Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ploiesti

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 05-05-07, 16:46   #1
Gogu02

Stage 5
 
Gogu02's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 329
Unhappy Un eventual concurs [dezbatere]

Acum ceva vreme mi-a bubuit in minte ideea de a organiza un concurs de DRAG si in Ploiesti. Am tot stat si m-am gandit unde ar fi cel mai bine sa il organizez (organizam) si mi-am adus aminte ca Primaria din Ploiesti a inchis in repetate randuri bucata dintre Hotel Central si Catedrala si am zis ca acolo ar fi cel mai indicat loc de a tine un Drag. Motive: asfalt bun, latime mare a carosabilului, spatiu suficient de mare intre masini si public (masura de securitate), un astfel de eveniment ar face reclama si Hotelului si Primariei si WINMARKT-ului.
M-am apucat si am sunat si am dat mail-uri pe la cele mai grele firme si banci de prin Ploiesti, inclusiv la Hotel Central si WINMARKT. Din toate mailurile si telefoanele singurii doritori de sponsorizare au fost cei de la BCR care mi-au spus ca se rezolva de o sponsorizare daca ma duc la ei cu acordul Primariei, Hotelului Central si WINMARKT-ului, ca ne lasa sa organizam in fata lor acest concurs. Din pacate nici pana in ziua de azi nu mi-a raspuns nimeni la mailurile pe care le-am trimis catre aceste 2 firme si Primariei.
Vroiam dupa ce primesc acordul lor sa vorbesc cu cei de la BCR sa ne sponsorizeze si cu cei de la NSL sa ma ajute cu organizarea.

Daca cineva ma poate ajuta sa obtinem aceste acorduri si o autorizatie de la Politie poate ca am reusi si noi sa organizam un concurs in Ploiesti, ca doar la noi e patria petrolului
__________________
P.S. Fiti cu capu pe umeri la volan! Imprudenta, prostia si teribilismu fura mai multe vieti decat viteza!
Gogu02 is offline  
Old 05-05-07, 16:53   #2
feryboy
Renault Driver

Stage 5
 
feryboy's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,043
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Am vrut concurs...

O zona mai grea de obtinut aprobare nu cred ca puteai sa alegi
nu o sa aibe loc asa ceva in ploiesti prea curand
e bine totusi ca cineva mai incearca din cand in cand
__________________
feryboy is offline  
Old 05-05-07, 16:55   #3
feryboy
Renault Driver

Stage 5
 
feryboy's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,043
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Am vrut concurs...

si asfaltu nu e chiar asa bun acolo...distanta e oricum prea mica
sunt multe denivelari in zona semafoarelor din aceasta zona...toti stim cum e semaforul de la Patrica cand te duci spre catedrala dar si cel...si cel mai important cred ca e faptul ca zona e in usoara cuba...adik destul de periculos...asta daca iei in calcul o catedrala___posta
feryboy is offline  
Old 05-05-07, 16:58   #4
Gogu02

Stage 5
 
Gogu02's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 329
Default Re: Am vrut concurs...

Nu e neeaparat sa se tina concursul unde m-am gandit eu, desi pt a evita anumite probleme cu vreo masina scapata de sub control Primaria ar putea sa-si dea acordul, dar avand in vedere ca SPAGA e inca la putere nu prea cred nici eu ca as fi putut vreodata sa organizez asa ceva acolo.

Am uitat sa scriu mai devreme: si cei de la PETROM mi-am raspuns dar au zis ca toate fondurile lor pt sponsorizari se duc catre echipa OMV-eului de la raliu.
Gogu02 is offline  
Old 05-05-07, 17:02   #5
feryboy
Renault Driver

Stage 5
 
feryboy's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,043
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Am vrut concurs...

Cea mai buna zona pt asa ceva in Ploiesti ramane bulevardul...si anume chiar zona care se inchide pentru role si ce mai fac copii pe acolo biciclete si plimbari romantice )

dar nu ne trebuie aprobari ca sa ne dam acolo...isi face fiecare pofta cand cum si cu cine poate ... pe unde apuca
feryboy is offline  
Old 05-05-07, 17:05   #6
tng
Observator 4tuning

Stage 5
 
tng's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,936
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[Virtual Tuning]
[Opel]
Default Re: Am vrut concurs...

bun bun
Gogu , ai PM de la mine
tng is offline  
Old 05-05-07, 17:12   #7
Gogu02

Stage 5
 
Gogu02's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 329
Default Re: Am vrut concurs...

Quote:
Originally Posted by feryboy View Post
Cea mai buna zona pt asa ceva in Ploiesti ramane bulevardul...si anume chiar zona care se inchide pentru role si ce mai fac copii pe acolo biciclete si plimbari romantice )

dar nu ne trebuie aprobari ca sa ne dam acolo...isi face fiecare pofta cand cum si cu cine poate ... pe unde apuca
Nu cred ca e cea mai buna varianta tinand cont ca POLITIA si-a luat masini modificate si au pus 12 camere de filmat pe ele. Apropo am vazut la stiri una din masini. Era filmat din interior si comentariu politaiului era: "Domnul cu CELICA nu ne onoreaza cu o liniuta !!!"
Gogu02 is offline  
Old 05-05-07, 17:16   #8
feryboy
Renault Driver

Stage 5
 
feryboy's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,043
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Am vrut concurs...

mai sa fie...astia fac Star Trek cu noi prin oras...
in fie sa revenim la ce zici tu acolo ca poate cine stie
feryboy is offline  
Old 05-05-07, 17:18   #9
shoaca

Stage 2
 
Join Date: May 2007
Posts: 74
Default Re: Am vrut concurs...

cand o sa primesti aprobarilea alea fara pile sa ne anunti si pe noi
shoaca is offline  
Old 05-05-07, 17:21   #10
feryboy
Renault Driver

Stage 5
 
feryboy's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,043
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Am vrut concurs...

Quote:
Originally Posted by shoaca View Post
cand o sa primesti aprobarilea alea fara pile sa ne anunti si pe noi

cam de cate ori s_a mai incercat asa ceva in ploiesti fara nici un rezultat?
feryboy is offline  
Old 05-05-07, 17:21   #11
tng
Observator 4tuning

Stage 5
 
tng's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,936
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[Virtual Tuning]
[Opel]
Default Re: Am vrut concurs...

daca vrem cu adevarat putem face treaba ... formam o mica echipa , impartim sarcinile si incepem treaba.
sustin initiativa ta gogu
tng is offline  
Old 05-05-07, 17:25   #12
shoaca

Stage 2
 
Join Date: May 2007
Posts: 74
Default Re: Am vrut concurs...

tng nu stiu dc te chinui ... am mai incercat noi sa facem ceva dar nu am reusit...
cati bani credeti ca or sa va dea bcr-ul ? sigur nu va da indeajuns ...
pe langa aprobarile celor din zona si pirmariei mai trebuie inca cateva aprobari ....
si in primul rand nu e buna locatia aleasa ... iti trebuie cam 1000 de metrii - si nu cred ca ai acolo atat si mai e si curba denivelari nu mai zic ....
si eu sustin sa facem o cursa dar nu in felul aceasta trebuie sa ne intalnim si sa discutam
shoaca is offline  
Old 05-05-07, 18:07   #13
Gogu02

Stage 5
 
Gogu02's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 329
Default Re: Am vrut concurs...

Bai oameni buni eu v-am spus ce am facut. Acum nu e musai sa facem unde am zis eu. La BUCOV iar nu merge pt ca nu avem spatiu suficient. Trebuie sa ne gandim foarte bine unde si cum facem. O alta varianta ar fi sa o facem pe o proprietate privata pt ca nu ar avea nici Primaria, nici Politia ce sa ne faca. Daca locul unde organizam nu e trecut pe harta DRUM PUBLIC si e o proprietate privata atunci nu are nimeni ce sa ne faca. Toata treaba e unde gasim spatiul asta. Cel mai bine ar fi sa gasim un teren care e asfaltat si apartine vre-unei rafinarii si care nu este in incinta rafinariei. De exmplu ASTRA are niste terenuri si in 9 mai unde depoziteaza tot felu de chestii. Saptamana viitoare, daca nu ploua, vin si eu la sala si stam de vorba. Poate reusesc sa ajung in seara asta dar nu bag mana in foc ca o sa pot.
Gogu02 is offline  
Old 06-05-07, 10:29   #14
kraven_4_all
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,699
Default Re: Am vrut concurs...

lasa pe saptamana viitoare ..nu`i bai ...timp este destul...vb la sala...
kraven_4_all is offline  
Old 06-05-07, 18:18   #15
DJ e-Jay
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 4
 
DJ e-Jay's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 215
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Exclamation Re: Am vrut concurs...

Quote:
Originally Posted by feryboy View Post
cam de cate ori s_a mai incercat asa ceva in ploiesti fara nici un rezultat?
Sa mai incercat de vre-o 2 ori, dar au fost persoane care ne-au bagat bete in roate ca se credeau ei singurii care pot sa organizeze asa ceva, persoane care acum nici nu mai vin la intalniri si pe care nu ii mai baga nimeni in seama !
__________________
Drive fast or die trying ! PH 41 RED
DJ e-Jay is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -