Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ploiesti

Reply
 
Thread Tools
Old 18-03-11, 12:36   #1
djbyte

Stage 2
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 43
Exclamation Tuning Ploiesti Summer Party

Salutare.
Avand in vedere ca sunt Dj propun organizarea unui party undeva in aer liber cu gratare , muzica buna si multe masini.
Necesare: BOXE cu amplificare
Generator
Gratare
Ceva banuti
Vointa
Seriozitate

Eu pun la dispozitie pupitru de Dj.
Astept sugestii cu posibile locatii, cine are boxe(eventual putem inchiria) , cine ne poate ajuta cu un generator si lista de participanti.

Rog un moderator sa faca acest topic sticky.Poate poate iese ceva frumos.
djbyte is offline   Reply With Quote
Old 18-03-11, 16:58   #2
laur1705

Stage 2
 
laur1705's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 61
Default Re: 4 tunning Ploiesti Summer Party

FOARTE interesanta ideea. Nu stiu daca s-a mai facut in romania asa ceva si ar putea iesi foarte bine, doar ca cine se ocupa de organizare trebuie sa fie foarte serios si pus pe treaba. Va urez mult succes!!! As vrea sa ajut cu ceva dar in afara de participare nu prea am cum Se poate percepe o taxa care sa acopere cheltuielile si chiar cred ca s-ar putea face si ceva profit pentru ca multa lumea ar veni.
laur1705 is offline   Reply With Quote
Old 18-03-11, 18:05   #3
djbyte

Stage 2
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 43
Default Re: 4 tunning Ploiesti Summer Party

nu stiu cat poate fi vorba de profit dar de distractie sigur.de organizare ma ocup eu fara nici o problema.toata chestia e sa avem participanti si sa gasim o locatie potrivita sa nu ne trezim cu politie etc
djbyte is offline   Reply With Quote
Old 18-03-11, 19:13   #4
DarkS1d3

Stage 2
 
DarkS1d3's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 68
Default Re: 4 tunning Ploiesti Summer Party

Locatie -> Unitatea Militara de la Crangu lui Bot... e parasita si peisaju e destul de frumos noaptea )))
DarkS1d3 is offline   Reply With Quote
Old 18-03-11, 19:20   #5
promiseland

Stage 4
 
promiseland's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 213
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: 4 tunning Ploiesti Summer Party

cu toate ca nu sunt din zona voastra nu ma impiedica sa spun ca e o initiativa foarte,foarte tare.va urez mult succes si voi urmari in cotinuare topicul sa vad ce va iesi.BAFTA
__________________
eTrailers
promiseland is offline   Reply With Quote
Old 18-03-11, 20:06   #6
djbyte

Stage 2
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 43
Default Re: 4 tunning Ploiesti Summer Party

OK! avem o posibila locatie! astept si alte sugestii. Apropo.Generator nu ne trebuie decat daca nu gasim alta sursa de curent.Desi ma indoiesc ca vom gasi.La UM akolo cred ca ne trebuie autorizatie de la MAPN! Nu stiu......cine e mai bine informat sa scrie.
djbyte is offline   Reply With Quote
Old 18-03-11, 22:01   #7
tng
Observator 4tuning

Stage 5
 
tng's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,936
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[Virtual Tuning]
[Opel]
Default Re: 4 tunning Ploiesti Summer Party

nu e rea ideea. nu stiu insa cati vor fi cu adevarat interesati sa participe.

topic sticky ca sa discutam

Last edited by tng; 18-03-11 at 22:03.
tng is offline   Reply With Quote
Old 19-03-11, 10:34   #8
djbyte

Stage 2
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 43
Default Re: Tuning Ploiesti Summer Party

Asadar avem si sprijinul lui TNG. Astept in continuare mesajele voastre cu propuneri si idei.
djbyte is offline   Reply With Quote
Old 19-03-11, 15:00   #9
laur1705

Stage 2
 
laur1705's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 61
Default Re: 4 tunning Ploiesti Summer Party

Quote:
Originally Posted by tng View Post
nu e rea ideea. nu stiu insa cati vor fi cu adevarat interesati sa participe.

topic sticky ca sa discutam
persoane care ar veni sunt destule cred(de fapt mai mult ca sigur), dar marea problema este organizarea, ar fi cazul da djbyte sa fie ajutat de cineva care are ceva experienta in organizarea de evenimente deoarece nu cred ca este o treaba asa usoara sa o faca un singur om. daca se face evenimentul asta siguro sa prinda la public si se va raspandi in romania si am avea si noi astia, care nu stam toata ziua sa vorbim despre ce a facut barca si real aseara, ceva care la ei ar echivala cu finala cupei romaniei.
laur1705 is offline   Reply With Quote
Old 19-03-11, 17:19   #10
Bmw_E30dak

Stage 5
 
Bmw_E30dak's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,156
Member of:
[Opel]
Default Re: 4 tunning Ploiesti Summer Party

Quote:
Originally Posted by djbyte View Post
OK! avem o posibila locatie! astept si alte sugestii. Apropo.Generator nu ne trebuie decat daca nu gasim alta sursa de curent.Desi ma indoiesc ca vom gasi.La UM akolo cred ca ne trebuie autorizatie de la MAPN! Nu stiu......cine e mai bine informat sa scrie.

Foarte tare ideea la baza militara nu cred ca e nevoie de aprobare atat timp kt eu ma duc pe acolo 1-2 pe saptamana...e f mult spatiu..cladiri abandonate fara case in jur...si e loc de desfasurare...cu prima ocazie cand o sa mai ajung pe acolo o sa va onorez cu niste poze....alta locatie nu prea vad in apropierea ploiestiului si sa nu fie locuit prin preajma...mult succes
Bmw_E30dak is offline   Reply With Quote
Old 19-03-11, 17:23   #11
djbyte

Stage 2
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 43
Default Re: 4 tunning Ploiesti Summer Party

Quote:
Originally Posted by laur1705 View Post
persoane care ar veni sunt destule cred(de fapt mai mult ca sigur), dar marea problema este organizarea, ar fi cazul da djbyte sa fie ajutat de cineva care are ceva experienta in organizarea de evenimente deoarece nu cred ca este o treaba asa usoara sa o faca un singur om. daca se face evenimentul asta siguro sa prinda la public si se va raspandi in romania si am avea si noi astia, care nu stam toata ziua sa vorbim despre ce a facut barca si real aseara, ceva care la ei ar echivala cu finala cupei romaniei.
evenimente am organizat destule .am nevoie in primul rand de locatie. restul se numeste problema financiara. adica astept de la voi o contributie mica sa pot asigura o sonorizare cat de cat ok, si .......cam atat.
Eventual putem sa facem altfel.Se percepe o taxa de intrare ca sa zic asa mai mare si banii obtinuti sunt donati.(de exemplu centrul de transfuzii ploiesti are nevoie de niste bani)

As vrea ca petrecerea asta sa devina o adunare anuala chiar.Gen Motor-rock.care nu mai e:P

Nu v-ar place sa vina lumea sa va vada masinile? sa curga berea si sa ne distram?:>:>
djbyte is offline   Reply With Quote
Old 19-03-11, 17:56   #12
djbyte

Stage 2
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 43
Default Re: Tuning Ploiesti Summer Party

Concret:
Sunet:Niste boxe decente pentru aer liber costa in jur de 1000-1500 RON(aici vorbesc de 2-3000 de W) Evident daca se ofera cineva sa ne ajute nu este nici o problema.
Curent: Daca nu avem curent la locatie , trebuie generator.Generatorul costa undeva la 100 euro pentru 8 ore cu tot cu combustibil.
Paza: Cred ca vom avea nevoie de 2-3 bodyguarzi ca sa fim siguri ca nu se incing spiritele .Aici ne costa undeva la 50 euro.
Femei: Fiecare isi aduce de acasa.
Bautura: Putem improviza un minibar, sau vine fiecare cu ce are chef.
Gratare:Vine fiecare cu al lui
Distractie: Gasiti la locatie.
Beneficii: In loc sa aruncati o gramada de bani in Sky, unde nu va lasa sa intrati cu masina, puteti veni aici.Cine stie.Poate devine o traditie.si garantez ca va fi ceva ce nu poti uita .


Costul maxim de organizare ar fi 550 de euro.
Numar maxim de participanti: in functie de locatie.

Daca gasiti preturi mai mici la cele de mai sus , sunt deschis la orice sugestie. Nu incerc sa ma imbogatesc.Vreau sa fac ceva frumos pentru voi.
In atentia carcotasilor(daca vor fi) : Toate cheltuielile se vor face cu factura/chitanta/bon. Orice bani ramasi in urma unei eventuale taxe de intrare propun sa fie donati.Va alegeti voi.Eu am facut o sugestie in post-ul anterior.

Va rog sa participati activ la discutii si sa-mi confirmati daca puteti participa.Prefer sa nu organizez un astfel de eveniment pentru un numar mai mic de 30 de participanti.
Evident costurile scad in functie de nr de participanti.Daca se va ajunge la un nr foarte mic cheltuieli gen paza etc ies din discutie.

Tinta mea ca nr de participanti este de 70-80 masini respectiv 200 persoane.

Propun ca intrarea sa fie 15 lei de masina si 10 lei de persoana.

80 masini* 15 lei= 1200 lei
200 pers* 10 lei=2000 lei


Si.......start comentarii.Hai sa facem ceva frumos.
djbyte is offline   Reply With Quote
Old 19-03-11, 18:13   #13
laur1705

Stage 2
 
laur1705's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 61
Default Re: Tuning Ploiesti Summer Party

Nu pare mult. Problema este ca cineva ar trebui sa puna acesti bani din buzunar si apoi sa isi scoata banii dupa eveniment. Eu unul as plati si inainte dar sunt multi care nu vor sa faca asta si altii care afla tarziu de eveniment (nu toata lumea sta pe 4tuning), ar trebui facuta putina publicitate, sau s-ar putea vinde bilete dinainte...nu stiu. Si mai e locatia..
Chiar as vrea sa poti sa reusesti sa organizezi asta.. astept sa ne mai zici ce ai rezolvat si sa ne ceri ajutorul (cat putem sa oferim)
laur1705 is offline   Reply With Quote
Old 19-03-11, 18:20   #14
djbyte

Stage 2
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 43
Default Re: Tuning Ploiesti Summer Party

Quote:
Originally Posted by laur1705 View Post
Nu pare mult. Problema este ca cineva ar trebui sa puna acesti bani din buzunar si apoi sa isi scoata banii dupa eveniment. Eu unul as plati si inainte dar sunt multi care nu vor sa faca asta si altii care afla tarziu de eveniment (nu toata lumea sta pe 4tuning), ar trebui facuta putina publicitate, sau s-ar putea vinde bilete dinainte...nu stiu. Si mai e locatia..
Chiar as vrea sa poti sa reusesti sa organizezi asta.. astept sa ne mai zici ce ai rezolvat si sa ne ceri ajutorul (cat putem sa oferim)
in mod evident vom vinde bilete inainte.target-ul ca sa zic asa nu mi se pare imposibil.si preturile sunt de bun simt.Adica 10 lei de persoana e chiar ok.
La o expozitie de masini a mai dat lumea si 20 de lei sa intre sa vada.deci.....nu.....nu e scump.Eu tot sper ca exista cineva pe aici care ne poate ajuta macar cu boxe.scapam de o cheltuiala enorma.
Chiar nu are nimeni niste boxe active?
djbyte is offline   Reply With Quote
Old 19-03-11, 19:41   #15
PH 90 RKU

Stage 5
 
PH 90 RKU's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 327
Default Re: Tuning Ploiesti Summer Party

eu propun o locatie destul de accesibila zic eu, la plopeni cred ca stiti sunt 8 km de la ploiesti .. este o parcare destul de mare in care incap lejer 80 masini, este inconjurata de padure si destul de retrasa pt a nu deranja locuitorii cu muzica. atasez si o poza ca sa va dati seama exact de locatie. o sa ma interesez sa vad de cine apartine dar cred ca primariei si asta nu ar fi o problema .. primarul de aici este foarte receptiv la initiativele tinerilor.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	plopeni.jpg
Views:	181
Size:	413.0 KB
ID:	1925744  
PH 90 RKU is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -