Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > PC Games - HARDWARE - Console > PC Games

PC Games Totul despre jocurile pe calculator

Reply
 
Thread Tools
Old 21-08-09, 09:37   #781
Brian

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,179
Default Re: Test Drive Unlimited

Oliver, iti trebuie Modding tools
Dupa ce descarci, intra in program si apasa pe " Camera & IK " .. dupa ce ai intrat, o sa vezi lista masinilor... sub "vehicle name" cauta Maserati-ul care l-ai inlocuit cu S5 .. dupa ce l`ai gasit, dublu click pe numele lui scris la "Camera to use" (acolo unde este cu albastru), alege Audi A6 4.2 quattro si dai "apply" .. apoi salveaza si cam asta e
Cred ca nu mai trebuie sa-ti zic sa faci backup

Last edited by Brian; 21-08-09 at 09:59.
Brian is offline   Reply With Quote
Old 21-08-09, 09:47   #782
3Xtreme

Stage 5
 
3Xtreme's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 932
Member of:
[KIA]
Default Re: Test Drive Unlimited

Multumim don Oliver pt savegame, dar am si eu unul destul de bun. Eu inca nu m-am indurat sa bag masini deastea, dar o sa urmeze cat mai curand. Nu stiu care poate fi problema la tine. Asteptam un raspuns clar de la cineva care cunoaste.
__________________
Y!M ID: vyxxk (dati add doar daca e nevoie)


3Xtreme is offline   Reply With Quote
Old 21-08-09, 13:40   #783
bbim
Banned

Stage 3
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 102
Default Re: Test Drive Unlimited

cum pot sa joc si eu acest joc in single player dupa ce trec de prima faza nu mai merge sa dau continuee
bbim is offline   Reply With Quote
Old 21-08-09, 14:12   #784
Racer21

Stage 5
 
Racer21's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,646
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Test Drive Unlimited

De cateva luni am si eu joculetzul asta si pot sa zic ca e super, de 3 ori mai tare ca toate NFS-urile (astea mai noi), grafica buna, o gramada de masini (are FERRARI ceea ce e f. important pt mine) si inca o gramada de chestii misto. Pacat ca politia nu e ca in NFS, oricum in TDU nu prea sunt sanse de scapare daca te urmareste, odata am stat o ora cu politzia dupa mine dar m-am lasat prins pt. ca incepusem sa ma plictisesc

Apropo, nu stie cine daca pe insula se afla curse de gen DRAG RACE, adica pe linie dreapta, sau macar 80% linie dreapta, ca vreu sa testez asa performantele de viteza ale fiecarei masini (ar fi superi dueluri gen Ferrari Enzo vs lambo Murcielago, F430 vs gallardo etc)
__________________
Machetele Mele
Racer21 is offline   Reply With Quote
Old 22-08-09, 21:07   #785
wlady
Design Team Member

Stage 5
 
wlady's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,689
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
Default Re: Test Drive Unlimited

Quote:
Originally Posted by oliver View Post
De 2 ani incoace NFS-ul nu'mi mai place ...
Da este adevarat , acum aproape doi ani m'am indragostit de TDU , dar abia as noapte am recitit topic-ul asta si am vazut ca se pot up-loada masini , am incercat un sandero , un logan , totul super , acum am bagat toate masinile posibile si este superb , navigatia in limba romana este geniala s.a.m.d. O singura mica suparare am , Audi S5 am vazut ca e facut HQ interior exterior , dar nu stiu ce sa fac pentru ca atunci cand dau din interior sa vad volanul mi se vede spatele scaunului , am reinstalat masina , am dat Cockpit view mai in fata dar tot degeaba , stie cineva raspunsul ?


Pentru cei care nu mai vor sa se chinuie sa aibe jocul terminat cu bani 99.999.999 am un savegame bun ,

ENJOY
Intra la Options... Game settings si seteaza scaunul ( Seat position ) maxim in fata, mie imi merge perfect .



Can't touch this uuu... Can't touch this ... uuuu
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Untitled3.jpg
Views:	513
Size:	105.3 KB
ID:	1054637  

Last edited by wlady; 22-08-09 at 21:10.
wlady is offline   Reply With Quote
Old 23-08-09, 12:21   #786
oliver

Stage 5
 
oliver's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 330
Default Re: Test Drive Unlimited

Quote:
Originally Posted by wlady View Post
Intra la Options... Game settings si seteaza scaunul ( Seat position ) maxim in fata, mie imi merge perfect .
Am mentionat si in post ca am incercat asa si nu a mers :P merci oricum




Quote:
Originally Posted by Brian View Post
Oliver, iti trebuie Modding tools
Dupa ce descarci, intra in program si apasa pe " Camera & IK " .. dupa ce ai intrat, o sa vezi lista masinilor... sub "vehicle name" cauta Maserati-ul care l-ai inlocuit cu S5 .. dupa ce l`ai gasit, dublu click pe numele lui scris la "Camera to use" (acolo unde este cu albastru), alege Audi A6 4.2 quattro si dai "apply" .. apoi salveaza si cam asta e
Cred ca nu mai trebuie sa-ti zic sa faci backup
Merci fain de tot, acum merge best si e chiar acelasi motor ca ca al S5-ului. Am un preten care are S5 si ma plimbam ieri cu el si abia asteptam sa ajung acasa sa ma plimb cu S5 in tdu ) am ras oleaca pe seama asta
__________________
a


Don't enter more fast in the curve if you have ESP
oliver is offline   Reply With Quote
Old 05-09-09, 00:06   #787
slayersland

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 399
Default Re: Test Drive Unlimited

O chestie cu rezolutie mare pe orizontala, driver pacalit si widescreen, viewing angle aproape de real. Miscarile de privire de om beat care nu pot fi scoase insa distrug totul...astia care fac jocurile cateodata dau cu bata-n balta in ultimu hal...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	test drive unlimited (2).jpg
Views:	284
Size:	172.3 KB
ID:	1071305   Click image for larger version

Name:	test drive unlimited (6).jpg
Views:	224
Size:	188.6 KB
ID:	1071306   Click image for larger version

Name:	test drive unlimited.jpg
Views:	280
Size:	145.4 KB
ID:	1071307  

__________________
ROCK HARD RIDE FREE
slayersland is offline   Reply With Quote
Old 09-09-09, 08:55   #788
enter

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 53
Default Re: Test Drive Unlimited

Quote:
Originally Posted by Racer21 View Post
De cateva luni am si eu joculetzul asta si pot sa zic ca e super, de 3 ori mai tare ca toate NFS-urile (astea mai noi), grafica buna, o gramada de masini (are FERRARI ceea ce e f. important pt mine) si inca o gramada de chestii misto. Pacat ca politia nu e ca in NFS, oricum in TDU nu prea sunt sanse de scapare daca te urmareste, odata am stat o ora cu politzia dupa mine dar m-am lasat prins pt. ca incepusem sa ma plictisesc

Apropo, nu stie cine daca pe insula se afla curse de gen DRAG RACE, adica pe linie dreapta, sau macar 80% linie dreapta, ca vreu sa testez asa performantele de viteza ale fiecarei masini (ar fi superi dueluri gen Ferrari Enzo vs lambo Murcielago, F430 vs gallardo etc)
pe insula se afla tot felul de curse. la greu. dar ce este mai palpitant este ca intri in competitie cu oameni. nu cu boti ca la singleplayer. so.... cumpara licenta taticu.
enter is offline   Reply With Quote
Old 09-09-09, 18:35   #789
misulica1997

Stage 1
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 10
Default Re: Test Drive Unlimited

sal , prieteni...am luat si eu de pe tduaddons o chestie de la sectiunea mods/ textures ...
Reilsss Color Collection for TDU - MegaPack (US) l-am download-at si cand l-am pus in euro/bnk.database...jocul nu mai mergea...DAR DIN PACATE N-AM FACUT BACKUP. Are careva dintre voi FISIERUL ...EU AM MEGAPACKUL + 1.66 VERSIUNEA...AS FI RECUNOSCATOR PENTRU CA MAPA MEA E CU MULT MAI PUTINE MASINI ACUM(
misulica1997 is offline   Reply With Quote
Old 09-09-09, 18:37   #790
misulica1997

Stage 1
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 10
Default Re: Test Drive Unlimited

sau este cumva de la bnk.map... care are asa ceva please sa imi ofere si mie linkul!
misulica1997 is offline   Reply With Quote
Old 09-09-09, 18:47   #791
Brian

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,179
Default Re: Test Drive Unlimited

Uite aici bnk1.map .. poate te ajuta...
Daca nu .. uite si fisierele din euro/bnk/database

P.S: Data viitoare fa un backup.. chiar daca uneori ia ceva timp, e mai sigur asa
Attached Files
File Type: rar Bnk1.rar (20.6 KB, 202 views)
File Type: rar DataBase.rar (1.42 MB, 130 views)
Brian is offline   Reply With Quote
Old 10-09-09, 11:41   #792
misulica1997

Stage 1
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 10
Default Re: Test Drive Unlimited

brian, ai map.bnk de la megapack? k ala imi trebuie. ca sa-mi apara toate showrumurile pe harta
misulica1997 is offline   Reply With Quote
Old 10-09-09, 11:47   #793
Brian

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,179
Default Re: Test Drive Unlimited

Uite-l ..
Attached Files
File Type: zip Bnk1.map-with-carpack.zip (29.0 KB, 216 views)
Brian is offline   Reply With Quote
Old 10-09-09, 11:52   #794
misulica1997

Stage 1
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 10
Default Re: Test Drive Unlimited

ms moolt dar nu merge asha ca am hotarat sa-l dezininstalez si sa-l instalez din nou cu megapack cu tot
misulica1997 is offline   Reply With Quote
Old 10-09-09, 17:30   #795
misulica1997

Stage 1
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 10
Default Re: Test Drive Unlimited

U STII CUM SE MONTEAZA GAUGELE ? UNDE ESTE BOLDERUL, BRIAN?
misulica1997 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -