Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   Dacia 1310 B 98 VAI (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/177219-dacia-1310-98-vai.html)

B 98 VAI 18-03-10 12:36

Dacia 1310 B 98 VAI
 
29 Attachment(s)
Salutare, sunt nou pe forum si as dori sa-mi prezint Dacia mea, o 1310 din 1997 care o am de aproximativ un an si jumatate. Am investit ceva bani in ea pana acum asa ca va astept cu pareri pro sau contra. Deocamdata nu prea stiu cum se foloseste forumul asa ca va rog sa nu ma luati asa tare, inca invat:D. Ca planuri de viitor am deocamdata: frane, articulatie (le-a cam venit vremea) si un carburator dublu corp, ceva mai bun, astept idei.

Ce am facut la ea pana acum: boxe In-Phase (6 in total), casetofon Sony X-Plode cu stick USB, ceasuri modificate, volan sport, scaune sport de Renault (nu stiu ce model, stai foarte bine in ele), folie omologata, jante latite pe spate, faruri cu angel eyes pe care am in plan sa le schimb cu unele cu sticla clara + angeluri mai puternice, capota prelungita peste faruri, grila modificata, manere scoase, spate drept, cotiera, oglinzi de Opel Manta, toba am vandut-o dar voi lua alta mai buna :D, filtru de aer sport, stopuri vopsite, fete de usi noi, semnale Logan pe aripi, arcuri taiate, vopsea noua (era culoarea ei originala) dupa o tentativa de combinatie albastru + alb insa din pricina "prietenilor" de la Rar am fost nevoit sa o pun pe cea originala caci cu atatea modificari nu aveam ce cauta la ei...Romania.

Poze...(primele sunt ce a fost si apoi, pe parcurs, ce a ajuns, sper sa va placa:D). Sunt foarte multe, am pus poze de la inceput pana la sfarsit.

B 98 VAI 18-03-10 12:39

Re: Dacia 1310 B 98 VAI
 
10 Attachment(s)
Inca un set...nu stiu de ce nu le-a incarcat si pe celelalte.

B 98 VAI 18-03-10 12:43

Re: Dacia 1310 B 98 VAI
 
6 Attachment(s)
Ultimul set, cam atat, oricum mai am poze.

Bolt 18-03-10 14:50

Re: Dacia 1310 B 98 VAI
 
arata frumos masina DAR pune un tips putin mai mic si da jos bucata ai de tabla de pe bara am inteles pentru ce este acolo dar daca pui un tips mai mic nu o sa iti mai afume bara...
muta numaru pe coltul masini in dreapta sus pe bara gen.... arata mult mai bine
scurteaza cruciulitele alea de pe parbriz e bine sa ai ceva religios in masina dar nu sa exagerezi acum pe bune..aa si ceva FOARTE important da jos frate ala de pe luneta deci ai o masina asa frumoasa si tu pui plastice inutile pe ea acum pe bune se vede ca ai gusturi bune dar mai ai cate o scapare...:lol: in rest BAFTA se vede ca te pasioneaza dar fa ce ti-am spus mai sus si iti garantez ca o sa arate si mai bine asta daca vrei...8) repet BAFTA chiar imi place daciuta ta imi aduce aminte de a mea :D

sandor406 18-03-10 15:01

Re: Dacia 1310 B 98 VAI
 
bine ai venit pe forum!!! dar o intrebare!:) acuma ce culoare are masina???pt ca vad in poze si albastru si si maro/argintiu sau ce ii!:)

B 98 VAI 18-03-10 15:56

Re: Dacia 1310 B 98 VAI
 
Salut o sa pun numarul pe bara in dreapta si eu zic ca ar da mai bine :D

B 98 VAI 18-03-10 15:59

Re: Dacia 1310 B 98 VAI
 
salut ms pt intampinare:D acuma masina este bej stelar ca in pozele de mai sus am vopsito albastru dar nu a reusit sa ramana mai mult de 2 saptamani din cauza celor de la RAR :(

andreigame 18-03-10 17:18

Re: Dacia 1310 B 98 VAI
 
ba....lasa ma masina asa cum e....ca arata foarte bine.. nu o lua cu sfaturi ca nu cred ca ai nevoie...stii unde sa apelezi cand e vorba de ele :D
aaa si uitasem Bun venit pe forum cica :D

andi_cimpean 18-03-10 17:26

Re: Dacia 1310 B 98 VAI
 
Īngrijită maşina. Ideile bune nu īţi lipsesc.

Cāteva obiecţii personale:

1. Bad boy look-ul nu īmi place, arată de parcă ar fi bretonul unui manelist :lol:
2. Barele arătau mult mai bine daca le dădeai un negru mat si astfel nu trebuia să mai pui tabla aia striată la evacuare pentru că nu se vedea fumul depus.
3. Cam multe cruciuliţe la interior...

Păreri personale... īn rest maşina arată foarte bine.

Blue_dacia_performance 18-03-10 17:39

Re: Dacia 1310 B 98 VAI
 
bine ai venit vaiule spor la munca in continuare

Dacia Sport BR 10 TCM 18-03-10 17:44

Re: Dacia 1310 B 98 VAI
 
Bun venit pe forum, felicitari pt masina si pt bani si munca depusa arata FOARTE bine in combaratie cu alte dacii...
PS: imi place foarte mult poza cu casca in cap e super...:)

aleXpeed 18-03-10 21:27

Re: Dacia 1310 B 98 VAI
 
Tabla de evacuare a fost pusa pentru ca de la cox incepea sa se topeasca vara trecuta:)). Sfatul meu, las-o asa cum e ca arata foarte bine, barile lucioase caci toata masina straluceste, nu e mata, trage-i un dublucorp, o statie cu-n subwoofer , lasa-i numarul asa cum e pe mijloc, eventual un set de proiectoare si sa ii fixezi usa aia pe dreapta fata intr-o zi. Nu prea ai ce sa-i mai faci estetic vorbind decat daca te pasioneaza....mecanica.

b08ygs 18-03-10 22:02

Re: Dacia 1310 B 98 VAI
 
Bine ai venit pe forum

Ce ai tu pe spate nu sunt roti dublate, ci intoarse:-P cel putin asa se vede din poze...

Imi place masina in poza de la benzinarie, noaptea... ara foarte bine
Bafta cu masina

chin3zu86 19-03-10 01:31

Re: Dacia 1310 B 98 VAI
 
smechera culoarea.Masina arata bine...cu mici exceptii - ma rog difera gusturile cum a zis si andi - obiectii personale :
-toba
-tabla de la toba
-nr pe bara jos
in rest masina arata super bine simpla.imi place rau culoarea

BAFTA CU PROIECTU
omu cat traieste invata

dog99 19-03-10 10:26

Re: Dacia 1310 B 98 VAI
 
salut.frumoasa daciuta;)
ce mai ai de gand pe viitor?
nr ala pe spate e pozitionat ca naiba,statea mult mai bine la locul lui,in fine fiecare cu gustul lui.
succes in continuare.


All times are GMT +2. The time now is 13:02.

- Copyright 2024 4Tuning