Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ploiesti

Reply
 
Thread Tools
Old 04-05-10, 20:09   #76
sittheo

Stage 4
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 293
Default Re: Drag Race - Tulcea - 9 Mai

Quote:
Originally Posted by ady_viteza View Post
M-am intors si eu azi noapte de la ultima cursa de moto si abia astept sa trec la 4 roti acum
Sa-mi spune-ti si mie exact de unde si la ce ora e plecarea duminica dimineata sa pot veni si eu cu voi
PS Donu-le poate mai raspunzi si tu la telefon.....
undeva la 5:30 la petromul de la iesire din oras spre bucov e plecarea
sittheo is offline   Reply With Quote
Old 04-05-10, 21:28   #77
mihaistan

Stage 5
 
mihaistan's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 1,104
Member of:
[CITROEN]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Drag Race - Tulcea - 9 Mai

numa cifre d`astea 240 de cai si 700 de kg ... eu zic ca nu va avea 700 kg ... dar 240 de cai posibil
Da sunt foarte multe masini tari... vom vedea cine ce si cum !

Din pacate cineva imi face blesteme... ambreiaju care trebuia sa ajunga luni/marti la mine ... cica joi minim ajunge in tara, vineri la mine daca cumva ajunga macar vineri... voi umbla ca un zombii prin oras 24 de ore sa`l rodez daca nu... inseamna ca ratez tulcea
__________________
Citroen BX T D12
mihaistan is offline   Reply With Quote
Old 04-05-10, 21:30   #78
pasionat..

Stage 5
 
pasionat..'s Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 351
Default Re: Drag Race - Tulcea - 9 Mai

Quote:
Originally Posted by mihaistan View Post
numa cifre astronomice 240 de cai si 700 de kg ... sa revenim pe pamant ... avea undeva la 170 de cai
Da sunt foarte multe masini tari... vom vedea cine ce si cum !

Din pacate cineva imi face blesteme... ambreiaju care trebuia sa ajunga luni/marti la mine ... cica joi minim ajunge in tara, vineri la mine daca cumva ajunga macar vineri... voi umbla ca un zombii prin oras 24 de ore sa`l rodez daca nu... inseamna ca ratez tulcea
e ratezi tulce...daca il pui vineri pe masina sambata il freci prin oras + drumu pana la tulcea e deajuns chiar sunt curios de tine cu un ambreiaj bun ce faci...nu te da inapoi acum
a si cifrele le-am auzit azi de la un pr din buc...cica sia pus alt motor fata de cel de anu trecut si ca ar fi scos 240 de cai....
__________________
PROUD OF ME...U'D BETTER BE 2...CUZ I'LL KICK YOUR ASS EVERYTIME...:d..I REPRESENT ONLY MYSELF
pasionat.. is offline   Reply With Quote
Old 04-05-10, 21:32   #79
mihaistan

Stage 5
 
mihaistan's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 1,104
Member of:
[CITROEN]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Drag Race - Tulcea - 9 Mai

nu ma dau inapoi ... chiar m`am zbatut foarte mult.. sa pot ajunge... deja nu depinde de mine !
Acum voi forta la maxim turbina ... nu mai conteaza daca crapa... big brother e rezervat la donu
si oricum nu ma astept la nici un rezultat fenomenal .. sunt cu turbina stock
In principiu asta e benchmarku ... in vara la koe la buc ... va fi miezu
mihaistan is offline   Reply With Quote
Old 04-05-10, 21:34   #80
pasionat..

Stage 5
 
pasionat..'s Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 351
Default Re: Drag Race - Tulcea - 9 Mai

Quote:
Originally Posted by mihaistan View Post
nu ma dau inapoi ... chiar m`am zbatut foarte mult.. sa pot ajunge... deja nu depinde de mine !
Acum voi forta la maxim turbina ... nu mai conteaza daca crapa... big brother e rezervat la donu
si oricum nu ma astept la nici un rezultat fenomenal .. sunt cu turbina stock
In principiu asta e benchmarku ... in vara la koe la buc ... va fi miezu
hai spera la mai bine si punete pe treaba ca vreau sa faci senzatie cu babeta
pasionat.. is offline   Reply With Quote
Old 04-05-10, 21:35   #81
mihaistan

Stage 5
 
mihaistan's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 1,104
Member of:
[CITROEN]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Drag Race - Tulcea - 9 Mai

pai daca las si casetofonu acasa iti dai seama azi m`am si tuns scurt sa fiu mai aerodinamic
mihaistan is offline   Reply With Quote
Old 05-05-10, 00:33   #82
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Drag Race - Tulcea - 9 Mai

Quote:
Originally Posted by pasionat.. View Post
e ratezi tulce...daca il pui vineri pe masina sambata il freci prin oras + drumu pana la tulcea e deajuns
Aloo! Pustiu!
Ambreiajul nu se rodeaza in cateva semafoare si in niciun caz la drum intins. La ambreiaj sport nu se face rodaj. Doar sa nu-l patinezi ca-l distrugi mai repede.
__________________

If I win, I take the cash and I take the respect!™
2006 - VAUXHALL CORSA B - 1.2 45CP - Prima masina de DRIFT din Romania cu tractiune fata!
2006 - OPEL VECTRA - C20NE
2007 - 2009 - VW VENTO VR6
2009 - BMW E30 TURBO
2012 - VW GOLF MK5 GTI
PIESE TUNING PE COMANDA:
TURBINE, INJECTOARE, POMPE BENZINA, WASTEGATE, BLOW-OFF, INTERCOOLERE, DISCURI FRANA PERFORATE/STRIATE, KIT-URI AMBREIAJ SPORT SAU ORIGINALE, SUSPENSII, ETC.
CONTACT: donu_vr6@yahoo.com
DONU' is offline   Reply With Quote
Old 05-05-10, 00:36   #83
sittheo

Stage 4
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 293
Default Re: Drag Race - Tulcea - 9 Mai

Quote:
Originally Posted by DONU' View Post
Aloo! Pustiu!
Ambreiajul nu se rodeaza in cateva semafoare si in niciun caz la drum intins. La ambreiaj sport nu se face rodaj. Doar sa nu-l patinezi ca-l distrugi mai repede.
aloooo domnu,tu sa vorbesti atunci cand ai masina gata si sa mai si participi...........
sittheo is offline   Reply With Quote
Old 05-05-10, 06:19   #84
pasionat..

Stage 5
 
pasionat..'s Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 351
Default Re: Drag Race - Tulcea - 9 Mai

Quote:
Originally Posted by DONU' View Post
Aloo! Pustiu!
Ambreiajul nu se rodeaza in cateva semafoare si in niciun caz la drum intins. La ambreiaj sport nu se face rodaj. Doar sa nu-l patinezi ca-l distrugi mai repede.
nu ma pricep la ambreiaje dastea sporting... eu incercam sal incurajez sa participe la tulcea
pasionat.. is offline   Reply With Quote
Old 05-05-10, 19:58   #85
ascona78

Stage 5
 
ascona78's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 332
Default Re: Drag Race - Tulcea - 9 Mai

Quote:
Originally Posted by DONU' View Post
Aloo! Pustiu!
Ambreiajul nu se rodeaza in cateva semafoare si in niciun caz la drum intins. La ambreiaj sport nu se face rodaj. Doar sa nu-l patinezi ca-l distrugi mai repede.
lasa-i ma!!!mai au de invatat....sa invete din propriile prostii
ascona78 is offline   Reply With Quote
Old 05-05-10, 20:45   #86
mihaistan

Stage 5
 
mihaistan's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 1,104
Member of:
[CITROEN]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Drag Race - Tulcea - 9 Mai

cu parere de rau... nu ajung ... nici o veste de ambreiaj ... probabil o sa vina luni ca nemernicu sa`mi faca in ciuda .... dar macar vin ca spectator ... cu ocazia asta aduc si melcu acasa
mihaistan is offline   Reply With Quote
Old 05-05-10, 22:30   #87
barladi

Stage 5
 
barladi's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 510
Member of:
[AUDI]
Default Re: Drag Race - Tulcea - 9 Mai

N-am nimic cu nimeni, si nu o spun cu rautate, dar de ce mereu se comanda piesele pe ultima suta de metrii? Cursa de la Tulcea este anuntata de 2-3 luni, deci cine vroia sa participe, eu zic ca se putea pregati din timp. Cand eram la expozitia 4tuning, se anuntau peste 7-8 masini numai din Ploiesti. Acum cand mai sunt cateva zile, multi nu au reusit sa termine masina sau nu au sosit piesele de care au nevoie. Inteleg ca neprevazutul poate aparea si iti pica ceva exact cand nu te astepti, dar totusi e regula generala sa se comande piesele in ultimele zile, si sa fie montate in ultimele ore inaintea plecarii Si asta se intampla peste tot, nu numai la noi in Ploiesti

Sa nu credeti ca am spus-o cu rautate, vorba ai, imi doresc sa ajungeti cat mai multi sa participati si sa aveti rezultate bune sau foarte bune, insa nici nu pot sa nu observ, pentru ca se intampla an de an, cum majoritatea masinilor depind de un transport care trebuie sa ajunga cu 1-2 zile inainte de cursa
barladi is offline   Reply With Quote
Old 05-05-10, 22:51   #88
mihaistan

Stage 5
 
mihaistan's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 1,104
Member of:
[CITROEN]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Drag Race - Tulcea - 9 Mai

am dat comanda de aproape 3 sapt... la inceput mi`au spus ca ajunge in 6-7 zile acum... ce sa fac ... de 1 an si jumatate caut o solutie pentru ambreiaj... cum am gasit am si comandat
Si mai este si un factor ! bugetul ... care uneori nu ne permite sa facem cum vrem noi
Ah si da... am facut masina acum o luna si ceva ... piesele le`am strans toata iarna... dar nu au fost destul; de rezistente
Oricum , ne vedem la koe

p.s.
Barladi , saptamana viitoare spre sfarsit trebuie sa mai facem unele probe,daca reusesc sa o fac ... asta daca iti face placere ... desigur
mihaistan is offline   Reply With Quote
Old 05-05-10, 22:56   #89
barladi

Stage 5
 
barladi's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 510
Member of:
[AUDI]
Default Re: Drag Race - Tulcea - 9 Mai

Mai facem. Nu garantez ca saptamana viitoare, dar ne gasim noi o data Chiar sunt curios
barladi is offline   Reply With Quote
Old 05-05-10, 22:57   #90
mihaistan

Stage 5
 
mihaistan's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 1,104
Member of:
[CITROEN]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Drag Race - Tulcea - 9 Mai

pai vreau sa am benchmark ... ca pregatesc alta turbina
mihaistan is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -