Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Piese Dacia de vanzare

Reply
 
Thread Tools
Old 27-06-12, 12:11   #1
aditza579

Stage 5
 
aditza579's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 1,030
Member of:
[DACIA]
Default [CUMPAR] Camasi 1.4

Cumpar camasi pentru motoarele 1.4, din gama Renault, folosite dar nu uzate, sau cu o uzura minima. De Alpine Turbo, GT Turbo sau motoarele 1.4 de Renault.

Sau ma mai intereseaza camasi Mahle sau Kolbenschmidt tot de 1.4 (nu conteaza pentru ca, chit ca-s pentru Dacia sau Renault, sunt aceleasi).

Preturile, in functie de starea produselor.

iron231@yahoo.com sau 0722.751.535.
aditza579 is offline   Reply With Quote
Old 27-06-12, 15:49   #2
k.lada

Stage 5
 
k.lada's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 546
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: [CUMPAR] Camasi 1.4

Cat esti dispus sa dai pe 4 camasi Kolbenschmidt, NOI ? Am de facut un motor cu etansare pe inele de cupru, si setul Kolben ii pe cauciuc, doresc sa pastram pistoanele/segmentii si sa folosesc camasi romanesti cu etansare pe cupru. Daca esti dispus sa facem "afacerea" trebuie sa iei in calcul ca dureaza ~2 sapt pana soseste setul la mine (daca o sa il comand) .
__________________
Lada 1500- under construction
Powered by 2xWeber DCOE 40 - Classic Power for Classic cars
Lada Club Romania
k.lada is offline   Reply With Quote
Old 27-06-12, 17:17   #3
popasan

Stage 5
 
popasan's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,730
Member of:
[DACIA]
Default Re: [CUMPAR] Camasi 1.4

Emil, da-mi un p.m. cu pretul la care as putea intra in posesia camasilor
popasan is offline   Reply With Quote
Old 27-06-12, 17:24   #4
k.lada

Stage 5
 
k.lada's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 546
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: [CUMPAR] Camasi 1.4

Domnu' popasan, te sun mai incolo, cand ajung acas' si discutam la telefon ca nu mai pot sta pe net
k.lada is offline   Reply With Quote
Old 27-06-12, 21:19   #5
CT-96-GML

Stage 5
 
CT-96-GML's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 504
Default Re: [CUMPAR] Camasi 1.4

Quote:
Originally Posted by k.lada View Post
Cat esti dispus sa dai pe 4 camasi Kolbenschmidt, NOI ? Am de facut un motor cu etansare pe inele de cupru, si setul Kolben ii pe cauciuc, doresc sa pastram pistoanele/segmentii si sa folosesc camasi romanesti cu etansare pe cupru. Daca esti dispus sa facem "afacerea" trebuie sa iei in calcul ca dureaza ~2 sapt pana soseste setul la mine (daca o sa il comand) .
Imi dai voie sa-ti dau un sfat?,nu te incurca sa folosesti 1/2set Kolbenschmidt ( pistoane,segmenti si bolturi ).pe camasi romanesti,deoarece,cea mai importanta piesa ,calea de rulare a pistonului,"camasa" are alta compozitie decat cea germana si cu toate ca ai pistoane,segmenti de calitate,s-ar putea sa-ti "manance"camasile,mai repede decat te astepti,mai repede fa-ti rost de un bloc.Eu m-am chinuit cateva luni sa schimb set 1.4 de uzina,etansare pe cupru pe unul pe cauciuc,sau sa-l vand cu 150 de lei si...nimic,iar acum cateva zile un amic mi-a cedat blocul lui de 1,4 cu etansare pe Cu,pe care sper sa-l montez pana vine frigul.
CT-96-GML is offline   Reply With Quote
Old 27-06-12, 21:20   #6
aditza579

Stage 5
 
aditza579's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 1,030
Member of:
[DACIA]
Default Re: [CUMPAR] Camasi 1.4

Caline, nu am nimic cu tine dar puteai sa-i dai mesaj privat sau sa-l suni ca aveti numerele unul altuia. Ce e aici, sat fara caini? Se poate inchide aici, am facut rost de camasi.

Later edit: Si fara sfaturi mecanicesti pe topicul meu comercial. Multumesc de intelegere.

Last edited by aditza579; 27-06-12 at 21:22.
aditza579 is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -