Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ploiesti

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 22-02-07, 20:03   #4306
T@zMania

Stage 5
 
T@zMania's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 3,341
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii

ce sete de posturi are planton asta micu'......bogdane lumea are pretentzii la tine,nu te mai obosi
T@zMania is offline  
Old 23-02-07, 08:08   #4307
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: Diverse discutii

taz, PALTON, te rog !! da... nu mai ma obosesc...dar ma dor ochii care lume? )

kraven..stii doar ca sun dar astia sunt cu bautura...si e greu sa ii urnesc pana aici cu masinile... plus ca daca FMM nu pleaca la Cta in weekend pleca duminica vw parade... si sa vina pana aici pt 1 zi ...e drum lung si consuma mult )))
las ca tot au promis ca vin..si el si leonul. ca si asa vegeteaza prin Buc...
__________________
Objects in the mirror tend to disappear

It will never have enough power until I can spin the wheels at the end of the straightaway in high gear
bogdan_wrc is offline  
Old 23-02-07, 10:17   #4308
kraven_4_all
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,699
Default Re: Diverse discutii

dak`o fi...)....vezi k am tel`u deschis non`stop.....pey si ei k si noi mey bogdane...cu vegetatu` asta
kraven_4_all is offline  
Old 23-02-07, 14:03   #4309
shantzu

Stage 5
 
shantzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii

Quote:
Originally Posted by kraven_4_all View Post
dak`o fi...)....vezi k am tel`u deschis non`stop.....
pai si eu am telu' deschis non-stop .... kraven poate gasesti si vreun shantz pe acolo prin agenda
shantzu is offline  
Old 23-02-07, 14:07   #4310
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii

Quote:
Originally Posted by bogdan_wrc View Post
taz, PALTON, te rog !! da... nu mai ma obosesc...dar ma dor ochii care lume? )

kraven..stii doar ca sun dar astia sunt cu bautura...si e greu sa ii urnesc pana aici cu masinile... plus ca daca FMM nu pleaca la Cta in weekend pleca duminica vw parade... si sa vina pana aici pt 1 zi ...e drum lung si consuma mult )))
las ca tot au promis ca vin..si el si leonul. ca si asa vegeteaza prin Buc...
Pentru ce sa vina baietii de la Bucuresti?
Nu e cazul deocamdata. Decat daca vor sa se joace cu doi urshi. In rest..., nu stiu. Catzi ponei au fiecare? Leon-ul si FMM-ul...
__________________

If I win, I take the cash and I take the respect!™
2006 - VAUXHALL CORSA B - 1.2 45CP - Prima masina de DRIFT din Romania cu tractiune fata!
2006 - OPEL VECTRA - C20NE
2007 - 2009 - VW VENTO VR6
2009 - BMW E30 TURBO
2012 - VW GOLF MK5 GTI
PIESE TUNING PE COMANDA:
TURBINE, INJECTOARE, POMPE BENZINA, WASTEGATE, BLOW-OFF, INTERCOOLERE, DISCURI FRANA PERFORATE/STRIATE, KIT-URI AMBREIAJ SPORT SAU ORIGINALE, SUSPENSII, ETC.
CONTACT: donu_vr6@yahoo.com
DONU' is offline  
Old 23-02-07, 15:05   #4311
Vladz

Stage 5
 
Vladz's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 2,182
Default Re: Diverse discutii

UE: 6 luni pentru a elimina taxa de inmatriculare!


Laszlo Kovacs, comisarul european pentru taxe si uniune vamala, a acordat Romaniei un termen de sase luni pentru a modifica legislatia cu privire la taxa pentru prima inmatriculare auto. In caz contrar, comisarul va da Romania in judecata la Curtea Europeana de Justitie, unde va repeta cazul Ungariei, conform spuselor sale, pentru ca are trei probleme principale: este discriminatorie, nu coreleaza corect intre vechimea unui autovehicul si gradul de poluare si nu acopera decat o perioada din viata unui autovehicul.

De altfel, Laszlo Kovacs stie foarte bine la ce se refera, pentru ca guvernul ungar a platit nu mai putin de 41 de milioane de euro ca despagubire cetatenilor care platisera taxa de inmatriculare auto, si a fost nevoit sa schimbe legile care impiedicau libera circulatie a masinilor second hand in tara vecina.

Oficialii romani au declarat ca vor negocia cu reprezentantii UE taxa, dar ministrul finantelor a declarat deja cu doua zile mai devreme ca taxa nu se va elimina, nici nu se va reduce, si cu asta basta. Basta sa fie la el acolo, statul roman preluand asupra sa in acest caz plata sumelor de penalizare. Quid prodest? Evident, de profitat vor avea producatorii auto interni si importatorii de masini noi, care primesc astfel o subventie mascata. In fine, este politica fiscala a statului roman, nu ne mai batem gura degeaba. Pacat insa ca este nevoie ca Uniunea Europeana sa apere cetatenii romani de o taxa aberanta.

Poate ca in ultimul ceas ministrul de resort va modifica legislatia pentru a adopta o taxa cu adevarat ecologica, taxa care sa fie impusa anual tuturor posesorilor de autovehicule in functie de gradul de poluare al acestora. Efectele ar fi aceleasi, stimuland posesorii de rable sa cumpere masini mai putin poluante sau chiar noi, dar s-ar vedea intr-un timp mai indelungat, treaba care nu pare a fi pe gustul grupurilor de interese carora le slujesc guvernantii...

SURSA http://www.drive-test.ro/?a=det&art_id=281
Vladz is offline  
Old 23-02-07, 15:11   #4312
platon911
Opel Driver

Stage 5
 
platon911's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,838
Member of:
[Opel]
Default Re: Diverse discutii

asaaaaaaaa.....jos hotii...........FREE US!!!!
platon911 is offline  
Old 23-02-07, 16:08   #4313
dragos2900
VW Driver

Stage 5
 
dragos2900's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,818
Member of:
[VW]
Default Re: Diverse discutii

Stati linistiti Taxa nu o sa dispara!Tariceanu si multi altii au afaceri cu masini...si nu le convine sa elimine taxa...pt. ca vor pierde bani!
dragos2900 is offline  
Old 23-02-07, 16:30   #4314
Vladz

Stage 5
 
Vladz's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 2,182
Default Re: Diverse discutii

Nu cred ca celor de la UE o sa le pese de afacerile lui Tariceanu , asa cum a patit-o si Ungaria a trebuit sa restituie taxele de prima inmatriculare proprietarilor , noi cu ce suntem mai presus ca ei ?
Vladz is offline  
Old 23-02-07, 16:35   #4315
kraven_4_all
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,699
Default Re: Diverse discutii

frate ..sa nu mai shtiu cine esti...Vladz...km tarziu m`am prins...ma gandeam k a venit alt "forumist" la noi..deja cu aproape 800 posturi
kraven_4_all is offline  
Old 23-02-07, 16:48   #4316
dragos2900
VW Driver

Stage 5
 
dragos2900's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,818
Member of:
[VW]
Default Re: Diverse discutii

Lasa abureala Kravene si zi ce facem diseara.....pe unde o ardem?
dragos2900 is offline  
Old 23-02-07, 16:57   #4317
Vladz

Stage 5
 
Vladz's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 2,182
Default Re: Diverse discutii

Quote:
Originally Posted by kraven_4_all View Post
frate ..sa nu mai shtiu cine esti...Vladz...km tarziu m`am prins...ma gandeam k a venit alt "forumist" la noi..deja cu aproape 800 posturi
nunu ......... -----------> Proddigy
Vladz is offline  
Old 24-02-07, 10:46   #4318
kraven_4_all
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,699
Default Re: Diverse discutii

ce mha dragoshe...ai vaz ghost rider si te-a kptivat????...
kraven_4_all is offline  
Old 24-02-07, 11:00   #4319
dragos2900
VW Driver

Stage 5
 
dragos2900's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,818
Member of:
[VW]
Default Re: Diverse discutii

De cand am vazut traileru acum 2 luni m-a captivat!De abia asteptam sa iasa! Acum l-am si vazut ...super tare filmu!
dragos2900 is offline  
Old 24-02-07, 11:12   #4320
kraven_4_all
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,699
Default Re: Diverse discutii

prea...pentru copii sa mor yo...deci...sincer...ma ashteptam la mai mult...
kraven_4_all is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -