Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

View Poll Results: Ce parere aveti despre mashina ?
Buna 977 94.03%
Proasta 62 5.97%
Voters: 1039. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 03-10-09, 09:52   #31
catalanu
Banned

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 597
Member of:
[4Rally]
Default Re: kingpin mobil

Quote:
Originally Posted by catalanu View Post
Injectoare,pompa de benzina stock?Mai exact ce piese trebuie schimbate in motor pt a putea pune kompresorul?
Se poate un raspunste rog?
catalanu is offline   Reply With Quote
Old 03-10-09, 10:02   #32
crazyfornova

Stage 5
 
crazyfornova's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,479
Default Re: kingpin mobil

injectoare stock pompa de benzina cred ca stock..interne stock pt ca nu este turbo
are regulator de presiune din cate am vazut...are soft..(va trebui inlocuit pt o performanta mai buna)
pana la urma nu m-a impresionat clipu' face ca o bormasina...si plus de asta ma asteptam sa fie mult mai rea...atinge cam greu 120 din cate s-a vazut (sau nu i-a dat soferu)
__________________
1,6 16v japaneese

Last edited by crazyfornova; 03-10-09 at 10:32.
crazyfornova is offline   Reply With Quote
Old 03-10-09, 10:31   #33
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: kingpin mobil

vad ca ti se aprinde martorul de sonda lambda. I-ai verificat erorile?
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 03-10-09, 11:56   #34
Buga
Dacia Driver

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,780
Member of:
[DACIA]
Default Re: kingpin mobil

paote nu am vazut eu pe aici , dar frane are ? eu am mers cu un logan stock , diesel , si nu am fost multumit de frane .... in rest , jos palaria !
Buga is offline   Reply With Quote
Old 03-10-09, 12:29   #35
vgroza

Stage 5
 
vgroza's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 430
Default Re: kingpin mobil

Are frane disc si pe spate iar pe fatza am cumparat deja alte etriere doar ca astept sa-mi iau ceva discuri bune.Schimbat:injectoare, pompa de benzina , traseul de benzina modificat, regulator de presiune, rampa de injectoare custom.
In filmulet nu am fortzat pentru ca mashina are uleiul vechi de 9000 km si nu de cea mai buna calitate + a fost schimbat in reprezentanta si poate fi unul "caldutz" pe luni sper sa-i schimb si uleiul
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMAGE_350.jpg
Views:	833
Size:	721.5 KB
ID:	1110918   Click image for larger version

Name:	IMAGE_353.jpg
Views:	587
Size:	739.7 KB
ID:	1110919   Click image for larger version

Name:	IMAGE_354.jpg
Views:	291
Size:	675.0 KB
ID:	1110920  

Click image for larger version

Name:	IMAGE_367.jpg
Views:	324
Size:	646.6 KB
ID:	1110921  
__________________
Kingpin Boardshop:Cluj-Napoca, Bdul. Eroilor 31/2 (in gang)
vgroza is offline   Reply With Quote
Old 03-10-09, 12:29   #36
catalanu
Banned

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 597
Member of:
[4Rally]
Default Re: kingpin mobil

8 sec suta mi se pare rezonabil.Eu cred ca nu a dat soferul , se vede ca urca lent in ture.



EDIT: ce injectoare si ce rampa de injectoare ai folosit?
catalanu is offline   Reply With Quote
Old 03-10-09, 12:32   #37
Buga
Dacia Driver

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,780
Member of:
[DACIA]
Default Re: kingpin mobil

Quote:
Originally Posted by vgroza View Post
Are frane disc si pe spate iar pe fatza am cumparat deja alte etriere doar ca astept sa-mi iau ceva discuri bune.Schimbat:injectoare, pompa de benzina , traseul de benzina modificat, regulator de presiune, rampa de injectoare custom.
In filmulet nu am fortzat pentru ca mashina are uleiul vechi de 9000 km si nu de cea mai buna calitate + a fost schimbat in reprezentanta si poate fi unul "caldutz" pe luni sper sa-i schimb si uleiul

in cazul asta , super ! super proiect !


felicitari !
Buga is offline   Reply With Quote
Old 03-10-09, 12:37   #38
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: kingpin mobil

Quote:
Originally Posted by Buga View Post
in cazul asta , super ! super proiect !


felicitari !
Si nu iti pare rau acum, ca ai votat "proasta" ?


Sincer, eu nu stiu de ce ati votat 10 persoane ca aveti o parerea proasta despre masina. se vede ca masina nu este de cocalar, si vrea ceva serios.
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 03-10-09, 12:43   #39
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: kingpin mobil

Alt lup in haine de oaie..
La capitolul cutie,ambreiaj,planetare,ati modificat ceva ?
155 de la 90,sunt 65 de cai. Probabil cu o chiuloasa 16v ar scoate 170 de cai.
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 03-10-09, 12:44   #40
Buga
Dacia Driver

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,780
Member of:
[DACIA]
Default Re: kingpin mobil

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
Si nu iti pare rau acum, ca ai votat "proasta" ?


Sincer, eu nu stiu de ce ati votat 10 persoane ca aveti o parerea proasta despre masina. se vede ca masina nu este de cocalar, si vrea ceva serios.
nu situ de ce te doare pe tine la salam de ce votez eu . nu , nu imi pare rau . prin simplul fapt ca a facut chestia cu votarea denota ca ii pasa de ce crede lumea de masina asta , iar mie nu mi place lucrul asta ! e decizia mea , tu sa vezi de deciziile tale
Buga is offline   Reply With Quote
Old 03-10-09, 12:46   #41
vgroza

Stage 5
 
vgroza's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 430
Default Re: kingpin mobil

@andi: stai linistit ca si pe logan club e votata la parere Proasta de oameni care eu pe aceasi mashina urmatoarele autocolante: OZ Racing, BBS, Wolfrace, K&N, Aem din piatza si ei defapt nici macar o piesa nu au din brandurile lipite pe mashina. Presupun ca aveau jante de vara OZ, de toamna BBS si iarna Wolfrace sau ceva de genul ) Oricum conteaza ce cred eu si cei care stiu cu adevarat ce implica genul asta de transformari.
Multumesc pentru toti ce ma sustin si apreciaza ceva facut cu cap si de calitate, nu tziganii improvizatii si piese din targ !!!
P.S. ma uit la voturi si nu ma afecteaza crezi ca merg si o sa plang ca m-au votat unii la parere proasta, vroiam doar sa vad daca se apreciaza onest o manca facuta cu cap si de calitate dar se pare ca unii vor doar sa se joaca de-a soarecele si pisica.
Oricum le urez tuturor lor cu cea mai mare caldura sa aiba parte si ei de lucrari de acest fel !

Last edited by vgroza; 03-10-09 at 12:51.
vgroza is offline   Reply With Quote
Old 03-10-09, 13:07   #42
cristianic
Daewoo Driver

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 737
Member of:
[2 Roti]
[DAEWOO]
Default Re: kingpin mobil

crima si pedeapsa masina asta:X:X:X......n-am vzt logan mai misto....:X:X:X.



bafta cu ea in continuare
cristianic is offline   Reply With Quote
Old 03-10-09, 13:13   #43
Buga
Dacia Driver

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,780
Member of:
[DACIA]
Default Re: kingpin mobil

Quote:
Originally Posted by vgroza View Post
@andi: stai linistit ca si pe logan club e votata la parere Proasta de oameni care eu pe aceasi mashina urmatoarele autocolante: OZ Racing, BBS, Wolfrace, K&N, Aem din piatza si ei defapt nici macar o piesa nu au din brandurile lipite pe mashina. Presupun ca aveau jante de vara OZ, de toamna BBS si iarna Wolfrace sau ceva de genul ) Oricum conteaza ce cred eu si cei care stiu cu adevarat ce implica genul asta de transformari.
Multumesc pentru toti ce ma sustin si apreciaza ceva facut cu cap si de calitate, nu tziganii improvizatii si piese din targ !!!
P.S. ma uit la voturi si nu ma afecteaza crezi ca merg si o sa plang ca m-au votat unii la parere proasta, vroiam doar sa vad daca se apreciaza onest o manca facuta cu cap si de calitate dar se pare ca unii vor doar sa se joaca de-a soarecele si pisica.
Oricum le urez tuturor lor cu cea mai mare caldura sa aiba parte si ei de lucrari de acest fel !
nu stiu cum e in Cluj , dar eu daca as face asa ceva , n as pune pe forum, multa lume se uita pe forum ! Sincer as prefera ca masina mea sa fie apreciata de cativa care chiar stiu cu ce se mananca , decat de tot forumul ! Sunt multe dacii care sunt rele , si nu sunt aici ! Cine le stie se fereste de ele ! Nu vreau sa inceapa discutii asa ca iti urez mult succes cu masina , la mai mare ! poate gasesti si niste interne pe viitor sa poti sa sari bar ul . bafta si numai bine
Buga is offline   Reply With Quote
Old 03-10-09, 13:22   #44
ynp_46
Dacia Driver

Stage 5
 
ynp_46's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,590
Member of:
[DACIA]
Default Re: kingpin mobil

Off topic: BUGA, numai fi asa scandalagiu, fiecare isi posteaza masina daca vrea.

Cati bani te`a costat compresorul+manopera?
ynp_46 is offline   Reply With Quote
Old 03-10-09, 13:53   #45
vgroza

Stage 5
 
vgroza's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 430
Default Re: kingpin mobil

piesele doar la motor 1500 euro iar pentru pretul manoperei puteti linistiti sa-i sunati pe baieti sa va zica am postat numerele lor de telefon cu cateva posturi inainte.
vgroza is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -