Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ploiesti

Reply
 
Thread Tools
Old 08-01-11, 18:15   #1
450yfz

Stage 5
 
450yfz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,449
Default UN PROTEST ADEVARAT!!

Se pare ca nenumaratele incercari de a ne sustine punctul de vedere in ceea ce priveste pretul conbustibilului nu au fost bagate in seama si mai mult ca sigur este luat in ras de cei mai mari de la putere!
Pentru a putea fi luati in seama numarul nostru va trebui sa fie mai mare toti in acelasi loc si intr-o zona importanta nu in benzinari, pt ca ce facem este sa ii enervam pe angazati care nu au nicio vina.As vrea o adunare generala o strangere de min 1000 de masini din toata tara si min 2500 de pers pt a protesta impotriva combustibilului si a taxe auto,care este o aberatie totala!
Daca mai exista pers ca mine care cred intr-o reusita doar daca ne unim toata tara va rog sa postati aici si voi da mai multe detalii despre CEA MAI MARE ADUNARE LA BRASOV!
__________________

Last edited by 450yfz; 08-01-11 at 18:27.
450yfz is offline   Reply With Quote
Old 08-01-11, 19:48   #2
Alex4u
Dacia Driver

Stage 5
 
Alex4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,591
Member of:
[DACIA]
Default Re: UN PROTEST ADEVARAT!!

nu e o idee rea ..dar pentru un protest asa mare ai nevoie de aprobari..pentru a bloca 1-2 strazi sau pentru a protesta in fata primariei sau cine stie...pentru ca se face dosar pentru blocarea strazilor...
__________________
Ex: Dacia 1310 - 1987
Opel astra - 2006
Bmw e36 - 1995 ...

.(O O)\_(||||)(||||)_/(O O).
|.....o //...............\\ o.....|
.\____/==========\____/.
Alex4u is offline   Reply With Quote
Old 08-01-11, 20:02   #3
450yfz

Stage 5
 
450yfz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,449
Default Re: UN PROTEST ADEVARAT!!

Quote:
Originally Posted by Alex4u View Post
nu e o idee rea ..dar pentru un protest asa mare ai nevoie de aprobari..pentru a bloca 1-2 strazi sau pentru a protesta in fata primariei sau cine stie...pentru ca se face dosar pentru blocarea strazilor...
nu asta este ideea vreau sa blochez toate dar TOATE BENZINARIILE DIN BRASOV TOT CE INSEAMNA O POMPA SI O CASA DE MARCAT SA FIE BLOCAT SI SA VEZI HAOS TELEVIZIUNE PESTE TELEVIZIUNE!!!VA ASTEPT!
450yfz is offline   Reply With Quote
Old 08-01-11, 20:33   #4
Geox`
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
Geox`'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,406
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[SKODA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: UN PROTEST ADEVARAT!!

Puteti face asta si cu mai putine masini,depinde de cate benzinarii aveti fiecare pompa sa aiba 2-3 masini si fiecare masina sa stea 1 ora la pompa si reusiti sa blocati toate benziinariile.
__________________

Înscrie-te aici
În baze de date pentru toate mașinile rapide din Romania pe 1/4 mile

Geox` is offline   Reply With Quote
Old 08-01-11, 20:56   #5
Dj_kyd

Stage 5
 
Dj_kyd's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 517
Member of:
[Fiat]
Default Re: UN PROTEST ADEVARAT!!

Ca sa fiu sincer nu stiu daca veti reusi foarte multe, pentru ca la multi le este frica sau nu prea ii intereseaza asa mult, am vazut si la Craiova si peste tot este la fel nimic nu se face. A mai fost o faza mai demult cu taxa de prima inmatriculare si ce sa rezolvat? Totusi acuma sa deschidem un picut ochii 100 de persoane nu cred ca vor face mare lucru

Multa bafta totusi poate voi veti reusi sa faceti ceva
__________________
Pareri impartite : https://forum.4tuning.ro/118-masina-m...punto-mk2.html
Dj_kyd is offline   Reply With Quote
Old 08-01-11, 21:05   #6
demin2609
Renault Driver

Stage 5
 
demin2609's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 478
Member of:
[RENAULT]
Post salut

protestul cu câte 2 maşini per pompă la fiecare benzinărie din oraş este o idee foarte bună, practic în ora respectivă o să fie NEBUNIE totală la benzinării!

hai să ne auzim cu ceea ce ne-am propus!
__________________
live high, have fun.. and don't do anything stupid!
Instalatii GPL TOMASETTO fara butelie! 0764781647
demin2609 is offline   Reply With Quote
Old 08-01-11, 21:08   #7
dany12epz

Stage 5
 
dany12epz's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 452
Default Re: UN PROTEST ADEVARAT!!

Quote:
Originally Posted by Dj_kyd View Post
Ca sa fiu sincer nu stiu daca veti reusi foarte multe, pentru ca la multi le este frica sau nu prea ii intereseaza asa mult, am vazut si la Craiova si peste tot este la fel nimic nu se face. A mai fost o faza mai demult cu taxa de prima inmatriculare si ce sa rezolvat? Totusi acuma sa deschidem un picut ochii 100 de persoane nu cred ca vor face mare lucru

Multa bafta totusi poate voi veti reusi sa faceti ceva
Tin sa iti amintesc ca sa reusit ceva...datorita acelui protest 3 luni de zile cei care au avut masinile aduse in tara li s-a permis inmatricularea pe taxa veche.
dany12epz is offline   Reply With Quote
Old 08-01-11, 21:26   #8
Geox`
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
Geox`'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,406
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[SKODA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: salut

Quote:
Originally Posted by demin2609 View Post
protestul cu câte 2 maşini per pompă la fiecare benzinărie din oraş este o idee foarte bună, practic în ora respectivă o să fie NEBUNIE totală la benzinării!

hai să ne auzim cu ceea ce ne-am propus!
Ideea merge pusa in practica in tulcea de exemplu sunt 6 benzinarii,petromu mare care il blocam noi are 10 pompe dar sunt si cu cate 4 pompe sa zic undeva la 40 de pompe in total. 40 de pompe cu cate 3 oameni la o pompa 120 oameni!Cu 150-200 de oameni blochez tot in Tulcea.
Practic ar fii usor daca am mai vb cu taximetristi si avand in vedere ca la prima intalnire am avut 30 acuma 50 poate la urmatoare avem 80 si tot asa ar fii bine!Intro luna,doua ajungem la 100-200 de masini si atunci putem face cu adevarat ceva.Ideea e ca atunci cand blochezi tot se vor creea conflicte intre romanii nostrii,asa una e cand blochezi un peco,hai doua cum a zis cineva si intru interviu in tulcea ma duc in partea celalta ca acolo nu e nimic ... cand nu ai unde sa te duci si ai nevoie urgnta o eii razna,nervii,etc etc stim cum e romanul.
Geox` is offline   Reply With Quote
Old 08-01-11, 23:09   #9
ALEX_BZN

Stage 5
 
ALEX_BZN's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,456
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
Default Re: UN PROTEST ADEVARAT!!

Cel mai bine ar fi sa blocam in capitala nu la Brasov....ne strangem din toata tara in bucuresti si atunci iese treaba buna....dar ce zici tu aici e greu..ei de abia ies cativa sa blocheze o benzinarie sau doua dintr-un oras unde locuiesc dar sa se mai si deplaseze de la un oras la altu)
ALEX_BZN is offline   Reply With Quote
Old 08-01-11, 23:50   #10
Geox`
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
Geox`'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,406
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[SKODA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: UN PROTEST ADEVARAT!!

Foarte adevarat alex,ei nu vin in oras dar sa mergem la bucuresti ... nu nu
Asta cu blocatu tuturor benzinariilor din oras e valabila dar la bucuresti nu pentru ca nu vine lumea.
Geox` is offline   Reply With Quote
Old 09-01-11, 01:16   #11
alex PH 88 NAS

Stage 4
 
alex PH 88 NAS's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 171
Default Re: UN PROTEST ADEVARAT!!

si dak ar venii lumea nu ai avea atatea masini k sa reusesti sa blochezi toate pompele din bucuresti
alex PH 88 NAS is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -