Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Cine a castigat?
GALLARDO 48 48.48%
EVO 8 ! 51 51.52%
Voters: 99. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 11-12-05, 23:44   #46
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

neinspirat cameramanul ..

de ce se vedeau stopuri de evo ? CA RATASE TREAPTA A DOUA

mi s-a fix luat de tot ..

noapte buna
EvLSant0S is offline  
Old 11-12-05, 23:45   #47
shadow

Presedinte AfterDark Racing

Stage 5
 
shadow's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,876
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default

Intr-adevar, in film nu se aude nici o treapta ratata, dar nici nu se vede cine a castigat.
In singurul moment cand se vede si EVO, acesta este in fata!!!
__________________
De vanzare: Honda Civic Type R FN2 2.0 i-VTEC: https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...ml#post3673736

shadow is offline  
Old 11-12-05, 23:46   #48
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

Quote:
un OM cu o camera VIDEO , a filmat TOATA CURSA , diseara o sa pun filmul , o sa se vada CLAR cum a fost cursa
Quote:
O ardem fix aiurea , FILMAREA o sa .... lamureasca pe toata lumea !
Quote:
a fost filmat dp scaunul din dreapta din lambo ..
o sa vada toata lumea ce e de vazut ..
Deci s-a vazut \"Clar\" din film... si toata lumea e lamurita..
RoSonic is offline  
Old 11-12-05, 23:51   #49
Turbo110

Stage 5
 
Turbo110's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,717
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

nu stiu cine a filmat in clip nu se aude nici o treapta ratata de evo dar se vad stopurile ... tare comentariu lui ono
Turbo110 is offline  
Old 11-12-05, 23:58   #50
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"shadow\"
Intr-adevar, in film nu se aude nici o treapta ratata, dar nici nu se vede cine a castigat.
In singurul moment cand se vede si EVO, acesta este in fata!!!
logic o luam ..

stopurile de la evo .. se vad in fatza .. la .. 9 secunde .. dupa ce se da startu , la .. cca inca o secunda dupa .. se filmeaza bordu ..
iar cameramanu zice , \"esti mancat da-te-n mm... \" acum ..
esti mancat ... etc .. o zici .. cand .. TE SUI PE EL ? sau nu ?
..

RoSonic , recunosc , m-a luat gura pe dinainte , ieri , am vazut pe camera , filmul , dar am vazut , decat .. cateva secunde ,dupa care a murit bateria , in film , era .. evo`ul in oglinda retrovizoare, mi-am imaginat ca ... cel care a filmat .. a filmat in puii mei evo`u .. nu bordu , aici m-a luat gura pe dinainte , oricum ..
1: eu stiu ce-am vazut
2: se aude / vede CLAR cum EVO rateaza trapta a doua =))

daca rata a 2-a ... nu mai aparea in camera , daca rata a doua se auzea, sau .. sau .. omului ii ia vreo 10 secunde sa-i dea a doua , n-avem de unde sa stim .. ca primele secunde evo e in fatza , dupa care se filmeaza bordu
__________________
EvLSant0S is offline  
Old 12-12-05, 00:01   #51
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Turbo110\"
nu stiu cine a filmat in clip nu se aude nici o treapta ratata de evo dar se vad stopurile ... tare comentariu lui ono


pardon , ala e cameramanu ( n-am filmat eu ) o sa-ti zic feghea , cine a filmat , ideea e ca .. vorbele spuse , le zice ala din dreapta , insa , ce zice onoriu e GENIAL , dar mi-a zis ca ideal ar fi sa nu pun pe net si deci am dat CUT exact unde trebuia ..
am pe telefon filmarea toata , o sa-ti arat daca viitoare cand ne vedem ce zice onoriu , mori , genial omu !
EvLSant0S is offline  
Old 12-12-05, 00:19   #52
CZR

Stage 5
 
CZR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 915
Default

vad k sebastian s-a facut k ploua si tacerea e un raspuns,asa k...
stiu,s va zice,da,ala,czr,e din mr,d-aia s ia d sebastian,total neadevarat, mai ales k,desi nu aveam masina pusa la punct,am venit la baneasa si am acceptat provokrea lui kwx,un baiat d baiat...
in concluzie,sebastian,unde e dovada ta k vrei sa legi o punte intre MR si LR?
__________________
www.czr.ro
CZR is offline  
Old 12-12-05, 00:50   #53
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Quote:
Originally Posted by \"ono\"
Taaatii!!! ONO ala rau si-a luat Lamborghini si ma bate rau de tot, ce sa fac? da-mi si mie niste bani ca nu mai suport, pana acum am mintit cat am putut dar golanii aia de la MR au camere de filmat si nu mai pot sa mint............ TATIIIIII DA-MI BANII sai bat pe aia te rog frumos si iti promit ca o sa-mi rad barba
Hai ca esti glumet rau de tot, ma amuz de lipsa ta de imaginatie.
Ce are barba mea cu cursa voastra.
Nici nu te-ai dat cu mine si bati campii, ho ba hoooo ...
Pari baiat bun pe strada, dar aici parca nu ai fi tu, oare chiar tu scri aici ca pasarica dupa comportament aduci a pussy.
Daca nu ai bani acum poate faci rost de ceva pana mai tarziu ca altfel oameni pleaca, daca nu strange ca poate-ti trebuie cu mine in curand.
Eu fac curse de cand ma stiu, am concurat in campionatul national de karting aproape 10 ani la diferite clase Sebastian, am cupe in casa incat nu le poti baga intr-o masina asa ca nu ma mai face pusy prietene, de 2 ani fac motociclism in campionat national de viteza la clasa SBK unde eu zic ca in doar 2 ani de mers pe motocicleta ma descurc destul de bine, anul asta obiectivul meu a fost sa ma clasez in primii 3 dar la prima etapa am cazut si mi-am rupt clavicula, dupa acea cazatura in loc sa stau cu mana nemiscata mai multe luni eu am participat si la a doua etapa iar clavicula mea sa rupt si mai rau, am facut a doua operatie care de data asta a fost mult mai complicata decat prima si am reusit la final sa ma aleg cu 7 suruburi in clavicula, am stat doua luni in loc de 6 in pauza iar dupa cele doua luni am participat la ultimile doua etape din campionat unde m-am clasat pe locul 4 in ambele etape fara nici un pic de antrenament.
Stiam de la inceput ca nu e bine sa particip in starea in care eram dar rautatea din mine nu ma lasat sa stau acasa si am continuat sa fac curse cu pretul sanatatii mele.
Pe strada nu am refuzat pe nimeni niciodata in afara de un singur caz cand trebuia sa fac intr-o dimineata la ora 5 intrecere cu un motociclist f tare din bucuresti si nu m-am putut prezenta pt ca eram mult prea obosit.
Te-am numit pasarica pt ca te-am invitat de mai multe ori sa faci intrecere cu mine pe diferite trasee sau drumuri iar tu mai refuzat, dupa ce ti-am zis toate astea cred ca nu MERIT sa ma numesti cum ai zis in postul asta al tau si vezi-ti de treaba ta ca nu ai aceleasi grade cu ale mele in domeniul AUTO-MOTO.
P.S. Cred ca am fost destul de clar si ti-am scris cuvintele astea pt a vedea toata lumea spiritul meu de luptator si intelege ca fac intrecere cu tine cand vrea muschii lu matale.
__________________
www.ono41.ro (NOU)
ono41 is offline  
Old 12-12-05, 01:00   #54
radu_lkv
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 515
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
Default

tare filmarea!!!! dovedeste fix nimic!!!!nu se vede decat un bord, nu un finish
asa pot dovedi si eu ca fac sl55amg-ul
radu_lkv is offline  
Old 12-12-05, 01:37   #55
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"radu_lkv\"
tare filmarea!!!! dovedeste fix nimic!!!!nu se vede decat un bord, nu un finish
asa pot dovedi si eu ca fac sl55amg-ul
Imi pare rau dar ai dreptate, important e ca eu am vazut ce sa intamplat si stiu ca eu am castigat, pot sa zica o mie de sebi ce vor, eu stiu ce sa intamplat si cu asta basta.
Dupa ce am scris mai sus cateva cuvinte despre ceea ce am facut in legatura cu viata mea sportiva din sportul cu motor va dati seama ca mi-ar fi rusine sa mint si cred ca am suficienta tarie sa recunosc daca cineva e mai rapid decat mine.
M-as simtii un om fara nici o valoare daca a-s castiga fara sa castig corect sau sa castig prin a fura sau a mintii.
Oricum, cursa a fost f stransa iar respectul meu pt EVO a crescut f mult.
ono41 is offline  
Old 12-12-05, 01:44   #56
micutzu_mrc

Presedinte MR

Stage 5
 
micutzu_mrc's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 840
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
Default

DECI GATA AJUNGE CU ATATA VB PT CA MAM CA SATURAT DE BARFA DESPRE CURSA DE ASEARA .........CASTIGATORUL SA VAZUT CLAR ......CINE A FOST ACOLO STIE ASA CA TACETI IN P.........A MEA DE ANONIMII...........VA SIMTITI IN STARE IESITI LA INTERVAL.........,SI SEBASTIAN ODATA IMI SPUNEA I CA CEA MAI BUNA CALE DE COMUNICARE ESTE DE A STA DE VB FATA IN FATA ASA CA IN SEARA ASTA AI VENIT SI NU AI VB NIMICA ASA CA TE ROG SA NUMAI DISCUTAM AICI PT CA STII FOARTE BINE CA LUCRURILE ASTEA SE MAI ALIMENTEAZA SI DIN ALTA PARTE..............IN REST GRECI SAU CAM DAT LA FUND IN SEARA ASTA CRED CA NUMA I AVEAU UN BANII DE BENZINA!!!

P.S. ONO TE ROG FRUMOS SA NUMA I SCRII NIMIC DESPRE ACESTA CURSA SI SA INCERCI SA TE CALMEZI SI A NUMA I DA I EXPLICATI LA TOTI ANONIMII CARE SE CRED ZEII IN NFS UNDERGROUND.........DECI DECLARA SILENTIO STAMPA!!!
__________________


ESTE GATA.... WWW.MIDNIGHTRACERS.RO
micutzu_mrc is offline  
Old 12-12-05, 01:57   #57
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"ono\"
Taaatii!!! ONO ala rau si-a luat Lamborghini si ma bate rau de tot, ce sa fac? da-mi si mie niste bani ca nu mai suport, pana acum am mintit cat am putut dar golanii aia de la MR au camere de filmat si nu mai pot sa mint............ TATIIIIII DA-MI BANII sai bat pe aia te rog frumos si iti promit ca o sa-mi rad barba
Ba sebi ba sa mor io tu tot nu vrei frate sa te potolesti....ce mare cacat frate sa recunosti ca sunt si altii mai buni ca tine sa mor io? frate crede-ma ca e o chestie nobila sa stii cand sa te recunosti invins....de ce nu te dai frate cu ono si tu? de ce nu scoti masina la interval?....eu nu stiu ba nene cum poti sa crezi ca masina ta e printre masinile de top si sa nu o scoti macar o data la o cursa...e imposibil....mai ales cand te provoaca cineva non stop....iarta-ma ....ti-e frica sa iei bataie?
__________________
sec
blazeyblaze is offline  
Old 12-12-05, 02:43   #58
flexus
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
flexus's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 489
Member of:
[4 Speed Squad]
Default

Am urmarit filmu cu atentie, am cronometrat, e filmat cu curu, dar inafara de asta eu am ajuns la niste concluzii:

EVO, cel care face toata galagia, a dat pe langa GRAV DE TOT in a 2-a.
Lambo a depasit EVOul abia dupa cel putin 11 secunde, poate 12, deci a castigat probabil cursa, dar daca EVO nu rata atat de grav, si-o fura cred. In orice caz, imi pare teribil de rau ca nu am prins cursa asta, cred ca a fost ceva special. Felicitari ono
__________________
96 Camaro SS M6 Convertible #913 - LE2 Heads+Intake, LE 223/230 .565/.565 112 LSA cam, CompCams 1.6RRs, Trickflow 30 lb/hr Injectors, Pacesetter LTs + Y-pipe, BBK 58mm TB, MSD OTVC Wire kit+Coil, Autolite 104 plugs, Madtuner PCM, UMI LCAs+PHB+SFC+TA+Crossmember, 3.73 Truetrac 10bolt rear.
flexus is offline  
Old 12-12-05, 03:47   #59
radu_lkv
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 515
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"ono\"
Quote:
Originally Posted by \"radu_lkv\"
tare filmarea!!!! dovedeste fix nimic!!!!nu se vede decat un bord, nu un finish
asa pot dovedi si eu ca fac sl55amg-ul
Imi pare rau dar ai dreptate, important e ca eu am vazut ce sa intamplat si stiu ca eu am castigat, pot sa zica o mie de sebi ce vor, eu stiu ce sa intamplat si cu asta basta.
Dupa ce am scris mai sus cateva cuvinte despre ceea ce am facut in legatura cu viata mea sportiva din sportul cu motor va dati seama ca mi-ar fi rusine sa mint si cred ca am suficienta tarie sa recunosc daca cineva e mai rapid decat mine.
M-as simtii un om fara nici o valoare daca a-s castiga fara sa castig corect sau sa castig prin a fura sau a mintii.
Oricum, cursa a fost f stransa iar respectul meu pt EVO a crescut f mult.
atunci felicitari !!!
eu nu am zis ca ai pierdut sau nu, am zis ca pe filmul PREA ridicat in slavi de santos, care l-a si anuntzat k pe o dovada incontestabila, nu se vede nimic
__________________
ex LKV, now EVO IX Redefines My Cornering
radu_lkv is offline  
Old 12-12-05, 04:28   #60
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

corect, radu...
de aceea l-am si certat pe santos
dupa cum observam, spiritele si asa sunt incinse
topicul a fost creat de el, si daca analizam posturile lui, nu putem sa nu observam tonul incisiv si provocator pe care l-a folosit
in contextul tensiunii traditionale, este normal ca s-au incins spiritele si mai tare.
Ii respectam pe sebi, micutzu, ono... si ce se intampla intre ei, poate s-ar putea rezolva mai usor daca nu ar veni altii sa scoata ochii si sa agite apele...
oamenii incep sa se certe si se uita care a fost inceputul...
oare se cearta ca a castigat unul sau altul?
eu cred ca mai putin datorita faptului in sine decat datorita modului cum privesc sau prezinta altii victoria sau infrangerea.
Gratzian is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -