Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ploiesti

Reply
 
Thread Tools
Old 26-07-09, 19:07   #1
Bimm3r

Stage 2
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 49
Member of:
[ALFA ROMEO]
Cool Placuta de inmatriculare tip C ( mica ) pe masina

Salut. Am o masina la care spatiul din fata e prevazut pt. placute de inmatriculare mici si as vrea sa imi comand una de la politie. Se poate sa ma prezint la politie cu o declaratie de pierdere placuta de inmatriculare si sa solicit una tip C contracost? Sau exista problema ca nu imi da placuta de motocicleta pt. masina mea si in felul asta ma trezesc ca sunt obligat sa cumpar una normala desi eu de fapt nu am pierdut-o ? A mai facut cineva asta? Eu am mai vazut prin oras masini cu placute mici (chiar si Tico) si banuiesc ca sunt luate de la politie, nu facute pe comanda. Astept raspuns. Mersi.
Bimm3r is offline   Reply With Quote
Old 27-07-09, 00:27   #2
dragusu

Stage 5
 
dragusu's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 467
Default Re: Placuta de inmatriculare tip C ( mica ) pe masina

la ghiseu daca te duci iti da tip A
singura varianta este sa te duci la cel care o face si sa i dai o spaga...cred ca in ploiesti poti sa rezolvi eu acolo am reusit...sper sa nu fie probleme(daca reusesti cumva sa ma anunti si pe mine ca si eu mai vreau una si nu stiu cum sa mai fac ca acum se fac numere si in oras la mine si nu mai merge)din ce oras esti?
dragusu is offline   Reply With Quote
Old 17-01-10, 21:19   #3
TIBI 84

Stage 3
 
TIBI 84's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 135
Member of:
[SEAT]
Default Re: Placuta de inmatriculare tip C ( mica ) pe masina

eu va sfatuiesc sa nu montati placuta tip c. le dati ''capetelor de creta'' motiv pt a va trage pe dreapta,mai ales in daca mergeti in alte judete. am fost in masina unui amic care avea nr mic,cand am fost opriti. ni s-a bagat tipica placa '' voi din PH sunteti mai smecheri?'' ce poti sa-i mai spui..sa le dai spagi? pt ce? mai bine tine-ti banii si fa altceva cu ei,in felul asta vei fi cel mai castigat...parerea mea
TIBI 84 is offline   Reply With Quote
Old 08-04-10, 12:41   #4
Bimm3r

Stage 2
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 49
Member of:
[ALFA ROMEO]
Default Re: Placuta de inmatriculare tip C ( mica ) pe masina

Mda, am fost la ghiseu la politie si mi=-au zis sa vin cu poza cu masina sa vada ei ca masina e prevazuta cu spatiu pt. TIP C. Nu ma complic, pt. ca or sa ma refuze. La cine ma duc sa comand placuta mica, inafara de politie?
Bimm3r is offline   Reply With Quote
Old 08-04-10, 19:48   #5
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: Placuta de inmatriculare tip C ( mica ) pe masina

poate sa iei cumva legatura cu cei care le fac pentru politie...cum sa faci asta nu mai stiu,vreo pila ceva pe vasile lupu...

tare asta,deci daca imi fac suport de numar mic,si le duc poza ar trebui sa-mi dea placute mici interesant
__________________
Julaikos customs

Turbos make torque and torque makes fun!
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 09-04-10, 10:24   #6
DRooPY

Stage 5
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,292
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: Placuta de inmatriculare tip C ( mica ) pe masina

numerepersonalizate.ro te costa 53 ron
DRooPY is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -