Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Pitesti

Reply
 
Thread Tools
Old 23-03-09, 12:27   #76
cosmin2012

Stage 1
 
cosmin2012's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 16
Default Re: Intalnire in Pitesti ?

Quote:
Originally Posted by BigBoss View Post
Mda e cam nasol ca stam sa descifram ce scrii..
Da tata facem una scurta cu toate ca stiu rezultatul la 1,4 cu tot cu maparea ta ))).Deaia si vreau langa 1,6 ca are caluti si cuplu mai apropiat de mine.

Vezi tu la motoarele aspirate castigul rezultat din remapare e destul de mic maxim 10 CP (+ 2,3 Filtru in cazul tau) , daca aveai turbina era alceva luai la bord inca 30-45 Caluti,

Apropo vezi ca daca loganu e 2006 te va chema uzina iara inapoi au descoperit iara astia niste defecte le ele.
a mea e 2005)
cosmin2012 is offline   Reply With Quote
Old 23-03-09, 12:37   #77
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Intalnire in Pitesti ?

Cosmin....nu vreau sa te supar cu ceva....dar si tu ai impresia ca un logan resoftat e bolid?
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 23-03-09, 12:38   #78
cosmin2012

Stage 1
 
cosmin2012's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 16
Default Re: Intalnire in Pitesti ?

Quote:
Originally Posted by bobby_gsi2 View Post
Cosmin....nu vreau sa te supar cu ceva....dar si tu ai impresia ca un logan resoftat e bolid?
nu doamne fereste dar pana akm q kti m`am dat de 1.4 si 1.6 nu ma facut niciunul,q sa nu mai zic de BIK kre are vreo 2-3 hergheli de cai ,,asa zice el'' si l`am facut de ras la liniutza)
app u ce masina ai?
cosmin2012 is offline   Reply With Quote
Old 23-03-09, 12:47   #79
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Intalnire in Pitesti ?

Eu ti-am pus o intrebare si eram curios de raspuns. Cat despre bik......sunt curios cum stau lucrurile pe 400m cu start e pe loc. Eu sunt ferm convins ca iti amesteca visele. Cat despre masina mea....se vede la semnatura.
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 23-03-09, 13:15   #80
KillerINC

Stage 5
 
KillerINC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 3,212
Member of:
[Street 4 Cars]
[ALFA ROMEO]
[RENAULT]
Default Re: Intalnire in Pitesti ?

Quote:
Originally Posted by cosmin2012 View Post
nu doamne fereste dar pana akm q kti m`am dat de 1.4 si 1.6 nu ma facut niciunul,q sa nu mai zic de BIK kre are vreo 2-3 hergheli de cai ,,asa zice el'' si l`am facut de ras la liniutza)
app u ce masina ai?

scrie ma omule corect , fara prescurtari , ca daca vede vre-un moderator iei un BAN de toata frumusetea , mai ales ca ai fost deja avertizat ...e chiar asa greu ?
KillerINC is offline   Reply With Quote
Old 23-03-09, 13:40   #81
ag80bik

Stage 3
 
ag80bik's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 155
Default Re: Intalnire in Pitesti ?

ma cosmin ,corect m-ai facut intre 2 damburi la stadion.dar cum?eu rotzi pe 17 si sterse tu 15.corect?daca te uiti pe filmuletz eu 3 secunde am batut pasu pe loc si tui ai plecat.am zis :m-ai facut intre 2 damburi.care e distanta?max150m.nu zic ca am ozn sau sute de cai dar pe 400 m ne dam cand vrei.sa stii ca liniutza nu inseamna treapta 1si 2.iar daca nu stii masina lu boby..rusine.e masina care a adus pitestiu pe podium pe la liniutze si care detine ceva cupe.nu vreau sa te superi pe mine dar fii mai realist.
ag80bik is offline   Reply With Quote
Old 23-03-09, 13:59   #82
al3xmsh

Stage 4
 
al3xmsh's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 198
Member of:
[DACIA]
Default Re: Intalnire in Pitesti ?

cosmine..ar trebui sa te mai gandesti cand faci niste afirmatii sau niste comparatii...eu stiu masina lu bitza aproape pe dinafara si stiu ce poate...nu fa comparatie 150m cu 400 m si roti pe 15 cu 17...mai ales ca ale lu bitza sunt si destul de grele....as vrea sa te vad pe 400 m da a lui incaltata cu 15...iti garantez eu ca o sa te lase in urma...si atata timp cat si bobi stie ce poate masina lu bita...ar trebui sa te mai linistesti si tu in a te da mare ca ai facut pe una si altu
ps:si incearca sa scrii si tu ca noi restu fara prescurtari alde mess..mirc sau mai stiu....s
al3xmsh is offline   Reply With Quote
Old 23-03-09, 16:07   #83
cosmin2012

Stage 1
 
cosmin2012's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 16
Default Re: Intalnire in Pitesti ?

Quote:
Originally Posted by al3xmsh View Post
cosmine..ar trebui sa te mai gandesti cand faci niste afirmatii sau niste comparatii...eu stiu masina lu bitza aproape pe dinafara si stiu ce poate...nu fa comparatie 150m cu 400 m si roti pe 15 cu 17...mai ales ca ale lu bitza sunt si destul de grele....as vrea sa te vad pe 400 m da a lui incaltata cu 15...iti garantez eu ca o sa te lase in urma...si atata timp cat si bobi stie ce poate masina lu bita...ar trebui sa te mai linistesti si tu in a te da mare ca ai facut pe una si altu
ps:si incearca sa scrii si tu ca noi restu fara prescurtari alde mess..mirc sau mai stiu....s
Pai prietene vezi q am facut de 402m de la cap la cap stadionu si am avut si vreo 2 masini in fatza nu`mi spune u q de la rotzi pe 17 lasi 2 masini in fatza? sa fim seriosi akm,si dak mai zici ca si sti ce poate bitza q a lui si mai are si o gramada de kai? pei la 120 de kai sau cati are el ia imagineaza`ti u km trebuia sa fie distanta lui fatza de mine? putea sa aibe rotzi si pe 22'' la 120 de kai trebuia sa ma faca praf tinand cont q ne`am dat pe 400 m si luam distanta multa de el dak era p mai mult,dak tot nu esti convins sunal sa mai facem o liniutza si o sa te convingi dupa kti cai are,va minte q fiecare luminitza kre si`o pune ca`i mai adauga 5cp) serios akm,knd la intrebat dupa ce m`am dat q el.la intebat unu cati cai are si a zis q undeva injur de 120=))) si au inceput toti sa rada dak l`am facut eu q 1.4 si el are 120 eu am 130),see yah....
cosmin2012 is offline   Reply With Quote
Old 23-03-09, 16:12   #84
KillerINC

Stage 5
 
KillerINC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 3,212
Member of:
[Street 4 Cars]
[ALFA ROMEO]
[RENAULT]
Default Re: Intalnire in Pitesti ?

Quote:
Originally Posted by cosmin2012 View Post
Pai prietene vezi q am facut de 402m de la cap la cap stadionu si am avut si vreo 2 masini in fatza nu`mi spune u q de la rotzi pe 17 lasi 2 masini in fatza? sa fim seriosi akm,si dak mai zici ca si sti ce poate bitza q a lui si mai are si o gramada de kai? pei la 120 de kai sau cati are el ia imagineaza`ti u km trebuia sa fie distanta lui fatza de mine? putea sa aibe rotzi si pe 22'' la 120 de kai trebuia sa ma faca praf tinand cont q ne`am dat pe 400 m si luam distanta multa de el dak era p mai mult,dak tot nu esti convins sunal sa mai facem o liniutza si o sa te convingi dupa kti cai are,va minte q fiecare luminitza kre si`o pune ca`i mai adauga 5cp) serios akm,knd la intrebat dupa ce m`am dat q el.la intebat unu cati cai are si a zis q undeva injur de 120=))) si au inceput toti sa rada dak l`am facut eu q 1.4 si el are 120 eu am 130),see yah....

gogule , nu mai bine lasi galagia pe forum si demonstrezi lucrul asta sambata la legale ? vorbim noi cu organizatorii sa va dat unu cu altul , sa vedem
KillerINC is offline   Reply With Quote
Old 23-03-09, 16:19   #85
cosmin2012

Stage 1
 
cosmin2012's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 16
Default Re: Intalnire in Pitesti ?

Quote:
Originally Posted by KillerINC View Post
gogule , nu mai bine lasi galagia pe forum si demonstrezi lucrul asta sambata la legale ? vorbim noi cu organizatorii sa va dat unu cu altul , sa vedem
daca puteam cu ce`a mai mare placere dar din pacate sunt de munca,dak vrei ma dau oricand cu el mergem undeva sa avem loc si ne dam pe cat vreti voi de la 400m incolo da`ti voi startul cum vreti voi...
cosmin2012 is offline   Reply With Quote
Old 23-03-09, 16:20   #86
cosmin2012

Stage 1
 
cosmin2012's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 16
Default Re: Intalnire in Pitesti ?

Quote:
Originally Posted by cosmin2012 View Post
daca puteam cu ce`a mai mare placere dar din pacate sunt de munca,dak vrei ma dau oricand cu el mergem undeva sa avem loc si ne dam pe cat vreti voi de la 400m incolo da`ti voi startul cum vreti voi...
si inca ceva))) km sa se dea el cu mine daca el participa la 120 de cai?)) q doar atata are nu?
cosmin2012 is offline   Reply With Quote
Old 23-03-09, 17:14   #87
madutz2006

Stage 5
 
madutz2006's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,764
Member of:
[Opel]
Default Re: Intalnire in Pitesti ?

Quote:
Originally Posted by cosmin2012 View Post
si inca ceva))) km sa se dea el cu mine daca el participa la 120 de cai?)) q doar atata are nu?
fratioare daca iti mai pui si un turbo electric esti avion !!! ))))))
madutz2006 is offline   Reply With Quote
Old 23-03-09, 17:17   #88
KillerINC

Stage 5
 
KillerINC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 3,212
Member of:
[Street 4 Cars]
[ALFA ROMEO]
[RENAULT]
Default Re: Intalnire in Pitesti ?

Quote:
Originally Posted by cosmin2012 View Post
si inca ceva))) km sa se dea el cu mine daca el participa la 120 de cai?)) q doar atata are nu?

grupele se fac in functie de puterea de pe talon .deci 90 de cai .,... dar oricum , va puteti da si la libere ....

in orice caz , poate o data avem timp sa ne dam si noi , eu neavand nici filtru de aer , nici evacuare , nici soft ... ba mai mult , masina puturoasa de la fostul proprietar ... pentru ca ar trebui sa imi dai cel putin 2 lungimi de masina diferenta daca e cum zici tu
__________________

KillerINC is offline   Reply With Quote
Old 23-03-09, 18:03   #89
al3xmsh

Stage 4
 
al3xmsh's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 198
Member of:
[DACIA]
Default Re: Intalnire in Pitesti ?

hai sa incheiem aici subiecu asta cel mai bine vedem treaba unu langa altu....
ps:ia incearca tu sa pui roti de 17 pe a ta sa vezi ce diferenta e...plus de asta conteaza si cum e cauciucu....am mers cu bita pe autostrada de la 120 din cauza cauciucului tremura toata masina...nu sunt eu singuru ca a zis si spune ca masina lu bita trage cu muuult peste un 1.6(remapat)....da oricum asta s fie ultimu post pe tema asta(pacat ca nu poti veni la legale...)
al3xmsh is offline   Reply With Quote
Old 23-03-09, 19:04   #90
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Intalnire in Pitesti ?

Cosmin nu te mai lua dupa astia de aici...numai imbarligatori si ofticati. Si eu stiu ca bik are 120...poate chiar mai mult.....TESTAT. Daca i-ai dat doua masini.....ai masina rapida atunci. Ce zici.....ne dam si noi? eu am 115.....mai putin cu 5 decat bik......si ne dam de 5 ori. Cine pierde de trei ori plateste invingatorului 100 de euro. Ce zici?
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -