Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 30-12-08, 10:28   #1
chroma

Stage 2
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 48
Member of:
[DACIA]
Default DJ 81 MSR

n-am modificat-o mult. kumho ecsta spt xl 214/45/17
alarma handsfree, muzica 1000w,cotiera si geamuri ionizate. urmeaza frane pe disc spate, suspensie sport si multimedia. in rest o las asa cum este acum. o gasiti si pe mobile
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Image000.jpg
Views:	895
Size:	378.8 KB
ID:	739554   Click image for larger version

Name:	Image002.jpg
Views:	464
Size:	264.9 KB
ID:	739555   Click image for larger version

Name:	Image003.jpg
Views:	446
Size:	303.9 KB
ID:	739556  

Click image for larger version

Name:	Image005.jpg
Views:	619
Size:	238.8 KB
ID:	739557   Click image for larger version

Name:	Image004.jpg
Views:	423
Size:	262.4 KB
ID:	739558  
chroma is offline   Reply With Quote
Old 30-12-08, 10:55   #2
Relu_GTT
Dacia Driver

Stage 5
 
Relu_GTT's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,247
Member of:
[DACIA]
Default Re: dj 81 msr

Alta culoare inafara de verde nu ai gasit pt etrieri
Relu_GTT is offline   Reply With Quote
Old 30-12-08, 11:16   #3
razvanell

Stage 5
 
razvanell's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,421
Member of:
[VW]
[DACIA]
Default Re: dj 81 msr

marfa macheta aia de pe bord...
razvanell is offline   Reply With Quote
Old 30-12-08, 11:21   #4
DJ-18-KYD

Stage 4
 
DJ-18-KYD's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 265
Default Re: dj 81 msr

salut poti sa imi zici si mie de unde ai luat macheta aia de pe bord ?
DJ-18-KYD is offline   Reply With Quote
Old 30-12-08, 12:22   #5
FuNNy

Stage 3
 
FuNNy's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 110
Default Re: dj 81 msr

frumoasa masinuta, chiar ii sta bine culoarea asta, iar partea cu suspensia coboar-o ca ii va da un alt aer masinii
ps: u stai cu stingatoru masinii in dreapta?
FuNNy is offline   Reply With Quote
Old 30-12-08, 12:54   #6
SirNenea

Stage 5
 
SirNenea's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,079
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[DACIA]
Default Re: dj 81 msr

frumoase modificarile
vad ca scrie renault pe ea, ai luat-o din afara??
poti sa ne prezinti si noua muzica de 1000w??
SirNenea is offline   Reply With Quote
Old 30-12-08, 13:22   #7
danelu

Stage 4
 
danelu's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 181
Default Re: dj 81 msr

felicitari masina arata bine, vad ca grila a fost modificata, ai factut-o singur sau .....
danelu is offline   Reply With Quote
Old 30-12-08, 15:30   #8
cannavaro

Stage 5
 
cannavaro's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,238
Member of:
[DACIA]
Default Re: dj 81 msr

Cum faci cu puntea cu discuri pe spate?
cannavaro is offline   Reply With Quote
Old 03-01-09, 17:58   #9
chroma

Stage 2
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 48
Member of:
[DACIA]
Default Re: DJ 81 MSR

mersi pentru aprecierile voastre.
- Etrierii sunt naspa verzi (o sa-i fac negri) insa i-am vopsit cand am schimbat placutele si aia a fost singura nuanta pe baza de diluant care am gasit-o repede.
- Macheta am primit-o cadou cand mi-am luat masina de la un coleg de serviciu. Daca vreti se gasesc la orice dealer dacia in catalogul de accesorii.
- Muzica este cap coada Magnat(subwoofer 30cm, ovale pe spate si 17cm pe fata), condensator de 1F, mp3 Sony cu magazie mp3 (deocamdata, urmeaza dvd pioneer cel mai probabil).
- grila de pe bara fata este de fapt o bara originala pt export la fel ca si hayonul si monogramele fata,spate, praguri. Tot ce vedeti pe masina sunt numai piese de origine
- stingatorul acolo trebuie sa stea in orice logan. Are un suport special pentru a fi montat acolo.




Quote:
Originally Posted by cannavaro View Post
Cum faci cu puntea cu discuri pe spate?
as vrea sa merg in germania la vara la elia (oricum ajung prin zona) sa vad exact ce modificari au facut ei, sau de la ce masina au pus ei (bineinteles din gama renault). asta daca n-o vand pana atunci




Foloseste functia Edit !

Last edited by Daniel_Toa; 03-01-09 at 18:45.
chroma is offline   Reply With Quote
Old 03-01-09, 18:07   #10
PetricaCBD
Daewoo Driver

Stage 5
 
PetricaCBD's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,899
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[DAEWOO]
Default Re: DJ 81 MSR

Quote:
Originally Posted by chroma View Post
mersi pentru aprecierile voastre.
- Etrierii sunt naspa verzi (o sa-i fac negri) insa i-am vopsit cand am schimbat placutele si aia a fost singura nuanta pe baza de diluant care am gasit-o repede.
- Macheta am primit-o cadou cand mi-am luat masina de la un coleg de serviciu. Daca vreti se gasesc la orice dealer dacia in catalogul de accesorii.
- Muzica este cap coada Magnat(subwoofer 30cm, ovale pe spate si 17cm pe fata), condensator de 1F, mp3 Sony cu magazie mp3 (deocamdata, urmeaza dvd pioneer cel mai probabil).
- grila de pe bara fata este de fapt o bara originala pt export la fel ca si hayonul si monogramele fata,spate, praguri. Tot ce vedeti pe masina sunt numai piese de origine
- stingatorul acolo trebuie sa stea in orice logan. Are un suport special pentru a fi montat acolo.
super tare loganu.....singurele 3 chestii care le-as mai schimba ar fii volanu as lua unu cu renault(poate tot de la cele pt export cum este cel din poza) si spoileru fata as pune de logan break(modelu vechi) si oglinzi de break(detalii in poze...in afara de oglinzi
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	mahindra_logan_001.jpg
Views:	566
Size:	296.9 KB
ID:	742414   Click image for larger version

Name:	Renault_Logan_interior_2007_Curitiba.jpg
Views:	376
Size:	354.7 KB
ID:	742415  
__________________
mandru posesor de cielo rosu

Last edited by PetricaCBD; 03-01-09 at 18:12.
PetricaCBD is offline   Reply With Quote
Old 03-01-09, 18:49   #11
chroma

Stage 2
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 48
Member of:
[DACIA]
Default Re: DJ 81 MSR

Quote:
Originally Posted by PetricaCBD View Post
super tare loganu.....singurele 3 chestii care le-as mai schimba ar fii volanu as lua unu cu renault(poate tot de la cele pt export cum este cel din poza) si spoileru fata as pune de logan break(modelu vechi) si oglinzi de break(detalii in poze...in afara de oglinzi
-cu volanul e mai greu. asta e mai comod decat cel din poza ta si nu am gasit inca perna cu renault. de fapt am gasit insa nu avea airbag.
-partea cu spoilerul e grea, in poza este exact ce voiam eu insa nu am putut comanda pentru ca n-are pret (nu se poate comercializa in romania)asa ca n-am mai pus de mcv. PS: daca te uiti cu atentie si farurile sunt modelul clar insa am intampinat aceeasi problema.
-oglinzile alea mari nu-mi plac (nush de ce). nu imi place cum se vede in ele. am avut si ma obosesc asa ca am revenit la cele vechi.

trebe sa vina si nuca in piele cu crom satinat in motz.
voiam sa-i pun faruri cu angel pe negru si xenon insa mi-am comandat si montat un set de philips extreme power si vad muuuuult mai bine si lumina este alba. pacat ca nu fac d'astea si h11 pentru proiectoare.
si vreau sa-i pun priza de 12v in portbagaj si iluminarea interioara schimbata (lampi pentru cei din spate, iluminare la picioare la fiecare loc mai putin in mijloc si iluminare praguri "ceva gen a4 sa-ti lumineze jos cand deschizi usa, sa nu calci in hindel"). Caut ceva modele de lampi insa cred ca pun de espero de la manerele de viraj pt ca au si intrerupator incorporat si as vrea sa pun led nu becuri clasice.

Last edited by chroma; 03-01-09 at 18:58.
chroma is offline   Reply With Quote
Old 03-01-09, 18:51   #12
ApeX

Stage 3
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 85
Member of:
[VW]
Wink Re: DJ 81 MSR

e frumoasa
ApeX is offline   Reply With Quote
Old 03-01-09, 21:21   #13
Relu_GTT
Dacia Driver

Stage 5
 
Relu_GTT's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,247
Member of:
[DACIA]
Default Re: DJ 81 MSR

Etrierii fa-i culoarea masinii sau rosii
Relu_GTT is offline   Reply With Quote
Old 04-01-09, 00:19   #14
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Lightbulb Re: DJ 81 MSR

Quote:
Originally Posted by PetricaCBD View Post
super tare loganu.....singurele 3 chestii care le-as mai schimba ar fii volanu as lua unu cu renault(poate tot de la cele pt export cum este cel din poza) si spoileru fata as pune de logan break(modelu vechi) si oglinzi de break(detalii in poze...in afara de oglinzi
Arata frumos masina...imi place, o scot in evidenta barele si elementele de Renault Logan.

Offtopic acum: priviti si voi una din imaginile puse de Petrica. Frateee...astia nu sunt in stare sa asambleze niste piese calumea dar pun comenzi pe volan...vorba vine..ca de fapt sunt labga volan. Sunt fenomenali.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Renault_Logan_interior_2007_Curitiba.jpg
Views:	528
Size:	144.4 KB
ID:	742758  
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 04-01-09, 12:12   #15
chroma

Stage 2
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 48
Member of:
[DACIA]
Default Re: DJ 81 MSR

Quote:
Originally Posted by Relu_GTT View Post
Etrierii fa-i culoarea masinii sau rosii
culoarea masinii nu prea am cum. vopselurile de acum sunt pe baza de apa si trebuiesc lacuite. ca sa-i desfac iar si sa-i bag vreo 3 ore la cuptor nu prea vreau. deci posibil sa fie si rosii cu vopsea "de gard"
om vedea. astept pareri cu privire la culoarea etrierilor

mai caut inca prin craiova un tapiter meserias pt interior cu piele gri cu visiniu. probabil si ata va fi visinie sau.... dar inca n-am gasit. pavilion tot in 2 nuante, panouri de usi gri cu mijlocul visiniu. pe montanti n-as vrea sa pun dar sa vedem cum ies restul. sper ca intr-o luna doua sa rezolv.

Last edited by chroma; 04-01-09 at 19:01.
chroma is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -