Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Cluburi > Comunicate cluburi

Comunicate cluburi Discutii intre cluburi, comunicate, invitatii, noutati

Reply
 
Thread Tools
Old 16-08-07, 10:05   #1
micutzu_mrc

Presedinte MR

Stage 5
 
micutzu_mrc's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 840
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
Default Conferinta de presa ...... un strigat de ajutor !!!

Am tot stat si m-am gandit vazand ca in ultimul timp mor o gramada dintre noi TXA,GAM .... nu pot sta cu mainile in san asa ca eu m-am decis sa vb cu Politia si inpreuna cu ei sa facem o conferinta de presa in care sa discutam prb noastre si dar si prb lor sa vedem ce putem face pt a ne putea feri de aceste tragedi.....ONORIU DANIEL sa oferit sa vina in sprijinul nostru pt a ne vb si a ne arata poze si filme de la accidentul sau in care era sa moara..... alaturi de mine o sa-l mai invit pe Badulescu Florian,Sebastian Sandu ,Sonu Gratzian si nu in ultimul rand daca va fi de acord pe presedintele F.R.A.S.
Aceasta conferinta va avea ca unul dintre obiective(asta in caz daca politia va vrea sa ne fie alaturi) educarea in circulatie si desfasurarea in cadru legal a mai multor evenimente cu caractersitic auto-moto in care se avem sprijinul tuturor autoritalor .

P.s.Sper sa aprobati initiativa mea si astept sa vad parerile voastre si apropos cum spunea KWX ....GRATZIAN pune pozele cu TXA,GAM pe aceest sait la loc de cinste pt ca despre ei sau scris sute de pagini si pt ei oameni au intrat aici....multumesc anticipat.
__________________


ESTE GATA.... WWW.MIDNIGHTRACERS.RO
micutzu_mrc is offline   Reply With Quote
Old 16-08-07, 21:46   #2
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Conferinta de presa ...... un strigat de ajutor !!!

-Sunt alaturi de aceasta initiativa si pot aduce si eu nume mari in Motociclism , oameni cu experienta pe strazi. Si eu sunt Motociclist si mi pasa de oricare altul care urca pe 2 roti si poate reusim sa facem ceva pt cei ce urca pt prima data pe motor.
-Sper ca aceasta initiativa sa se realizeze sa nu ramana doar un simplu post. Cu siguranta astept si parerile lui Sebastian ,Gratian si de ce nu Bogdan KWX pt ca sie el este motociclist si ale voastre.
__________________
NO SPEED LIMIT ROMANIA
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 16-08-07, 22:08   #3
peter

Stage 5
 
peter's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,588
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[Hyundai]
[VW]
[SKODA]
Default Re: Conferinta de presa ...... un strigat de ajutor !!!

foarte buna initiativa.....asteptam sa coopereze politia...si sa nu uite de noi dupa conferinta.
peter is offline   Reply With Quote
Old 17-08-07, 01:24   #4
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Conferinta de presa ...... un strigat de ajutor !!!

nu am nici o indoiala ca politia nu va colabora in realizarea acestui tip de intentie
Gratzian is offline   Reply With Quote
Old 17-08-07, 02:55   #5
MARI_NSL

Stage 5
 
MARI_NSL's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 5,097
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[BMW]
[VW]
Default Re: Conferinta de presa ...... un strigat de ajutor !!!

o idee foarte buna . sper ca politia sa fie de akord . si sa ne ajute .
MARI_NSL is offline   Reply With Quote
Old 18-08-07, 00:12   #6
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Conferinta de presa ...... un strigat de ajutor !!!

parerea mea....repet parerea mea este ca trebuie sa fiti sustinuti si de mass-media...pentru ca degeaba faceti o conferinta care apare 30 de secunde intr-un jurnal. Lumea trebuie sa stie realitatea de la voi cei implicati in acest fenomen si nu de la nea gogu de la colt sau de la vreun pusti de 14 15 ani care citeste pe forum si vb cu "baietii" de la bloc. Cum la noi, in tara noastra orice lucru care tinde sa progreseze atunci tre sa-i dam in cap....iar oamenii acestia pot fi schimbati doar prin mass-media care se stie foarte bine ce impact au asupra oamenilor. Numai de bine si mult noroc in demersurile voastre!!!
__________________


De ce sa-ti iei audi????? Cand exista ALFA ROMEO
si pentru ca n-am avut bani nici de audi nici de Alfa Romeo, mi-am luat Peugeot.
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 18-08-07, 21:57   #7
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Conferinta de presa ...... un strigat de ajutor !!!

Poate o sa vi se para ciudata parerea mea dar va rog sa ma credeti ca m-am gandit bine.
Sincer nu vad finalitatea.
Singurii care au de castigat sunt politia.
O astfel de actiune este ca un bat cu doua capete, ce se poate intampla intr-un stat de tip politienesc?
Masuri mai dure!
Daca va asumati acest risc e in regula.
Sa nu-mi luati in nume de rau ce spun insa aici e nevoie de mult tact.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 18-08-07, 22:00   #8
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Conferinta de presa ...... un strigat de ajutor !!!

Quote:
Originally Posted by peter View Post
foarte buna initiativa.....asteptam sa coopereze politia...si sa nu uite de noi dupa conferinta.

Nu nu vor uita ci vor face planuri si planulete sa stranga mai mult surubul.
Conferinta e prea putin, am un plan mult mai complex in care conferinta are locul ei, dar doar conferinta e periculos.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 19-08-07, 04:49   #9
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: Conferinta de presa ...... un strigat de ajutor !!!

momentan aici s-a deshis topic despre conferinta de presa nu planuri de viitor
o initiativa FOARTE buna si LAUDABILA de altfel
bravo
blazeyblaze is offline   Reply With Quote
Old 19-08-07, 16:25   #10
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Conferinta de presa ...... un strigat de ajutor !!!

Eu unul sunt de acord cu Sebastian. O simpla conferinta nu o sa rezolve nimic. Cine intelege la ce riscuri se asuma cand calca acceleratia sau cand fuge cu motorul, le intelege si fara aceasta conferinta.
Noi o sa pledam pentru a se realiza spatii special amenajate pentru astfel de competitii (iar ei nu vor fi niciodata de acord cu asa ceva, la primul accident cu decedati intr-un astfel de spatiu toata lumea o sa le sara in cap ca de ce dau nas acestor "pustani teribilisti") iar ei vor pleda pentru introducerea unor legi si mai aspre de o sa iesim cu bicicletele sa ne plimbam pe strada.

PS. Referitor la problemele noastre cat si ale lor.. cu siguranta cum pe noi ne intereseaza de probleme lor la fel ii intereseaza si pe ei de ale noastre.
__________________


VW Vento VR6 2800cc - First Love
BMW E46 - Almost ready
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 20-08-07, 00:25   #11
AzzKikR

Stage 3
 
AzzKikR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 132
Member of:
[Speed Daemons]
Default Re: Conferinta de presa ...... un strigat de ajutor !!!

Quote:
Originally Posted by B|shOp-VR6 View Post
Noi o sa pledam pentru a se realiza spatii special amenajate pentru astfel de competitii (iar ei nu vor fi niciodata de acord cu asa ceva, la primul accident cu decedati intr-un astfel de spatiu toata lumea o sa le sara in cap ca de ce dau nas acestor "pustani teribilisti") iar ei vor pleda pentru introducerea unor legi si mai aspre...
Subliniez ce ai scris in paranteza si zic asa...Cel ce face accident la cursele legale PLATESTE(nu stiu cum dar sa plateasca),iar inainte de a intra in acest spatiu "amenajat" dai cu subsemnatul ca nu faci prostii prin parcare...o solutie ar fii ca echipajele de politie prezente la fata locului(Dragonul Rosu)sa aiba radare sa filmeze si sa ii amendeze conform codului rutier pe cei care alearga prin parcare(limita era de 30km/h) si pe cei care fac cerculete...si sa ne vedem doar de liniute...
In rest,militia nici nu o sa ne bage in seama.
PS.Sau amenajezi o parcela de 50 pe 50 de metrii cu gard de beton inalt de 1 metru si gros tot de 1 metru unde pui tribune si dai drumu la "nebuni" sa isi faca treaba...acolo da,nu se aplica nici o regula de circulatie.Dar in parcare unde e atata lume si atatea masini...totusi putina decenta nu strica.

Last edited by AzzKikR; 20-08-07 at 00:29.
AzzKikR is offline   Reply With Quote
Old 20-08-07, 02:31   #12
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Conferinta de presa ...... un strigat de ajutor !!!

Scoaterea in evidenta a unui fenomen social fara o alternativa viabila cere masuri drastice.
Asa acum curse mai rar ei se fac ca nu mai sunt si ... dar daca oficial li se recunoaste sau voalat se da de inteles...
Vor primi mai multe ordine si de la buget li se vor da mai multi bani, bani din bani vostri, nostri impotriva cui pica ca de obicei cei care misca scapa si turma ramane.
Conferinta de presa e aur dar atunci cand e cazul si trebuie mediatizat ce vrei nu ce vor altii, ajunge nu vrem carne de tun.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 20-08-07, 15:04   #13
micutzu_mrc

Presedinte MR

Stage 5
 
micutzu_mrc's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 840
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
Default Re: Conferinta de presa ...... un strigat de ajutor !!!

Totul este inca in faza incipienta,d-aia am si facut acest post,pt a vedea parerile voastre.Tot ce am sugerat a fost ca , aceasta conferinta va veni in sprijinul tuturor participantilor la trafic,indiferent ca sunt motociclisti sau automobilisti.Romania nu este inca pregatita din punct de vedere al mentalitatii soferilor si a strazilor pt a face fata acestui val mare de noi posesori de motoare.Ei ne acuza pe noi Racererii ca am fi terebilisti,dar de fapt toti participanti la trafic sunt de vina pt producerea acestor evenimente neplacute.
micutzu_mrc is offline   Reply With Quote
Old 20-08-07, 15:29   #14
AzzKikR

Stage 3
 
AzzKikR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 132
Member of:
[Speed Daemons]
Default Re: Conferinta de presa ...... un strigat de ajutor !!!

Quote:
Originally Posted by micutzu_mrc View Post
...dar de fapt toti participanti la trafic sunt de vina pt producerea acestor evenimente neplacute.
Esti sigur???
AzzKikR is offline   Reply With Quote
Old 20-08-07, 17:01   #15
micutzu_mrc

Presedinte MR

Stage 5
 
micutzu_mrc's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 840
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
Default Re: Conferinta de presa ...... un strigat de ajutor !!!

Quote:
Originally Posted by AzzKikR View Post
Esti sigur???
Da sunt sigur pt ca ....... micutzu_mrc Romania nu este inca pregatita din punct de vedere al mentalitatii soferilor si a strazilor pt a face fata acestui val mare de noi posesori de motoare. ........ acuma intelegi???
micutzu_mrc is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -