Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ploiesti

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 13-06-08, 07:04   #1
bogdan2670

Stage 5
 
bogdan2670's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 604
Default EMMA la TIBCO.......

Multi dintre noi avem sisteme audio after market de care ne bucuram in fiecare zi atunci cand apasam acceleratia.Cred ca toti suntem in aceeasi situatie(apesi acceleratia neaparata trebuie sa sune si difurile tare sau frumos) altfel nu merge bre tare masina si nu mai trece maxxim de adrenalina prin sange.
De cate ori nu am stat la discutie cu colegii ca la mine se aude mai tare sau colegul spune ca la el se aude mai clar ca la mine,si de aici au inceput discutii interminabile cu ce si cum....va spun eu ca aceste discutii se pot termina mergand cu totii la TIBCO unde se va organiza una dintre etapele EMMA Romania si unde avem ocazia ca arbitrii EMMA sa faca diferenta intre sistemele noastre dar nu numai asta.Arbitrii EMMA sunt in masura si chiar o fac sa ne dea informatii despre sistemul audio pe care-l avem si ce imbunatatiri mai putem aduce in asa fel incat sa se auda tare sau sa se auda placut.
Aici avem discutiile despre ce se va intampla:https://forum.4tuning.ro/542-4tuningdays-action-and-sound-tibco-2008-20-22-iunie-2008-romexpo/80472-emma-romania-etapa-oficiala-competitii-sunet.html


Neoficial....cei care vor participa se vor intoarce si cu un tricou special primit cadou de la organizatori.
Oficial....cei care vor anunta participarea pe site vor beneficia de reducere la inscriere https://forum.4tuning.ro/542-4tuningdays-action-and-sound-tibco-2008-20-22-iunie-2008-romexpo/80952-competitori-emma-sq-and-espl.html.

Multa bafta si va astept
bogdan2670 is offline  
Old 13-06-08, 15:21   #2
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: EMMA la TIBCO.......

Multa bafta Bogdan!
O sa venim si noi sa ne gadilam auzul la sistemul tau...
Desi la noi stii tu, galagia tre s-o faca tobele!!!
DONU' is offline  
Old 13-06-08, 20:03   #3
bogdan2670

Stage 5
 
bogdan2670's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 604
Default Re: EMMA la TIBCO.......

Dap asa este...motorul sa sune bine.....dar la ce scule ai in masina ( ma refer la audio) care suna tare poate sa ai sanse sa castigi o cupa la SPL...merita sa incerci
Nu numai tu ai sanse mai sunt destui cei care au scule in masini si se aude de pe trotuar...hai baieti nu mai fiti modesti....
bogdan2670 is offline  
Old 14-06-08, 02:16   #4
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: EMMA la TIBCO.......

Pai atunci poate imi masor si eu decibelii la EMMA daca se poate!
Nu sa particip la concurs, sunt curios ca idee, cat am pe-acolo. Eu zic ca sunt in jur de 130 db.
__________________

If I win, I take the cash and I take the respect!™
2006 - VAUXHALL CORSA B - 1.2 45CP - Prima masina de DRIFT din Romania cu tractiune fata!
2006 - OPEL VECTRA - C20NE
2007 - 2009 - VW VENTO VR6
2009 - BMW E30 TURBO
2012 - VW GOLF MK5 GTI
PIESE TUNING PE COMANDA:
TURBINE, INJECTOARE, POMPE BENZINA, WASTEGATE, BLOW-OFF, INTERCOOLERE, DISCURI FRANA PERFORATE/STRIATE, KIT-URI AMBREIAJ SPORT SAU ORIGINALE, SUSPENSII, ETC.
CONTACT: donu_vr6@yahoo.com
DONU' is offline  
Old 14-06-08, 10:00   #5
andrei_hrz

Stage 4
 
andrei_hrz's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 288
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Default Re: EMMA la TIBCO.......

Quote:
Originally Posted by DONU' View Post
Eu zic ca sunt in jur de 130 db.
si vin eu ca de obicei si la categoria noastra "A" un singur subwoofer si te fac iar faci plecaciuni la dacie ))))))))))))))))))))))) )))))
andrei_hrz is offline  
Old 15-06-08, 02:35   #6
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: EMMA la TIBCO.......

Marsh mah...
Mai strange shuruburile la SuperNova ca de la atata bass o sa-ti cada usile
DONU' is offline  
Old 15-06-08, 12:45   #7
andrei_hrz

Stage 4
 
andrei_hrz's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 288
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Default Re: EMMA la TIBCO.......

dak te las eu cu sunetu underconstruction pe veci ce zici ) inca astept stikeru pe masina ta care imi promisesi u demult ))))))
andrei_hrz is offline  
Old 15-06-08, 15:54   #8
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: EMMA la TIBCO.......

In curand man, in curand si sticker-ul...
DONU' is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -