Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Ploiesti (https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti.html)
-   -   Ce sporturi practicam/am practicat ? (https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti/30377-sporturi-practicam-practicat.html)

MeHiGH 05-01-07 13:34

Ce sporturi practicam/am practicat ?
 
Daca tot am deschis topicul, o sa incep eu :
#in clasele aV-a si a VI-a am facut baschet;
#in clasa a VII-a si a VIII-a(atat cat am putut,deoarece trebuia sa invat si pentru capacitate) am facut inot la Vega;
#acum, in clasa a IX-a , m-am dus la baschet , la liceu sau , ocazional , mai ma duc la tenis ( desi abia nimeresc mingea cu racheta ) la "Ana Maria Pop".
Mai joc baschet cu prietenii , pe vreme buna , pe la Sala Sporturilor , la Cuza mai ma duc ... la inot , la Vega , sau la un tenis de picior/fotbal in fata blocului sau la Laguna;
Rolul topicului e sa dezvaluim si noi sporturile pe care le practicam, locurile in care se pot practica si , de ce nu , niste sfaturi !
Rog moderatorul sa stearga topicul daca nu are "succes" !

platon911 05-01-07 13:50

Re: Ce sporturi practicam?
 
Quote:

Originally Posted by doar_eu (Post 685954)
Daca tot am deschis topicul, o sa incep eu :
#in clasele aV-a si a VI-a am facut baschet;
#in clasa a VII-a si a VIII-a(atat cat am putut,deoarece trebuia sa invat si pentru capacitate) am facut inot la Vega;
#acum, in clasa a IX-a , m-am dus la baschet , la liceu sau , ocazional , mai ma duc la tenis ( desi abia nimeresc mingea cu racheta ) la "Ana Maria Pop".
Mai joc baschet cu prietenii , pe vreme buna , pe la Sala Sporturilor , la Cuza mai ma duc ... la inot , la Vega , sau la un tenis de picior/fotbal in fata blocului sau la Laguna;
Rolul topicului e sa dezvaluim si noi sporturile pe care le practicam, locurile in care se pot practica si , de ce nu , niste sfaturi !
Rog moderatorul sa stearga topicul daca nu are "succes" !

ai facut inot la Vega ? cu cine mo? io cu Ionescu(moshu) si cu Gratziella.......:D

platon911 05-01-07 13:51

Re: Ce sporturi practicam?
 
inot la Vega........karate traditional 1 an...k au fost discutii si s-a destramat ekipa...am apukt sa iau examnu de trese....plm....mam lasat dupa aia....mam apukt de fumat, de baut,de curve.....si iata-ma nuj dak apuc 40 d ani.......:-)))))))))))))))....glumesc

MeHiGH 05-01-07 14:08

Re: Ce sporturi practicam?
 
Inotu l-am facut si vreau sa mai fac cu dl. Florescu ! vreau sa spun ca in vara lui 2005 , intre a VII-a si a VIII-a , m-a pus la munca.Pusesem si io ceva fibra pe mine.Dar in a VIII-a s-a dus...:(

Later edit: mai ma dau si cu rolele :D , dar cand am asfalt uscat...pe gheata ma dau cu patinele ! :D
:evil: :suspicious:
La sporturi adevarate ma gandeam...nu "datu' cu parerea"...d'asta de se practica pe threadurile din Ploiesti, mai nou .

Pitu 05-01-07 14:32

Re: Ce sporturi practicam?
 
Quote:

Originally Posted by platon911 (Post 685978)
inot la Vega........karate traditional 1 an...k au fost discutii si s-a destramat ekipa...am apukt sa iau examnu de trese....plm....mam lasat dupa aia....mam apukt de fumat, de baut,de curve.....si iata-ma nuj dak apuc 40 d ani.......:-)))))))))))))))....glumesc

de obicei cine sse lasa, se lasa dupa vreo 6 luni , cam atat iti trebuie sa ti dai seama dc iti place si esti in stare. examenul ala din cate stiu eu la trafitional se da in primele luni cum de l ai luat dupa 1 an ?

platon911 05-01-07 14:34

Re: Ce sporturi practicam?
 
Quote:

Originally Posted by twwety (Post 686043)
de obicei cine sse lasa, se lasa dupa vreo 6 luni , cam atat iti trebuie sa ti dai seama dc iti place si esti in stare. examenul ala din cate stiu eu la trafitional se da in primele luni cum de l ai luat dupa 1 an ?

mah am zis k un an am practicat...........examaneu intardevar l-am dat pana intr-un an....si as mai fi vrut sa stau...da tiam zis au plekt toti...si mam lasat si io...:D

alex2see 05-01-07 17:40

Re: Ce sporturi practicam?
 
ciclism dupa care halberism si aruncatu cu privirea

MeHiGH 05-01-07 17:48

Re: Ce sporturi practicam?
 
alex2see...era sticlism...daca la aia te refereai...
Vad ca se practica foarte mult "datu' cu parerea", "mistocarism"...:evil::suspiciou

Vibe 05-01-07 18:32

Re: Ce sporturi practicam?
 
Mda... baiatu a deschis un topic si tot la misto va e mintea.... :( trist

tng 05-01-07 19:17

Re: Ce sporturi practicam?
 
Quote:

Originally Posted by djvibe (Post 686411)
Mda... baiatu a deschis un topic si tot la misto va e mintea.... :( trist

las ca am eu grija ;)

tng 05-01-07 19:21

Re: Ce sporturi practicam?
 
Cand eram mic(12-14 ani) am facut karate vreo 2 ani ... apoi pe la 17-18 am facut 1 an de Trial(scheme cu bicicleta :-P) .. si cam atat
Intre timp mai bagam sala de forta

MeHiGH 05-01-07 21:58

Re: Ce sporturi practicam/am practicat ?
 
Multumesc tng pentru sprijin!
Biliardul se considera sport?Cand strangem "gasca" trecem pe la Prahova sau pe la Sindicate !
Sala , asta-vara , am facut si io cat sa pun putin pe mine ... da tot mic am ramas :D !

sortex 05-01-07 22:03

Re: Ce sporturi practicam/am practicat ?
 
am practica downhill.... si parkour... acuma doar sporturi extreme ciudate..si pericolase... e fain sa te dai cu placa de la sk8 pe scari:)... sau pe zapada abia iti ti echilibru..:)

leonard 05-01-07 22:05

Re: Ce sporturi practicam/am practicat ?
 
io fac inot de 4 ani.....nu am cine shtie ce rezultate.....sa zic nishte recorduri....sa ma compar shi io cu voi ...ca vad ca suntetzi catziva care afcinot ......26.70 la 50 craul...58 90 la 100 craul ..astea sunt probele mele afvorite.....mai e 2 minute shi 13 secunde la 200 craul...zicetzi shi voi ce recorduria vetzi

MeHiGH 05-01-07 22:35

Re: Ce sporturi practicam/am practicat ?
 
Quote:

Originally Posted by leonard (Post 686733)
io fac inot de 4 ani.....nu am cine shtie ce rezultate.....sa zic nishte recorduri....sa ma compar shi io cu voi ...ca vad ca suntetzi catziva care afcinot ......26.70 la 50 craul...58 90 la 100 craul ..astea sunt probele mele afvorite.....mai e 2 minute shi 13 secunde la 200 craul...zicetzi shi voi ce recorduria vetzi

Ooooo ! ce varsta ai ?
26.70 la 50 m liber ? :O cat de tare ! Tamara Costache a scos 25.28 la Madrid...eu nu stiu cat fac...dar...in orice caz...nu atat de mult...nu am mai fost de vara trecuta :( imi pare foarte rau...eram prea batran sa fac performanta si am cam renuntat la idee...dar,la vara, daca am cum, o sa trag tare, poate reusesc 30s pe 50m liber !


All times are GMT +2. The time now is 23:08.

- Copyright 2026 4Tuning