Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > Tuning Design - Virtual Tuning > Styling by request - Idei de tuning pt masina ta

Styling by request - Idei de tuning pt masina ta Locul in care masina ta e tunata de membrii 4Tuning. Tu spui ce vrei si noi iti dam ideile!

Reply
 
Thread Tools
Old 14-04-08, 20:12   #16
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Cum sa "personalizez" un Mercedes 190

Jantele alea din poza...sa zicem ca nu sunt pe gusturile mele...uite ce m-am gandit sa pun https://img222.imageshack.us/img222/5...r02copyie7.jpg da' nush unde gasesc,o sa ma interesez pe un forumul dedicat Mercedes.
In interior nu am plus,am piele,da' am pus huse pt ca asta vara daca conduceam mai mult de 30 de minute,indiferent ca era AC la maxim,mi se lipeau hainele & pielea de scaune,si nu suportam...
eMH is offline   Reply With Quote
Old 14-04-08, 21:12   #17
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: Cum sa "personalizez" un Mercedes 190

Sper ca macar pe timp mai racoros dai jos husele si le arunci in portbagaj...

~Nautilus
Nautilus is offline   Reply With Quote
Old 14-04-08, 22:25   #18
Maskatu

Stage 5
 
Maskatu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 620
Default Re: Cum sa "personalizez" un Mercedes 190

Poze cu interioru ceva?
Maskatu is offline   Reply With Quote
Old 14-04-08, 22:36   #19
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Cum sa "personalizez" un Mercedes 190

husele defapt le-am lasat in masina,pt ca iarna,pielea se raceste rau (tapiseria din piele) si cand ma urc in masina e o senzatie naspa...acum cealalta problema,cu caldura...

Poze cu interioru o sa fac cand o sa mai ies la iarba verde,ca nu pot sa stau in fata blocului si sa ma apuc sa o pozez din toate unghiurile...
eMH is offline   Reply With Quote
Old 07-10-08, 00:13   #20
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Cum sa "personalizez" un Mercedes 190

s-a vandut...
eMH is offline   Reply With Quote
Old 16-01-09, 18:32   #21
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Cum sa "personalizez" un Mercedes 190

Quote:
Originally Posted by eMH View Post
Mi-am cumparat in sfarsit un Mercedes 190,cu motor 2.3 litri benzina,care mie imi place la nebunie cum merge...
Pana acum am reusit sa ii pun niste arcuri mai joase de la Bilstein (initial am vrut sa ii pun ori Tein,ori Eibach,ori Spax,da' ori nu am mai gasit,ori erau mai scumpe),am reusit sa ii pun niste jante BBS RM,un eleron original de Mercedes,dar cel mai dezamagit is ca nu i-am facut esapamentul,am reusit sa ii pun decat un capat (TIPS) ,da' nu is multumit,pt ca se vede cam aiurea...

Am pus si cateva poze,astept pareri despre masina,si cine se pricepe la Virtual Tuning,raman dator
Scoate-i tips-ul de urgenta , punei o evacuare full(iesire dubla) da bine la aspect, sound si performante pe motor 2.3 benzina , admisia ,full xenon(faza scurta , lunga , proiectoare[daca ai]) stopuri fumurii , geamuri fumurii , oglinzi cromate , manere cromate , jantele sa le cromezi , si atat . ideile astea sunt pentru un tunning mai classic care e ideal pentru tipul asta de mercedes din anii 80-90 intr-o suma mai modesta. Succes La Proiect !
scturoag is offline   Reply With Quote
Old 16-01-09, 18:35   #22
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Cum sa "personalizez" un Mercedes 190

unele chestii din ce ai spus tu acolo erau deja,dar problema e ca masina s-a vandut...
oricum,merci de sfaturi !
eMH is offline   Reply With Quote
Old 16-01-09, 18:37   #23
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Cum sa "personalizez" un Mercedes 190

Quote:
Originally Posted by eMH View Post
unele chestii din ce ai spus tu acolo erau deja,dar problema e ca masina s-a vandut...
oricum,merci de sfaturi !
Cu placere , dar din acele 2 poze nu se vedea bine ce modificari avea , si scuza-ma dar nu m-am mai uitat la ultima pagina si nu am vazut ca s-a vandut. bafta
scturoag is offline   Reply With Quote
Old 01-12-11, 11:57   #24
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Cum sa "personalizez" un Mercedes 190

Dupa ce a schimbat mai multi proprietari, masina a ajuns la cineva de la mine din cartier. E darapanata, nici nu vreau sa imi imaginez prin ce a trecut. Sambata sau duminica, cel tarziu, o sa pun cateva poze cu ea...
eMH is offline   Reply With Quote
Old 12-02-12, 12:21   #25
B997NDL

Stage 3
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 108
Default Re: Cum sa "personalizez" un Mercedes 190

pai era rupta dinainte ca altfel n-o mai vindeai sa nu-mi spui c-ai vandut-o pt ca n-aveai idei de tuning )
B997NDL is offline   Reply With Quote
Old 12-02-12, 14:08   #26
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Cum sa "personalizez" un Mercedes 190

Poate am vandut-o ca sa imi iau o masina mai buna! Tu vinzi masinile numai dupa ce le "rupi" ?
Ca sa iti faci o idee, masina sta parcata de vreun an si jumatate in acelasi loc. Are pana la 3 roti si esapamentul atarna pe jos. Crezi ca asa am vandut-o eu?
eMH is offline   Reply With Quote
Old 12-02-12, 14:23   #27
B997NDL

Stage 3
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 108
Default Re: Cum sa "personalizez" un Mercedes 190

nu. ce ziceam e ca nu era noua si papa bani. si nici macar vreun model nou. si omul o fi luat-o de piese. daca era asa de buna n-o mai vindeai pt ca sigur ai mai pus multi bani sa-ti iei alta. ai fi mers cu ea mai "clasica"
B997NDL is offline   Reply With Quote
Old 12-02-12, 20:46   #28
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Cum sa "personalizez" un Mercedes 190

Quote:
Originally Posted by B997NDL View Post
nu. ce ziceam e ca nu era noua si papa bani. si nici macar vreun model nou. si omul o fi luat-o de piese. daca era asa de buna n-o mai vindeai pt ca sigur ai mai pus multi bani sa-ti iei alta. ai fi mers cu ea mai "clasica"
Nu, nu m-ai nimerit. Masina chiar mergea bine si nu inghitea bani. Evident nu era noua, dar se descurca admirabil. Sigur nu a luat-o de piese, ca altfel nu o trecea pe numele lui. Eu nu am schimbat-o pentru ca nu era buna, ci pentru ca intotdeauna, orice om aspira la ceva mai bun.
Hai sa incheiem discutia...
eMH is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -