Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ploiesti

Reply
 
Thread Tools
Old 15-03-11, 22:27   #1
djbyte

Stage 2
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 43
Default Agresiune in trafic/geam spart

Sa va spun peste ce cretin am dat azi.La sensul giratoriu de pe DN1 de la Billa un dobitoc parcat cu o duba a incercat sa intre in trafic in timp ce eu deja eram in sensul giratoriu si cu o ambulanta pe banda 2.Evident sa opresc nu era o varianta(masini in spate) asa ca nu l-am lasat sa intre!
La semafor la kaufland tzaranul s-a dat jos din masina, mi-a spart geamul la masina si mi-a carat vre-o 2 pumni!Asa ca aveti mare grija peste ce dobitoci dati in trafic.eu maine ma duc la Medico-legal sa-mi iau certificat , si sper sa ii iau aluia si banii care ii fac copii lui!!!
CJ 17 BSG daca il vedeti in trafic salutati-l din partea mea.
djbyte is offline   Reply With Quote
Old 16-03-11, 01:33   #2
DarkS1d3

Stage 2
 
DarkS1d3's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 68
Default Re: Agresiune in trafic/geam spart

nasol
DarkS1d3 is offline   Reply With Quote
Old 16-03-11, 06:47   #3
Sparkle_81
BMW Driver

Stage 5
 
Sparkle_81's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,437
Member of:
[BMW]
Thumbs up Re: Agresiune in trafic/geam spart

Naspa moment !
Peste ce specie inapoiata de bizon ai dat ?
Pentru a fi mai usor cu demersurile legale , ar fi bine sa ai si un martor !



Voie buna !
Sparkle_81 is offline   Reply With Quote
Old 16-03-11, 07:42   #4
djbyte

Stage 2
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 43
Exclamation Re: Agresiune in trafic/geam spart

Quote:
Originally Posted by Sparkle_81 View Post
Naspa moment !
Peste ce specie inapoiata de bizon ai dat ?
Pentru a fi mai usor cu demersurile legale , ar fi bine sa ai si un martor !



Voie buna !
e bizon de la "blocurile din barcanesti" oricum eram cu cineva in masina.
Dar ca fapt divers bizonul si-a recunoscut fapta la politie. citez "domne eu am vrut sa-i bat in geam". Va dati seama ce usor se sparge geamul unei masini nu?
djbyte is offline   Reply With Quote
Old 16-03-11, 13:29   #5
Sparkle_81
BMW Driver

Stage 5
 
Sparkle_81's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,437
Member of:
[BMW]
Thumbs up Re: Agresiune in trafic/geam spart

Quote:
Originally Posted by djbyte View Post
e bizon de la "blocurile din barcanesti" oricum eram cu cineva in masina.
Dar ca fapt divers bizonul si-a recunoscut fapta la politie. citez "domne eu am vrut sa-i bat in geam". Va dati seama ce usor se sparge geamul unei masini nu?
Deci , de fapt, pe tine te-a lovit suflul gravitational atunci cand el ti-a batut in geam ! Iarta-mi sarcasmul !


Voie buna !
Sparkle_81 is offline   Reply With Quote
Old 16-03-11, 13:46   #6
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Agresiune in trafic/geam spart

Cand ti-a batut in geam cred ca in acelasi timp s-a produs si tzunami-ul ala din Japonia ca altfel nu inteleg cum putea sa-ti sparga geamul.
Fa-l de comanda frate!!! Tine-ne la curent cu ce ai mai facut!
__________________

If I win, I take the cash and I take the respect!™
2006 - VAUXHALL CORSA B - 1.2 45CP - Prima masina de DRIFT din Romania cu tractiune fata!
2006 - OPEL VECTRA - C20NE
2007 - 2009 - VW VENTO VR6
2009 - BMW E30 TURBO
2012 - VW GOLF MK5 GTI
PIESE TUNING PE COMANDA:
TURBINE, INJECTOARE, POMPE BENZINA, WASTEGATE, BLOW-OFF, INTERCOOLERE, DISCURI FRANA PERFORATE/STRIATE, KIT-URI AMBREIAJ SPORT SAU ORIGINALE, SUSPENSII, ETC.
CONTACT: donu_vr6@yahoo.com
DONU' is offline   Reply With Quote
Old 16-03-11, 14:12   #7
djbyte

Stage 2
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 43
Exclamation Re: Agresiune in trafic/geam spart

miercurea viitoare imi iese certificatul medico-legal.acum sa vedem mai departe.evident va plati schimbatul geamului in service si nu in service de cartier, plus ce ma va mai sfatui avocatul.pana una alta mi-am luat si un spray sa fie in masina just in case.nu mai merge asa.maine poimaine daca il las sa scape vine cu cutitul la unul din voi.
djbyte is offline   Reply With Quote
Old 16-03-11, 14:13   #8
djbyte

Stage 2
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 43
Default Re: Agresiune in trafic/geam spart

Quote:
Originally Posted by Sparkle_81 View Post
Deci , de fapt, pe tine te-a lovit suflul gravitational atunci cand el ti-a batut in geam ! Iarta-mi sarcasmul !


Voie buna !
si pe el il va lovi suflul gravitational al unui madular de puscarias.acum depinde de politie.
djbyte is offline   Reply With Quote
Old 16-03-11, 18:07   #9
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Agresiune in trafic/geam spart

Dosar penal pentru distrugere de bunuri si vatamare corporala. Plus amenda mare plus cerintele tale.
DONU' is offline   Reply With Quote
Old 16-03-11, 22:50   #10
dragos2900
VW Driver

Stage 5
 
dragos2900's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,818
Member of:
[VW]
Default Re: Agresiune in trafic/geam spart

unde va credeti frate in america? nu o sa pateasca nimic ala,poate doar o amenda,daca o primi-o si pe aia,treziti-va sunteti in romania
dragos2900 is offline   Reply With Quote
Old 16-03-11, 23:12   #11
roby wws

Stage 5
 
roby wws's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,170
Member of:
[Opel]
Default Re: Agresiune in trafic/geam spart

Quote:
Originally Posted by dragos2900 View Post
unde va credeti frate in america? nu o sa pateasca nimic ala,poate doar o amenda,daca o primi-o si pe aia,treziti-va sunteti in romania
stai linistit ca amenda sigur a primit acum problema e daca o sa o plateasca,si referitor la faza cu dosar penal si daca organele aferente o sa isi faca treaba depinde doar de victima:daca se tine de capul lor sigur ceva se va rezolva,daca se lasa in seama lor si ii ajung raspunsurile de genul 'inca cercatam' atunci Dumnezeu cu mila.
romanu trebuie sa inteleaga ca prin faptul ca plateste impozite si alte dari idioate(ca toate s-au strans la noi)are dreptul sa ceara institutiilor statului sa-i rezolve probleme ca de aia sunt infiintate...la fel si cu oameni politici sunt pusi de noi ptr a ne apara interesele(dar ce sa ii ceri romanului el se gandeste cand va fi urmatorul gratar sau ce se mai imparte la pomana electorala)
__________________
Acvarii si acesorii din stoc sau pe comanda
Next step:coming sone
roby wws is offline   Reply With Quote
Old 17-03-11, 09:25   #12
Pagani_honda

Stage 3
 
Pagani_honda's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 160
Default Re: Agresiune in trafic/geam spart

http://www.totalvpr.ro/cumpara/pisto...her-p99-186888

calibru 10mm ....la 20 de metri face gaura in tabla de 2.Si la cum zici tu ca s-a intamplat....mama era tinta perfecta..15 bile
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	pistol-cu-bila-walther-p99~m_137002.jpg
Views:	87
Size:	9.0 KB
ID:	1922196  
__________________
Montez plasme si dvd-playere pe scutere dar incarc si freon la motociclete.
Pagani_honda is offline   Reply With Quote
Old 17-03-11, 09:38   #13
Alex4u
Dacia Driver

Stage 5
 
Alex4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,591
Member of:
[DACIA]
Default Re: Agresiune in trafic/geam spart

Quote:
Originally Posted by roby wws View Post
stai linistit ca amenda sigur a primit acum problema e daca o sa o plateasca,si referitor la faza cu dosar penal si daca organele aferente o sa isi faca treaba depinde doar de victima:daca se tine de capul lor sigur ceva se va rezolva,daca se lasa in seama lor si ii ajung raspunsurile de genul 'inca cercatam' atunci Dumnezeu cu mila.
romanu trebuie sa inteleaga ca prin faptul ca plateste impozite si alte dari idioate(ca toate s-au strans la noi)are dreptul sa ceara institutiilor statului sa-i rezolve probleme ca de aia sunt infiintate...la fel si cu oameni politici sunt pusi de noi ptr a ne apara interesele(dar ce sa ii ceri romanului el se gandeste cand va fi urmatorul gratar sau ce se mai imparte la pomana electorala)
Eu pentru o palma...am luat 3 mil amenda ...si s-a inaintat dosarul pe rol pentru ca individul a facut plangere..si mi-a spus 10 mil sa isi retraga plangerea sau aveam prima intalnire la tribunal peste 1 sapt..si am platit...si am fost mai mult in legitima aparare..doar ca eu nu am avut martori...
__________________
Ex: Dacia 1310 - 1987
Opel astra - 2006
Bmw e36 - 1995 ...

.(O O)\_(||||)(||||)_/(O O).
|.....o //...............\\ o.....|
.\____/==========\____/.
Alex4u is offline   Reply With Quote
Old 17-03-11, 12:54   #14
ven`u

Stage 5
 
ven`u's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,069
Member of:
[Opel]
Default Re: Agresiune in trafic/geam spart

Quote:
Originally Posted by roby wws View Post
stai linistit ca amenda sigur a primit acum problema e daca o sa o plateasca,si referitor la faza cu dosar penal si daca organele aferente o sa isi faca treaba depinde doar de victima:daca se tine de capul lor sigur ceva se va rezolva,daca se lasa in seama lor si ii ajung raspunsurile de genul 'inca cercatam' atunci Dumnezeu cu mila.
romanu trebuie sa inteleaga ca prin faptul ca plateste impozite si alte dari idioate(ca toate s-au strans la noi)are dreptul sa ceara institutiilor statului sa-i rezolve probleme ca de aia sunt infiintate...la fel si cu oameni politici sunt pusi de noi ptr a ne apara interesele(dar ce sa ii ceri romanului el se gandeste cand va fi urmatorul gratar sau ce se mai imparte la pomana electorala)

din cate stiu amenda iti iei si pentru ca ridici degetu mijlociu sau injuri ..... aici deja nu mai e vb de asa ceva ...deja s`a ajuns la pagube materiale plus vatamare ...ca presupun ca nu i`a dat doi pumni "de seminte"...oricum ...tarania predomina romania !! .... spor la acte gogule si la alergat nu merita lasat !
__________________


Opel Vectra 1.6 16V X16XEL CD...
Under Construction
ven`u is offline   Reply With Quote
Old 17-03-11, 14:25   #15
djbyte

Stage 2
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 43
Default Re: Agresiune in trafic/geam spart

450 de lei factura la service cu schimbat geam.am luat azi certificatul medico-legal si l-am inaintat la politie.pentru siguranta mi-am facut copii si dupa factura si dupa certificat sa nu cumva sa dispara de la dosar.urmeaza circul.
omul ma ameninta ca mai aud de el ca e roman tiganizat din barcanesti.eu zic, ca sper sa aud de el cand striga judecatorul/judecatoarea : inculpatul x sa se ridice in picioare
djbyte is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -