Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - PIESE, ACCESORII, CONSUMABILE, etc > Bursa serviciilor AUTO

Bursa serviciilor AUTO Cereri si oferte de servicii AUTO

Reply
 
Thread Tools
Old 04-01-11, 13:55   #121
Batman1986

Stage 4
 
Batman1986's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 179
Member of:
[MERCEDES]
[VW]
[Mitsubishi]
Default re: INMATRICULARI BULGARIA

Salut, as dori sa stiu daca este si possibil un fel de numar preferential si ce se poate schimba doar cifrele sau si litere sau chiar intreg nume sau cuvinte gen austria si la ce pret in plus ar ajunge

Stima.
__________________
Anything is legal until you get caught and Drive it like you stole it

http://mercedesbenzclubtm.webs.com/
Batman1986 is offline   Reply With Quote
Old 04-01-11, 15:24   #122
ovidiu82_n

Stage 4
 
ovidiu82_n's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 233
Default re: INMATRICULARI BULGARIA

salut..tot ce pot face e ca numarul sa inceapa cu TX sau B sau T sau H..atata tot.preferential la ei se pun doar cifrele dupa prima sau primele litere,dar pentru asta trebuie facut rar-ul si asteptat 2 saptamani pana vin numerele..

Last edited by ovidiu82_n; 04-01-11 at 15:27.
ovidiu82_n is offline   Reply With Quote
Old 07-01-11, 13:44   #123
ovidiu82_n

Stage 4
 
ovidiu82_n's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 233
Default re: INMATRICULARI BULGARIA

inmatriculari auto bulgaria..anunt valabil..prelungiri acte auto bulgaria
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Pic0116001.jpg
Views:	74
Size:	393.3 KB
ID:	1811448  
ovidiu82_n is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 11:03   #124
ovidiu82_n

Stage 4
 
ovidiu82_n's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 233
Default re: INMATRICULARI BULGARIA

inmatriculari bulgaria,prelungiri acte auto bulgaria,omologari rezervoare mari pe autoutilitare pentru cei care fac ukraina sau moldova.anunt valabil..0746180980
ovidiu82_n is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 15:27   #125
giobrinel

Stage 3
 
giobrinel's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 106
Default re: INMATRICULARI BULGARIA

s-au mai scumpit sau ceva?
giobrinel is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 16:15   #126
ovidiu82_n

Stage 4
 
ovidiu82_n's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 233
Default re: INMATRICULARI BULGARIA

Quote:
Originally Posted by giobrinel View Post
s-au mai scumpit sau ceva?
altii au scumpit altii nu..efectuez in continuare inmatriculari bulgaria,prelungiri acte auto,iar pentru itp nu este necesara prezenta masinii
ovidiu82_n is offline   Reply With Quote
Old 11-01-11, 15:21   #127
WILD_CAT

Stage 5
 
WILD_CAT's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 369
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Hyundai]
Default re: INMATRICULARI BULGARIA

salut , te deranjez si eu cu o intrebare .....
am o kia rio 1343cmc inmatriculata pe grecia.....la eii din cite stiu eu cartea masinii si talonul este una si aceeasi....cit ma costa inmatriculare pe bg.....si dupa cit tre sa platesc anual....(si ce include).
multumesc
WILD_CAT is offline   Reply With Quote
Old 11-01-11, 20:22   #128
ovidiu82_n

Stage 4
 
ovidiu82_n's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 233
Default re: INMATRICULARI BULGARIA

Quote:
Originally Posted by WILD_CAT View Post
salut , te deranjez si eu cu o intrebare .....
am o kia rio 1343cmc inmatriculata pe grecia.....la eii din cite stiu eu cartea masinii si talonul este una si aceeasi....cit ma costa inmatriculare pe bg.....si dupa cit tre sa platesc anual....(si ce include).
multumesc
salut..5ooeu cu toate actele incluse..asigurate,carte verde,itp,carte de identitate,talon,procura full si contract de vanzare traduse legalizat.anual 200eu fara prezenta masinii si include asigurare,carte verde,itp,impozit
ovidiu82_n is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 10:17   #129
WILD_CAT

Stage 5
 
WILD_CAT's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 369
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Hyundai]
Default re: INMATRICULARI BULGARIA

salut, ma mai framanta o intrebare....pe care o caut pe net si nu o gasesc poate ma poti ajuta tu:
Daca se inmatriculeaza o masina pe pers fizica in bulgaria timpul de a sta in rom este de 3 luni dupa care tre sa faci o iesire din tara (ADEVARAT?)

Daca se inmatriculeaza pe pers juridica ( firma) care este termenul legal de a sta in Romania...?(raspunsul asta nu lam gasit).

Este adevarat ca inmatricularea pe pers fizica implica mai multe dezavantaje decit daca ar fi inmatriculat pe firma...?....te rog explicami diferentele....
WILD_CAT is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 10:23   #130
ovidiu82_n

Stage 4
 
ovidiu82_n's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 233
Default re: INMATRICULARI BULGARIA

Quote:
Originally Posted by WILD_CAT View Post
salut, ma mai framanta o intrebare....pe care o caut pe net si nu o gasesc poate ma poti ajuta tu:
Daca se inmatriculeaza o masina pe pers fizica in bulgaria timpul de a sta in rom este de 3 luni dupa care tre sa faci o iesire din tara (ADEVARAT?)

Daca se inmatriculeaza pe pers juridica ( firma) care este termenul legal de a sta in Romania...?(raspunsul asta nu lam gasit).

Este adevarat ca inmatricularea pe pers fizica implica mai multe dezavantaje decit daca ar fi inmatriculat pe firma...?....te rog explicami diferentele....
salut..faza cu 3 luni si iesirea din tara e valabila doar atunci cand masina circula in spatiul NON UE..de exemplu Moldova Ukraina..tu in romania circuli pe baza procurii deci nu ai limita cat sa stai..doar pe baza contractului poti sta 3 luni..de asta se emite procura..nu este nici o diferenta daca e pe pers fizica sau firma..nici pentru tine nici pentru firma..aceiasi procedura aceleasi acte..difera doar numele ..atata tot
ovidiu82_n is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 10:28   #131
Batman1986

Stage 4
 
Batman1986's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 179
Member of:
[MERCEDES]
[VW]
[Mitsubishi]
Default re: INMATRICULARI BULGARIA

Quote:
Originally Posted by ovidiu82_n View Post
salut..tot ce pot face e ca numarul sa inceapa cu TX sau B sau T sau H..atata tot.preferential la ei se pun doar cifrele dupa prima sau primele litere,dar pentru asta trebuie facut rar-ul si asteptat 2 saptamani pana vin numerele..
si trebuie sa ramana masina acolo cele 2 saptamani tot cu mine sau doar masina sau nici una nici alta .... la rar-ul te referi al lor nu cel romanesc ma gandesc... masina mea este cu nr valabile germane si inca platesc acolo tot impozit asigurare(fiind cetatean germ.)... deaceea intreb ... si alta intrebare as avea cum este cu instalatile GPL: optiunea 1. masina inscrisa in ger instalatie gpl omologata in ro dar nu este trecuta in carte verde nemteasca deoare ce ar trebui sa merg in germania sa mio verifice tuv si e scump ... 2. daca o inmatriculez in BG si ulterior instalez GPL trebe mers iara in BG pt a trece schimbarea in carte sau cum functioneaza ... scuze ca tot te intreb dar sunt ff interesat de a inscrie masina in bg si deaceea doresc informati mai amanunte...

Stima
Batman1986 is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 10:34   #132
ovidiu82_n

Stage 4
 
ovidiu82_n's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 233
Default re: INMATRICULARI BULGARIA

Quote:
Originally Posted by Batman1986 View Post
si trebuie sa ramana masina acolo cele 2 saptamani tot cu mine sau doar masina sau nici una nici alta .... la rar-ul te referi al lor nu cel romanesc ma gandesc... masina mea este cu nr valabile germane si inca platesc acolo tot impozit asigurare(fiind cetatean germ.)... deaceea intreb ... si alta intrebare as avea cum este cu instalatile GPL: optiunea 1. masina inscrisa in ger instalatie gpl omologata in ro dar nu este trecuta in carte verde nemteasca deoare ce ar trebui sa merg in germania sa mio verifice tuv si e scump ... 2. daca o inmatriculez in BG si ulterior instalez GPL trebe mers iara in BG pt a trece schimbarea in carte sau cum functioneaza ... scuze ca tot te intreb dar sunt ff interesat de a inscrie masina in bg si deaceea doresc informati mai amanunte...

Stima
poti ramane si tu poate ramane doar masina sau se face rar-ul in bg se depune cererea si vii cu masina doar cand se pun numerele..iti ofer actele pt radiere sa o poti scoate de la impozit si numerele inapoi.dar pentru 4 banale cifre nu prea vad mare preferentialitate.o inscrii in bg si iti poti pune ulterior gpl in romania si omologat in ro sau til omologhez la inmatriculare.sper ca am fost destul de detaliat..daca ceva ma poti intreba si iti aspund in limita timpului posibil

Last edited by ovidiu82_n; 12-01-11 at 10:39.
ovidiu82_n is offline   Reply With Quote
Old 14-01-11, 10:47   #133
ovidiu82_n

Stage 4
 
ovidiu82_n's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 233
Default re: INMATRICULARI BULGARIA

inmatriculari bulgaria,prelungiri acte auto bulgaria fara prezenta masinii,inmatriculari auto italia care au lipsa certificatul de proprietate,omologari rezervoare..anunt valabil..0746180980 ovidiu82_n@yahoo.com sau bg.inmatriculari@yahoo.com
ovidiu82_n is offline   Reply With Quote
Old 16-01-11, 15:10   #134
ovidiu82_n

Stage 4
 
ovidiu82_n's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 233
Default re: INMATRICULARI BULGARIA

anunt valabil..
ovidiu82_n is offline   Reply With Quote
Old 18-01-11, 02:03   #135
florin_cars
Old School Cars

Stage 5
 
florin_cars's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10,674
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[BMW]
[MERCEDES]
Default re: INMATRICULARI BULGARIA

tot referitor GPL:
-daca vin cu masina pt inmatriculare in bg, cu instalatie GPL montata(dar fara acte de provenienta), se poate omologa instalatia?
-cost suplimentar?
-se pot omologa roti mai mari, daca din fabrica, modelul masinii n-a avut roti de care vreau sa-i omologhez? concret, de la 14 la 16.

Last edited by florin_cars; 18-01-11 at 02:05.
florin_cars is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -