Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ploiesti

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 07-05-07, 00:13   #16
platon911
Opel Driver

Stage 5
 
platon911's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,838
Member of:
[Opel]
Default Re: Am vrut concurs...

Quote:
Originally Posted by Gogu02 View Post
Bai oameni buni eu v-am spus ce am facut. Acum nu e musai sa facem unde am zis eu. La BUCOV iar nu merge pt ca nu avem spatiu suficient. Trebuie sa ne gandim foarte bine unde si cum facem. O alta varianta ar fi sa o facem pe o proprietate privata pt ca nu ar avea nici Primaria, nici Politia ce sa ne faca. Daca locul unde organizam nu e trecut pe harta DRUM PUBLIC si e o proprietate privata atunci nu are nimeni ce sa ne faca. Toata treaba e unde gasim spatiul asta. Cel mai bine ar fi sa gasim un teren care e asfaltat si apartine vre-unei rafinarii si care nu este in incinta rafinariei. De exmplu ASTRA are niste terenuri si in 9 mai unde depoziteaza tot felu de chestii. Saptamana viitoare, daca nu ploua, vin si eu la sala si stam de vorba. Poate reusesc sa ajung in seara asta dar nu bag mana in foc ca o sa pot.
la Yazaky duminca nu se lucreaza si pe drumul de accces e spatziu suficient, e proprietate privata.....nujtiu zic si eu
platon911 is offline  
Old 07-05-07, 08:33   #17
blondu'DOG

Stage 3
 
blondu'DOG's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 76
Default Re: Am vrut concurs...

Gogule e de laudat initiativa ta. da' nu cred ca o sa primim aprobari in veci de la shpagarii astia. ei au alte prioritati , nu vor alte probleme si responsabilitati. doar au de construit PISTA DE BICICLETE de pe bulevard...., ca in rest nu mai era nimik de facut , toate drumurile din ploiesti sunt ca-n palma , tu-i in cur sa-i ......si pt. aprobari tre' intai sa gasim o locatie buna , sigura , unde sa fie si loc de cursa si de franare , loc sa-i "parchezi" si sa-i controlezi pe spectatori (sti f bine ca la eventuri d-astea nu se intelege nimeni cu ei). pe bulevard nu e bine deloc ca sunt nenorocitii aia de pomi si daca scapa unu masina si o propteshte in pom e vai de el si de spectatori. eu cred ca e bine cum a zis platon , nu neaparat la yazaki , in curtea unei firme.
blondu'DOG is offline  
Old 07-05-07, 09:00   #18
shoaca

Stage 2
 
Join Date: May 2007
Posts: 74
Default Re: Am vrut concurs...

pai unde gasim noi o curte ash de mare , pe o distanta atat de lunga fara nici o groapa/denivelare ?
shoaca is offline  
Old 07-05-07, 09:21   #19
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: Am vrut concurs...

intre judetean si intersectia cu paulesti cum e drumul? ca nu mai stiu. soseaua ar putea fi inchisa cateva ore, si e detsul de drept. fara multi copaci. dar nu cred ca e asfaltul asa bun.
__________________
Objects in the mirror tend to disappear

It will never have enough power until I can spin the wheels at the end of the straightaway in high gear
bogdan_wrc is offline  
Old 07-05-07, 09:37   #20
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Am vrut concurs...

AML, vezi ca iar pui paie pe foc aiurea... si pe urma ti se urca in cap lumea. Mai lasa tupeul asta de dupa monitor.
Gogu02, tot respectu' frate. TNG avand mai mult timp liber cred ca te poate ajuta si mai stiu eu pe cineva care are ceva relatii in oras care ne-ar putea da o mana de ajutor.
Bineinteles ca majoritatea incep sa faca fihuri, ca nu se poate, ca nu sunt bani, ca nu e buna nu stiu ce strada, ca e cu denivelari, ma ai draq', dar cand rupetzi masinile pe toate coclaurile nu mai e nici o problema.
Intr-adevar, pe terenul unei firme e cel mai bine, desi nu stiu la ora asta sa spun cam ce firma are dit-ai curtea.
Fratilor, incercati sa fiti mai optimisti. Pana la urma si Politia ne poate sprijini avand in vedere ca e ceva legal.
Gogu, TNG, nu va da-ti inapoi. Incercarea moarte n-are!
__________________

If I win, I take the cash and I take the respect!™
2006 - VAUXHALL CORSA B - 1.2 45CP - Prima masina de DRIFT din Romania cu tractiune fata!
2006 - OPEL VECTRA - C20NE
2007 - 2009 - VW VENTO VR6
2009 - BMW E30 TURBO
2012 - VW GOLF MK5 GTI
PIESE TUNING PE COMANDA:
TURBINE, INJECTOARE, POMPE BENZINA, WASTEGATE, BLOW-OFF, INTERCOOLERE, DISCURI FRANA PERFORATE/STRIATE, KIT-URI AMBREIAJ SPORT SAU ORIGINALE, SUSPENSII, ETC.
CONTACT: donu_vr6@yahoo.com
DONU' is offline  
Old 07-05-07, 10:55   #21
kraven_4_all
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,699
Default Re: Am vrut concurs...

de-ar gandi toti k tine bobby`....vai ce fericit as fii...
kraven_4_all is offline  
Old 07-05-07, 11:10   #22
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Am vrut concurs...

Pai da mah, ca se dau rotunzi si stramba din nas o gramada ca nu e buna domne suprafatza asfaltului pentru franare si ca sunt ceva denivelari nu stiu unde. Sa fi vazut ei la Buzau pe ce teren s-a facut legala si ce masini s-au dat acolo si n-a mai facut nimeni nazuri si s-ar mai duce de 100 de ori cu totii acolo cu mine in frunte.
La comentarii de prisos sunt primii, iar cand e vorba de ceva pe bune, devin cu totii experti. O-ti fi reprezentanti FIA...
DONU' is offline  
Old 07-05-07, 11:12   #23
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Re: Am vrut concurs...

salut baietzi, nu sunt din ploiesti...orikum sunt din campina (momentan nu stau in campina) ...e un loc kre pot sa vil sugerez, tot in acelasi loc aku 2 ani sa mai tinut curs Drag....strada dreapta( si foarte lunga) lata, ...asfaltata...dak vretzi e de ajuns sa va dicetzi la campina, apoi la intrare in Poiana campina...imediata dupa subpasajul de la calea ferata este o strada in stanga paralela cu calea ferata....posibil sa avetzi ceva sanse, aku 2 ani la cursa de drag au fost toti din bucuresti....orikum cautati prin campina k sunt si strazi bune fara trafic, lungi ... vedetzi voi
EaGle is offline  
Old 07-05-07, 12:30   #24
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Am vrut concurs...

Stim cu totii acel drum. Stai linistit.
Ii salutam pe aceasta cale si pe baietii din Campina.
Acolo e cam nasol cu distantza dintre masini. E foarte mica si la viteze mari se pot intampla ceva belele.
Oricum, multumim pentru initiativa. Tineti aproape si intrati si voi mai multi pe forum.
DONU' is offline  
Old 07-05-07, 16:04   #25
Gogu02

Stage 5
 
Gogu02's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 329
Default Re: Am vrut concurs...

Nu am mai trecut de mult prin fata sediului RATP. Dar stiu ca e strada lata si era destul de bine asfaltata. Ce parere aveti??? O sa ma duc la rafinaria ASTRA saptamana asta sa vad daca nu cumva au ei pe undeva vre-un teren asfaltat si care sa nu fie in incinta rafinariei.
__________________
P.S. Fiti cu capu pe umeri la volan! Imprudenta, prostia si teribilismu fura mai multe vieti decat viteza!
Gogu02 is offline  
Old 07-05-07, 16:08   #26
Gogu02

Stage 5
 
Gogu02's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 329
Default Re: Am vrut concurs...

Quote:
Originally Posted by DONU' View Post
Stim cu totii acel drum. Stai linistit.
Ii salutam pe aceasta cale si pe baietii din Campina.
Acolo e cam nasol cu distantza dintre masini. E foarte mica si la viteze mari se pot intampla ceva belele.
Oricum, multumim pentru initiativa. Tineti aproape si intrati si voi mai multi pe forum.
Donule nu uita ca prima Legala din ROMANIA s-a tinut pe cheiul Dambovitei unde sunt doar 2 benzi asa ca merita luat in calcul si drumul ala de la Campina. O sa ma duc in weekend sa ma plimb un pic prin Campina si poate mai gasesc ceva.
Gogu02 is offline  
Old 07-05-07, 16:47   #27
shoaca

Stage 2
 
Join Date: May 2007
Posts: 74
Default Re: Am vrut concurs...

Quote:
Originally Posted by Gogu02 View Post
Donule nu uita ca prima Legala din ROMANIA s-a tinut pe cheiul Dambovitei unde sunt doar 2 benzi asa ca merita luat in calcul si drumul ala de la Campina. O sa ma duc in weekend sa ma plimb un pic prin Campina si poate mai gasesc ceva.
eu mereu am fost pesimist ...
majoritatea stim acel drum de 2 benzi - care este ceva mai ingust decat drumul de langa chei
cum credeti ca or sa intre romanii prin hartoapa aia de la intrare ?
eu zic ca o strada buna din ploiesti este cea pe care sta primarul ... dreapta e, asfalt e
pe langa ploiesti (nush cum se cheama zona ) este un aerodrom ... nu este asfalt pe acolo ?

Last edited by shoaca; 07-05-07 at 16:52.
shoaca is offline  
Old 07-05-07, 18:48   #28
PH86MIN

Stage 5
 
PH86MIN's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,408
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Am vrut concurs...

la strejnic zici shantzule ?
PH86MIN is offline  
Old 07-05-07, 19:01   #29
Khalis
Competitor CNCA

Stage 5
 
Khalis's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 933
Member of:
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Am vrut concurs...

am shi eu o idee..... drumul de acces la Carrefour.... cel pentru marfa..... strada buna.... proprietate privata..... doua benzi..... mi se pare destul de lat..... dar nush ce lungime are......
__________________
Renault Megane 1.6 16v 107cp - one life one love
BMW 525i E34 200cp - голубое бумер
Ford Mondeo MK III - 2.5 V6
powered by Alpine, Infinity and Kicker
LIVING LOUD....VERY LOUD
Khalis is offline  
Old 07-05-07, 19:36   #30
shoaca

Stage 2
 
Join Date: May 2007
Posts: 74
Default Re: Am vrut concurs...

Quote:
Originally Posted by Khalis View Post
am shi eu o idee..... drumul de acces la Carrefour.... cel pentru marfa..... strada buna.... proprietate privata..... doua benzi..... mi se pare destul de lat..... dar nush ce lungime are......
e prea scurt .... eu zic sa facem tot posibilul sa incercam pe bulevard ... ala cu castani ..
nu ai tu idee ce ne-am luat-o acolo acum ceva timp la carrefour
shoaca is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -