Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 31-08-10, 08:25   #511
RRedman
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 805
Default Re: DJ 02 NUE

Quote:
Originally Posted by sandor406 View Post
la exterior arata f bine masina! dar la interior am cateva lucruri de "criticat"! de ex. nu prea da bine acel galben urat, imitatie de piele,zic de tapiterie, si nici husele de pe scaune nu se asorteaza cu masina! un alt lucru este urat sa pui odorizante in spate, si sa le legi de manerul acela de pe plafon! de ce nu pui un singur odorizant si bun? iar in portbagaj, vad ca iti place sa iei cu tine toata "trusa de manichiura-pedichiura"! si eu tin in masina solutie pt geam, silicon de bord etc etc, dar vezi ca se gasesc in comert genti,eu de la real am cumparat, este gri cu negru, si este destul de mare sa pui in ea trusa medicala, triunghiuri, solutii, sprayuri,etc!si este dintr-un material ca si mocheta din masina, deci se asorteaza cu portbagajul! dar oricum este de apreciat ce ai facut la masina!salut!bafta!
Galbenul a fost alegerea mea...voiam o culoare care sa mai "inveseleasca" putin interiorul care era de un gri sobru absolut....nici nu am cautat sa se asorteze cu ceva...exteriorul e intr-o forma..interiorul in alta forma si culori...asta a vrut...asta am.Ideea a fost sa ma simt bine in interior, sa fie curat si din punctul asta de vedere e ok.
Frate...cat spirit de atentie....pana si de odorizantul din spate te legi....da, ala l-am pus acolo pentru ca sunt inebunit de mirosul de guma turbo..si vreau sa se mentina in toata masina...oricum e mai bine decat padurea de braduleti, nu?In afara lucrurilor astora am pastrat interiorul spartan...nici un accesoriu(suport de telefon...suport de pahar...suport de carnetel..ventilator...sticker cu femei etc...)....cum au altii.
Nu-i idee rea cu geanta pentru "cosmeticele" din portbagaj...insa eu il deschid foarte rar....si cum nu le vad...si prin tabla nu se vede...nu ma deranjeaza....oricum...sunt prinse bine..nu se misca...nu e dezordine.
RRedman is offline   Reply With Quote
Old 31-08-10, 13:39   #512
b08ygs
Dacia Driver

Stage 5
 
b08ygs's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 5,180
Member of:
[DACIA]
[Old School Cars]
Default Re: DJ 02 NUE

Da de ce nu le pui dupa roata de rezerva? Nu e mai elegant acolo? Sau acolo ai alte prostii?
b08ygs is offline   Reply With Quote
Old 31-08-10, 15:26   #513
RRedman
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 805
Default Re: DJ 02 NUE

Quote:
Originally Posted by b08ygs View Post
Da de ce nu le pui dupa roata de rezerva? Nu e mai elegant acolo? Sau acolo ai alte prostii?
Gata...mi-am facut ordine si disciplina in portbagaj...

Aaa...si un mic afis...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Curatenie2.jpg
Views:	352
Size:	1.75 MB
ID:	1634503   Click image for larger version

Name:	afis.jpg
Views:	256
Size:	2.91 MB
ID:	1634524  

Last edited by RRedman; 31-08-10 at 15:45.
RRedman is offline   Reply With Quote
Old 31-08-10, 15:52   #514
waly_kyw

Stage 3
 
waly_kyw's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 86
Default Re: DJ 02 NUE

asta da treaba,fain sa nu faci niciodata pana ca te apuca noaptea pana schimbi roata
waly_kyw is offline   Reply With Quote
Old 31-08-10, 16:00   #515
RRedman
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 805
Default Re: DJ 02 NUE

Quote:
Originally Posted by waly_kyw View Post
asta da treaba,fain sa nu faci niciodata pana ca te apuca noaptea pana schimbi roata
Chem niste tigani...si ma ajuta....
RRedman is offline   Reply With Quote
Old 31-08-10, 21:32   #516
b08ygs
Dacia Driver

Stage 5
 
b08ygs's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 5,180
Member of:
[DACIA]
[Old School Cars]
Default Re: DJ 02 NUE

Quote:
Originally Posted by RRedman View Post
Chem niste tigani...si ma ajuta....
Nu tigani mai Redman, ca dupaia faci discriminare si primesti worn de la uni mici "moderatori" sau presupusi moderatori(care se cred smecheri) sunt ra-romi sa sti si tu
__________________

Pasionat de fiarele vechi care merg mai spectaculos ca plasticele de ultima generatie....
O batrana din '76
b08ygs is offline   Reply With Quote
Old 31-08-10, 21:41   #517
RRedman
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 805
Default Re: DJ 02 NUE

Quote:
Originally Posted by b08ygs View Post
Nu tigani mai Redman, ca dupaia faci discriminare si primesti worn de la uni mici "moderatori" sau presupusi moderatori(care se cred smecheri) sunt ra-romi sa sti si tu
Imi cer profunde scuze catre persoanele de etnie, pentru discriminarea pe baza folclorica, pe care am facut-o mai devreme.Ma iertati d-nilor?

Despre moderatori(nu toti, ce-i drept) am o parere mai proasta decat despre vechiul carburator Carfil, pe care l-am trecut la rezerva, acum vreo 2 ani.Pur si simplu nu gasesti pic de calitate....doar cantitate.

Fiecare intelege ce vrea.
RRedman is offline   Reply With Quote
Old 31-08-10, 22:21   #518
Ja_Rule

Stage 5
 
Ja_Rule's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,622
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
[Oltcit]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[Dacia Rally Team]
[VW]
Default Re: DJ 02 NUE

Nici mie nu mi se pare ca o ardeti offtopic aiurea`n tramvai, dar ce sa fac.. posturi cantitative nu calitative ... daca vreti sa ne jucam, o tinem asa cateva zile, si asta pt un warn care l`a luat YGS`u ... si culmea nici macar nu l`a luat pe sectiunea asta unde faceti voi offtopic ... l`a luat pe Opel .. decizia va apartine ....
__________________
Berlină 1310 decocostârcită B 79 L E M ... Member of : Dacia Rally Team Motorsport ...
Regulamentul secţiunilor comerciale...Reguli generale pe forumul 4TuningRO...Feedback Dacia...Esenţial: scrieţi corect în limba română



"Suntem atât de răi incât ne ardem si intre noi"

Funerare auto (tractari)

0765.324.707 / 0765.948.147
Ja_Rule is offline   Reply With Quote
Old 31-08-10, 22:37   #519
RRedman
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 805
Default Re: DJ 02 NUE

Quote:
Originally Posted by Ja_Rule View Post
Nici mie nu mi se pare ca o ardeti offtopic aiurea`n tramvai, dar ce sa fac.. posturi cantitative nu calitative ... daca vreti sa ne jucam, o tinem asa cateva zile, si asta pt un warn care l`a luat YGS`u ... si culmea nici macar nu l`a luat pe sectiunea asta unde faceti voi offtopic ... l`a luat pe Opel .. decizia va apartine ....
Ce am facut noi(mai ales eu) in ultimele 4-5 posturi este un offtopic mai mult decat mic, amical, pe ton de gluma, neseminificativ in comparatie cu tonele de prostie pe care le tasteaza unii pe aici, in luni/ani de activitate.
Dupa cum observi(si cred ca ai facut asta bine) in afara de glumita cu portbagajul nu cred ca s-a facut prea mult offtopic pe topicul asta.Dintre moderatorii aia de care spun eu....tu nu faci parte.Unii de pe aici cred ca daca sunt moderatori au dreptul sa-i taxeze pe altii dupa cum cred ei, nu dupa cum dicteaza regulile forumului.Asta e problema lor!

E ultimul post pe tema asta pe topicul asta.

Last edited by RRedman; 31-08-10 at 22:40.
RRedman is offline   Reply With Quote
Old 31-08-10, 23:01   #520
Ja_Rule

Stage 5
 
Ja_Rule's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,622
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
[Oltcit]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[Dacia Rally Team]
[VW]
Default Re: DJ 02 NUE

Mie imi pare rau ca eu si celalti moderatori (o mana de oameni) "nu reusim" sa facem fata la cateva sute de posturi aberante .. daca v`am taxa exact ca la carte si nu v`am accepta vre`o abatere de la regulament, v`ar placea? Ti`ar placea ca pentru o simpla virgula nepusa sau pusa necorespunzator sa`ti iei un warn ... eu zic sa va ganditi inainte sa aruncati cu acuze de genu` asta ... si`n plus de asta, chiar nu e treaba mea si nici nu ma intereseaza cum modereaza altcineva pe alta sectiune....

YM: ja_rule_sereno ... daca vrei sa continuam discutia asta ...
Ja_Rule is offline   Reply With Quote
Old 31-08-10, 23:10   #521
RRedman
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 805
Default Re: DJ 02 NUE

Quote:
Originally Posted by Ja_Rule View Post
Mie imi pare rau ca eu si celalti moderatori (o mana de oameni) "nu reusim" sa facem fata la cateva sute de posturi aberante .. daca v`am taxa exact ca la carte si nu v`am accepta vre`o abatere de la regulament, v`ar placea? Ti`ar placea ca pentru o simpla virgula nepusa sau pusa necorespunzator sa`ti iei un warn ... eu zic sa va ganditi inainte sa aruncati cu acuze de genu` asta ... si`n plus de asta, chiar nu e treaba mea si nici nu ma intereseaza cum modereaza altcineva pe alta sectiune....

YM: ja_rule_sereno ... daca vrei sa continuam discutia asta ...
Ar trebui sa fim taxati ca la carte...chiar mi-ar placea vad cati stiu sa puna virgula aia corespunzator.Asta e parerea mea...o parere desii incomoda pentru unii, trebuie acceptata, nu?Parca traiam intr-o tara libera.
Nu imi doresc sa continui o astfel de discutie.Am incheiat, multumesc.
RRedman is offline   Reply With Quote
Old 03-09-10, 20:03   #522
Castoire

Stage 3
 
Castoire's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 97
Default Re: DJ 02 NUE

si lasand la o parte discutia voastra de mai sus...


woaaa ce interior de albinuta ai
ia sa faci bine sa ajunga si pe la Bucuresti masina.. iti trimit eu niste bubble wrap ca sa nu pateasca nimic
Castoire is offline   Reply With Quote
Old 03-09-10, 20:16   #523
RRedman
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 805
Default Re: DJ 02 NUE

Quote:
Originally Posted by Castoire View Post
si lasand la o parte discutia voastra de mai sus...


woaaa ce interior de albinuta ai
ia sa faci bine sa ajunga si pe la Bucuresti masina.. iti trimit eu niste bubble wrap ca sa nu pateasca nimic
Saru'mana...este o editie speciala de galben...facuta special pentru masina asta...se numeste "galben hepatita"...

O sa ajunga si la Bucuresti masina, dar cat de curand...o sa fie cu cativa centimetrii mai aproape de asfalt....arcuri de SuperNova...amortizoare intarite...
In rest, nu am mai folosit-o de cateva zile...o mai las sa se odihneasca si ea...
RRedman is offline   Reply With Quote
Old 03-09-10, 20:43   #524
Castoire

Stage 3
 
Castoire's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 97
Default Re: DJ 02 NUE

si tu o faci ma saltareata?

pai hai mai repede ca incep scolile si vreau sa-ti vad masina..ca e asa lucioasa si gigea.. promit sa nu port capse, fermoare, tinte, lanturi, cuie, suruburi, chei..chestii de genul in jurul masinii tale
Castoire is offline   Reply With Quote
Old 04-09-10, 09:06   #525
RRedman
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 805
Default Re: DJ 02 NUE

Quote:
Originally Posted by Castoire View Post
si tu o faci ma saltareata?

pai hai mai repede ca incep scolile si vreau sa-ti vad masina..ca e asa lucioasa si gigea.. promit sa nu port capse, fermoare, tinte, lanturi, cuie, suruburi, chei..chestii de genul in jurul masinii tale
Trebuie sa o fac mai saltareata, ma simt ca in barca.....pe valurile Dunarii.In curbe se inclina urat de tot, am testat-o cu ocazia ultimului drum, am impins-o pana spre punctul in care incepea sa derapeze.Nu e ok.O sa se schimbe de curand treaba asta.Si in plus, la plecare mai in "fortza-fortza"(cum se zice pe aici), se ridica de bot si se invart rotile'n gol.Cand intra a doua camera de la carburator, se ridica iar de bot, e naspa.

P.S.Cate ai insirat: cuie, capse, fermoare, sarme, lanturi, suruburi, holsuruburi, tinte de otel, lame, chei, lacate, pistoale, grenade...mine antitanc, ghilotine, senile, tuburi de cartuse...
RRedman is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -