Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 02-05-06, 01:39   #61
NightClubRacer

Stage 5
 
NightClubRacer's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 5,646
Member of:
[2 Roti]
Default Re: IaDaciaa

intrebarea e, masina aia se misca de pe loc, sau doar ai montat alea ca sa zici ca ai ceva sub capota? scuza-ma, dar clar ai depasit limita cu aberatiile alea.Uite eu iti platesc dyno ca sa imi arati ca ai 240CP si daca nai masina ta va deveni a mea, ce zici? batem palma? Oricum lasa visurile si trezeste, ca realitatea doare...

P.S: scuzati-ma ca am fost mai rautacios, dar toate au o limita.
NightClubRacer is offline  
Old 02-05-06, 01:43   #62
Muttley

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,097
Default Re: IaDaciaa

Quote:
Originally Posted by B-34-SGM
Pt necunoscatori. Se pot baga pistoane de 80 mm in blocul de dacie,cursa 83.6 (sau cat are motorul clasic de 1.6) trebuie prelucrat blocul si facute camasi. Faceau batranii cand alergau pe coasta. Calculati voi cilindreea obtiunta.
Mda, p-asta n-o stiam, da' trebuia sa zici tu
Oricum, sunt sigur ca de la adytza n-am fi auzit asa ceva oricum, asa ca treaca-mearga...

Dar cu calculul cilindreii aleia am eu mari dificultati, ady, ce zici, m-ajuti?
Si spune-ne si noua ce alezajxcursa ai odata, ca mor dreq tanar de curiozitate!
Muttley is offline  
Old 02-05-06, 02:14   #63
tm8bnz

Stage 5
 
tm8bnz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,584
Member of:
[Moderators]
[RR]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: IaDaciaa

Ia uite...are si anuntz la bazar...si incredibil,are si numar de telefon,oare cine va raspune ? https://www.4tuning.ro/bazar/anunturi...a_xx21443.html
tm8bnz is offline  
Old 02-05-06, 02:18   #64
NightClubRacer

Stage 5
 
NightClubRacer's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 5,646
Member of:
[2 Roti]
Default Re: IaDaciaa

se pare ca a uitat si pretu la ea, poate ne spune si noua cat vrea pe ea?
NightClubRacer is offline  
Old 02-05-06, 13:21   #65
UniculSGM
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
UniculSGM's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,551
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: IaDaciaa

Frumoasa gluma. Ma intreb cati au inghitito. La fel mi-a placut gluma pe care mi-ai trimiso pe PM. Ti-am dat add pe mesenger

Furtunele colorate (pt protoxidul de azot) cumparate de bricostore cu 60 mii metrul,fac toata treaba.

Sunt unele detalii care te dau de gol ca unele chestii sunt aruncate doar la misto pe masina. Inca nu dau amanunte.

Intr-adevar forumul este plin de pusti care nu au nici o treaba cu masinile,si le place NFS-ul, dar vezi ca mai exista si cunoscatori care doar citesc forumul, si mai intervin din cand in cand.
__________________

www.rustans.ro

Last edited by UniculSGM; 02-05-06 at 13:25.
UniculSGM is offline  
Old 02-05-06, 14:09   #66
Marty

Stage 2
 
Marty's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 70
Default Re: IaDaciaa

Eu tot sunt angoasat de curiozitati privitoare la cutia de viteze, ca despre aia n-a suflat nici o silaba. Te pomenesti c-o fi aia originala de Dacia, spurcaciunea aia ordinara de 5+1 si n-are nici o modificare facuta la ea.....
__________________
\\\"De-as fi o pasare in zbor, mi-as pune turboreactor!\\\"
www.vaidevoi.ro

Last edited by Marty; 02-05-06 at 14:13.
Marty is offline  
Old 02-05-06, 14:23   #67
B-83-DAC

Stage 5
 
B-83-DAC's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,443
Default Re: IaDaciaa

mai are putin la dispozitie pana ii expira timpul dat de Gabi ca sa posteze orice data tehnica sau mai bine spus ORICE forma de informatie care sa vina in sprijinul afirmatiilor facute de catre el. Daca el chiar va prezenta ceva ar fi mare minune, pana atunci chiar sunt curios daca are de gand sa mai raspunda la acest thread ca am vazut ca sunt destule intrebari.
B-83-DAC is offline  
Old 02-05-06, 14:57   #68
tm8bnz

Stage 5
 
tm8bnz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,584
Member of:
[Moderators]
[RR]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: IaDaciaa

Doamne,voi chiar mai visatzi la cai verzi pe peretzi ?!
Omu a avut si el ceva filme in cap si ii place sa se distreze cand vede cati botanisti poate sa stranga ! O fi un fel de fetish !

P.S. Ma repet,fraza geniala a fost : "FRINEAZA FOARTE BINE....DOAR SPATELE O POATE OPRII F.REPEDE" si masina are tamburi mici de 1300 pe spate !
__________________
Driving a race car is like sex,all men think they're good at it ! ... Jay Leno
tm8bnz is offline  
Old 02-05-06, 15:11   #69
NightClubRacer

Stage 5
 
NightClubRacer's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 5,646
Member of:
[2 Roti]
Default Re: IaDaciaa

eu zic ca acest topic poate fi inchis si sters...ca baiatu nu are cum sa ne demonstreze contraiul.
NightClubRacer is offline  
Old 02-05-06, 15:12   #70
B-83-DAC

Stage 5
 
B-83-DAC's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,443
Default Re: IaDaciaa

de asta se va ocupa Gabi mai mult ca sigur.Masina oricum e urata ca si exterior,iar in ceea ce priveste performantele sale cat timp nu vine cu ceva doveditor care sa spulbere afirmatiile sale de mai sus nici nu avem ce discuta in materie de motor.
B-83-DAC is offline  
Old 02-05-06, 15:44   #71
NightClubRacer

Stage 5
 
NightClubRacer's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 5,646
Member of:
[2 Roti]
Default Re: IaDaciaa

el crede ca taie frunza la caini...urata 100% adika = KITCH
NightClubRacer is offline  
Old 02-05-06, 16:46   #72
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Thumbs down Re: IaDaciaa

Frate eshti normal ???

ok .. daca dacia aia prinde are 200 si de cai .. cum chilotzii mei o opreshti frate ... k io nu vad nici un disc pe spate nu vad nimik ... ai ancora sau parashuta .. ?!?!? frate ... io cred k eshti nebun ... daca sgm`u are cat are si are discuri si etc .. nu tre sa ai sigur parashura si ancora sa o opreshi cat despre 200 si de cai cati zici tuh ... unde atata cai frate ... ?!?! tu realizezi k mashina aia la cum arata se descompune la 100 de km / h ?! ... daca ajunge la viteza aia ?
Nos pe dacie ... eshti nebun ... am trait sa o aud si pe asta .... lasa`ma sa ghicesc .. daca mergi cu ea in blana .. e al fel k la ferarri enzo nuh .. daca ar merge pe o shosea invers nu s`ar desprinde din cauza eleronului ... bah .. tu nu vezi k nici macar nu are jentile la fel .. si tuh ne iei pe noi cu azot si 200 si nush cati de cai .. poate magari frate ... hahahaha deci nu`mi vine sa cred si nu pot sa ma opresc din ras .. la ce am vazut acolo .. la 200 si de aci cati ai inseamna k iti bati joc de opelu` speedster a lu pepy de 200 de cai .. si totushi hais a revenim pe pamant .. mashian aia e un mare JEG si un mare KITCH
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline  
Old 02-05-06, 16:49   #73
VPR`u

Stage 3
 
VPR`u's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 120
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: IaDaciaa

hahahahahahahahahahah huaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa catai KITCH`u
VPR`u is offline  
Old 02-05-06, 17:06   #74
TufY

Stage 5
 
TufY's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 1,002
Default Re: IaDaciaa

si cu cine te dai tu pe bani multi ????
TufY is offline  
Old 02-05-06, 17:09   #75
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default Re: IaDaciaa

ata am de zis.....nos pe dacie in blocul original.......cred ca o sa ajunga pistoanele pana in china..... shaule u crezi ca toata lumea e proasta? Sgm-ule zii lu shau unde nu a nimerit cu minciuna
D_M_X is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -