Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - PIESE, ACCESORII, CONSUMABILE, etc > Bursa serviciilor AUTO

Bursa serviciilor AUTO Cereri si oferte de servicii AUTO

Reply
 
Thread Tools
Old 02-08-07, 14:56   #1
MECCANO TWINS

Stage 2
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 26
Default [oferta]Producator fibra de carbon .

Va anuntam pe aceasta cale ca din septembrie 2007, concomitent cu deschiderea unui nou punct de lucru, va stam la dispozitie pentru producerea oricaror elemente, structurale sau de design, din fibra de carbon si kevlar .
Pentru comenzi sunati la 0724290707 .
MECCANO TWINS is offline   Reply With Quote
Old 02-08-07, 16:32   #2
MECCANO TWINS

Stage 2
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 26
Default Re: Producator fibra de carbon .

Va anuntam pe aceasta cale ca din septembrie 2007, concomitent cu deschiderea unui nou punct de lucru, va stam la dispozitie pentru producerea oricaror elemente, structurale sau de design, din fibra de carbon si kevlar.
Pentru comenzi sunati la 0724290707 .
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	producator_2.jpg
Views:	142
Size:	243.3 KB
ID:	316248  
MECCANO TWINS is offline   Reply With Quote
Old 02-08-07, 19:05   #3
shadow

Presedinte AfterDark Racing

Stage 5
 
shadow's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,876
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Producator fibra de carbon .

Poti sa imi dai si mie un pret pt o capota de carbon si partea superioara (buc rosie din poza) de la oglinda tot din carbon???
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	P1010034.JPG
Views:	197
Size:	1.23 MB
ID:	316351  
shadow is offline   Reply With Quote
Old 03-08-07, 00:08   #4
MECCANO TWINS

Stage 2
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 26
Default Re: Producator fibra de carbon .

Quote:
Originally Posted by shadow View Post
Poti sa imi dai si mie un pret pt o capota de carbon si partea superioara (buc rosie din poza) de la oglinda tot din carbon???
Pai uite cum facem: deoarece esti printre primii interesati de acest subiect nu-mi ramane decat sa te invit la noi la inceputul lui septembrie pt masuratori si discutii si o sa facem un pret preferential. Ti-as recomanda sa executam capota integral din fibra de carbon insa daca doresti un mod mai economic putem folosi "inima" din fibra de sticla, plasa de aluminiu sau alte variante. Merci pt interesul aratat si please, trimite-mi un mail pe horiaf@gmail.com in care sa-mi precizezi ce anume doresti si pt ce marca/model precum si numele si nr de tel ca sa te putem contacta in vederea intalnirii. Toate cele bune.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	producator_3.jpg
Views:	107
Size:	236.5 KB
ID:	316494  
MECCANO TWINS is offline   Reply With Quote
Old 03-08-07, 13:00   #5
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: Producator fibra de carbon .

Nu se poate face o aproximare la pret ... gen ... metru patrat ?
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 03-08-07, 19:00   #6
MECCANO TWINS

Stage 2
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 26
Default Re: Producator fibra de carbon .

Quote:
Originally Posted by Lucian View Post
Nu se poate face o aproximare la pret ... gen ... metru patrat ?
Salut. Chiar si pentru o aproximare trebuie sa luam in calcul mai multe lucruri: numarul de straturi folosite, tipul de fibra folosit, cu "inima" sau fara, folosirea unor structuri interne sau nu, gradul de finisare dorit. Insa te invitam si pe tine sa ne lasi datele de contact pentru a te chema la noi la o discutie. Merci. horiaf@gmail.com
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	producator_3.jpg
Views:	87
Size:	236.5 KB
ID:	316835  
MECCANO TWINS is offline   Reply With Quote
Old 05-08-07, 15:51   #7
DACIA-Wrc

Stage 5
 
DACIA-Wrc's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 4,203
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Producator fibra de carbon .

interesanta treaba.
vad ca incep si in romania sa apara tot felul de firme cu lucruri interesante, nu numa in afara tarii.
bafta
DACIA-Wrc is offline   Reply With Quote
Old 07-08-07, 21:48   #8
TIR

Stage 5
 
TIR's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,120
Member of:
[VW]
[Fiat]
[AUDI]
[SEAT]
[SKODA]
[RENAULT]
Default Re: [oferta]Producator fibra de carbon .

se poate sa imi faceti o pleoapa de luneta pt un passat b6 an 2006 din carbon ?!
TIR is offline   Reply With Quote
Old 08-08-07, 01:11   #9
MECCANO TWINS

Stage 2
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 26
Default Re: [oferta]Producator fibra de carbon .

Quote:
Originally Posted by TIR View Post
se poate sa imi faceti o pleoapa de luneta pt un passat b6 an 2006 din carbon ?!
Bineinteles ca se poate. Intrebarea este in ce conditii. Adica: exista deja un model pe care sa-l copiem? Sau trebuie sa ne punem de comun acord in privinta unui model si sa-l proiectam noi?
MECCANO TWINS is offline   Reply With Quote
Old 08-08-07, 01:16   #10
MECCANO TWINS

Stage 2
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 26
Default Re: [oferta]Producator fibra de carbon .

Quote:
Originally Posted by TIR View Post
se poate sa imi faceti o pleoapa de luneta pt un passat b6 an 2006 din carbon ?!
M-am uitat acum pe fotografiile masinii si vreau sa-ti spun ca daca tot ai ganduri mari de transformare atunci e musai sa schimbi "lemnul" ala de pe bord si de pe fetele usilor. Nu are niciun fel de legatura cu ceea ce-ti doresti tu. Exista mai multe variante pentru a face asta insa eu voi vorbi doar de ceea ce stiu eu ca putem face si anume carbon. Tot ceea ce este din "lemn" putem face din carbon. Si nu e obligatoriu sa facem matrite pentru asta, putem folosi tehnica overlay (foarte la moda pe afara) si astfel acoperim toate elementele respective cu un strat din fibra de carbon. Incearca sa-ti imaginezi cum ar arata...
MECCANO TWINS is offline   Reply With Quote
Old 08-08-07, 09:06   #11
ct-13-SHP

Stage 5
 
ct-13-SHP's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 478
Member of:
[Opel]
Default Re: [oferta]Producator fibra de carbon .

am citit mai sus ca lucrati si cu kevlar....m-ar interesa o fusta pt un opel astra...aveti poza mai jos....sper sa imi puteti da un pretz....astept raspuns si va urez mult succes in continuare...
Attached Images
File Type: gif astg.gif (5.7 KB, 153 views)
__________________
shopy vreau doua dacii tunate sa-mi fac de cap seara cand ies, una pe post de bmw alta pe post de mercedes
ct-13-SHP is offline   Reply With Quote
Old 08-08-07, 12:38   #12
TIR

Stage 5
 
TIR's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,120
Member of:
[VW]
[Fiat]
[AUDI]
[SEAT]
[SKODA]
[RENAULT]
Thumbs up Re: [oferta]Producator fibra de carbon .

Quote:
Originally Posted by MECCANO TWINS View Post
Bineinteles ca se poate. Intrebarea este in ce conditii. Adica: exista deja un model pe care sa-l copiem? Sau trebuie sa ne punem de comun acord in privinta unui model si sa-l proiectam noi?
Modelul nu exista pt passat... exista pt jetta... asta noua e facuta de "caractere" as vrea acelas model da pt passatul meu... in privinta interiorurului este o idee ff buna... oricum nu il lasam asa....

Dar momentan ma intereseaza ff tare... sa fac pleoapa aia pentru ca nu are nimeni... asa ceva.Vreau sa discutam mai mult pentru ca eu vreau neaparat.

Am atasat si o poza
Attached Images
File Type: bmp untitled.bmp (237.2 KB, 175 views)
__________________
Fiat 500 Abarth transformation
TIR is offline   Reply With Quote
Old 08-08-07, 15:28   #13
Ashes

Stage 2
 
Ashes's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 41
Default Re: [oferta]Producator fibra de carbon .

m-ar interesa si pe mine sa fac la voi spoiler fata si spate, praguri si ink ma mai gandesc dk si prin interior ceva. niste preturi am cum sa aflu si eu? masina de dacia supernova.
Ashes is offline   Reply With Quote
Old 08-08-07, 19:45   #14
MECCANO TWINS

Stage 2
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 26
Default Re: [oferta]Producator fibra de carbon .

Quote:
Originally Posted by ct-50-SHP View Post
am citit mai sus ca lucrati si cu kevlar....m-ar interesa o fusta pt un opel astra...aveti poza mai jos....sper sa imi puteti da un pretz....astept raspuns si va urez mult succes in continuare...
OK, absolut nicio problema. Te rog frumos sa ne lasi un nume, un nr de telefon si sa mai mentionezi inca o data marca si modelul masinii precum si ceea ce vrei sa-i facem la adresa: horiaf@gmail.com. Te vom suna imediat cum dam drumul la treaba si ne vom apuca. Merci frumos.
MECCANO TWINS is offline   Reply With Quote
Old 08-08-07, 19:48   #15
MECCANO TWINS

Stage 2
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 26
Default Re: [oferta]Producator fibra de carbon .

Quote:
Originally Posted by TIR View Post
Modelul nu exista pt passat... exista pt jetta... asta noua e facuta de "caractere" as vrea acelas model da pt passatul meu... in privinta interiorurului este o idee ff buna... oricum nu il lasam asa....

Dar momentan ma intereseaza ff tare... sa fac pleoapa aia pentru ca nu are nimeni... asa ceva.Vreau sa discutam mai mult pentru ca eu vreau neaparat.

Am atasat si o poza

Bun, am inteles. Deoarece "nu se poate" nu exista pe lista de lucru te rog frumos sa ne trimiti un mail la adresa horiaf@gmail.com care sa contina urmatoarele informatii: nume, nr. de telefon, marca si modelul masinii, modificarile dorite. Te vom contacta cand incepem treaba si vom face exact ceea ce doresti. Multumim pentru interes.
MECCANO TWINS is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -