Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Alte evenimente > ITS - 2005 - Constanta

ITS - 2005 - Constanta International Tuning & Sound - Constanta - 14 August 2005

Reply
 
Thread Tools
Old 25-08-05, 03:10   #1
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Cum NU se organizeaza un eveniment auto

LA POMUL LAUDAT SA NU TE DUCI CU SACUL

A trecut ceva timp, si mi-a mai trecut dezamagirea, suficient sa am rabdarea sa comentez un eveniment minunat prin faptul ca ilustreaza perfect cum NU se organizeaza un show de tuning.

Reteta e simpla:
Se vine in Romania si se negociaza o locatie.
Se promit: spectacol si prezenta multor atractii.
Se ia legatura cu cativa din polii miscarii auto din Romania si li se mai promit si lor mai multe, ca nu costa promisiunile.

Asa ca avem:
Promovare gratuita oferita de 4tuning.
Cursa demonstrativa de viteza Organizata de NSL-ro, si MR
Show de cerculete, burn, drift, oferit de oamenii din cluburi
Masini Frumoase din Insomnia si celelalte cluburi

Avem reteta completa...
condimentam cu 2 cascadori platiti ca sa existe si \"aportul organizatoric\", aduceti o replica ieftina a eleanorului care scartie grav... si stropim din belsug cu multe alte promisiuni sforaitoare.


Uitati ce aveti de facut in continuare:
Nu platiti oameni degeaba... aveti nevoie numai la casele de bilete, sa va incaseze banii.
Restul il fac oamenii care au venit din pasiune si vor de drag sa iasa ceva frumos...

Si SUB NICI O FORMA SA NU MAI CHELTUITI NICI UN BAN.
NU ADUCETI MASINI STRAINE CUM ATI PROMIS,
NICI DE PIROMANIAC SA NU VA BAGATI LA CHELTUIALA
SUNETUL SA NU IL FACETI PENTRU CA LUMEA E PERFECT OBISNUITA
de concursul de tuning sa nu va ocupati, ca cei cativa care vor si au muncit pt asta si au bagat bani, o sa alerge ei dupa voi dupa formulare, nu va chinuiti.
Fete, doamne fereste, ca le aduce cox, sau MNC care se considera unul din marii pacaliti ai evenimentului...

DECI NU MAI TRE SA FACETI NIMIC, DECAT SA INCASATI BANI SI SA REZISTATI LA SFARSITUL ZILEI O ORA INTREBARILOR OAMENILOR SUPARATI CA NU V-ATI TINUT DE NICI O PROMISIUNE.

CAM ASTA E - ITS 2 NU A EXISTAT !
Au fost tot baietii nostrii, din cluburi, care au facut show, pentru placerea lor si a noastra... si nu confundati acest show cu its, deoarece cursa si demonstratia auto nici nu au facut parte din its, a fost doar ceva organizat la un moment dat ca completare a showlui promis !!!
Au fost cateva masini frumoase de la Insomnia, care au si luat premii. Din pacate, au alergat singuri dupa formulare... multi altii nici nu au stiut de existenta acestui concurs.
Au fost participanti, din comunitate, si spectatori, ca de obicei, in evenimentele promovate de 4tuning... asa au venit si baietii din republica Moldova, pe care i-am cunoscut la iasi.
Tot ce a fost frumos, ma mandresc sa spun ca a fost facut de comunitatea nostra, de pasionati: participantii, spectacol, public...
Multumim organizatorilor ca ne-a pus la dispozitie o locatie in care sa facem ce stim si sa ne simtim bine.
Din pacate ne-a costat prea scump aceasta distractie. Pentru simplul fapt de a ne pune la dispozitie aceasta locatie, si fara nici o alta cheltuiala din partea lor, sau aport organizatoric, preturile platite au fost lipsite de bun simt. Macar daca plateau si ei biletul, caci au fost si ei, simpli spectatori.
Repet: Tot ce vedeti in poze, in afara de cascadori, a fost posibil datorita efortului organizatoric al cluburilor si 4tuning. Singurii platiti ar fi trebuit sa fie cascadorii, care nici acum nu stiu daca si-au primit banii.

DA, A FOST FRUMOS LA CONSTANTA, dar tot ce a fost frumos, a fost facut de comunitate, nu de organizatori.
Organizatorii nu au organizat decat promisiuni fara acoperire, minciuni, dezamagiri, neplaceri.
Gratzian is offline   Reply With Quote
Old 25-08-05, 03:23   #2
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Mi se pare mie , sau organizatorii au venit aici pe .. regim economic sa zic .. si au plecat cu cat au avut loc in buzunare si etc. ?
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 25-08-05, 03:46   #3
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

e putin spus
daca urmaresti topicurile, vezi ca toti care au o parere buna sunt cei care admira ce au facut cluburile...
comunitatea
organizatorii nu au organizat nimic...
ba mint... au adus cascadorii... atat...
pe orice suprafata disponibila, iesea ceva cel putin la fel de frumos
le multumim organizatorilor pentru suprafata pusa la dispozitie
si felicitari baietilor din cluburi, care au venit cu masini frumoase, au organizat cursa, au facut show...
scuze... au adus si aia eleanorul... sa il intrebi pe vali cum merge copia aia de masina... ne-am lamurit...
altceva stii tu?
Gratzian is offline   Reply With Quote
Old 25-08-05, 04:29   #4
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

NU , nu stiu , stai linistit, sunt DE ACORD , absolut de acord cu tot ce ai spus ! si eu TOT asta am admirat ! ce au facut CLUBURILE , ce ai facut tu / Zoliat , ati pus la dispozitie filme poze etc ca de obicei ! asta am admirat ! asta a fost de admirat ! ATAT
plateam aia 350 de mii ca sa vad cercurile , etc , nu ca sa vad eleoanorul .. sincer !
btw : Zoliat , din ce in ce mai periculoasa meseria de cameraman :P era sa te atinga asa putin putin hai`u la sfarshit :P
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 25-08-05, 04:40   #5
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

si p langa aceste lucruri, pot sa mai adaug nesimtirea unele dintre masinile care au venit pt curse, pt burnouturi, pt drifturi, pt concursuri au trebuit sa plateasca pentru a baga bani in buzunarele \"organizatorilor\"...
dar nu ar trebui sa ne uimeasca.... ce naiba?! e cva obisnuit k cei ce se pleaca la 7 dimineata, probabil dupa o seara mai lunga, spre locul unui event, ca sa isi rupa cauciucurile, ambreiajele, motoarele sa mai fie enervati un pic dimineata...

sa mai vb despre lungimea pe care sau dat masinile? sau despre spatiul de franare? despre jandarmii inexistenti la start ,ac lucru facand k toti care vroiau sa se mai plimbe o faceau pe akolo?

neah... marea parte a fost spusa de Gratzian

vreau doar sa mai zic doar k a fost prea multa reclama 'buna' pt acest event,si kum la pomul laudat sa nu te duci cu sacul , nici la unii care se dau belgieni si kare pana la urma se dovedesc a fi 101% romani

doar Respect cluburilor si membrilor acestora prezenti, 4tuning, celor care au venit din pasiune u all keep it rollin'
__________________
Mk5 GTI
Speed is nothing without style

SpeedeR is offline   Reply With Quote
Old 25-08-05, 10:01   #6
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default

Daca vi in Romania cu un scop, adica de a face catzi mai multzi bani ASA SE ORGANIZEAZA UN EVENIMENT AUTO! Gratian eu zic sa se ia legatura cu Irina si sa i se dea 24 de ore sa lamureasca problema aici, daca nu ban sa nu-si mai faca reclama aici!
__________________
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 25-08-05, 12:37   #7
ct77pia

Stage 5
 
ct77pia's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,881
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default

organizarea cum am mai spus a fost de *********
ct77pia is offline   Reply With Quote
Old 25-08-05, 12:50   #8
CZR

Stage 5
 
CZR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 915
Default its2

eu unul am aflat despre eveniment d p 4tuning,pt k in momentul in kre l-am intrebat p sebastian,el mi-a zis k nu stie nimic.
deci dak strainii si-au batut joc p spinarea noastra,makr noi am ridikt nivelul si am facut totul sa para mai placut,
parerea mea
__________________
www.czr.ro
CZR is offline   Reply With Quote
Old 25-08-05, 14:34   #9
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default

unde-i irina sa ne spuna acum cum sta treaba?
ca inainte daca spuneam ceva imediat ne sarea in cap...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 25-08-05, 14:53   #10
sil4tuning

Purtator cuvant SUN RACERS

Stage 5
 
sil4tuning's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,847
Member of:
[Sun Racers]
[Opel]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"aleks\"
unde-i irina sa ne spuna acum cum sta treaba?
ca inainte daca spuneam ceva imediat ne sarea in cap...
plecata sa cheltuie banii facuti si se gandeste la alta locatie pt alti fraieri pe care sa ii tepuiasca probabil ...stiu ca am fost dur !!! :P
sil4tuning is offline   Reply With Quote
Old 25-08-05, 15:16   #11
Skma

Stage 5
 
Skma's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,212
Member of:
[Opel]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

AM si eu o intrebare Irina era fata aia grasuta care alerga dupa masini prin parcare sa le dea afara din aeroport ??
Skma is offline   Reply With Quote
Old 25-08-05, 16:24   #12
GolfuletzS
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
GolfuletzS's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 5,385
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Design Team]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Skmadtm\"
AM si eu o intrebare Irina era fata aia grasuta care alerga dupa masini prin parcare sa le dea afara din aeroport ??
mdea... avea un tricou gri
GolfuletzS is offline   Reply With Quote
Old 25-08-05, 16:33   #13
Skma

Stage 5
 
Skma's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,212
Member of:
[Opel]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Pai ea era din partea organizatorilor ?? cred ca a slabit ceva la cat a alergat am vazut niste faze de nu mai puteam de ras se lua de cineva in alta parte se intampla altceva si parca vroia sa-i prinda pe toti
__________________
::ex: Opel Vectra A 2.0 8v TURBO - Meqasquirt 2 Stand Alone Management:: Proiect AS Tuning ::
Opel Astra G 1.6 16V in progress
Skma is offline   Reply With Quote
Old 25-08-05, 17:53   #14
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Skmadtm\"
Pai ea era din partea organizatorilor ?? cred ca a slabit ceva la cat a alergat am vazut niste faze de nu mai puteam de ras se lua de cineva in alta parte se intampla altceva si parca vroia sa-i prinda pe toti
ii alerga..... poate poate se uita unu la ea
SpeedeR is offline   Reply With Quote
Old 25-08-05, 18:57   #15
CZR

Stage 5
 
CZR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 915
Default

cine stie,intrebati-o p ea...
CZR is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -