Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > CAR STYLING

CAR STYLING Cele mai reusite proiecte de styling prezentate in amanunt si supuse votului tau

View Poll Results: Cum vi se pare ?
extraordinara 3 1.38%
frumoasa 5 2.29%
reusita 10 4.59%
merge 32 14.68%
kitch 168 77.06%
Voters: 218. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 24-12-08, 18:19   #76
Angel 5

Stage 5
 
Angel 5's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 878
Member of:
[Old School Cars]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Dacia ... singura prezenta la Power Tuning Show Arad

Nu am citit tot ce s-a scris pe 5 pagini, dar... de ce ti-ai face BMW E30 din Dacie? Ai Dacia, ok, incearca sa o faci frumoasa, nu kitsch.
__________________

Driving the Trabant like it's supposed to be driven!
Angel 5 is offline   Reply With Quote
Old 24-12-08, 23:02   #77
Kent8

Stage 5
 
Kent8's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,298
Default Re: Dacia ... singura prezenta la Power Tuning Show Arad

ultima discutie a fost in ianuarie 2007
apoi in decembrie 2008
s`a precizat ca era a unui tigan din arad.
mai trebuie comentarii?
mai este aia cu faruri ce se ridica...aia alba, beton si aia
Kent8 is offline   Reply With Quote
Old 24-12-08, 23:14   #78
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Dacia ... singura prezenta la Power Tuning Show Arad

@ Kent8

Te referi la aia cu escamotabile de Mazda?

E clara treaba
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 25-12-08, 09:23   #79
Kent8

Stage 5
 
Kent8's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,298
Default Re: Dacia ... singura prezenta la Power Tuning Show Arad

cred ca aia ii.
oricum sunt dacii frumoase in romania, au existat si vor exista, dar sunt si multe batai de joc, bani aruncati fara cap pe geam....
Kent8 is offline   Reply With Quote
Old 25-12-08, 09:57   #80
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Dacia ... singura prezenta la Power Tuning Show Arad

Nu contest. Sīnt constient ca sīnt si o serie de masini deosebit de pastrate si īngrijite, īntr-o stare originala exceptionala.
Din pacate acusi le poti numara pe degete. M-am uitat īn multe galerii de poze, video-uri pe YT si pur si simplu mi-a venit sa ma iau cu mīinile de cap la ce gioase distruse sub pseudonimul TUNING am putut sa vad.
Bataie de joc īn modul cel mai ordinar posibil.

Se pare ca unii nu sīnt constienti ca masinile astea, mai ales cele din primele tipuri de prin 70 - 80 nu mai au mult si pot fi īncadrate īn categoria OLDTIMER.

Nu stiu cum este īn Romānia legislatia la oldtimere si cursul valoric, dar aici cel putin, la 20 de ani intra īn categoria OLDTIMER fiece masina, daca este īn stare originala īi poti pune numere de oldimer cu "H", platesti numai jumate din impozit iar daca e s-o vinzi dupa un timp scoti o groaza de bani deoarece odata cu anii batrīnetii urca si valoarea.

Am avut parte sa asist la o licitatie de masini īn loc. Dortmund asta vara unde un Renault 12 Gordini īn stare originala, restaurat s-a vīndut cu 34.000 EURO (TREI ZECI SI PATRU DE MII). O suma de bani cu care īti iei o masina noua de sta mītzu-n coada.

Pe pariu pe ce vrei tu ca īn cel mult 20 de ani, cei ce-si bat joc azi de dacii, atunci vor plīnge dupa ele, cīnd le vor numara pe degete, le vor mai vedea numai la īntīlniri de oldtimere si cīnd le va creste valoarea de vor da o mica avere pe una si se vor bucura ca un copil mic cīnd primeste o jucarie noua cīnd vor poseda una de prin 70.

Si eu de exemplu, caut cu disperare o Dacia 1410 Sport (mai mult pt. fiu-meu) de mai bine de 3 luni, īn stare originala si nu gasesc decīt gioase ciobanite de mi-e scīrba numai cīnd le vad pozele.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -