Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 21-04-06, 20:20   #16
Trickz

Stage 5
 
Trickz's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,724
Member of:
[Moderators]
[Virtual Tuning]
[RENAULT]
Default Re: Dacia Din Profil

man,ai discuri pe spate sau mi se pare mie?masina merita un 9.50
Trickz is offline  
Old 21-04-06, 23:53   #17
BASU

Stage 5
 
BASU's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,503
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Dacia Din Profil

imi plac amandoua.
dar parca ar merege ori alt eleron.. ori fara...
oricum.. good job
BASU is offline  
Old 24-04-06, 09:26   #18
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: Dacia Din Profil

super dacile mai ales jantele de pe ele ....
]dar fara eleroane
bodyspeed is offline  
Old 24-04-06, 09:48   #19
cannavaro

Stage 5
 
cannavaro's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,238
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia Din Profil

Schimba pragurile & eleronul.
La dacia alba nu stiu ce a vrut sa fie partea aia din fata de pe faruri :"pleaope sau ce?' Oricum nu se potriveste!
cannavaro is offline  
Old 24-04-06, 23:20   #20
B-83-DAC

Stage 5
 
B-83-DAC's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,443
Default Re: Dacia Din Profil

ar fi super daca nu ar fi eleronul ala care sa strice totul...asa cum am mai zis gordini type le-ar prinde super bine
B-83-DAC is offline  
Old 27-04-06, 15:19   #21
claudiu lucian
Ford Driver

Stage 5
 
claudiu lucian's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 2,523
Member of:
[FORD]
[VW]
[Street Zone]
Default Re: Dacia Din Profil

Quote:
Originally Posted by cannavaro
Schimba pragurile & eleronul.
La dacia alba nu stiu ce a vrut sa fie partea aia din fata de pe faruri :"pleaope sau ce?' Oricum nu se potriveste!
mie mi-se pare super OK chestia aia, se potriveste si e si cam rara la dacie.

felicitari pt masini, cum ai decolorat stopurile??
claudiu lucian is offline  
Old 30-04-06, 22:06   #22
Axll

Stage 3
 
Axll's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 142
Thumbs up Re: Dacia Din Profil

felicitatri pt. masini. arata bine si cu gust. mai rar mai intilnesti ceva frumos.
Axll is offline  
Old 30-04-06, 23:04   #23
Cozmax

Stage 4
 
Cozmax's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 252
Wink Re: Dacia Din Profil

Da-le foc la l'roanele alea ca sunt de toata jena...
In rest masina arata bine zic eu nu prea impopotanata cu toate
tampeniile cat mai simpla si la obiect *tuning*

DAR TOTUSI ARUNCA JAFURILE ALEA DE L"ROANE!!!!!!!!!!!!!!!
__________________
Ochiul dracului....Only me not anybody


Cozmax is offline  
Old 01-05-06, 22:44   #24
caphonne

Stage 5
 
caphonne's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 335
Default Re: Dacia Din Profil

Quote:
Originally Posted by adryan
nu am terminat-o de modificat mai am pana o fac cum vreau eu, dar pot sa spun ca am terminat cu suspensiile(care sunt BILSTEIN), jante KM (de la PILOT TUNNING _ PITESTI ); APROPO AM AVUT-O LASATA DIN SUSPENSII DAR ATINGEAM MEREU CU SPOILERELE SI AM DECIS SA O MAI RIDIC (SUNT DRUMURILE CARE NU_TI PERMIT SA O ARZI IN FITE ) PENTRU MOMENT ATAT
SUPER MASINA ELERONUL HHM MAI BINE FARA BAFTA
caphonne is offline  
Old 03-05-06, 17:31   #25
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Dacia Din Profil

Quote:
Originally Posted by barosan
Ba baieti,nush de ce va chinuitzi atat si bagatzi atatia bani in masinile alea.Sa va zic cevaacia nu va fi niciodata altceva decat Dacie.In primul rand este stiut k niciuna dintre masinile voastre nu poate trece de 110 km\h.Dak ii prinde si pe aia!Sau poate k trece-in cadere libera .A!Si inca un lucru:Eleroanele alea tzaranesti arata k nu stiti nimik despre masini.Un eleron se pune pe masina dupa ce se fac niste calcule,PT K ALTFEL VA CRESTE CONSUMUL IN DRACI.A!Dak va intereseaza,acele calcule determina coeficientul de aerodianmicitate(dak ati auzit de asa ceva).In locul vostru le-as vinde pe amandoua sau le-as da la Remat.Repetin Dacie nu faci BMW!K sa nu mai zic k ambele motoare suna de parca ar fi de tractor.Macar spuneti ce aveti pe ele si nu ce ati vrea sa aveti(carburator Webber,chiuloasa modificata si suspensii Bilstein)Poate din alea facute la uzina la Mioveni acum 20 de ani.Asa da!Va pup!Aveti grija!
calmeazate si intoarcete in lumea nfs...
Bogdan_mb is offline  
Old 04-05-06, 01:15   #26
Axll

Stage 3
 
Axll's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 142
Thumbs down Re: Dacia Din Profil

nici in lumea NFS nu mai sunt primiti...

scuze de off topic dar nu m-am putut abtine
Axll is offline  
Old 04-05-06, 01:38   #27
NightClubRacer

Stage 5
 
NightClubRacer's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 5,646
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Dacia Din Profil

superbe masinile, dar jos eleronu, parca e mai bine fara. Nu prea am vazut un eleron care sa se impace bine cu dacia...Si daca am vazut, sunt f.scumpe
NightClubRacer is offline  
Old 04-05-06, 11:32   #28
Axll

Stage 3
 
Axll's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 142
Default Re: Dacia Din Profil

hai sa iti explic ceva: cu mult inainte sa te nasti tu masinile dacia au facut istorie in raliuri. oricum si acum sunt masimi dacia care cu un minim de efort alearga linistite cu 150 km/h, fara sa dirdie din toate incheeturile. oricum la virsta ta nu ai de unde sa cunosti anumite lucruri, dar daca ai fi un pic cu respect ai citi ce se scrie aici, ai invata ceva mecanica si apoi ti-ai da cu parerea despre niste chestii. recunosc gusturile nu se discuta, kiciurile se apostrofeaza, dar munca se respecta. indiferent ce masina s-ar tuna(fie ea si trabant) daca a iesit ceva frumos, nu poti sa iti bati joc de munca omului, spunindu-i ca e de cacao ce a facut, ca nu o sa egaleze un BMW sau nu stiu ce masina sport.
acum gata cu off topic-ul, te-ai gindit sa ii pui eleron la luneta ? nu taranism din ala din tirg, ci unul mai cizelat ? eu zic ca ar da mai bine si ar fi si mai eficient. oricum inca odata felicitari pt. masini
__________________
am vrut mai mult decit...normal
Axll is offline  
Old 04-05-06, 20:42   #29
B-83-DAC

Stage 5
 
B-83-DAC's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,443
Default Re: Dacia Din Profil

nu trebuia sa raspunzi la ce a zis omul.Pur si simplu nu avea rost.Oricum masinuta din post pot spune ca e dragutza.
Barosan sa sti ca omul asta a incercat sa faca ceva frumos si pe gustul lui.Daca tu crezi ca incurajezi cu ceva facand asemenea afirmatii inseamna ca nu ai inteles nimic si nu ai avut vreo treaba cu masinile in general.Incearca sa vezi si tu cat de greu e sa strangi bani sa iei o janta si o sa intelegi de ce ne luam apararea in general intre noi
B-83-DAC is offline  
Old 04-05-06, 20:47   #30
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Dacia Din Profil

Quote:
Originally Posted by +rN4L1n_JuNky
nu trebuia sa raspunzi la ce a zis omul.Pur si simplu nu avea rost.Oricum masinuta din post pot spune ca e dragutza.
Barosan sa sti ca omul asta a incercat sa faca ceva frumos si pe gustul lui.Daca tu crezi ca incurajezi cu ceva facand asemenea afirmatii inseamna ca nu ai inteles nimic si nu ai avut vreo treaba cu masinile in general.Incearca sa vezi si tu cat de greu e sa strangi bani sa iei o janta si o sa intelegi de ce ne luam apararea in general intre noi
ignoral ... asa merita
Bogdan_mb is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -