Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > Tuning Design - Virtual Tuning > Styling by request - Idei de tuning pt masina ta

Styling by request - Idei de tuning pt masina ta Locul in care masina ta e tunata de membrii 4Tuning. Tu spui ce vrei si noi iti dam ideile!

Reply
 
Thread Tools
Old 05-04-08, 22:35   #1
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Cum sa "personalizez" un Mercedes 190

Mi-am cumparat in sfarsit un Mercedes 190,cu motor 2.3 litri benzina,care mie imi place la nebunie cum merge...
Pana acum am reusit sa ii pun niste arcuri mai joase de la Bilstein (initial am vrut sa ii pun ori Tein,ori Eibach,ori Spax,da' ori nu am mai gasit,ori erau mai scumpe),am reusit sa ii pun niste jante BBS RM,un eleron original de Mercedes,dar cel mai dezamagit is ca nu i-am facut esapamentul,am reusit sa ii pun decat un capat (TIPS) ,da' nu is multumit,pt ca se vede cam aiurea...

Am pus si cateva poze,astept pareri despre masina,si cine se pricepe la Virtual Tuning,raman dator
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Log004.jpg
Views:	443
Size:	213.6 KB
ID:	504914   Click image for larger version

Name:	Log007.jpg
Views:	394
Size:	214.9 KB
ID:	504915  
eMH is offline   Reply With Quote
Old 07-04-08, 15:01   #2
Maskatu

Stage 5
 
Maskatu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 620
Default Re: Cum sa "personalizez" un Mercedes 190

E super masina... facuta intre 85-90... din ce an este exact?
Arata bine si intretinuta. Poze ceva cu interiorul?
Maskatu is offline   Reply With Quote
Old 07-04-08, 15:07   #3
sebaaa

Stage 5
 
sebaaa's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,662
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Cum sa "personalizez" un Mercedes 190

Quote:
Originally Posted by Maskatu View Post
E super masina... facuta intre 85-90... din ce an este exact?
Arata bine si intretinuta. Poze ceva cu interiorul?
daca nu ma intrebai pe mine mai devr pe mess , nu stiai..

cat despre posesorul mecedes-ului.. da-mi un pm sa vb ceva- asta 1
2 .. semnalizatoare clare ; poate schimbi si farurile - se gasesc prin bucuresti niste modele misto
o vopsea mai acatarii si aia e..
bari spoilere si alte prostii..nu merg pe masina asta.. decat daca ai bbs sau amg.. atat :P
sebaaa is offline   Reply With Quote
Old 07-04-08, 18:38   #4
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Cum sa "personalizez" un Mercedes 190

cand o sa am drum prin bucuresti o sa pun si semnalizatoare clare,dar eu is din ploiesti.Masina a costat 4.500 E,eu zic ca am luat-o bine...fabricata in 88,poze cu interiorul o sa pun cat de curand,da' tre' sa ii dau husele jos,ca are piele Husele le-am pus pentru ca nu suportam vara sa mi se lipeasca hainele de canapea,da' o sa le dau jos pt sesiunea foto,si le pun la loc,ca vine caldura


P.S. Motorul este de 2.3 16v cosworth,uitam sa specific :> (nici nu simt cand se duce la 7500 rpm)

Last edited by eMH; 07-04-08 at 18:41.
eMH is offline   Reply With Quote
Old 07-04-08, 22:04   #5
Maskatu

Stage 5
 
Maskatu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 620
Default Re: Cum sa "personalizez" un Mercedes 190

De aceea iubesc eu "dinozaurii"..... masini adevarate cunoscatorii stiu ca multe din masinile bune au fost cele din anii 80 si inceputul anilor 90
Maskatu is offline   Reply With Quote
Old 08-04-08, 12:54   #6
kirin
Old School Cars

Stage 5
 
kirin's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 661
Member of:
[Opel]
[Old School Cars]
Default Re: Cum sa "personalizez" un Mercedes 190

si eu care ziceam ca cele din anii 60-70 sunt cele mai reusite si au ramas in istorie "n" modele...
kirin is offline   Reply With Quote
Old 08-04-08, 13:01   #7
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Cum sa "personalizez" un Mercedes 190

alea is cele mai cunoscute (Mustang,Shelby,Corvette,'Cuda,si altele) da' is mai reusite astea din 80-90 :P
eMH is offline   Reply With Quote
Old 08-04-08, 13:36   #8
Maskatu

Stage 5
 
Maskatu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 620
Default Re: Cum sa "personalizez" un Mercedes 190

Kirin ai dreptate... dar ce ai zis tu e valabil mai mult pentru americani, ei venereaza 60-70 ca si modele de masini, dupa cum o spun si zecile de emisiune cu hot rod-uri si restaurari, dar noi europenii tindem mai mult spre masinile noastre, multe din masinile ramase dupa vremea lu ciuruitu fiind cele de pana in 90+
__________________
Soferul prudent se uita in ambele sensuri inainte de a trece pe rosu...
Dacia SuperNova,1.4i clima,73cp ...ce holograma?? noi aici lucram pe incredere !!
Maskatu is offline   Reply With Quote
Old 08-04-08, 14:15   #9
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Cum sa "personalizez" un Mercedes 190

Ca tot veni vb,Maskatule,vezi ca "gas" (benzina) se scrie cu un singur S,tu la semnatura ai scris cu 2 )
eMH is offline   Reply With Quote
Old 08-04-08, 14:31   #10
Maskatu

Stage 5
 
Maskatu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 620
Default Re: Cum sa "personalizez" un Mercedes 190

Poi s-o scrie cu un s la tine ca iti consuma 10% dar la cat consuma a mea deaia are 2 de ss
Maskatu is offline   Reply With Quote
Old 08-04-08, 18:29   #11
kirin
Old School Cars

Stage 5
 
kirin's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 661
Member of:
[Opel]
[Old School Cars]
Default Re: Cum sa "personalizez" un Mercedes 190

Quote:
Originally Posted by ND-04-SPD View Post
alea is cele mai cunoscute (Mustang,Shelby,Corvette,'Cuda,si altele) da' is mai reusite astea din 80-90 :P
si cunoscut (cand e vb de masinile alea) nu inseamna si reusite?!?!?!? vrei sa zici ca un kaddet D e mai reusit ca un marauder?sau un rekord E diesel ?sau un fiat tempra?

maskatu,de admiral,diplomat,kapiten,rekord a,b,c, opek gt,volvo p1800,transporter 1/2, fiat 500,600,850 (si multe alte modele europene) ai auzit?

p.s : sa nu stricam topicul,putem vb pe mess sau prin pm-uri.
kirin is offline   Reply With Quote
Old 08-04-08, 18:50   #12
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Cum sa "personalizez" un Mercedes 190

corect...da' pana acum nu mi-a zis nimeni ce parere are despre masina
eMH is offline   Reply With Quote
Old 08-04-08, 23:30   #13
golidix

Stage 5
 
golidix's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 674
Default Re: Cum sa "personalizez" un Mercedes 190

masina are luftusa dreapta are o forma putin mai ciudata la plafon.. eu zic ca nu are rost sa te atingi de faruri pare mai balena asa.Ar fi trebuit sa oui niste jante mai mari ca sa i dea un aspect mai deosebit si sa te atingi putin de aripi sa le umfli.E un model in bv arata destul de bine daca e sa ii fac niste poze si o sa le postez numa sa prind masina .spor la ideii si numa bine
golidix is offline   Reply With Quote
Old 08-04-08, 23:39   #14
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Cum sa "personalizez" un Mercedes 190

roti am avut mai mari,defapt am avut cauciucuri mai mari si mai late,si in curbele stranse imi atingeau,si de aia le-am pus pe astea...la usa dreapta nu stiu ce tot zici,ca m-ai pus pe jar,ma rog uite la pozele alea,maine ma duc sa ma uit la masina,mie nu mi se pare ca are nimic .Semnalizarile nush ce sa zic...ma gandesc daca sa le las asa sau sa le schimb...in orice caz cea de pe stanga e sparta intr-un colt (nu ma intrebati de ce...) si trebuie schimbata,cred ca o sa pun din alea albe
eMH is offline   Reply With Quote
Old 14-04-08, 01:02   #15
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: Cum sa "personalizez" un Mercedes 190

1. BRAVO!!! esti in clubul restrans al celor care stiu cu adevarat ce e un 2.3-16 sau 2.5-16 si asta nu-i putin

2. Vopseste toate elementele de plastic negru in culoarea masinii (cu vopsea Standox pentru plastice, mai elastica decat cea pentru metal si nu crapa).

3. Vinde jantele BBS. Cu banii incasati ia un set de jante de 16 toli cu "spite mici" de pe un Mercedes W124, asa ca in pozele astea http://www.conceptcarz.com/vehicle/z...Benz_260E.aspx. Du jantele la un atelier de sablat, inlatura vopseaua, polisheaza aluminiul pana straluceste si da-l cu un lac transparent. Arata superb, am vazut ceva asemanator pe un W210

4. Daca ai piele la interior las-o asa. Daca ai plus cu model "tabla de sah" cauta unul din tapiterii de pe forum, du-o sa imbrace laturile scaunelor cu piele neagra si lasa la mijloc "tabla de sah"

~Nautilus
Nautilus is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -