Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 01-01-09, 11:38   #121
darck_angel64
Oltcit Driver

Stage 5
 
darck_angel64's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 837
Member of:
[Oltcit]
[DAEWOO]
[SKODA]
Default Re: NT 01 EER o dacie....sper sa va placa

frumoasa masinuta, felicitari
darck_angel64 is offline   Reply With Quote
Old 02-01-09, 03:14   #122
B XX ADI

Stage 5
 
B XX ADI's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,532
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[DreamWorks Club]
Default Re: NT 01 EER o dacie....sper sa va placa

Chiar foarte interesanta masina, daca se poate sa faci si tu o poza cu capota deschisa, mai exact la balamale, daca se poate. Multumesc.
B XX ADI is offline   Reply With Quote
Old 02-01-09, 23:50   #123
olanndezu
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 2
 
olanndezu's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 57
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
Default Re: NT 01 EER o dacie....sper sa va placa

imi place stilu muscle al masini tale felicitari !!!
olanndezu is offline   Reply With Quote
Old 03-01-09, 01:19   #124
ciprianeduard

Stage 4
 
ciprianeduard's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 218
Member of:
[DACIA]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: NT 01 EER o dacie....sper sa va placa

Mai nene cum se face de postati voi numai jante scumpe ... uni chiar si unele gen goti care cred ca valoarea lor depaseste cu mult valoare masini , iar cei care-l invatati pe baiat sa-si puna flanse pentru 4 prezoane , am inteles ca aceasta masina nu e de expozitie ci de mers cu ea pe strada deci nu trebuie sa fie un pericol . Din punctul meu de vedere daca nu ai bani sa-i faci trecerea la 4 prezoane cu modificarile de rigoare (FARA FLANSE) si pentru alte jante de magneziu , vad ca ai canada pe ea, dar inguste (4,5), dute si mai cauta 4 jante tot inguste ( ca sunt mai ieftine) si e un loc in bucuresti ( prin militari ) care dubleaza jante cu 70 lei de janta , dar asa tot ajungi la o valoare de : 280(manopera jante)+100(4 bucati jante, 25 ron buc)=380 , si mai adaugi si vopseaua (ce culoare vrei, dar la dacia se preteaza alb) ...
Sau mai simplu cauti niste canada late (5.5) pana rezolvi aceasta problemacel putin.
Bafta in continuare!!!
ciprianeduard is offline   Reply With Quote
Old 03-01-09, 01:23   #125
dog99

Stage 5
 
dog99's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 6,400
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[VW]
Default Re: NT 01 EER o dacie....sper sa va placa

o idee ieftina si buna
dog99 is offline   Reply With Quote
Old 03-01-09, 17:24   #126
L3ul

Stage 5
 
L3ul's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 410
Member of:
[Honda]
Question Re: NT 01 EER o dacie....sper sa va placa

Quote:
Originally Posted by ciprianeduard View Post
Mai nene cum se face de postati voi numai jante scumpe ... uni chiar si unele gen goti care cred ca valoarea lor depaseste cu mult valoare masini , iar cei care-l invatati pe baiat sa-si puna flanse pentru 4 prezoane , am inteles ca aceasta masina nu e de expozitie ci de mers cu ea pe strada deci nu trebuie sa fie un pericol . Din punctul meu de vedere daca nu ai bani sa-i faci trecerea la 4 prezoane cu modificarile de rigoare (FARA FLANSE) si pentru alte jante de magneziu , vad ca ai canada pe ea, dar inguste (4,5), dute si mai cauta 4 jante tot inguste ( ca sunt mai ieftine) si e un loc in bucuresti ( prin militari ) care dubleaza jante cu 70 lei de janta , dar asa tot ajungi la o valoare de : 280(manopera jante)+100(4 bucati jante, 25 ron buc)=380 , si mai adaugi si vopseaua (ce culoare vrei, dar la dacia se preteaza alb) ...
Sau mai simplu cauti niste canada late (5.5) pana rezolvi aceasta problemacel putin.
Bafta in continuare!!!
boon asa..de 4 jnte ma invart eu...da mai aproape de p neamt nu gasesc..???sa le dubleze..?
L3ul is offline   Reply With Quote
Old 03-01-09, 21:23   #127
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Thumbs up Re: NT 01 EER o dacie....sper sa va placa

Quote:
Originally Posted by L3ul View Post
boon asa..de 4 jnte ma invart eu...da mai aproape de p neamt nu gasesc..???sa le dubleze..?
Felicitari pentru masinuta. Cred ca ma majoritatea s-ar fi oprit pe undeva intimpul fabricatiei dar vad ca tu nu, ai continuat o munca titanica. Respectele mele. O singura intrebare. Kitul pe fata ce grosime are? nu o sa iti crape pe ger sau alte alea?

1 min later edit: De ce sa investesti mai bine de 4 milioane pe niste jante de tabla refacute? Parerea mea... mai asteapta..gasesti fain frumos un Renault Fuego pentru dezmembrat, si ii schimbi fuzete si tot ce tine de adpatarea la prezoane...si nu te mai complici cu flanse si jante de canada si meseriasi de sudeaza. In final vei avea o groaza de bani bagati in jante si nu vor fi cu nimic speciale daca alegi sa pui dalea de Canada.
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Last edited by andi_cimpean; 03-01-09 at 21:27.
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 05-01-09, 01:33   #128
TZG@

Stage 5
 
TZG@'s Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 695
Member of:
[RENAULT]
[Old School Cars]
Default Re: NT 01 EER o dacie....sper sa va placa

felicitari pt masina... imi pare rau ca n-am vaut-o niciodata pe strada prin patra neamt desi trec destul de des prin oras... legat de jante,care da,ar fi ceea ce-i mai lipseste masinii,eu zic sa faci o latire pe cele de tabla... sunt foarte de efect... oricum n-ai vrea sa dai 20 de mil pe 4 jante de aluminiu,sa le dai intr-o groapa si sa plangi dupa ele... am prieteni care au patit-o... plus ca nu sunt fantastic de grele cele de tabla... ai mai putea incerca si cu flanse desi nu toata lumea le recomanda... daca sunt prost facute nu faci nimic... si oricand poate ceda un surub... Deci nu distantiere, ca cele de 5 cm mentionate mai sus ci flanse cu trecere de la 3 la 4 sau 5 cate vrei... Bafta in continuare.
TZG@ is offline   Reply With Quote
Old 05-01-09, 07:35   #129
L3ul

Stage 5
 
L3ul's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 410
Member of:
[Honda]
Lightbulb Re: NT 01 EER o dacie....sper sa va placa

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
Felicitari pentru masinuta. Cred ca ma majoritatea s-ar fi oprit pe undeva intimpul fabricatiei dar vad ca tu nu, ai continuat o munca titanica. Respectele mele. O singura intrebare. Kitul pe fata ce grosime are? nu o sa iti crape pe ger sau alte alea?

1 min later edit: De ce sa investesti mai bine de 4 milioane pe niste jante de tabla refacute? Parerea mea... mai asteapta..gasesti fain frumos un Renault Fuego pentru dezmembrat, si ii schimbi fuzete si tot ce tine de adpatarea la prezoane...si nu te mai complici cu flanse si jante de canada si meseriasi de sudeaza. In final vei avea o groaza de bani bagati in jante si nu vor fi cu nimic speciale daca alegi sa pui dalea de Canada.
interesanta si ideea ta dar momentan nu prea dispun de fonduri...cand o sa ma hotarasc..o sa mai intreb o data inainte de a ma apuca...
L3ul is offline   Reply With Quote
Old 21-01-09, 18:07   #130
stefan_88
Peugeot Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,634
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: NT 01 EER o dacie....sper sa va placa

leule ...ai mai facut ceva la masina ?
stefan_88 is offline   Reply With Quote
Old 21-01-09, 19:03   #131
L3ul

Stage 5
 
L3ul's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 410
Member of:
[Honda]
Red face Re: NT 01 EER o dacie....sper sa va placa

Quote:
Originally Posted by stefan_88 View Post
leule ...ai mai facut ceva la masina ?
momentan astept sa se incalzeasca....sa vad ce fac cu bordu..si sa termin da instalat difuzoarele in portiere....si sa montez si statiile pe difuzoare.....acuma lucrez la o alarma cu senzor de perimetru....mai astept niste sugestii pt bord...
__________________

<<<< L 3 U >>>>
no BASS no FUN
DACIA 1310 click
HONDA CIVIC coupe EJ2click

Hang On, Not Done Accelerating
L3ul is offline   Reply With Quote
Old 21-01-09, 21:40   #132
stefan_88
Peugeot Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,634
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: NT 01 EER o dacie....sper sa va placa

Quote:
Originally Posted by L3ul View Post
momentan astept sa se incalzeasca....sa vad ce fac cu bordu..si sa termin da instalat difuzoarele in portiere....si sa montez si statiile pe difuzoare.....acuma lucrez la o alarma cu senzor de perimetru....mai astept niste sugestii pt bord...
mai tii minte ce ti-am zis in legatura cu bordul ? trebuie sa pastrezi ideea de muscle .... ...un bord de dacie 1300 ar fi bun . parerea mea
stefan_88 is offline   Reply With Quote
Old 21-01-09, 22:28   #133
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: NT 01 EER o dacie....sper sa va placa

Quote:
Originally Posted by stefan_88 View Post
mai tii minte ce ti-am zis in legatura cu bordul ? trebuie sa pastrezi ideea de muscle .... ...un bord de dacie 1300 ar fi bun . parerea mea
is de aceasi parere :P
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
Old 21-01-09, 23:07   #134
B-84-RDV
Audi Driver

Stage 4
 
B-84-RDV's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 230
Member of:
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[AUDI]
Default Re: NT 01 EER o dacie....sper sa va placa

masina e superba, culoarea, partea frontala. apreciez munca depusa, mai ai de lucru dar timpul le va rezolva pe toate.
ps: ma faci sa ma razgandesc sa nu imi mai vand masina
__________________
__________________________________________

UN CLIP TRIST DAR ADEVARAT https://www.220.ro/Trist_dar_adevarat-105329.html
B-84-RDV is offline   Reply With Quote
Old 21-01-09, 23:18   #135
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: NT 01 EER o dacie....sper sa va placa

leule, nu multa lume stie cat ai lucrat la masina si cat te`ai chinuit cu ea , tot respectul pentru munca depusa si pentru rezultat. mai ai unele chestii de facut , dar pana la termenul limita (stii tu care) , avem timp sa rezolvam si micile detalii.

ps. cand iti iei jante?

ps2. ai incercat ceva duble?? sau n`ai gasit ? ...cauta si tu pe la bazar ...
VaLeX is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -