Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ploiesti

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 26-12-10, 19:58   #16
DaNn.ZyX
Opel Driver

Stage 5
 
DaNn.ZyX's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 2,934
Member of:
[PEUGEOT]
[Opel]
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by eMH View Post
Bun. Maine la ~6:30 ?
Unde ne strangem?
Eu zic in peco La Ana-Maria Pop acum nu stiu cum vor ceilalti hotarati voi unde cum si la ce ora si dati-mi si mie un PM
DaNn.ZyX is offline  
Old 26-12-10, 20:10   #17
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Boicot Benzinărie

Pai nu sa ne strangem acolo, ca nu merge asa. Ca noi venim pe rand, si ratam tot.
Ne strangem undeva (de exemplu la rond) si mergem toti gramada in benzinarie
eMH is offline  
Old 26-12-10, 20:12   #18
roby wws

Stage 5
 
roby wws's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,170
Member of:
[Opel]
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by eMH View Post
Bun. Maine la ~6:30 ?
Unde ne strangem?
ma bag si eu dar dca e vb sa fie asa de dimineata nu promit nimik...si cand va hotarati de ceva daca sunteti de acord pot vb cu cineva de la antena1 ploiesti sa vina sa filmeze

oricum eu zic in prima sapt dupa anul nou sa facem ceva mare poate se strange multa lume,si poate iese concomitent cu buc si restul din tara
__________________
Acvarii si acesorii din stoc sau pe comanda
Next step:coming sone
roby wws is offline  
Old 26-12-10, 20:12   #19
midnightk

Stage 4
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 181
Default Re: Boicot Benzinărie

Daca vreti sa aveti o surpriza neplacuta, haideti sa facem protestul asta maine. Dar chiar credeti ca ne vom strange mai mult de 5-6 masini? Credeti-ma, va spun din experienta proprie ca in realitate se vor strange cu 80% mai putini oameni/soferi/masini decat cei care dau din gura pe forum. Cei care au participat la mitingul din 2008 impotriva taxei auto stiu despre ce vorbesc. Asa ca mai bine sa asteptam un pic sa ne strangem mai multi, luam legatura si cu cluburile de aici din Ploiesti, Campina, Valea Prahovei si facem ceva de amploare... Eu sincer vreau sa particip dar chiar nu vreau sa patesc ca in 2008 cand stateam langa autocarul inchiriat pe banii mei asteptand "protestatarii" sa vina sa plecam spre Bucuresti si ne-am strans fix 3 insi. Romanul e las, asta e prima premiza de la care trebuie sa plece organizatorii unui asemenea protest. Plus ca forumurile sunt monitorizate (banuiesc ca nu trebuia sa va mai spun asta, o stiati deja) si exista destule mijloace de intimidare. Nu ca mi-ar fi frica pentru ca nu fac nimic ilegal, dar sunt oameni carora daca le suna telefonul la 3 noaptea si cineva le spune sa nu se bage in organizarea/participarea la un orice fel de protest, se baga imediat cu capul in nisip. Culmea e ca, uneori, in loc de nisip e beton. Haideti sa o gandim bine, ne orientam si la ceva promovare pe tv (va pot ajuta aici) si sa facem o treaba serioasa...ca de chix-uri e lumea plina.
midnightk is offline  
Old 26-12-10, 20:20   #20
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Boicot Benzinărie

Eu ma refeream sa o comitem maine la 18:30. M-am exprimat gresit cu 6:30.

Ar fi foarte bine sa o facem maine, si eu zic ca daca ne strangem ~10 masini (cat sa umplem o benzinarie) o sa fie suficient si o sa se inteleaga ideea!
eMH is offline  
Old 26-12-10, 20:24   #21
midnightk

Stage 4
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 181
Default Re: Boicot Benzinărie

EMH, crede-ma ca iti inteleg entuziasmul. Dar de ce sa nu fim mai multi? Hai sa dam sfoara in tara in oras/judet...e prea in scurt si nici 10 masini nu cred ca o sa se stranga...eu oricum vin, ca nu mi-e frica de nimic, am deja dosar la oki albastrii....dar o sa fim de toata jena...nu o sa fim atatea masini cate pompe...plus ca mai trebuie si 10-20 de masini in spate sa formeze coada...
midnightk is offline  
Old 26-12-10, 20:26   #22
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Boicot Benzinărie

Da, stiu, dar deocamdata nu a auzit suficient de multa lume de chestia asta. Probabil ne mai ajuta si din baietii de la Street Legal sau de la Red Zone, sau Inferno, sau mai stiu eu care.
TREBUIE sa o comitem!
eMH is offline  
Old 26-12-10, 20:27   #23
roby wws

Stage 5
 
roby wws's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,170
Member of:
[Opel]
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by eMH View Post
Eu ma refeream sa o comitem maine la 18:30. M-am exprimat gresit cu 6:30.

Ar fi foarte bine sa o facem maine, si eu zic ca daca ne strangem ~10 masini (cat sa umplem o benzinarie) o sa fie suficient si o sa se inteleaga ideea!
poi atunci e mult mai bine,sa vedem cum fac sa imi 2-3 tovarasi sa venim,ca momentatn nu am masina in regula,dar vad eu cum ajung numai de sustinere
roby wws is offline  
Old 26-12-10, 22:31   #24
dragos2900
VW Driver

Stage 5
 
dragos2900's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,818
Member of:
[VW]
Default Re: Boicot Benzinărie

vin si eu
dragos2900 is offline  
Old 26-12-10, 22:32   #25
ALEX_BZN

Stage 5
 
ALEX_BZN's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,456
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
Default Re: Boicot Benzinărie

Eu zic sa mai asteptam vreo 2 zile sa se duca vestea...tare ar fi sa boicotam 2-3 benzinarii...nu doar una sa se simta calumea la bugetul firmei, benzinariile sa faca parte din aceeasi companie..deci 2-3 petrom, 2-3 OMV sau 2-3 Rompetrol...astea mai importante de ex OMV vest si OMV Km, petrom bucov, petrom hipodrom si petrom metro unde e traficul interns si sunt multi clineti..etc etc.
Mai lasam sa treaca umpic..sa isi faca lumea calcul cu timpu....ca pot aprea probleme..cum s-a zis si mai sus..la 10-20% din noi pot sa apara ceva neprevazut si sa nu vina...asa daca din 60 masini nu vin 10-15 e mai usor...dar daca vorbim 15 si nu vin 5 se simte.
ALEX_BZN is offline  
Old 26-12-10, 23:44   #26
ROAD EMPIRE
Dacia Driver

Stage 5
 
ROAD EMPIRE's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,563
Member of:
[DACIA]
Default Re: Boicot Benzinărie

Felicitari pentru mobilizare !
ROAD EMPIRE is offline  
Old 27-12-10, 03:01   #27
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Boicot Benzinărie

Protest impotriva taxei auto&Scumpirea combustibilului va avea loc pe data de 28 decembrie 2010 la ora 15:00
criminales is offline  
Old 27-12-10, 07:21   #28
dany12epz

Stage 5
 
dany12epz's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 452
Default Re: Boicot Benzinărie

Incercati si voi sa iesiti marti 28 la ora 15.00 dati de veste la ceva taximetristi care sa dea prin statie,poate faceti cveva flyere
Brasovul este pregatit 100%,la iasi mai e putin si anunta si ei,la fel Craiova
Bucurestiul va fi la al 3-lea protest daca toti vom face acest lucru in acelasi timp in orase diferite vom putea fi luati in considerare
Daca nu noi tinerii luam pozitie cine vreti sa o faca???
dany12epz is offline  
Old 27-12-10, 09:00   #29
Skma

Stage 5
 
Skma's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,212
Member of:
[Opel]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Boicot Benzinărie

cel mai indicat loc probabil ca ar fi Petrom kilometru 6.
Skma is offline  
Old 27-12-10, 09:39   #30
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Boicot Benzinărie

Da, asa e, sau una din benzinariile din Bariera Bucuresti, ca si acolo se strang destul de multe persoane.

Oricum, km 6 e mai mare si acolo opresc multi oameni nu numai ca sa alimenteze.
eMH is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -