Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > Tuning Design - Virtual Tuning > Styling by request - Idei de tuning pt masina ta

Styling by request - Idei de tuning pt masina ta Locul in care masina ta e tunata de membrii 4Tuning. Tu spui ce vrei si noi iti dam ideile!

Reply
 
Thread Tools
Old 26-09-07, 16:42   #1
hiperul

Stage 2
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 34
Thumbs up Tuning interior Logan

Ce se poate aranja la interiorul unui logan....? ....astia de la dacia s varza la interioare....asa ca tre facuta o schimbare ...cel putin pe masina mea
hiperul is offline   Reply With Quote
Old 26-09-07, 17:12   #2
Bobby boss
VW Driver

Stage 5
 
Bobby boss's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,254
Member of:
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Echipa de sprijin]
[VW]
Default Re: Tuning interior Logan

Depinde ce iti doresti si u sa ii faci?Piele alte tapiterii o culoare mai exotica sant multe posibilitati si idei depinde de ce fonduri dispui si ce vrei sa faci.
Bobby boss is offline   Reply With Quote
Old 26-09-07, 17:32   #3
hiperul

Stage 2
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 34
Default Re: Tuning interior Logan

toata lumea vb de fonduri...plm ....dk am zis ca vreau sa schimb interiorul at m am referit la ceva tare nu ceva ieftin....tapitzerii culoare tot....ziceti mi ceva....sau aratati mi cateva poze dk aveti....sa vad si eu ce cum si dk se merita sa bag bani in asa ceva
hiperul is offline   Reply With Quote
Old 27-09-07, 23:35   #4
dogy_10
VW Driver

Stage 5
 
dogy_10's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,362
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[VW]
Default Re: Tuning interior Logan

pai eu zic sa incepi cu schimbatul scaunelor cu ceva cu mai mult suport lateral si cu un aer mai sportiv, apoi poti sa modifici consola centrala si fetele de usi, dar ai nevoie de cineva care se pricepe la modelat fibra....oricum se gsesc destule de schimbat, eu personal am scimbat nuca schimbatorului
__________________
... fara bling bling .. fara pepsi cola pe parbriz
dogy_10 is offline   Reply With Quote
Old 24-10-07, 21:01   #5
chelloo83

Stage 5
 
chelloo83's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 335
Default Re: Tuning interior Logan

frate nu prea ai ce sa ii faci... doar sa ii vopsesti "gurile de aerisire", un casetofon mai periculos, cotiera, manerul de la frana de mana si capul de la schimbator

Last edited by chelloo83; 10-05-09 at 18:52.
chelloo83 is offline   Reply With Quote
Old 30-10-07, 18:06   #6
63juv

Stage 3
 
63juv's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 141
Default Re: Tuning interior Logan

pai in primul rad folii in geamuri..schimba aspectul interior cat si exterior,apoi huse sport ,covorase sport,volan,schimbator de viteze sport bineinteles ,pedalier sport, si iti garantez ca va schimba aspectul 100%

Last edited by 63juv; 30-10-07 at 18:09.
63juv is offline   Reply With Quote
Old 30-10-07, 18:09   #7
63juv

Stage 3
 
63juv's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 141
Default Re: Tuning interior Logan

Quote:
Originally Posted by chelloo83 View Post
frate nu prea ai ce sa ii faci... doar sa ii vopsesti "gurile de aerisire", un casetofon mai periculos, cotiera, manerul de la frana de mana si capul de la schimbato
sa inteleg ca tu cand te sui intr-o masina te uiti direct la gaurire de aerisire si la "casetofon" ?
casetofon o avea taticu tau pe oltcit )

cap sa ai ca faci din orice masina ceva frumos !
63juv is offline   Reply With Quote
Old 31-10-07, 13:02   #8
VwCriss
VW Driver

Stage 5
 
VwCriss's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 382
Member of:
[VW]
Default Re: Tuning interior Logan

tot ce vrei si nu vrei poti sa faci, vrei sa schimvi bordul, dute la dezmembrari si ia unu de la una busita si lucreaza pe el .. display digital, HUD pt parbriz dar totul ingropat , ideea e sa tai tot materialul izolant de pe consola si sa lasi numai rama metalica pe care vei lucra mai departe in fibra sau altceva, dupa care o probezi si dupa aceea o vei imbraca in piele eco dar cu un strat subtire de burete (matlasat) pe dedesupt pt a fi mai moale la atingere..
scaune tot de la SH iti recomand de mert cu incalzire si reglaje electrice si pe adancime si inaltime si pe care le poti imbraca separat in piele 2 culori bord si volan...
volan alegeti un model mistoc sau dc vrei poti sa il faci chiar u cu ceva rabdare si un aparat de sudura dupa care faci 2-3 izolatii lipite klmea cu final tot de piele cusuta alta culoare decat bordul...
plafoniere scapa de ele si baga hiled care sunt f f mici nu se vad si le poti baga in tocul de plastic pe care il are masina ca stiu ca are plastic nu gluma, numai sa nu iti faci pista de avioane pe plafon ca e deja tziganeala, si sa nu cauti leduri de 12v ca nu is ci sunt de 3.5 v asaca numai bine le vei lega cate 3 in serie.

tu de fapt duc lipsa totala de inspiratie ideea e ca tot ce faci sa nu te grabesti si sa o faci astfel incat sa nu se vada modificarile ca daca iti iei un set mic de pile si un cutter faci multe lucruri frumoase cu masina ta

bafta multa in continuare si da-ti drumul la imaginatie ca doar aia este limita..
__________________
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...-10390485.html

Cristi 0769.822.977
Cristi 0769.822.977
VwCriss is offline   Reply With Quote
Old 31-10-07, 15:04   #9
63juv

Stage 3
 
63juv's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 141
Default Re: Tuning interior Logan

Noi ne dam cu parerea si domnul hiperul nu mai zice nimic.
63juv is offline   Reply With Quote
Old 31-10-07, 18:34   #10
chelloo83

Stage 5
 
chelloo83's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 335
Default Re: Tuning interior Logan

in primul rand multumesc pentru sugestii !!!! si scuze ca nu am mai raspuns dar am fost putin plecat cu munca in delegatie

Last edited by chelloo83; 10-05-09 at 18:53.
chelloo83 is offline   Reply With Quote
Old 31-10-07, 18:36   #11
chelloo83

Stage 5
 
chelloo83's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 335
Default Re: Tuning interior Logan

nu ma uit la casetofon si la gurile de aerisire, dar daca stai sa te gandesti hiperul are dreptate...astia de la dacia chiar sunt varza la interioare, am si eu un sifonier de logan si sincer interiorul nu e primitor .... e varza rau !!!!
chelloo83 is offline   Reply With Quote
Old 31-10-07, 18:39   #12
chelloo83

Stage 5
 
chelloo83's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 335
Default Re: Tuning interior Logan

si eu am aceeasi problema ca hiperul dar am ceva imaginatie (nu zic ca omul nu are) si am inceput sa bag mare cand e gata bag si ceva poze cu el
chelloo83 is offline   Reply With Quote
Old 31-10-07, 19:23   #13
63juv

Stage 3
 
63juv's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 141
Default Re: Tuning interior Logan

bordul ala din plastic e jalnic ! si eu tot nu inteleg de ce cumpara romanu logan ??? am avut ocazia sa conduc un logan coaja ! nu avea nimic pe el..nici servo nici nimic.se vireaza precum o RABA ! si sunt mai multe inconveniente dar deh...nu vreau sa supar pe nimeni..fiecare isi lauda ce are.
63juv is offline   Reply With Quote
Old 01-11-07, 17:55   #14
chelloo83

Stage 5
 
chelloo83's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 335
Default Re: Tuning interior Logan

frate nu zic ca nu ai dreptate, dar poate unii nu au bani de altceva, sunt multi care au alte prioritati si vor poate casa sau draq mai stie ce, uite eu tot logan am ... nu sunt multumit dar vreau casa plm nu pot sa imi iau acum cine stie ce masina...nu e chiar atat de simplu
chelloo83 is offline   Reply With Quote
Old 29-03-09, 16:15   #15
noname1791

Stock
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2
Default Re: Tuning interior Logan

daka vrei sa ti scaunele originale imbracale frumos asta te costa vreo 10 mil la un tapiter...punei lcduri ....un volan sport,accesori(pedaliere,frana de mana,schimbator)....schimbai fetzele de usi si cotierele si o sa arate super asta daka ai bani....
noname1791 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -