Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 22-08-06, 22:38   #1
Bylla

Stage 1
 
Bylla's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 11
Default Audi A8 vs VW Phaeton

A8 6.0 W12 quattro tiptronic
Pret : 94.875 euro



Phaeton W12
Pret : 96.600 euro
Bylla is offline  
Old 22-08-06, 22:42   #2
Bmw_Rulllzzz

Stage 5
 
Bmw_Rulllzzz's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 7,772
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[MERCEDES]
Default Re: Audi A8 vs VW Phaeton

cred k e mai tare a8-ul
Bmw_Rulllzzz is offline  
Old 22-08-06, 23:34   #3
SHOGUN-A8

Stage 5
 
SHOGUN-A8's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,889
Default Re: Audi A8 vs VW Phaeton

SEARCH.... https://forum.4tuning.ro/showthread.p...=a8+vs+phaeton
SHOGUN-A8 is offline  
Old 22-08-06, 23:57   #4
Bylla

Stage 1
 
Bylla's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 11
Default Re: Audi A8 vs VW Phaeton

chiar m-am uitat pe fiecare pagina din aceasta sectiune dar se poare ca mi-a scapat .... sorry ... las la latitudinea moderatorilor daca sterg sau nu ....
Bylla is offline  
Old 23-08-06, 01:40   #5
teddy

Stage 5
 
teddy's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,804
Default Re: Audi A8 vs VW Phaeton

phaeton e foarte subestimat, a fost facut ca sa indeplineasca niste standarde aproape imposibile. singurul lui dezavantaj este imaginea de marca... dar e o masina incredibila.
votez phaeton.
teddy is offline  
Old 23-08-06, 02:19   #6
Bmw_Rulllzzz

Stage 5
 
Bmw_Rulllzzz's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 7,772
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[MERCEDES]
Default Re: Audi A8 vs VW Phaeton

hai k deja exagerati cu totii cu renumele marcii. spuneti Vw cu atata usurinta de parca ar fi dacia sau mai stiu eu ce. intr-adevar este mai slaba marca VW decat audi dar totusi este pe locul 4 in topul masinilor nemtesti (sau 3 punand mertzu' si bmw-ul ambele pe primul loc, audi pe 2 si VW pe 3)
__________________
ex car - e46
Parbrize - Lunete - Geamuri laterale
0751.08.34.33/0769.18.26.99 pymautoglass@yahoo.com sau office@parbrizeonline.ro
www.parbrizeonline.ro
Vanzari/Montaj/Garantie 24 de luni.
Bmw_Rulllzzz is offline  
Old 23-08-06, 02:26   #7
teddy

Stage 5
 
teddy's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,804
Default Re: Audi A8 vs VW Phaeton

VW e masina poporului. asa a fost si asa va fi. daca in Romania, soferul de Passat se crede om realizat, e doar pentru ca traim intr-o tara PREA SARACA.
masini bune sunt si opel, nu despre asta vorbim. vorbim despre cum esti privit... si asta este extrem de important cand vorbim de limuzine de lux. Nimeni nu si-ar permite sa-ti ceara 90.000 de euro pe o masina proasta, dar trebuiau sa se gandeasca si mai departe...
teddy is offline  
Old 23-08-06, 02:44   #8
Bmw_Rulllzzz

Stage 5
 
Bmw_Rulllzzz's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 7,772
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[MERCEDES]
Default Re: Audi A8 vs VW Phaeton

bine mai daca Vw este masina poporului atunci dacia ce mai este??? In plus pana acum era opel-ul masina poporului cu ala ce s-a intamplat? a devenit mai tare k Vw-ul??? Iar daca Vw este masina poporului inseamna k ai o adevarata colectie asa e ??
Bmw_Rulllzzz is offline  
Old 23-08-06, 02:55   #9
teddy

Stage 5
 
teddy's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,804
Default Re: Audi A8 vs VW Phaeton

am 3 masini si nici una nu este nici dacia si nici volkswagen. dar nu are nici o importanta. volkswagen prin traducere exact asta inseamna. ei si-au facut banii cu beetle si cu golfuri, nu cu masini de lux.
---
Volkswagen AG (Ger. "people's car", pronounced [ˈfɔlksˌvaːgən]) or VW is an automobile manufacturer based in Wolfsburg, Germany in the state of Lower Saxony.
---
mai informeaza-te.
teddy is offline  
Old 23-08-06, 03:01   #10
Bmw_Rulllzzz

Stage 5
 
Bmw_Rulllzzz's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 7,772
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[MERCEDES]
Default Re: Audi A8 vs VW Phaeton

deci sa inteleg k iti permiti sa iti cumperi "masina poporului" noua despre care este vorba in topicul asta? (respectiv Vw Phaeton) Si yo fac parte din popor dar din pacate nu imi permit sa imi cumpar masina asta "accesibila tuturor" noua.
Bmw_Rulllzzz is offline  
Old 23-08-06, 03:05   #11
teddy

Stage 5
 
teddy's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,804
Default Re: Audi A8 vs VW Phaeton

nu imi permit. of, exact asta incercam sa spun... e o marca consacrata pentru fabricarea unor masini destul de ieftine, sau cel putin cu PRETURI CORECTE si accesibile cam tuturor celor ce traiesc mai in vest, si brusc au lansat o limuzina care sa concureze cu A8, 7 series si S klasse. era greu sa se impuna acolo si e pacat ca nu a reusit, nu uita ca eu am votat cu Phaeton in comparatia asta.
teddy is offline  
Old 23-08-06, 03:10   #12
Bmw_Rulllzzz

Stage 5
 
Bmw_Rulllzzz's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 7,772
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[MERCEDES]
Default Re: Audi A8 vs VW Phaeton

si yo tot cu phaeton am votat dar ma "deranjeaza" treaba asta cu imaginea marcii. am avut 2 vw passat si am fost super multumit de ele. chiar si un opel din 1994 ma multumea acum 5 ani cand am luat permisul
Bmw_Rulllzzz is offline  
Old 23-08-06, 03:16   #13
teddy

Stage 5
 
teddy's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,804
Default Re: Audi A8 vs VW Phaeton

nu are de ce sa te deranjeze... faptul ca sunt masini pe care lumea si le poate permite nu inseamna ca sunt proaste. si VW si Opel fac masini de incredere, care nu dezamagesc si de care proprietarii nu au de ce sa fie nemultumiti. dar ia gandeste-te cum ar fi daca DACIA ar face un hatchback cu multe optiuni, cu motoare excelente si calitate foarte buna, similar la pret cu un Golf 5... ce ai cumpara?
teddy is offline  
Old 23-08-06, 03:20   #14
Bmw_Rulllzzz

Stage 5
 
Bmw_Rulllzzz's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 7,772
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[MERCEDES]
Default Re: Audi A8 vs VW Phaeton

ha ha ha ha ha.............normal k golf, dar totusi vw nu mai este o marca pe care si-o poate permite orice roman.
Bmw_Rulllzzz is offline  
Old 23-08-06, 03:23   #15
teddy

Stage 5
 
teddy's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,804
Default Re: Audi A8 vs VW Phaeton

din pacate asa e, romania e mult in spate. era vorba de VEST.

pentru cine nu e convins de phaeton:
https://www.youtube.com/results? sear...&search=Search

cine a avut ochi sa vada, a vazut. poate ca a fost cumparat de multi vechi posesori de passat care au facut bani peste noapte si simteau golul din clasa 'lux' la VW si au vrut sa ramana fideli marcii. e totul ok, nu au avut de pierdut. dar poate ca multi au avut ochi sa vada si au trecut poate chiar de la A8 la Phaeton, si nu au simtit nici o lipsa, poate dimpotriva... au avut de castigat.
teddy is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -