Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningDAYS 2010

Reply
 
Thread Tools
Old 17-03-10, 23:06   #256
gabrielglg

Stage 3
 
gabrielglg's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 91
Default Re: Pareri

Am si eu o intrebare, de ce e singurul salon la care nu a existat nici o revista
Nu am gasit sa imi cumpar aproape nimica de baut acolo doar daca stateam la masa...aiurea acest lucru.
Despre reviste sa inteleg ca nu mai se fac niciuna?
gabrielglg is offline   Reply With Quote
Old 17-03-10, 23:28   #257
sageata
Mercedes Driver

Stage 5
 
sageata's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[MERCEDES]
Default Re: Pareri

1. nu am avut probleme la intrare. am avut masina expusa.

2. in afara de niste "de aia ajunsi cu mertan" care comentau eronat nu am avut ce obiecta.

3. stampila nu m-a deranjat atat timp cat am intrat si am iesit cat am vrut eu, ca la un moment dat ma cunosteau toti cei care se aflau la usa.

4. mancarea nu a fost o problema, m-au tinut picioarele sa ma duc sa cumpar ceva. am gasit shaorma foarte buna cu 6 lei. nu mi-a fost rau.
cafea am gasit din belsug la nadir (stand REVO), cale pe care tin sa-i multumesc, mai ales ca a fost gratuita atat pentru mine cat si pentru prietenii mei. nadir, m-ai scos din mizerie! sunt mort dupa cafea.

5. la noi in stand a fost bahaus. toti care au vrut sa ne cunoasca au fost bineveniti si cred eu ca s-au simtit bine (coman razvan, gabi - mai vreau bautura de aia, si ma mai gandesc la pro(punerea) ta, bogdanel - mi-ai lasat urme pe masina de la cioc, dohc - i love you, man!, pheerya - manca-te-ar tata de frumusica, andrei suzuki - multumim de ajutor, HAI - multumim de promptitudine si multi altii - credeti-ma, au fost multi, ah, si sa nu uit, si nu in ultimul rand, Gratian - multumim de apreciere, a contat foarte mult pt. noi).

6. pentru asta am venit, sa cunosc oameni, nu tastaturisti.

7. ma doare-n fund ca nu am luat premiu.

8. ma doare-n fund cat a castigat 4tuning.

9. am descoperit altfel cat valoreza munca mea datorita aprecierilor sau deprecierilor. stiu ce am de facut mai departe.

10. restul e Cancan
__________________
Dimensiunea maximă pentru o imagine în semnătură este de 500x100 pixeli. De aceea o fotografie cu motorul meu nu incape.

http://plmtuning.ro/
sageata is offline   Reply With Quote
Old 17-03-10, 23:34   #258
no limits design


Stage 5
 
no limits design's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 4,037
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[AirBrush]
[4Rally]
Default Re: Pareri

Quote:
Originally Posted by sageata View Post
1. nu am avut probleme la intrare. am avut masina expusa.

2. in afara de niste "de aia ajunsi cu mertan" care comentau eronat nu am avut ce obiecta.

3. stampila nu m-a deranjat atat timp cat am intrat si am iesit cat am vrut eu, ca la un moment dat ma cunosteau toti cei care se aflau la usa.

4. mancarea nu a fost o problema, m-au tinut picioarele sa ma duc sa cumpar ceva. am gasit shaorma foarte buna cu 6 lei. nu mi-a fost rau.
cafea am gasit din belsug la nadir (stand REVO), cale pe care tin sa-i multumesc, mai ales ca a fost gratuita atat pentru mine cat si pentru prietenii mei. nadir, m-ai scos din mizerie! sunt mort dupa cafea.

5. la noi in stand a fost bahaus. toti care au vrut sa ne cunoasca au fost bineveniti si cred eu ca s-au simtit bine (coman razvan, gabi - mai vreau bautura de aia, si ma mai gandesc la pro(punerea) ta, bogdanel - mi-ai lasat urme pe masina de la cioc, dohc - i love you, man!, pheerya - manca-te-ar tata de frumusica, andrei suzuki - multumim de ajutor, HAI - multumim de promptitudine si multi altii - credeti-ma, au fost multi, ah, si sa nu uit, si nu in ultimul rand, Gratian - multumim de apreciere, a contat foarte mult pt. noi).

6. pentru asta am venit, sa cunosc oameni, nu tastaturisti.

7. ma doare-n fund ca nu am luat premiu.

8. ma doare-n fund cat a castigat 4tuning.

9. am descoperit altfel cat valoreza munca mea datorita aprecierilor sau deprecierilor. stiu ce am de facut mai departe.

10. restul e Cancan
Bravo si un proverb ..."muieti is posmagii?"(pentru cei care le vor pe toate fara sa miste un deget)

Last edited by no limits design; 17-03-10 at 23:57.
no limits design is offline   Reply With Quote
Old 17-03-10, 23:37   #259
sageata
Mercedes Driver

Stage 5
 
sageata's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[MERCEDES]
Default Re: Pareri

Quote:
Originally Posted by no limits design View Post
Bravo si un proverb ..."muieti is posmagii?"(pentru cei care le vor pe toate fara sa miste un deget

asta a fost tare!
sageata is offline   Reply With Quote
Old 18-03-10, 01:27   #260
FVR'u

Stage 1
 
FVR'u's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 10
Default Re: Pareri

Quote:
esti amuzant tare!
merci ca ai postat o poza cu masina mea, care nu facea partea din expozitie, dupa ce am mers cu ea in jur de 250 de km prin ploaie si namoale de la craiova la bucuresti si care, spre deliciul tau avea o problema cu termostatul, piesa ce nu prea are legatura cu tuningul
masina are la o masuratoare pe dyno cu benzina de strada 464 Whp, este postata si o fisa pe aici pe forum si de atunci puterea a mai crescut un pic
papa
Prea tare oricum masina ... am sunat 3 prieteni cand am vazut-o sa-i anunt ca exista EVO cu carton in bot !

Pe cand vedem primul Pagani Zonda cu bec de far in loc de releu de alternator ?
FVR'u is offline   Reply With Quote
Old 18-03-10, 02:14   #261
DeZaXaT
VW Driver

Stage 4
 
DeZaXaT's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 291
Member of:
[VW]
Default Re: Pareri

O solutie a intrarii ar fi ca invitatiile sa fie valabile pe toata perioada evenimentului pentru ca facand un calcul mic , ai 3 masini expuse , 3 invitatii pt exponanti + 3 pentru femeile lor + 3 pentru hostese + inka 2-3-4-10 pt alti membrii ai clubului inseamna cel putin 20 de invitatii pentru o singura zi ... cred ca daca ar fi fost invitatiile valabile in toate cele 2 zile , cred ca nu se mai plangea nimeni acuma ca nu au putut intra si chiar unii expozanti au platit intrarea + parcarea ...
__________________


www.DEZAXAT.ro
PASIUNEA NU CUNOASTE LIMITE !
DeZaXaT is offline   Reply With Quote
Old 18-03-10, 09:48   #262
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Pareri

Quote:
Originally Posted by J.D View Post
Fiidnca tot e topicul de pareri, haideti sa punctam concret ce ar trebui facut pentru urmatorul eveniment:

0. respect pentru expozanti
1. cu cel mult o saptamana inainte o intalnire intre organizator si expozanti. Acolo se pot trece in revista toate nelamuririle si se poate stabili concret, cate masini vin, unde se pun, s.a.m.d.
2. legitimatii pentru expozanti, plus inca o invitatie sau legitimatie/bratara pentru sotii/prietene
3. (copy/paste punct 1,2 si completati 3...in acest fel, vedem ce lista obtinem la final).
Punctul 2 l-ai repetat obsedant, in fiecare post.
Ma si mir cum de au reusit cam toti cei de pe acolo sa primeasca invitatii, din ce m-am uitat asa, din afara, am vazut ca la un stand cu 4 masini, de exemplu, s-au dau 20 de invitatii.
Eu spun ca e mai mult decat suficient, indiferent cati prieteni ai si cati vrei sa intre.
Sigur ca daca lasi masina vineri seara in stand si nu te mai doare capul pana duminica seara, nu o sa vina nimeni sa te roage frumos acasa, cu curieratul, sa-ti iei invitatia
Nimeni din cei care s-au oprit la biroul organizatorilor (si uimitor, absolut toata lumea a reusit sa-l gaseasca) nu a plecat fara invitatii de acolo pentru ambele zile, daca avea masini expuse.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 18-03-10, 09:53   #263
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Pareri

Quote:
Originally Posted by FVR'u View Post
Prea tare oricum masina ... am sunat 3 prieteni cand am vazut-o sa-i anunt ca exista EVO cu carton in bot !

Pe cand vedem primul Pagani Zonda cu bec de far in loc de releu de alternator ?
noi toti intelegem de ce tu la varsta de 34 de ani inca esti stabilit la jilava....(puscarie)...
tu pur si simplu nu vrei sa intelegi ... da asta e,suntem obisnuititi cu oameni ca tine...tastaturisti si atat



tare postu lu sageata
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 18-03-10, 10:41   #264
sageata
Mercedes Driver

Stage 5
 
sageata's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[MERCEDES]
Default Re: Pareri

ma inclin in fata domniei voastre d-le EvLSant0S! multumesc de apreciere.
sageata is offline   Reply With Quote
Old 18-03-10, 11:06   #265
J.D

Stage 5
 
J.D's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 917
Member of:
[Street Zone]
Default Re: Pareri

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Punctul 2 l-ai repetat obsedant, in fiecare post.
Ma bucur ca ai inteles mesajul atunci.
J.D is offline   Reply With Quote
Old 18-03-10, 11:23   #266
Vialy

Vicepresedinte Insane Racers

Stage 5
 
Vialy's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 814
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[INSANE RACERS]
Default Re: Pareri

Quote:
Originally Posted by FVR'u View Post
Prea tare oricum masina ... am sunat 3 prieteni cand am vazut-o sa-i anunt ca exista EVO cu carton in bot !

Pe cand vedem primul Pagani Zonda cu bec de far in loc de releu de alternator ?
FVR esti vai de capul tau , nu o sa ajungi niciodata ca cel care conduce masina aia !

Esti exact ca o baba care sta pe marginea drumului , mananca seminte si barfeste pe toata lumea .


Respect si Felicitari pentru baietii din Craiova care au participat !

smiley: peste tot in Romania sunt ciobani , cocalari , tzarani .... !
__________________
NU MAI ESTE VALABIL
Vialy is offline   Reply With Quote
Old 18-03-10, 21:38   #267
MC Mate

Stage 5
 
MC Mate's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 3,358
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Nissan]
Default Re: Pareri

Quote:
Originally Posted by cozo View Post
dar 8-9 pagini de pe topicul ''accident drift'' cine le-a sters??????????? v-a deranjat faptul k 95% dintre cei care aupostat sambata seara si noaptea v-au criticat pentru superficialitatea cu care au fost tratate masurile de siguranta care trebuiau aplicate????
de specificat ca aceste masuri sunt obligatorii la orice competitie profesionista.....

sper din tot sufletul sa se faca bine cat mai repede baiatul accidentat cat si gabi si sa nu ramana cu sechele.
daca nu stii care sunt masurile de siguranta iti pot da link-ul pe pm.

io sunt de parere ca in parcul rece sa ramana regula PILOT + 2 pasageri (sotie, prietena, prieten etc) In felul acesta locul acela ar fi sigur, in momentul in care toti ce cunosc un pilot SUNA LA TELEFON ,,vino sa ma bagi si pe mine aici ca sa vad si eu" si se aduna 100 de oameni, iar in momentul unui incident nefericit ca cel de sambata REZULTA VICTIME !!! atata timp cat parcul rece nu este plin de lume riscurile sunt mult mai mici ! sa ne gandim k scapa o masina de pe cric sau explodeaza un furtun de apa deoarece a fiert masina etc etc si pe langa sunt oameni , iar se lasa cu victime !
__________________
SABLARE SI POWDERCOATING

EX BMW E30 325i 175 CP || EX posesor BMW E36 COUPE 2.5 24v 193 cp

Last edited by MC Mate; 18-03-10 at 21:41.
MC Mate is offline   Reply With Quote
Old 18-03-10, 22:04   #268
B.O.V.

Stage 2
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 24
Default Re: Pareri

Ok pai sa incep intai prin a spune ca am venit si sambata si duminica de la 10 dimineata. (Fan serios, venisem pentru drift, noroc cu pauzele specifice ca altfel nu vedeam salonul )
Si revenind la pareri sugestii reclamatii:

1. pretul la intrare a fost ok zic ca nici mult nici putin.
2. m-a deranjat in schimb ca nu a existat o minima sonorizare in care sa se spuna cine cu cine se da la drift ... eu venind si anul trecut stiam in mare cam fiecare ce poate ... de la un moment dat ziceai ca eram comentator sportiv le spuneam celor din jur acum vine Tengu, acum se dai Hai, acum se da KNS si tot asa ....
3. legat de acel accident imi pare rau pentru cel accidentat cat si pentru cel care l-a accidentat. le doresc sa fie cu moralul tare ...
4. tot legat de accident sper ca Gratian sa vada acest post sau daca nu il vede personal sa ajunga la urechile lui ... as propune ca intre gardurile de metal sa existe acele bidoane(nu stiu termenul exact) cum sunt pe DN1 pentru delimitarea benzilor, si umplute cu apa pentru a prelua in caz de incidente neprevazute din momentul masini astfel daca scapa de sub control ajunge mai greu la public.
5. circuitul de drift a fost mai mare ca in evenimentele precedente insa calitatea terenului a lasat de dorit. nu stiu de ce a acceptat gratian drifturile acolo dar sunt sigur ca nici el nu a fost multumit de locatie (sper)
6.nu doresc sa-i iau apararea lui Gratian nici macar nu ne cunoaste, dar nu mi se pare corect sa ii sara toata lumea in cap pentru ca el incearca sa faca ceva bun. eu zic ca cel mai bine sa nu mai comenteze tot cei de pe bara care habar n-au ce e aia drift sau n-au condus vreodata o masina cu tractiune spate. in momentul in care esti cu masina in drift ai o sumedenie de variante prin care poti sa pierzi masina. auzisem pe topicul legat cu accidentul ca masina era trecuta ... pai daca e sa judecam dupa aspect toate masinile sunt trecute ca mai noi de 95 nuprea am vazut ... important nu este anul fabricatiei ci starea tehnica. pot sa cada tablele de pe ea daca franele si directia sunt bune masina poate sa concureze.
7.poate data viitoare nu sunt singur exact daca pe 3 vor fi drifturi pentru ca am vazut ca este rezervat sau pe 10 dar daca se va tine tot in acelasi loc in romexpo macar sa se mature praful de pe circuit... si daca n-are cine sa o faca ma ofer eu si cu inca un tovaras... doar sa ne anuntati din timp. adica cu o seara inainte.

Cam asta mi-a venit in minte la ora asta sunt sigur ca idei sunt multe sper ca cine are puterea sa le puna in practica sa arunce un ochi si aici.

Cu respect un fan inrait 4tuning
B.O.V.
B.O.V. is offline   Reply With Quote
Old 18-03-10, 22:15   #269
B.O.V.

Stage 2
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 24
Default Re: Pareri

Quote:
Originally Posted by MC Mate View Post
io sunt de parere ca in parcul rece sa ramana regula PILOT + 2 pasageri (sotie, prietena, prieten etc) In felul acesta locul acela ar fi sigur, in momentul in care toti ce cunosc un pilot SUNA LA TELEFON ,,vino sa ma bagi si pe mine aici ca sa vad si eu" si se aduna 100 de oameni, iar in momentul unui incident nefericit ca cel de sambata REZULTA VICTIME !!! atata timp cat parcul rece nu este plin de lume riscurile sunt mult mai mici ! sa ne gandim k scapa o masina de pe cric sau explodeaza un furtun de apa deoarece a fiert masina etc etc si pe langa sunt oameni , iar se lasa cu victime !
sunt de acord cu tine dar stii si tu ca asta frumos pe hartie ca in realitate na daca esti cu iubita si cu cel mai bun tovaras de ani de zile nu poti sa-i zici frate stii regula este maxim 2 pers de masina... cel mai bine ar fi ca si in parcul rece sa existe regula nu te apropia sub 2 metrii de garduri. oricum risc este in orice ... pana la urma si daca mergi pe strada exista riscul sa cazi intr-o groapa. pana la urma toti ne expunem .... si eu am facut cateva filmari la eveniment si cum filmam eu asa m-a fulgerat gandul ca ok eu urmaresc cu camera o masina dar pe celelalte doua nu ai cum sa le urmaresti deci mai ales cand ai trei masini pe circuit cel mai bine ar fi sa poti sta undeva mai sus
ceea ce n-ar fi o idee rea sa incerce cumva pe viitor sa existe un loc amenajat care sa fie la 1m fata de nivelul solului in care sa stea rudele soferilor prieteni etc ... in felul asta daca doamne fereste se intampla un eveniment neplacut masina o sa intre sub spectatori nu in ei.
B.O.V. is offline   Reply With Quote
Old 19-03-10, 01:28   #270
tandrei2

Stage 2
 
tandrei2's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 66
Default Re: Pareri

voi stiti ca la salon au fost de sute de ori mai multe persoane decat sunt aici si nu isi dau cu parerea?, va dati seama ce s-ar intampla daca ar sarii toti soferii in sus de gropile de pe strada? va dati seama cate nereguli sunt in jurul vostru in viata de zi cu zi? voi aveti pretentia ca o mana de oameni sa creeze perfectiunea la un astfel de eveniment la care se ridica oameni cu pretentii de genul tastaturistilor sau de genul eu cu spoi;er nu am luat premiu dar a luat ala cu bodykit? este incredibil unde au ajuns romanii in ziua de azi, aloooo unde sunt fe;icitarile pentru masinile cu f multe cupe expuse?, unde sunt multumirile ca s-a organizat un astfel de veniment? la critica suntem primii , ca asha-i in romania, exista o vorba "Traim in romania, si asta ne ocupa tot timpul!"
__________________
muzica tare=vecini invidiosi
tandrei2 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -