Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 02-05-06, 17:47   #76
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: IaDaciaa

am o curiozitate...
planetarele cum or arata?
ca la atata putere de pus pe asfalt...
aleks is offline  
Old 02-05-06, 17:53   #77
alex_102

Stage 5
 
alex_102's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 483
Talking Re: IaDaciaa

Quote:
Originally Posted by TufY
si cu cine te dai tu pe bani multi ????
Cu masina Albei ca Zapada care e fost pregatita special in atelierul celor 7 pitici... a venit special din Tara Minunilor ca sa se dea cu el... era in vizita la Alice... sau poate a fost el in Tara Minunilor... acolo orice este posibil...
__________________
Mazda MX5 NC

http://www.americanmusclecars.ro/
alex_102 is offline  
Old 02-05-06, 17:54   #78
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: IaDaciaa

are tractiune spate sa`i puna pe toti
Psycho is offline  
Old 02-05-06, 17:55   #79
alex_102

Stage 5
 
alex_102's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 483
Post Re: IaDaciaa

Quote:
Originally Posted by aleks
am o curiozitate...
planetarele cum or arata?
ca la atata putere de pus pe asfalt...
Sunt planetare facute special dintr-un material secret... este ceva furat din atelierele guvernului american care vrea sa trimite prima Dacia in spatiu!
alex_102 is offline  
Old 02-05-06, 17:57   #80
alex_102

Stage 5
 
alex_102's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 483
Talking Re: IaDaciaa

Quote:
Originally Posted by alex_102
Sunt planetare facute special dintr-un material secret... este ceva furat din atelierele guvernului american care vrea sa trimite prima Dacia in spatiu!
Prima Dacie care va orbita Terra va fii totusi in 4 usi... cu UN ECHIPAJ FORMAT DIN PATRU FEMEI PE TURBO-SISTEM ... vorba melodiei..
alex_102 is offline  
Old 02-05-06, 18:11   #81
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Wink Re: IaDaciaa

Quote:
Originally Posted by alex_102
Prima Dacie care va orbita Terra va fii totusi in 4 usi... cu UN ECHIPAJ FORMAT DIN PATRU FEMEI PE TURBO-SISTEM ... vorba melodiei..

dedica acest post acelui tip de cassanova care invarte volan de ranault pe dacie nova ...
Psycho is offline  
Old 02-05-06, 18:42   #82
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: IaDaciaa

-o fi mintit omul in legatura cu unele aspecte, dar si voi ati sarit calu' rau de tot, fara suparare...ati aratat inca o data cum functioneaza spiritul de gloata: hai sa sarim toti aia mai nepriceputi dupa ce si-a dat cu parerea un cunoscator (de exemplu SGM); nu era mai elegant sa-l credeti pe cuvant si sa-l lasati sa se faca singur de ras (daca era cazul) la prima intalnire cu el? il convocati la o cursa, ceva, macar purtati o discutie cu el...nu asa se procedeaza; iar pentru cel cu pariul -> daca are 239 cp, te astepti ca omul sa-ti dea tie masina lui? tu asa ai face in locul lui?
-hai sa dam dovada de un pic de fair-play, daca nu aveti dovada contrarie nu mai acuzati/negati (nu ca eu as fi pus botul, dar totusi...orice barfa pleaca de la un sambure de adevar)
-gabi, ai un punct de vedere, dar eu nu cred ca inchiderea topicului in 24 de ore este solutia cea mai buna...asta e numai parerea mea, care in fond nu conteaza
numai bine!
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline  
Old 02-05-06, 18:55   #83
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Cool Re: IaDaciaa

Quote:
Originally Posted by quick_5hifter
-o fi mintit omul in legatura cu unele aspecte, dar si voi ati sarit calu' rau de tot, fara suparare...ati aratat inca o data cum functioneaza spiritul de gloata: hai sa sarim toti aia mai nepriceputi dupa ce si-a dat cu parerea un cunoscator (de exemplu SGM); nu era mai elegant sa-l credeti pe cuvant si sa-l lasati sa se faca singur de ras (daca era cazul) la prima intalnire cu el? il convocati la o cursa, ceva, macar purtati o discutie cu el...nu asa se procedeaza; iar pentru cel cu pariul -> daca are 239 cp, te astepti ca omul sa-ti dea tie masina lui? tu asa ai face in locul lui?
-hai sa dam dovada de un pic de fair-play, daca nu aveti dovada contrarie nu mai acuzati/negati (nu ca eu as fi pus botul, dar totusi...orice barfa pleaca de la un sambure de adevar)
-gabi, ai un punct de vedere, dar eu nu cred ca inchiderea topicului in 24 de ore este solutia cea mai buna...asta e numai parerea mea, care in fond nu conteaza
numai bine!
asta shtii cum e k ala cocosulx care se lauda k are un renault cu nos si k nu`l scoate decat la illegale k il scoate politia si ka re 250 de cai etc .. ce drq .. mah chiar asa de dusi suntem ...
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline  
Old 02-05-06, 19:06   #84
Amedeus

Stock
 
Amedeus's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 7
Default Re: IaDaciaa

Ma bag si eu acum la sfarsit, dar ati observat pompa centrala de frana ?
Simplu circuit si fara servo, la o masina care cica atinge viteze enorme. Viteza ca viteza dar mai trebuie sa si opresti. Nu?
Amedeus is offline  
Old 02-05-06, 19:54   #85
VLAD_85

Stage 4
 
VLAD_85's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 211
Talking Re: IaDaciaa

Omul nu e la locul lui....... muzica din spate consta intr-un casetofon de Cielo, motorul are 240 de cai din care vreo 220 morti.....cat despre masina per total nici la REMAT nu-l primeste
Va spun eu ca el a vrut sa puna masina pe HAZ.ro dar a gresit site-ul.......intelegeti-l si pe el ca e praf omul.

Last edited by VLAD_85; 02-05-06 at 19:58.
VLAD_85 is offline  
Old 02-05-06, 20:02   #86
Emphisem

Stock
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2
Default Re: IaDaciaa

Quote:
Originally Posted by VLAD_85
Omul nu e la locul lui....... muzica din spate consta intr-un casetofon de Cielo, motorul are 240 de cai din care vreo 220 morti.....cat despre masina per total nici la REMAT nu-l primeste
Va spun eu ca el a vrut sa puna masina pe HAZ.ro dar a gresit site-ul.......intelegeti-l si pe el ca e praf omul.
Vlade ai dreptate frate omul nu e sanatos.........ii ofer eu un Dyno gratis dar daca are sub 40 de cai imi da mie masina sa o arunc in Dambovita
Emphisem is offline  
Old 02-05-06, 20:11   #87
mihai88


Stage 5
 
mihai88's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,590
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: IaDaciaa

fac o oferta platesc io dyno si daca are sub 60 de cai sa mi-o dea mie sa pun paru pe ea la romana


io zic ca merge )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))


da deja o dam i offtopic


adu vere un film cu masina asta de "240" cai sa ne lamurim
mihai88 is offline  
Old 02-05-06, 20:13   #88
BASU

Stage 5
 
BASU's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,503
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Wink Re: IaDaciaa

pot sa spun doar 2 lucruri despre dacia asta

1 a trecut odata pe langa mine cu viteza mare si URLAU tare tobele... si nu am stiut ce e ca nu mai vazusem dacie cu jenti pe 17
in fine la prime impresie m-a socat... mie imi place aspectul spartan.. dar ma indoiesc de performantele motorului

2 este de vanzare
https://www.4tuning.ro/bazar/anunturi...a_xx21443.html
__________________
'06 Skoda Octavia 2 vRS 2.0TFSI 250CP++ >ex '04 Renault Megane Sedan 1.9DCI Privilege >ex '04 Smart Fortwo 0.7 Turbo
'02 Renault Laguna 2 GrandTour 1.9dCi >ex '79 Dacia 1300 Old School
'99 Daewoo Nubira 1 1.6 16v Automata + GPL >ex '12 First Bike Curier >ex '10 Moto Bike 48cc
BASU is offline  
Old 02-05-06, 20:33   #89
mijulsef

Stock
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 4
Default Re: IaDaciaa

ce cazan sa ma bata mama !
mijulsef is offline  
Old 02-05-06, 21:19   #90
NightClubRacer

Stage 5
 
NightClubRacer's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 5,646
Member of:
[2 Roti]
Default Re: IaDaciaa

gata hai sa numai fim asea de rautaciosi, asta e a gresit...
NightClubRacer is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -