Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Botosani

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 09-06-08, 11:46   #1
SV-05-YBG
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
SV-05-YBG's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,961
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[Toyota]
Thumbs down Botosani si Cursele Suceava

Quote:
Originally Posted by sergyo-bt
da fratzilor,a fost atmosfera pe aeroport...dar eu sunt tare curios cu A 3-ul(audi)ce era cu el de ii facea pe astia?ce motor avea?se zicea ca e bi-turbo...e adevarat?noi am facut galerie maxima....show de show...botosaniul ca de obicei cel mai tare la galerie...si la masini mai avem putin si suntem cei mai tari si la categoria asta...eu garantez ca pe data viitoare se pregatesc baietii mult mult mai bine....bafta multa

Datorita faptului ca botosaniul a fost asa de tare, din acest moment la Cursele organizate de ACS Crazy Drivers nu este permis decat accesul anumitor masini din Botosani iar ca specatori se restrictioneaza accesul botosanenilor la cursa (cu posibilitatea de a selecta si de a permite accesul unui numar mic de spectaori din botosani, iar aici ma refer la membrii de pe forum si la cei pe care ii cunoastem de mai mult timp). De asemenea, in masinile de Botosani care vor intra in incinta aeroportului nu vor fi mai mult de 2 persoane, chiar daca masina are 10 locuri.

Din cauza catorva mere stricate va trebui sa verificam de acum si buletinele la intrare.

De asemenea, pe lista de masini care nu mai au ce cauta la cursele organizate de noi putem pune:

BMW M3 Botosani galben BT-11-XAN
BMW albastru (cel cu eleronul mare de portbagaj)
BMW seria 7 visiniu cu numere straine
BMW seria 6 BT-16-XXL

Si am sa fac un update la lista.

Nu am nimic cu Botosaniul, dar s-ar parea ca o parte din locuitorii din Botosani ar trebui intai sa iasa din padure si dupa aia din judet.

Cu Stima
Stefan M. Ciocoiu
Presedinte ACS Crazy Drivers Romania
__________________
__________________
Toyota Supra MKIII 3000 tubo 6 linie 238 + CP
poate mai mult pe viitor ..... cine stie ...... in lucru ... a fost

Benelli Tornado Tre 900 cmc in linie - 141 Cp - 180 kg - RWD (1 tire)

Honda Civic 1994 ..... work in progress .... cand or fi bani


Rover 820 Ti .....
SV-05-YBG is offline  
Old 09-06-08, 16:32   #2
vLLLad
Seat Driver

Stage 5
 
vLLLad's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 910
Member of:
[SEAT]
[VW]
Question Re: Botosani si Cursele Suceava

Dar ce s-a intamplat ? dc nu-i mai primiti ?
vLLLad is offline  
Old 09-06-08, 16:54   #3
Yonut21
Banned

Stage 5
 
Yonut21's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 977
Member of:
[Crazy Drivers]
[DACIA]
[FORD]
Default Re: Botosani si Cursele Suceava

Pentru ca au facut ce le-a taiat capul...
Yonut21 is offline  
Old 09-06-08, 17:44   #4
VBogdan

Stage 5
 
VBogdan's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 313
Default Re: Botosani si Cursele Suceava

poate spune cineva ceva concret?nu au tinut cont de organizare sau ce?s au bagat peste altii?
VBogdan is offline  
Old 09-06-08, 17:48   #5
SV-05-YBG
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
SV-05-YBG's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,961
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[Toyota]
Default Re: Botosani si Cursele Suceava

Pai ia sa o luam punctual:

1. Au inceput sa injure si sa vorbeasca urat cu lumea dupa cateva beri.
2. Erau sa se ia la bataie cu participantii la cursa (multumesc pe aceasta cale jandarmilor care au aplanat conflictul)
3. A trebuit sa tin imobilizati in zona lor 4 sau 5 jandarmi in timp ce era nevoie de ei in alte locuri.
4. La final s-au apucat de burn si cerculete desi nu este permis asa ceva in incinta aeroportului.
5. S-au apucat sa isi oragnizeze ei libere pe pista in afara zonei unde era liber pentru cursa.
SV-05-YBG is offline  
Old 09-06-08, 17:51   #6
VBogdan

Stage 5
 
VBogdan's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 313
Default Re: Botosani si Cursele Suceava

atunci din partea mii de scuze....sper ca acest incident nu a afectat parerea generala despre comunitatea 4tuning din botosani...acestia nu au nici o treaba cu asa ceva.....daca am zis ceva gresit sa ma corectati....
VBogdan is offline  
Old 09-06-08, 18:16   #7
///sEBy

Stage 2
 
///sEBy's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 57
Arrow Re: Botosani si Cursele Suceava

Sunt de aceeasi parere cu Vbogdan pt poze intrati aici https://forum.4tuning.ro/25-evenimente-auto/79223-suceava-tuning-and-audio-show-07-08-iunie-2008-a/page-6.html
///sEBy is offline  
Old 09-06-08, 21:04   #8
wtah_nissan

Stage 3
 
wtah_nissan's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 161
Default Re: Botosani si Cursele Suceava

ma,naspa faza...genu lor de oameni fac tara sa considere botosaniul un oras de tarani...le multumim pe calea aceasta...mii de scuze celor kre au fost deranjati de comportamentul necivilizat...macar daca castigau la curse asa periculos..dar nici acolo n-au rupt,asa k...rusinica
__________________
Y!M id: wtah04
wtah_nissan is offline  
Old 09-06-08, 21:18   #9
Wilgax

Stage 5
 
Wilgax's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,155
Default Re: Botosani si Cursele Suceava

Auzi sunt curios sa te-ntreb cu ce anume au gresit cei mentionati in lista de mai sus................la ce anume te referi??Pai dak era intrunire tunig era si normal sa faca cerculetze si burnout!!!Pariu pe ce vrei tu k dak ai avea un BMW puternic....n-ai avea cum sa stai doar sa te uiti la car audio sistem si sa te limitezi la cateva liniute!!!Nu pot sa pricep cum puteti vedea voi o intrunire tuning fara burn si cerculetze.In bucuresti knd se faceau si se fac........se face asta.Faza dura e k exact ceea ce trezeste la realitate tineretul..........exact aia ati interzis voi.Eu unu nu am fost la intrunire da cativa din baietii mentionati cu BMW-uri mai sus imi sunt prieteni.Asta inseamna k nu mai era intrunire.............fara burn si cerculete...mai ales k BMW-urile au predominat.In Botosani asta e ceva la ordinea zilei!!!
Wilgax is offline  
Old 09-06-08, 21:20   #10
Wilgax

Stage 5
 
Wilgax's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,155
Default Re: Botosani si Cursele Suceava

Apropo......felicitarile mele fotografului.............te pricepi de minune frate!!!!SI altadata..........axeaza-te sa faci poze mai multe la BMW-uri!!!Felicitari!!Esti un fotograf pe cinste!!!
Wilgax is offline  
Old 09-06-08, 21:23   #11
toader
FOTO Member

Stage 5
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,150
Member of:
[Moderators]
[Echipa de sprijin]
[FOTO]
Default Re: Botosani si Cursele Suceava

Cand ai fost tu ultima data la curse in Bucuresti?? Si in plus daca se spune ca fara burn si cercuri de ce sa te apuci tu doar pt. ca ai BMW sa dai?? De acord cu tine e frumos sa vezi fum cercuri drifturi etc. dar asta intr-un cadru in care se poate.
toader is offline  
Old 09-06-08, 21:26   #12
SV-05-YBG
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
SV-05-YBG's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,961
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[Toyota]
Default Re: Botosani si Cursele Suceava

Quote:
Originally Posted by Wilgax View Post
Auzi sunt curios sa te-ntreb cu ce anume au gresit cei mentionati in lista de mai sus................la ce anume te referi??Pai dak era intrunire tunig era si normal sa faca cerculetze si burnout!!!Pariu pe ce vrei tu k dak ai avea un BMW puternic....n-ai avea cum sa stai doar sa te uiti la car audio sistem si sa te limitezi la cateva liniute!!!Nu pot sa pricep cum puteti vedea voi o intrunire tuning fara burn si cerculetze.In bucuresti knd se faceau si se fac........se face asta.Faza dura e k exact ceea ce trezeste la realitate tineretul..........exact aia ati interzis voi.Eu unu nu am fost la intrunire da cativa din baietii mentionati cu BMW-uri mai sus imi sunt prieteni.Asta inseamna k nu mai era intrunire.............fara burn si cerculete...mai ales k BMW-urile au predominat.In Botosani asta e ceva la ordinea zilei!!!
Din cate stiu eu pe afis scria Cursa acceleratie si peste tot asa a fost promovata. Daca ai citi mai cu atentie ai vedea ca atunci cand este concurs de drift si burn este mentionat ca este voie sa se faca asa ceva.

Nu cred ca ai raspuns nicodata de siguranta a macar 800 de oameni si a catorva zeci de masini si a soferilor lor.

Cand ai sa faci chesti asta ai sa ai dreptul in a-mi da lectii despre ce se face la o intalnire de genul asta si ce nu.

Si inca ceva. Am masina cu propulsie spate si am ars mai multe cauciucuri decat crezi tu. Asa ca stiu cum sta treaba. dar am facut-o cand era permis sau cu prietenii in locuri unde sigur nu puteam lovi alta masina sau un specator.
SV-05-YBG is offline  
Old 10-06-08, 00:09   #13
Bogdan-sbt

Stage 5
 
Bogdan-sbt's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 374
Default Re: Botosani si Cursele Suceava

Mdea....nasol.....o fi botosaniul tare la masini ,dar lumea...lasa de dorit
Bogdan-sbt is offline  
Old 10-06-08, 07:23   #14
kiddo

Stage 5
 
kiddo's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 464
Member of:
[VW]
[2 Roti]
Default Re: Botosani si Cursele Suceava

Quote:
Originally Posted by Bogdan-sbt View Post
Mdea....nasol.....o fi botosaniul tare la masini ,dar lumea...lasa de dorit

nasol........ avem noi masini bune dar comportamentul oamenilor... lasa de dorit
kiddo is offline  
Old 10-06-08, 10:32   #15
maD_angel
FOTO Member

Stage 5
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 1,007
Member of:
[4Rally]
[FOTO]
Default Re: Botosani si Cursele Suceava

@wilgax : Stefan are mare dreptate, daca ai fi fost poate ai fi vazut cum unii specatorii traversau pista chiar in timpul unei curse, iar in cazul unui accident imagineaza'ti ce s'ar fi intamplat, cate ar fi tras Stefan si nu numai. Trebuie apreciata munca organizatorilor, numai in ziua cursei e o zi in care nu au avut timp sa manance sau poate sa bea putina apa, nu mai punem timpul in care au alergat dupa aprobari.

P.S:wilgax daca e vorba de mine, ms pt felicitari.
maD_angel is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -