum fac stopurile spate sa vina la nivel cu panoul?
Eventual sa puna si niste poze.
Bunea.Marius is offline   Reply With Quote
Old 25-04-09, 16:09   #88
mecanicu007

Stage 4
 
mecanicu007's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 224
Default Re: Vreau si eu pareri

la asta lucrez eu la break-ul meu acum...am schimbat dispersorul cu o foaie de plexi transparent,am chituit interiorul stopului(pana am iesit cu designul unde voiam),cu o freza mica am dat 6 gauri(3 de design 3 de prindere),la mine suprafata pe care vine farul nu este plana asa k am modelat plexi-ul cu lampa de gaz pana a venit pe curbe,am cumparat becuri cu leduri(lumineaza f bine si foarte misto)..urmeaza vopsitul si finisajul pe caroserie..sa nu uiti sa folosesti primer inainte de a vopsi..
mecanicu007 is offline   Reply With Quote
Old 25-04-09, 16:35   #89
clif

Stage 5
 
clif's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 315
Default Re: Vreau si eu pareri

nene tino tot asa e belea masina da ai grija la detali ca sa faca toti bani in rest mult respec astept sa vad finalu
clif is offline   Reply With Quote
Old 10-05-09, 00:45   #90
Bunea.Marius

Stage 5
 
Bunea.Marius's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 379
Member of:
[DACIA]
Default Re: Vreau si eu pareri

As avea si eu o nelamurire in legatura cu vopselele; la care dintre vopseaua mata si cea lucioasa se vad mai repede onduleurile de pe tabla??Ma gandeam sa o vopsesc mata ca pe cea luciosa prea se cunosc rau. Se poate face din vopsea lucioasa vopsea mata ca eu am intrebat la un mosulica la piese auto si a zis ca se pune pudra de talc in vopsea ,dar nu prea as crede ingineria asta.
Bunea.Marius is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -