Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 14-05-10, 10:49   #46
razvaneluu

Stage 5
 
razvaneluu's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,057
Member of:
[DACIA]
[DreamWorks Club]
Default Re: Dacia 1310 B 98 VAI

frumusel VAI`u , l`as face o tura
razvaneluu is offline   Reply With Quote
Old 14-05-10, 21:56   #47
nrgia
VW Driver

Stage 2
 
nrgia's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 69
Member of:
[VW]
Default Re: Dacia 1310 B 98 VAI

Sal, i'mi place cum ai facut'o!Trec mai tot timpul pe langa ea si o admir ,stau undeva in zona si am shi yo o dacie aproape aceeasi culoare ! Sper sa ma apuc shi yo de ea ) ! Spor la treaba
nrgia is offline   Reply With Quote
Old 15-05-10, 11:46   #48
RRedman
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 805
Default Re: Dacia 1310 B 98 VAI

Singurul lucru care nu-mi place la masina asta este modul cum ai prelungit capota, dar ma rog, aici e o chestie de gusturi.
Overall, masina arata foarte bine.
RRedman is offline   Reply With Quote
Old 15-05-10, 12:03   #49
nrgia
VW Driver

Stage 2
 
nrgia's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 69
Member of:
[VW]
Default Re: Dacia 1310 B 98 VAI

In legatura cu folia de pe fata,nu te opresc astia cu cap de creta ? Pe mine maopreau mereu... si pana la urma am dat'o jos...
nrgia is offline   Reply With Quote
Old 16-05-10, 12:57   #50
B 98 VAI

Stage 2
 
B 98 VAI's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 31
Unhappy Re: Dacia 1310 B 98 VAI

nrgia@: salut da ma opresc sii cand ai vad las repede geamurile jos sii nu se prind baietii cu cap de creta))) sii de viata mea se leaga la greu





Salutare Baieti ms mult pt comuri la toti cei care apreciaza munka sii care-si dau cu parerea asa mai invat si eu cate ceva app alex speed cam exagereaza cu 9 j pe dacie)) dar astazi cred ca am cea mai trista zii din viata mea am ramas fara TALON(((( mai stau cam 2 zile sa mah gandesc daca o vand pe piese sau mai incerc sami recuperez talonul ((
B 98 VAI is offline   Reply With Quote
Old 16-05-10, 12:59   #51
razvaneluu

Stage 5
 
razvaneluu's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,057
Member of:
[DACIA]
[DreamWorks Club]
Default Re: Dacia 1310 B 98 VAI

si asa merge victor la -50 de grade iarna cu geamu deschis )
razvaneluu is offline   Reply With Quote
Old 16-05-10, 13:00   #52
RRedman
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 805
Default Re: Dacia 1310 B 98 VAI

Quote:
Originally Posted by B 98 VAI View Post
nrgia@: salut da ma opresc sii cand ai vad las repede geamurile jos sii nu se prind baietii cu cap de creta))) sii de viata mea se leaga la greu





Salutare Baieti ms mult pt comuri la toti cei care apreciaza munka sii care-si dau cu parerea asa mai invat si eu cate ceva app alex speed cam exagereaza cu 9 j pe dacie)) dar astazi cred ca am cea mai trista zii din viata mea am ramas fara TALON(((( mai stau cam 2 zile sa mah gandesc daca o vand pe piese sau mai incerc sami recuperez talonul ((
Pastele mamicutelor lor de capete de creta....pentru ce ti-au luat talonul?
Recupereaza talonul, nici sa nu te gandesti sa o vinzi pentru piese!Si altii au mai patit asta, nu te lasa intimidat.
RRedman is offline   Reply With Quote
Old 16-05-10, 13:49   #53
andreigame

Stage 5
 
andreigame's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,999
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Dacia 1310 B 98 VAI

vinde-o si ia-ti bmw.......inca o dacie in minus nu cred ca ii va simtii lipsa lumea pe strazi .... ...cum sunt unii....primesc un sut in cur si gata cade lumea pe ei....din moment ce ti-ai modificat dacia nu era logic ca o sa ai probleme cu garda.....aia e ti la luat il recuperezi si gata...pt ce sa dezmembrezi dacia pt cateva mil? ....
__________________
Dacia Sport B-179-UAP Simple is Enough!
andreigame is offline   Reply With Quote
Old 16-05-10, 14:05   #54
Messerschmitt
Dacia Driver

Stage 5
 
Messerschmitt's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 669
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Default Re: Dacia 1310 B 98 VAI

Quote:
Originally Posted by B 98 VAI View Post
nrgia@: salut da ma opresc sii cand ai vad las repede geamurile jos sii nu se prind baietii cu cap de creta))) sii de viata mea se leaga la greu





Salutare Baieti ms mult pt comuri la toti cei care apreciaza munka sii care-si dau cu parerea asa mai invat si eu cate ceva app alex speed cam exagereaza cu 9 j pe dacie)) dar astazi cred ca am cea mai trista zii din viata mea am ramas fara TALON(((( mai stau cam 2 zile sa mah gandesc daca o vand pe piese sau mai incerc sami recuperez talonul ((


ce naiba la cat timp/nervi/rabdare ai abgat in ea vrei sa o dia pe cateva milioane ..
Fa un calcul simplu sa zicem ca cica te-a costat NUMAI 1 LEU ora de munca la dacie..Ia zis cam cati bani ai investit numa in timp..
Messerschmitt is offline   Reply With Quote
Old 16-05-10, 14:13   #55
Grizzy

Stage 3
 
Grizzy's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 87
Default Re: Dacia 1310 B 98 VAI

pe ce motiv ti-au luat talonul?
Grizzy is offline   Reply With Quote
Old 16-05-10, 14:15   #56
nrgia
VW Driver

Stage 2
 
nrgia's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 69
Member of:
[VW]
Default Re: Dacia 1310 B 98 VAI

Shi yo am avut talonu' luat de 3 ori pana acum,dar l'am recuperat ,NU are rost sa faci prostia sa te apuci sa o vinzi pe piese ! Fa intr'un fel si i'al inapoi ! Pentru ce ti l'au luat ?
nrgia is offline   Reply With Quote
Old 16-05-10, 14:18   #57
andreigame

Stage 5
 
andreigame's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,999
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Dacia 1310 B 98 VAI

Quote:
Originally Posted by Grizzy View Post
pe ce motiv ti-au luat talonul?
daca te uiti la masina...credema sunt destule motive sa ramana talonul la ei
1.nu are manere-adica in caz de accident e cam greu sa scoti pasagerii afara deci pt asa cv iti ia talonul
2.farurile sunt modificate si neomologate cea ce aduce suspendarea talonul la fel si cu stopurile
3.toba care urla destul de tare....iar iti suspenda talonul
4.folie neomologata l
si astea sunt doar cele vizibile la exterior .....doar asa dintr-o scurta privire
andreigame is offline   Reply With Quote
Old 16-05-10, 14:34   #58
Grizzy

Stage 3
 
Grizzy's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 87
Default Re: Dacia 1310 B 98 VAI

Quote:
Originally Posted by andreigame View Post
daca te uiti la masina...credema sunt destule motive sa ramana talonul la ei
1.nu are manere-adica in caz de accident e cam greu sa scoti pasagerii afara deci pt asa cv iti ia talonul
2.farurile sunt modificate si neomologate cea ce aduce suspendarea talonul la fel si cu stopurile
3.toba care urla destul de tare....iar iti suspenda talonul
4.folie neomologata l
si astea sunt doar cele vizibile la exterior .....doar asa dintr-o scurta privire
da, stiu ca sunt foarte multe motive pentru care ii putea lua talonul, eu voiam sa stiu de care aspect s-au legat ei.
Grizzy is offline   Reply With Quote
Old 16-05-10, 17:43   #59
Messerschmitt
Dacia Driver

Stage 5
 
Messerschmitt's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 669
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Default Re: Dacia 1310 B 98 VAI

Quote:
Originally Posted by Grizzy View Post
pe ce motiv ti-au luat talonul?
Are multe motive din care sa aleaga
Messerschmitt is offline   Reply With Quote
Old 16-05-10, 22:40   #60
B 98 VAI

Stage 2
 
B 98 VAI's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 31
Lightbulb Re: Dacia 1310 B 98 VAI

Salutare la toata lumea , andreigame are dreptate in legatura cu tot ce a zis akolo mai ales la( aceste aspecte sunt doar exterior cine stie in rest ceo mai avea sau ceva de genul acesta ) miau retinut talonul deoarece sau uitat la masina cum arata sii si-au pus intrebarea cum am luat eu ipt-ul asa si drept urmare m-au verificat rezultand ITP-ul meu fals pe talon((

Messerschmitt@: sa stii ca ai foarte mare dreptate daca pun un leo pe ora la cat am lucrat la masina face mai mult decat aceasta))) sii sincer cu totii aveti dreptate nu merita sa ma dau batut o sa fac tot posibilul sal iau inapoi talonul ce naiba sii dacai schimb totul de pe ea sii tot ia itpul talonul apoi o fac la loc dar asa din ambitie


Multumesc la toti cei care m-ati incurajat :X:* sii m-ati deschis mintea mea blocata pe un singur gand :*
B 98 VAI is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -