Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

View Poll Results: ce parere avetzi de dacia mea?
dragutza 697 58.97%
merge 270 22.84%
naspha 215 18.19%
Voters: 1182. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 17-11-05, 23:57   #151
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

Aspectul IDEAL pentru o Dacia
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	normal_dsc04896_275.jpg
Views:	542
Size:	34.4 KB
ID:	52359   Click image for larger version

Name:	normal_dsc04895_215.jpg
Views:	495
Size:	30.1 KB
ID:	52360   Click image for larger version

Name:	normal_dsc04894_231.jpg
Views:	675
Size:	39.1 KB
ID:	52361  

Gabi is offline  
Old 18-11-05, 00:07   #152
B-69-TAU

Stage 5
 
B-69-TAU's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,730
Member of:
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
Default

nu stai linistit ca sunt genul de persoana care pun la locul lor toate sfaturile ce le primesc, asta numai de m-ai cunoaste si ai vedea ca asa si este! in primul rand sunt la inceput de tuning, asta este prima masina cu adevarat tunata de mine demanutele mele.
stiu asta stiu dar stii tu ca inca circul cu frica ca stiu ca voi da de bulangii sa imi faca rau ( ma refer la MILITIENI), nu puteam sa schimb f multe ca fiind o masina din popor tre sa fie ca la carte doar stii asta, in fine :
1 farurile, farurile le am sparte am cumparat sticla sa le schimb dar nu am avut timp, se pare ca nimeni nu a sesizat farul de dreapta
2 barile nu puteam sa le pun pe cele noi ca sunt obligat de condiitile meteo! eu sunt omul care sunt f dependent de masina si nu imi imaginez iarna fara masina
3.masca de fata am vrut initial sa o integrez in capota dar trebuia sa ii schimb sensul de deschidere si am vrut sa fac asta dar nu s-a putut
4 spatele mai am de pus ceva acolo ca simt ca lipseste ceva dar nu stiu ce parca am o gaura ceva lipsa si nu ma refer la un eleron ci ceva nu stiu ce poate voi gasi ceea ce lipseste
5. pragurile! da stiu sunt modelul din targ vitan ca am dat comanda odata cu barile fata spate (care sunt gata) si u au reusit sa le faca ca cica sa-r fii lipit modelul de matrita si nu se poate face nimic pana in primavara ca nu mai tine vremea cu ei ca nu au un garaj incalzit, dar in fine, pragurile le voi schimba odata cu barile
6 interiorul! aici sunt niste probleme am in plan si tot odata in lucru presuri din aluminiu de 1,2mm si tre sa-i dau forma si este greu dar o sa termin si cu ele, bordul parca imi este si teama sa-l schimb ca nu stiu prea bine electrica si daca este sa-l fac la cineva imi i-a o caruta de bani si nu ma incurc! nu sunt omul!
7. am in lucru si evacuarea dubla cu cate 2 tevi pa fiecare parte dar nu am mai avut rabdare sa termin si am scos-o asa cu toba vecve dar modificata cu iesire de 2 tevi.
deci va multumesc pt pareri comentari si critici si chiar nu ma deranjaza sincer chair ma bucur ca mai invat si eu cate ceva.... ca doar asa am ajuns de la jaful meu de dacie la bijuteria asta......si de care sunt f mandru.......
__________________
B-69-TAU is offline  
Old 18-11-05, 13:17   #153
TigraPower

Stage 3
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 119
Member of:
[Midnight Racers]
Default

Doamne ce bine arata dacia asta..wow...dak i-ai face si semnalizatoarele
negre....ar fi mai frumos...zik yo..dar nush dak te lasa politia....
TigraPower is offline  
Old 18-11-05, 18:36   #154
Maroo

Stage 5
 
Maroo's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 915
Default re

cu bordul stai linistit ca nu este mare inginerie sa-l schimbi si eu am avut dacie si l-am schimbat singur cu mana mea si tot \"bata\" sunt cu electrica singurul lucru la care nu m-am descurcat a fost parbrizul ... nu am stiut sa-l mai pun inapoi asta daca vrei sa-ti pui un bord model CN...
__________________
cucu!!!
Maroo is offline  
Old 20-11-05, 20:30   #155
claudiu lucian
Ford Driver

Stage 5
 
claudiu lucian's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 2,523
Member of:
[FORD]
[VW]
[Street Zone]
Default

felicitari.. a iesit o bijuterie. oricum comentariile nu se vor termina niciodata, cum nu poti termina nici tuningu' la o masina.Mereu se mai gaseste cate ceva de facut, de schimbat. Dar totul se face cu timpul. incet dar bine.
Eu cre k era bine sa continui cu...dunga neagra pana jos(si p spoiler). Masca era bine sa o fi integrat in capota. Si am auzit nishte baieti care au schimbat sensu d deschidere, dar nu stiu cum . Da'...dak ai fi facut toate astea+interior+jante te plictiseai si nu mai aveai c sa faci la ea. Si cand nu prea mai ai c sa faci la o mashina(sau asa ai impresia) t apuci sa o vinzi.
P.S. acum esti respectat. Nimeni nu mai are c sa zik . FELICITARI
claudiu lucian is offline  
Old 24-11-05, 03:06   #156
PH-05-TTM

Stage 4
 
PH-05-TTM's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 227
Default

salut !
sau mai bine ai putea opta, pt mai mult aspect ,pt un bord de bmw ursuletz
crede-ma k stiu c zic
la noi in ploiesti am vazut vreo trei dacii cu un asemenea bord
o sa incerc sa pun imagini!
schimba total aspectul interiorului!
NO JOKE!
__________________
D A C I A 1300
PH-05-TTM is offline  
Old 24-11-05, 11:57   #157
needBrain
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
needBrain's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,911
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"PH-05-TTM\"
salut !
sau mai bine ai putea opta, pt mai mult aspect ,pt un bord de bmw ursuletz
crede-ma k stiu c zic
la noi in ploiesti am vazut vreo trei dacii cu un asemenea bord
o sa incerc sa pun imagini!
schimba total aspectul interiorului!
NO JOKE!
citeam si radeam....de ce nu l-ai intrebat macar?
daca ai sti acum cat timp am vb de chestia asta......
needBrain is offline  
Old 04-12-05, 02:17   #158
PH-05-TTM

Stage 4
 
PH-05-TTM's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 227
Default

mdeah si c ai vrut sa zici k io nu am intzeles?!?
in fine....
bafta
PH-05-TTM is offline  
Old 04-12-05, 11:20   #159
GolfuletzS
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
GolfuletzS's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 5,385
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Design Team]
Default

te`am vazut azi noapte erai prin muncii tu erai nu ?
GolfuletzS is offline  
Old 06-12-05, 23:58   #160
axela

Stage 5
 
axela's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 433
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"aleks\"
***
axela is offline  
Old 07-12-05, 13:41   #161
claudiu lucian
Ford Driver

Stage 5
 
claudiu lucian's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 2,523
Member of:
[FORD]
[VW]
[Street Zone]
Default

asa....si ??
claudiu lucian is offline  
Old 07-12-05, 16:40   #162
UniculSGM
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
UniculSGM's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,551
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default

Am \"auzit\" ca ai imbunatatit si motorul un pic. asa e?
UniculSGM is offline  
Old 08-12-05, 00:41   #163
B-69-TAU

Stage 5
 
B-69-TAU's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,730
Member of:
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
Default

da sgm-ule, am \"umblat\" putin la motor, sunt f curios sa vad cum trage la o liniuta, oricum mai am de lucrat la motor! poate ai auzit pe cineva care regleaza bine motorul?

da cred ca am trecut pe la munci, ori era dimineata pe la 10 ori seara pe la 11-12! ala este drumul meu spre servici sau casa! mergeam tare?
B-69-TAU is offline  
Old 09-12-05, 00:40   #164
B-69-TAU

Stage 5
 
B-69-TAU's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,730
Member of:
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
Default

poze noi.....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	o_134.jpg
Views:	549
Size:	394.3 KB
ID:	56372   Click image for larger version

Name:	t_205.jpg
Views:	539
Size:	352.5 KB
ID:	56373   Click image for larger version

Name:	r_160.jpg
Views:	591
Size:	300.3 KB
ID:	56374  

Click image for larger version

Name:	tau_237.jpg
Views:	481
Size:	371.2 KB
ID:	56375  
B-69-TAU is offline  
Old 09-12-05, 01:11   #165
zA_pRi3$t_EVO

Stage 3
 
zA_pRi3$t_EVO's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 135
Default

Frate...au fost o mie si una de pareri despre masina asta..si nesimtite si simtite...si exagerate si neexagerate..
Nu mi se pare normal sa lipseasca de la voi bunul simt, mai ales cand omu isi iubeste masina si munceste la ea ! Multi dintre voi va duceti masinile cand aveti banu si o lasati acolo la sevice cateva ore si gata, va mandriti cu ea.
TAU a muncit la masina lui cu mainile lui si are si servici..sa nu credeti ca nare ce face !
Deci eu as respecta in locul vostru faptul ca a muncit si nu mi-as da cu parerea intrum mod atat de nesimtit !
Colac peste pupaza, ducetiva sa vedeti masina la Victoriei cand mai iese cu ea si convingeti-va ca este foarte FOARTE bine realizata.
Multe idei sunt unice (nam mai vazut masina fara dechizatori la usi) si cele care sunt comune sunt comune..pt ca nu prea ai ce sa ii faci in zona aia... dar masina mer total este foarte bine realizata.
Si eu l-as fi sfatuit decat sa isi bata capul cu o dacie sa isi ia una noua straina si ii e mult mai usor asa. Dar daca omului i-a placut masina aia e parerea lui si io respect !! Si va mai zic inca o data ca masina este foarte foarte bine realizata. Comparati-o cu o alta dacie ca ea si veti vedea ca e diferenta de la cer la pamant !
Atat am avut de zis. Bravo TAU si tineo tot asa, ca se vede ca iti place ce faci !
__________________
zA_pRi3$t_EVO is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -