Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ploiesti

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 05-01-07, 13:34   #1
MeHiGH

Stage 5
 
MeHiGH's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 706
Default Ce sporturi practicam/am practicat ?

Daca tot am deschis topicul, o sa incep eu :
#in clasele aV-a si a VI-a am facut baschet;
#in clasa a VII-a si a VIII-a(atat cat am putut,deoarece trebuia sa invat si pentru capacitate) am facut inot la Vega;
#acum, in clasa a IX-a , m-am dus la baschet , la liceu sau , ocazional , mai ma duc la tenis ( desi abia nimeresc mingea cu racheta ) la "Ana Maria Pop".
Mai joc baschet cu prietenii , pe vreme buna , pe la Sala Sporturilor , la Cuza mai ma duc ... la inot , la Vega , sau la un tenis de picior/fotbal in fata blocului sau la Laguna;
Rolul topicului e sa dezvaluim si noi sporturile pe care le practicam, locurile in care se pot practica si , de ce nu , niste sfaturi !
Rog moderatorul sa stearga topicul daca nu are "succes" !
__________________

MeHiGH is offline  
Old 05-01-07, 13:50   #2
platon911
Opel Driver

Stage 5
 
platon911's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,838
Member of:
[Opel]
Default Re: Ce sporturi practicam?

Quote:
Originally Posted by doar_eu View Post
Daca tot am deschis topicul, o sa incep eu :
#in clasele aV-a si a VI-a am facut baschet;
#in clasa a VII-a si a VIII-a(atat cat am putut,deoarece trebuia sa invat si pentru capacitate) am facut inot la Vega;
#acum, in clasa a IX-a , m-am dus la baschet , la liceu sau , ocazional , mai ma duc la tenis ( desi abia nimeresc mingea cu racheta ) la "Ana Maria Pop".
Mai joc baschet cu prietenii , pe vreme buna , pe la Sala Sporturilor , la Cuza mai ma duc ... la inot , la Vega , sau la un tenis de picior/fotbal in fata blocului sau la Laguna;
Rolul topicului e sa dezvaluim si noi sporturile pe care le practicam, locurile in care se pot practica si , de ce nu , niste sfaturi !
Rog moderatorul sa stearga topicul daca nu are "succes" !
ai facut inot la Vega ? cu cine mo? io cu Ionescu(moshu) si cu Gratziella.......
platon911 is offline  
Old 05-01-07, 13:51   #3
platon911
Opel Driver

Stage 5
 
platon911's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,838
Member of:
[Opel]
Default Re: Ce sporturi practicam?

inot la Vega........karate traditional 1 an...k au fost discutii si s-a destramat ekipa...am apukt sa iau examnu de trese....plm....mam lasat dupa aia....mam apukt de fumat, de baut,de curve.....si iata-ma nuj dak apuc 40 d ani.......))))))))))))))....glumesc
platon911 is offline  
Old 05-01-07, 14:08   #4
MeHiGH

Stage 5
 
MeHiGH's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 706
Default Re: Ce sporturi practicam?

Inotu l-am facut si vreau sa mai fac cu dl. Florescu ! vreau sa spun ca in vara lui 2005 , intre a VII-a si a VIII-a , m-a pus la munca.Pusesem si io ceva fibra pe mine.Dar in a VIII-a s-a dus...

Later edit: mai ma dau si cu rolele , dar cand am asfalt uscat...pe gheata ma dau cu patinele !
s:
La sporturi adevarate ma gandeam...nu "datu' cu parerea"...d'asta de se practica pe threadurile din Ploiesti, mai nou .

Last edited by MeHiGH; 05-01-07 at 14:12.
MeHiGH is offline  
Old 05-01-07, 14:32   #5
Pitu

Stage 5
 
Pitu's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 3,747
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Ce sporturi practicam?

Quote:
Originally Posted by platon911 View Post
inot la Vega........karate traditional 1 an...k au fost discutii si s-a destramat ekipa...am apukt sa iau examnu de trese....plm....mam lasat dupa aia....mam apukt de fumat, de baut,de curve.....si iata-ma nuj dak apuc 40 d ani.......))))))))))))))....glumesc
de obicei cine sse lasa, se lasa dupa vreo 6 luni , cam atat iti trebuie sa ti dai seama dc iti place si esti in stare. examenul ala din cate stiu eu la trafitional se da in primele luni cum de l ai luat dupa 1 an ?
__________________
Pitu is offline  
Old 05-01-07, 14:34   #6
platon911
Opel Driver

Stage 5
 
platon911's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,838
Member of:
[Opel]
Default Re: Ce sporturi practicam?

Quote:
Originally Posted by twwety View Post
de obicei cine sse lasa, se lasa dupa vreo 6 luni , cam atat iti trebuie sa ti dai seama dc iti place si esti in stare. examenul ala din cate stiu eu la trafitional se da in primele luni cum de l ai luat dupa 1 an ?
mah am zis k un an am practicat...........examaneu intardevar l-am dat pana intr-un an....si as mai fi vrut sa stau...da tiam zis au plekt toti...si mam lasat si io...
platon911 is offline  
Old 05-01-07, 17:40   #7
alex2see

Stage 5
 
alex2see's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,245
Member of:
[Opel]
[VW]
Default Re: Ce sporturi practicam?

ciclism dupa care halberism si aruncatu cu privirea
alex2see is offline  
Old 05-01-07, 17:48   #8
MeHiGH

Stage 5
 
MeHiGH's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 706
Default Re: Ce sporturi practicam?

alex2see...era sticlism...daca la aia te refereai...
Vad ca se practica foarte mult "datu' cu parerea", "mistocarism"...
MeHiGH is offline  
Old 05-01-07, 18:32   #9
Vibe
Mitsubishi Driver

Stage 5
 
Vibe's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,508
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Ce sporturi practicam?

Mda... baiatu a deschis un topic si tot la misto va e mintea.... trist
Vibe is offline  
Old 05-01-07, 19:17   #10
tng
Observator 4tuning

Stage 5
 
tng's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,936
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[Virtual Tuning]
[Opel]
Default Re: Ce sporturi practicam?

Quote:
Originally Posted by djvibe View Post
Mda... baiatu a deschis un topic si tot la misto va e mintea.... trist
las ca am eu grija
tng is offline  
Old 05-01-07, 19:21   #11
tng
Observator 4tuning

Stage 5
 
tng's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,936
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[Virtual Tuning]
[Opel]
Default Re: Ce sporturi practicam?

Cand eram mic(12-14 ani) am facut karate vreo 2 ani ... apoi pe la 17-18 am facut 1 an de Trial(scheme cu bicicleta ) .. si cam atat
Intre timp mai bagam sala de forta
__________________


Toata lumea e "illest" acum, insa doar pe stickere
"low&slow" dar mai mult slow decat low
Euro Corsa C
tng is offline  
Old 05-01-07, 21:58   #12
MeHiGH

Stage 5
 
MeHiGH's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 706
Default Re: Ce sporturi practicam/am practicat ?

Multumesc tng pentru sprijin!
Biliardul se considera sport?Cand strangem "gasca" trecem pe la Prahova sau pe la Sindicate !
Sala , asta-vara , am facut si io cat sa pun putin pe mine ... da tot mic am ramas !
MeHiGH is offline  
Old 05-01-07, 22:03   #13
sortex

Stage 4
 
sortex's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 194
Default Re: Ce sporturi practicam/am practicat ?

am practica downhill.... si parkour... acuma doar sporturi extreme ciudate..si pericolase... e fain sa te dai cu placa de la sk8 pe scari... sau pe zapada abia iti ti echilibru..
__________________
......Urban Patriot.....
sortex is offline  
Old 05-01-07, 22:05   #14
leonard

Stage 5
 
leonard's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,059
Default Re: Ce sporturi practicam/am practicat ?

io fac inot de 4 ani.....nu am cine shtie ce rezultate.....sa zic nishte recorduri....sa ma compar shi io cu voi ...ca vad ca suntetzi catziva care afcinot ......26.70 la 50 craul...58 90 la 100 craul ..astea sunt probele mele afvorite.....mai e 2 minute shi 13 secunde la 200 craul...zicetzi shi voi ce recorduria vetzi
leonard is offline  
Old 05-01-07, 22:35   #15
MeHiGH

Stage 5
 
MeHiGH's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 706
Default Re: Ce sporturi practicam/am practicat ?

Quote:
Originally Posted by leonard View Post
io fac inot de 4 ani.....nu am cine shtie ce rezultate.....sa zic nishte recorduri....sa ma compar shi io cu voi ...ca vad ca suntetzi catziva care afcinot ......26.70 la 50 craul...58 90 la 100 craul ..astea sunt probele mele afvorite.....mai e 2 minute shi 13 secunde la 200 craul...zicetzi shi voi ce recorduria vetzi
Ooooo ! ce varsta ai ?
26.70 la 50 m liber ? :O cat de tare ! Tamara Costache a scos 25.28 la Madrid...eu nu stiu cat fac...dar...in orice caz...nu atat de mult...nu am mai fost de vara trecuta imi pare foarte rau...eram prea batran sa fac performanta si am cam renuntat la idee...dar,la vara, daca am cum, o sa trag tare, poate reusesc 30s pe 50m liber !
MeHiGH is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -